نحوه جمع آوری گرده زنبور عسل (آموزش)


ما از بسیاری از محصولات حاصل از کندو زنبور عسل لذت می بریم. یک مورد غیر معمول گرده زنبور عسل است. از آنجایی که متخصصان تغذیه به آن اهمیت زیادی می دهند، برخی از زنبورداران علاقه مند به یادگیری هستند نحوه جمع آوری گرده زنبور عسل. چه آن را برای استفاده شخصی بخواهید، چه برای فروش به مشتریان – می تواند یک منبع کندو ارزشمند باشد.

گرده جمع آوری شده توسط زنبور عسل

یک کاسه گرده زنبور خشک که از کندو جمع آوری شده است.

علوفه گیران زن گرده گیاهان را از میلیون ها گیاه شکوفه جمع آوری کنید. شاید شما آن توپ های رنگارنگ را روی پاهای زنبورها دیده باشید که از گلی به گل دیگر پرواز می کنند؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

دانه های گرده ریز جمع آوری شده و با بزاق زنبور عسل مخلوط می شوند. سپس روی سبدهای گرده روی آن زده می شود پاهای عقب زنبور برای انتقال به کندو

اعضای کلنی برای یافتن منابع مورد نیاز کلنی به دور و نزدیک پرواز می کنند. اما، آنها نمی توانند گرده را در حالت خام در شانه ذخیره کنند. خراب می شد

اما آنزیم های موجود در بزاق آنها ترکیب شیمیایی این ماده خام را تغییر می دهد. با تبدیل گرده به نان زنبور عسل تبدیل می شود، کلنی منبع غذایی دارد که ماه ها ذخیره می شود.

رنگ های گرده

زرد و نارنجی دو رنگ از رایج ترین رنگ های گرده گیاهان هستند. با این حال، یک بازرسی سریع از کندو چندین رنگ مختلف را در سلول های لانه زنبوری نشان می دهد. بسیاری از سایه های مختلف زرد و همچنین سبز، سفید و حتی قرمز ممکن است وجود داشته باشد.

گیاهان مختلف سایه های مختلفی از گرده تولید می کنند. به همین ترتیب، شهد آنها نتیجه می گیرد رنگ های مختلف عسل. آه … تنوع طبیعت.

موارد استفاده در کندو

بسته بندی شده در سلول های لانه زنبوری و روی آن را با یک لایه نازک عسل، نان زنبور عسل در صورت نیاز آماده است. یک کلنی زنبور عسل به عسل نیاز دارد اما به پروتئین نیز نیاز دارد. پروتئین برای پرورش نوزادان – یا جوان ضروری است.

هنگامی که مستعمره درگیر پرورش جوان است، زنبورهای پرستار از پروتئین ذخیره شده استفاده می کنند برای تولید غذای بچه گرسنه لارو زنبور عسل خورندگان حریص هستند و به یک منبع دائمی غذا نیاز دارند.

خوشبختانه، یک کلنی سالم در شرایط خوب می تواند بسیار بیشتر از نیاز خود غذا جمع آوری کند. این به ما این امکان را می دهد که بدون آسیب رساندن به زنبورها در فضل شریک شویم.

چرا ممکن است بخواهید گرده زنبور عسل جمع آوری کنید؟

دلایل متعددی وجود دارد الف زنبوردار ممکن است بخواهد گرده را جمع آوری کند. بسیاری بر این باورند که فواید تغذیه ای بی شماری دارد و آن را به طور منظم مصرف می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بسته به نوع گیاه، گرده ها دارای سطوح مختلفی از پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری هستند. ویتامین ها و ریز مغذی ها

با توجه به محبوبیت آن، قطعاً بازار فروش محصولات خام کندو وجود دارد. همراه با فروش عسلگرده خام ممکن است به جبران برخی از سالانه کمک کند هزینه های نگهداری زنبورها.

تله گرده نصب شده در پایین کندو با گرده خام.

استفاده از تله گرده

در بیشتر موارد، این ماده از زنبورهای علوفه‌گر که به کندو بازمی‌گردند، برداشت می‌شود. چندین سبک مختلف تله در دسترس زنبورداران وجود دارد.

