نحوه جمع آوری سوپر عسل از کندو


بسیاری از زنبورداران با هدف ساده تولید عسل به نگهداری زنبورهای عسل می پردازند. با کمی تلاش و کمی شانس، زنبورهای شما مثمر ثمر خواهند بود و عسل زیادی برای خود و شما تولید می کنند. حالا وقت تصمیم گیری است نحوه جمع آوری عسل فوق العاده جعبه‌هایی از کندوی خود – و برای گفتن داستان زندگی کنید. 🙂

قاب کامل عسل از تصویر کندو جمع آوری می شود.

خارج کردن عسل از کندوی خود

البته ما آرزو داریم عسل را از زنبورها بگیرید با حداقل مزاحمت اگر اولین بار است که هیجان زیاد و شاید کمی اعصاب طبیعی است.

راستش را بخواهید، زنبورها احتمالاً از دست کشیدن بخشی از فروشگاه های غذایی خود هیجان زده نخواهند شد. همچنین، برداشتن محصول عسل بسیار بیشتر از جمع کردن جعبه ها است. قبل از اینکه خیلی درگیر شویم، باید تصمیماتی بگیریم.

هر مستعمره ای برداشت عسل زیادی تولید نمی کند

در بسیاری از مناطق کشور زنبورداران عسل را از کندوهای جدید جمع آوری نکنید فصل اول

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

حتی با تغذیه تکمیلی، کلنی های جدید ممکن است به کل فصل اول نیاز داشته باشند تا قبل از زمستان به شکل مناسبی برسند. به طور متوسط، سال دوم خواهد بود که شما می توانید از خوبی طلایی لذت ببرید.

سعی کنید صبور باشید. مصرف بیش از حد و رها کردن زنبورهای خود از گرسنگی، زنبورداری خوب یا حتی زنبورداری هوشمندانه نیست.

چه مقدار عسل باید زنبورهای خود را ترک کنید؟

تصمیم گیری چقدر عسل برای زنبورهای خود بگذارید یکی از پرطرفدارترین سوالات در سرگرمی است. افسوس که دادن یک پاسخ محکم بسیار دشوار است.

با زنبورداران محلی مشورت کنید – زیرا مقدار مورد نیاز تا حدی به محل زندگی شما بستگی دارد؟ زنبورهای عسل در زمستان زنده می مانند با مصرف عسل و تولید گرما در خوشه زنبور عسل.

کسانی از شما که در آب و هوای با ماه های طولانی زمستان هستند، به انبارهای عسل بیشتری نیاز دارند. همچنین، برخی از مستعمرات جمعیت بیشتری را در زمستان نگه می دارند و به غذای ذخیره شده بیشتری نیاز دارند.

باقی گذاشتن حدود 60 پوند عسل برای زنبورها یک عدد کلی برای شروع است. زنبورداران باتجربه در منطقه شما می دانند که چه مقدار عسل باید در کندو باقی بگذارید.

چند وقت یکبار عسل را از زنبورهای خود حذف می کنید؟

زنبورداران در برخی مناطق ممکن است چندین برداشت کوچک در طول فصل داشته باشند. زمانی که تولید عسل زیاد است زنبورداران دیگر زمان کوتاه تری دارند. آنها ممکن است فقط سالی یکبار عسل را از کندو خارج کنید.

عسل اغلب از کندوها پس از “فلز” جمع آوری می شودw“. این به دوره زمانی اشاره دارد که جهان طبیعی شهد فراوانی در دسترس دارد.

بیشتر عسل منطقه من در بهار تهیه می شود. من جریان پاییز واقعی که در آن وجود ندارد زنبورها برای من عسل درست می کنند برداشت.

زمانی که محصول عسل خود را حذف می کنید به آب و هوای شما بستگی دارد. در منطقه خودم فقط در فصل بهار عسل اضافی درست می کنم. بنابراین، من عسل رسیده از کندو را در اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد می گیرم.

