نحوه حرکت کندوی عسل {بدون از دست دادن زنبورها}


اگر زنبوردار هستید، به احتمال زیاد باید بدانید نحوه حرکت کندو از برخی نقطه نظرات. اگرچه ما تلاش می کنیم مکان مناسبی برای کندوهایمان پیدا کنیم، اما چیزهایی اتفاق می افتد. این که آیا به دلایل شخصی نیاز به جابجایی کندو دارید یا به خاطر خیر کلنی، نکاتی وجود دارد که ابتدا باید بدانید.

زنبوردار در حال کار برای انتقال کندوی عسل به یک تصویر مکان جدید.

حرکت کندو بدون کشتن زنبورها

گاهی اوقات، به دلیل نقل مکان به خانه جدید، نیاز به جابجایی کندوها داریم. یا شاید با یک خرس یا آفت دیگر مشکل دارید و کندوهای شما در خطر است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

و شاید، شما فقط کاش یکی از کندوهای عسل شما (یا بیش از یک) در جای دیگری بود. را جابجایی کندو نیاز به تفکر و برنامه ریزی دارد اگر امیدوارید از دست دادن زنبورها جلوگیری کنید.

تعداد زیادی از زنبورهای عسل ممکن است در صورت جابجایی خانه آنها در حالی که در حال جستجوی علوفه هستند بمیرند. آنها به محل اصلی کندو بازخواهند گشت – حتی اگر فاصله کمی با آن باشد.

برخی ممکن است نتوانند خانه خود را پیدا کنند و از بین بروند. هر چقدر هم که شگفت انگیز به نظر برسد، جابجایی کندو در فاصله کم می تواند چالش برانگیزتر از جابجایی در فواصل طولانی باشد.

نگهداری از زنبورها با موفقیت به درک درستی از زندگی زنبورها بستگی دارد. عدم انجام این کار به زنبورها و زنبوردار آسیب می رساند.

جابجایی کندوی عسل – نقشه ذهنی زنبور عسل

چرا جابجایی کندوها اینقدر مهم است؟ زنبورداران این را می دانند زنبورهای عسل با استفاده از مکان خورشید حرکت می کنند. (آنها می توانند این کار را حتی زمانی که هوا ابری است انجام دهند؟ چقدر جالب است؟).

این یک سیستم شگفت انگیز است، اما در طبیعت زنبورهای عسل معمولاً خانه خود را در حالی که دور هستند، جابه جا نمی کنند. وقتی این کار را انجام می دهیم – باعث ایجاد مشکلات می شود.

میدان های مغناطیسی زمین نیز در جهت یابی زنبورها نقش دارند. و اکنون، ما یاد می گیریم که زنبورها برای شکل گیری از نشانه ها استفاده می کنند نقشه های ذهنی“.

واقعیت ساده این است که زنبورهای سالم می دانند کندو کجاست. شگفت انگیز! اما مهارت های ناوبری شگفت انگیز زنبور عسل جنبه منفی دارد.

اگر زنبوردار کندو را به فاصله کوتاهی در نظر می گیریم حرکت دهد – برخی از زنبورها در یافتن کندو مشکل دارند. آنها نمی توانند به مکان جدید تغییر جهت دهند.

زنبورهای عسل به مکان کندو جدید جهت یافتن تصویر خانه راه پیدا می کنند.

من شخصاً توانسته ام یک کندو را با کمی دردسر 3-4 فوتی جابجا کنم (بدون هیچ کندوی دیگری در این نزدیکی).

ولی حرکت کندوی عسل حتی یک فاصله کوتاه می تواند باعث سردرگمی زنبورها شود و رانش زنبورها به کلنی های مجاور دیگر. زنبورها ممکن است “گم” شوند و به مکان قدیمی کندو بازگردند.

این زمانی اتفاق می‌افتد که جابجایی دسته‌های ضبط در فاصله کوتاهی اتفاق می‌افتد. درصد کمی از زنبورها مدام به منطقه تله ازدحام باز می گشتند! این دیوانه کننده است.. LOL

هر زمان که یک کلنی از زنبورها را به مکان جدید نزدیک منتقل می کنید، چند عضو یا شاخه های کوچک درخت را برای چند روز جلوی کندو قرار دهید.