برخی از آنها در زیر کندو سوار می شوند و برخی دیگر با استفاده از اسپیسر آنها را بین جعبه های کندو قرار می دهند. اگر شما می خواهید گرده های کندوهای خود را جمع آوری کنید، باید مزایا و معایب تله های موجود را در نظر بگیرید.

برای اکثر زنبورداران سرگرمی، تله های گرده پلاستیکی ارزان قیمت نصب در قسمت جلوی کندو اغلب بهترین گزینه است. بله، آنها ارزان هستند و می توانند کمی تشدید کننده باشند. اما، آنها کار را انجام می دهند – هزینه زیادی ندارند و برای زنبورداران جدید مدیریت آسان تر است.

کندو خالی با دمو تله گرده پلاستیکی.

گزینه ارزان قیمت تله پلاستیکی

این تله های پلاستیکی به راحتی در بسیاری از شرکت ها موجود است لوازم زنبورداری. اگر این است اولین بار برای جمع آوری گرده، به نظر من آنها انتخاب خوبی هستند.

آنها معمولاً با چند قلاب کوچک همراه هستند تا زنبوردار بتواند آنها را به جلوی کندو وصل کند. اینها درد در ناحیه گردن هستند. من ترجیح می دهم از کمی ریسمان haybale (برای ایجاد حلقه در کناره ها) و یک یا دو بند ناف استفاده کنم.

یک تصویر با ریسمان برای نصب تله گرده و دیگری که پانل شبکه را نشان می دهد.

این به من این امکان را می دهد که تله را به سرعت روی کندو بگذارم و به همان سرعت آن را حذف کنم – بدون اینکه زیاد مزاحم کندو شود. شما می توانید با استفاده از آنچه در دسترس دارید از هر روشی که ترجیح می دهید استفاده کنید.

در داخل جلوی تله یک پانل با سوراخ های شبکه کوچک فرو رفته است. زنبورهای کارگر باید از این سوراخ ها عبور کنند تا به داخل آن بروند. همانطور که آنها به زور از آن عبور می کنند، برخی از گلوله های گرده می ریزند و داخل سینی جمع آوری می شوند.

برای جمع آوری، این پانل باید محکم به پایین فشار داده شود تا زمانی که در جای خود کلیک کند. می خواهید گرده ها را فقط در طول صبح جمع آوری کنید اما تله را در تمام روز رها کنید. تو هم میتونی اون کار رو بکنی.

استفاده از گیره رخت برای نگه داشتن تله گرده خام در حالت باز.

این پانل باید در یک موقعیت باز کلیک کند. اما، من چندین سال است که مال خودم را دارم و به هر حال هرگز به این خوبی کار نکرده است. مشکلی نیست – یک گیره یا گیره لباس روز را نجات می دهد. در حالی که در این موقعیت باز، همه زنبورها می توانند بیایند و بروند – هیچ گرده ای جمع آوری نمی شود.

سطل جمع آوری گرده پلاستیکی روی کندو.

سینی جمع آوری قهوه ای کوچک برای برداشت روزانه بیرون می رود. محافظ خود را بپوشید لباس زنبورداری هنگام کار در جلوی کندو؟ کمی دود سفید در ورودی نیز ممکن است مفید باشد.

نگهداری

حتی ساده ترین تله گرده نیاز به نگهداری دارد. در واقع، این یکی از دلایلی است که من به ندرت با جمع آوری گرده زحمت می کشم. تله ها باید روزانه تخلیه شوند. و بسته به سبک – باران می تواند مشکلاتی را در کشوی مجموعه شما ایجاد کند.

زنبوردار باید تأثیر آن را روی کلنی نیز در نظر بگیرد. هرگز تله های گرده را برای مدت طولانی روی کلنی نگذارید. زنبورها نیز به پروتئین ورودی نیاز دارند.

یکی از روش ها جمع آوری گرده گل برای دوره های کوتاه – 2 روز در هفته است. یا شاید، دو صبح متوالی – اجازه دهید زنبورها تلاش های سخت خود را در زمان های دیگر حفظ کنند.