زنبورهایی که کندو را ترک می کنند متوجه تغییر می شوند و جهت گیری مجدد به محل کندو. این برای من برای حرکات کوتاه خیلی خوب کار کرده است.

نحوه حرکت کندو (فاصله کوتاه – مسافت طولانی)

اگر بخواهید کندوی عسل خود را در فاصله بسیار کوتاهی جابجا کنید، مشکلات کمی خواهید داشت. چند فوت (2 تا 3 فوت) به سمت چپ، راست، عقب یا جلو چیز مهمی نیست.

علوفه جویان بازگشتی ممکن است کمی سردرگمی را تجربه کنند، اما بوی خواهر خود را در همان نزدیکی حس می کنند. همانطور که برخی از آنها راه خود را به خانه پیدا می کنند – در ورودی کندو باد می زنند تا به دیگران کمک کنند تا راه ورودی را پیدا کنند.

اما به دلیل نحوه قرارگیری زنبورها در خانه خود، حرکت کندوها چندین فوت (بیش از 4 تا 5 فوت؟) به راست یا چپ می تواند منجر به سردرگمی عظیم زنبورها شود.

چند کندو روی پایه های زنبورستان با فلش برای نشان دادن تصویر حرکتی در فاصله کوتاه.

انتقال کندو به نقطه نزدیک

فرض کنید، شما باید یک کندوی عسل را 50 فوت دورتر ببرید؟ بهترین راه برای جابجایی کندوی عسل در فاصله کوتاهی بدون از دست دادن زنبور این است که این کار را به آرامی انجام دهید.

هفته ای یک بار آن را با افزایش های کوچک (هر بار 2 فوت) حرکت دهید تا به مقصد برسید. من می دانم که این زمان بر است، اما راهی برای جلوگیری از زنبورهای گم شده است.

من یک دوست زنبورداری داشتم که این کار را با گذاشتن کندوی خود روی یک واگن قدیمی بازی انجام داد – من یک گاری باغ محکم .

هر هفته کندو را کمی دورتر در امتداد مقصدش می کشید. خنده دار به نظر می رسید اما کار می کرد! اگر مایل به اجرای “طرح واگن” نیستید، بهتر است کلنی را در 2 مرحله جابجا کنید.

نکته دیگری که می تواند به زنبورها در جهت گیری مجدد کمک کند، قرار دادن یک مانع در مقابل ورودی است. این می تواند یک شاخه برگی یا مشابه باشد. این موقتی است و فقط آنجاست که زنبورها را وادار کنیم فکر کنند – “هی اینجا چیزی متفاوت است”.

جابجایی کندو از راه دور

به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند کندو را یک یا دو مایل دورتر کنید و سپس به محل مورد نظر خود برگردید.

آن را بیش از 1-2 مایل دورتر حرکت دهید برای چند هفته و سپس آن را به محل مورد نظر برگردانید. این “نقشه ذهنی” زنبور عسل را مجبور به تنظیم مجدد می کند.

ابتدا زنبورها به مکان کندو جدید (شاید در خانه دوستان) تغییر جهت می دهند و سپس به مکان کندو جدید در خانه شما باز می گردند. همه افراد زمان یا دارایی لازم برای انجام این کار را ندارند.

کندوهای زنبور در تریلر بارگیری شدند تا به تصویر برش جدید منتقل شوند.

چه زمانی می توان کندوی عسل را حرکت داد؟

کندوها را می توان تقریباً در هر زمانی از سال جابجا کرد. به همین دلیل است که زنبورداران تجاری قادر به انتقال هزاران کندو برای گرده افشانی محصولات هستند.

با این حال، زنبوردارانی که تعداد کندوهای کمتری دارند، این مزیت را دارند که بهترین شرایط حرکت را برای زنبورهای خود انتخاب کنند. را بهترین زمان روز برای جابجایی کندو بعد از تاریک شدن هوا است.

اکثر جویندگان به کندو بازگشته اند و دما سردتر است. با کم شدن نور روز، علوفه‌جویان کمتری را خواهید دید که به کندو برمی‌گردند.

تا آخرین لحظه ممکن صبر کنید. سپس، قبل از تاریکی کامل کندو را ببندید – تا بتوانید ببینید چه کاری انجام می دهید. کندو آماده حرکت است.

در حالی که زنبورها تمایل دارند در شب پرواز نکنند، اما می خزند. شما می توانید یک توسط زنبور نیش زده شده در تاریکی پس مراقب باشید

انتظار تا تاریکی برای حرکت کندو

اگر امکان حمل کندو در ساعات تاریک وجود ندارد، چند گزینه دارید. بهترین کار این خواهد بود هنگام غروب کندو را ببندید تا جایی که ممکن است منتظر بمانید تا زنبورهای مزرعه را رها نکنید.

توری سیمی با سوراخ‌های خیلی کوچک برای زنبورهای عسل می‌تواند به ورودی فشار داده شود یا با نوار چسب به آن متصل شود.

زنبورها می توانند در طول شب در کندوی بسته باقی بمانند. کندو باید به مکان جدید منتقل شود صبح روز بعد خیلی زود برای جلوگیری از گرمای بیش از حد.

در ورودی را باز کنید و به عقب برگردید – آن زنبورها برای روز عالی آماده خواهند شد! شما نمی توانید کندو را در هوای گرم بسته نگه دارید، زنبورها راهی برای خنک کردن کندو ندارند و می تواند منجر به مرگ شود.

تصویر کندو در برف زمستانی.

آیا می توانید کندوی عسل را در زمستان جابجا کنید؟

کاملا! زمستان زمان بدی برای جابجایی کلنی نیست. در روزهای سرد، زنبورها در داخل خوشه قرار می گیرند.

در ورودی را ببندید و قبل از حرکت، قطعات کندو را به هم ببندید. فقط به این دلیل که فکر می‌کنید زنبورها جواب نمی‌دهند، کندو را به‌خوبی برخورد نکنید.

ملایم باش برخورد خشن می تواند باعث شود که خوشه از هم جدا شود و منجر به مرگ زنبورها شود. شاید، حتی ملکه زنبور شما!

نحوه حمل زنبورها هنگام جابجایی

کندوها سنگین هستند و به سختی بلند می شوند. اکثر زنبورداران به تجهیزات باربری سنگین دسترسی ندارند.

جابجایی کلنی های تولید عسل با اندازه کامل کاری نیست که بخواهید به تنهایی انجام دهید. زمان بسیار خوبی برای جذب دوستان قوی است.

بلند کردن فیزیکی کندوها یکی از مراحل حرکت کندو است. اما صادقانه بگویم، این بخش آسان است. برخورد با ساکنان داخل خانه – خوب، این موضوع دیگری است.

یک منبع مفید برای داشتن یک است توری متحرک کندو. من برای سال‌ها از یکی از آن‌ها برای گرفتن دسته‌ها یا انتقال زنبورهای بسته به خانه استفاده می‌کردم (آنها همیشه چند زنبور شل داشتند که سوار آن می‌شدند.)

توری مشبکی مانند این محکم است و به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که هیچ یک از زنبورهای کندو نمی توانند بیرون بیایند و گم شوند. اگر زنبورها را داخل ماشین حمل کنید، به کارتان می آید!

یکی از ویژگی های زنبور عسل که همیشه مرا شگفت زده می کرد تمایل زنبورها به ماندن در کندو در حین حرکت بود.

تا زمانی که کندو من پشت کامیون یا قفسه ATV با موتور روشن می‌نشیند، زنبورها داخل آن می‌مانند. اما تا زمانی که برای مقابله با زنبورها آماده نشده اید، نمی خواهید موتور را خاموش کنید.

البته، اکثر زنبوردارانی که کندو را جابجا می کنند تور ندارند. موردی ندارد. شما باید اجزای کندو را با هم محکم کنید تسمه های جغجغه ای یا مشابه

قبل از جابجایی تصویر، کندوی زنبور عسل با تسمه های ضامن دار بسته شده است.

آخرین چیزی که باید انجام دهید این است که تخته های بالای کندو یا پایین کندو هنگام حمل و نقل جدا شوند. و، ایده خوبی است که ورودی کندو را ببندید – اما نه هواگیر.