تله ها همچنین می توانند مانع شوند پهپاد (زنبورهای عسل نر) از خروج و ورود به کندو. به طور کلی، آنها باعث ایجاد کمی اختلال در زندگی کندو می شوند. بنابراین حریص نباشید و سعی کنید ناراحتی زنبورهای خود را به حداقل برسانید.

گرده را تمیز و نگهداری کنید

پس از خالی کردن محفظه جمع آوری گرده، نوبت به تمیز کردن و خشک کردن محتویات آن می رسد. گرده خام بسیار مرطوب است و کپک می زند.

هر تکه زباله، بال، پاهای زنبور و غیره را بردارید و گرده را در یک لایه روی سطح صفحه پخش کنید. سپس اجازه دهید چند روز خشک شود و در شیشه ای با درب محکم ببندید.

شیشه گرده خام زنبور عسل آماده فروش است.

نحوه خرید گرده زنبور عسل خام

در بیشتر شرایط، خرید گرده زنبور عسل خام بهترین روش برای کسی است که می‌خواهد آن را به طور منظم مصرف کند.

به صورت آنلاین، در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی محلی و شاید از زنبورداران محلی در دسترس است. باید رایحه آجیلی کمی داشته باشد و خیس یا کپک زده نباشد.

هشدارها برای زنبوردارrs

مانند هر جنبه ای از زنبورداری، جمع آوری گرده باید با احتیاط انجام شود. مستعمرات جدید نباید در معرض تله قرار گیرند. راستش را بخواهید، آنها در طول فصل اول خود به اندازه کافی کار سختی دارند و به تمام منابع گرده برای استفاده خود نیاز دارند.

مستعمرات مستقر قوی با هزاران علوفه جو بهترین کاندیدها برای جمع آوری هستند. با این حال، حتی در آن زمان، زیاده روی نکنید.

فقط مقدار کمی گرده باید از زنبورها گرفته شود. شما می توانید با مصرف بیش از حد منابع کندوهای خود به آنها آسیب برسانید.

متأسفانه، هر تله جمع‌آوری گرده به بال‌ها، پاها و غیره زنبور عسل آسیب می‌زند. این دلیل دیگری است که من زیاد با آن کار نمی‌کنم. اما دیدن رنگ های مختلف و تجربه نتیجه یک روز یا نیم روز کار کنار کندو بسیار جالب است.

سوالات متداول

گرده خام زنبور عسل چگونه جمع آوری می شود؟

زنبورداران از تله هایی با شبکه ای از سیم یا پلاستیک برای خراش دادن گلوله های گرده از روی پاهای زنبورهای برگشتی استفاده می کنند.

آیا زنبورها واقعا گرده را روی بدن خود ذخیره می کنند؟

خیر، از پاهای عقب زنبورها برای انتقال آن به کندو استفاده می شود. در آنجا در لانه زنبوری ذخیره می شود.

برای گرده های جمع آوری شده توسط زنبورها چه اتفاقی می افتد؟

به نان زنبور عسل تبدیل می شود و در سلول های مومی ذخیره می شود تا زمانی که برای پرورش نسل مورد نیاز باشد.

آیا جمع آوری گرده به زنبورها آسیب می رساند؟

با بیشتر تله ها، برخی از زنبورها آسیب می بینند اما تعداد آنها باید کم باشد. اگر زنبوردار مسئولانه عمل کند خود کلنی نباید دچار عوارض بدی شود

اگر کندوی عسل را برای گرده افشانی نگهداری می کنید، آیا می توانید مقداری از گرده خام را برداشت کنید؟

بله، مستعمره شما از انواع مختلفی از گیاهان دیدن می کند – می توانید یک قسمت را مصرف کنید.

آیا زنبورهایی که گرده ها را جمع آوری می کنند ماده هستند؟

قطعاً کارگران زن تمام مواد غذایی مورد نیاز کلنی را جمع آوری می کنند.

سفارش فوری عسل ♥