تقریباً با هر چیزی می توان این کار را انجام داد: روزنامه مچاله شده، فوم بسته بندی خاکستری (اغلب در جعبه های الکترونیکی یافت می شود)، یک نوار رول شده از سیم غربال شده یا یک صفحه متحرک خریداری شده.

چه زمانی حرکت کندوها در هوای گرم، ما باید از آن آگاه باشیم نیاز به تهویه کندو. در این حالت صفحه تا شده یا الف صفحه متحرک خریداری شده بهترین گزینه برای بستن ورودی کندو است.

مراحل حرکت کندو

پس از جمع آوری چند دوست قوی، می توان با استفاده از این نکات کندو را به نقطه جدیدی منتقل کرد.

 1. برنامه ریزی برای کندو را در شب حرکت دهید علوفه جویان به داخل کلنی برگشته اند. شما زنبورهایی را که در مزرعه هستند از دست نخواهید داد.

  زنبورها معمولاً پرواز نمی کنند در شب اما اجازه ندهید که دوست زنبوردارتان شما را تشویق کند که چراغ قوه را در دست بگیرید.

 2. جلوی کندو را با سیم صفحه ببندید یا نوعی از مواد تنفسی زنبورهای آشفته از جلوی کندو بیرون می‌خزند و نیش می‌زنند.

  به خصوص در طول تابستان، زنبورهای عسل ممکن است در داخل کلنی بیش از حد گرم شوند – حتی در شب. شما نمی خواهید با یک جعبه زنبورهای مرده به مکان جدید برسید.

 3. کندو را با نوعی تسمه محکم کنید. وابسته نباش بره موم یا چسب زنبور عسل با هم نگه داشتن باز کردن قطعات کندو در حین حمل و نقل باعث خوشحالی زنبورها نمی شود.
 4. جعبه ایمن شده را در پشت کامیون یا ماشین بلند کنید و به مکان جدید (یا موقت) بروید. با زنبورها مهربان باشید
 5. کندو را تخلیه کرده و روی پایه کندو یا پایه مشابه قرار دهید. برخی از اندام ها یا موانع جزئی را در مقابل ورودی کندو قرار دهید. این به زنبورها کمک می کند تا تغییر مکان را تشخیص دهند.

  پرواز در اطراف کندو قبل از جستجوی غذا به آنها کمک می کند تا نقشه ذهنی جدیدی را تشکیل دهند.

 6. به آرامی درب ورودی (صفحه نمایش و غیره) را بردارید و دور شوید. زنبورها را چند روز به حال خود رها کنید تا خود را تنظیم و آرام کنند.
عطر زنبورها در جلوی تصویر کندوی اخیراً جابجا شده است.

آیا باید بعد از جابجایی کندوی عسل را ببندید؟

برخی از زنبورداران ترجیح می دهند پس از انتقال کندو به مکان جدید، کندو را برای چند روز ببندند. آنها احساس می کنند که این به آنها امکان می دهد کندو را بیش از 3 فوت اما کمتر از 2-3 مایل در یک مرحله حرکت دهند.

من شک ندارم که این روش می تواند کار کند. با این حال، من طرفدار بستن کندو نیستم. فکر می‌کنم این به زنبورها استرس وارد می‌کند و این روش من نیست.

اگر کندو را می بندید، مطمئن شوید که زنبورهای داخل آن غذای زیادی دارند و کندو دارای تهویه بسیار خوبی برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد است.

در صورت امکان از حرکت کندوها خودداری کنید

بهترین توصیه برای یک زنبوردار جدید این است که آن را انتخاب کند بهترین مکان کندو در آغاز. قرار نده کندو بسیار نزدیک به خانه شما.

با این حال، شرایط تغییر می کند و زنبورداران نیاز به جابجایی زنبورها دارند. توجه مناسب به استقرار کندو بهترین برنامه مدیریت زنبورستان است.

اما زمانی که مناسبت پیش بیاید و شما باید زنبورهای عسل خود را جابجا کنید، می توان این کار را انجام داد. با زمان بندی و برنامه ریزی مناسب می توانید کندوی عسل را حرکت دهید به یک نقطه جدید

سفارش فوری عسل ♥