اگر خوش شانس باشم، ممکن است در اواخر جولای یک دسته دیگر عسل بکشم. این خواهد بود عسل چوب ترش. مناطق دیگر یک جریان پاییزی را تجربه می کنند – بسته به علوفه موجود در منطقه شما.

قاب رسیده عسل درپوش آماده برای جمع آوری از تصویر فوق العاده عسل.

تست عسل قبل از جمع آوری

هر سلول عسل پس از رسیدن با یک کلاه مومی مهر و موم شده است. به طور کلی، زنبورهای عسل تا زمانی که عسل رسیده و آماده نگهداری نشود، سلول‌های عسل را درپوش نمی‌گذارند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که رطوبت عسل حدود 18.6 درصد است.

در بیشتر موارد، ما یک قاب کامل از عسل درپوش دار با تنها چند سلول باز می خواهیم. اگر قسمت اعظم قاب درپوش نباشد، زنبورها ممکن است کمی بیشتر برای اتمام نیاز داشته باشند.

با قاب های عسلی بدون درپوش چه کنیم؟

زنبورها بهتر می دانند و در بیشتر موارد باید به نظر آنها اعتماد کنیم. با این حال، گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می دهد. معمولا قاب های عسلی بدون درپوش باید یکی دو هفته دیگر در کندو باقی بماند.

آیا می توان عسل شما را بدون درپوش و هنوز رسیده و آماده مصرف کرد؟ آره! من چند سالی را پشت سر گذاشتم که منبع شهد به طور ناگهانی به دلیل شرایط آب و هوایی قطع شد.

یک بار طوفان های چند روزه شکوفه های درختان را کندند. زنبورهای بیچاره من فرآیند ساخت عسل را به پایان رسانده بودند، اما در تلاش بودند تا سلول های پر را پوشش دهند. زنبورها برای تولید به غذا نیاز دارند موم زنبور عسل. موم برای درپوش سلول های رسیده عسل لازم است.

با استفاده از ابزار خاصی به نام “رفرکتومتر عسلی“، من توانستم رطوبت قاب های بدون درپوش عسل را آزمایش کنم. خوشبختانه قاب عسل رسیده و آماده جمع آوری بود.

انکسارسنج عسلی و قاب نیمه درپوش تصویر عسل.

چگونه زنبورها را از سوپرهای عسل خارج کنیم

خوب، ما یک عسل فوق العاده داریم که اکثراً درپوش است و آماده برداشت است. اما، زنبورهایی در آنجا هستند! چگونه زنبورها را از فضلشان بیرون کنیم؟

راه های مختلفی برای حذف زنبورها از عسل فوق العاده وجود دارد. اما، هیچ یک از آنها شامل استفاده نمی شود یک سیگاری. دود باعث دور شدن زنبورها می شود اما آنها عسل را با خود می برند. اگر سیگاری را کنار بگذارید جمع آوری عسل راحت تر است.

  • از فرارهای زنبور عسل استفاده کنید
  • زنبورها را با دمنده جدا کنید
  • فریم به فریم از برس زنبور عسل استفاده کنید
  • از تخته دود استفاده کنید

فرار زنبور

اگر در منطقه ای با شب های خنک زندگی می کنید، می توانید از «زنبور فرار می کندبرای جدا کردن زنبورها از عسل. این دروازه یک طرفه است. زنبورها سوپر را ترک می کنند و نمی توانند برگردند.

این در منطقه من کار نمی کند زیرا دما در شب گرم است و زنبورها در سوپرهای عسل باقی می مانند. برای فرار نیز نیاز به دو بار باز کردن کندو (یک بار برای قرار دادن آنها و روز بعد برای جمع آوری عسل) است.

آنها آیتم مورد علاقه من نیستند اما ممکن است برای شما خوب عمل کنند. توجه داشته باشید، اگر در منطقه ای زندگی می کنید سوسک های کندو کوچک شما این خطر را دارید که آنها عسل فوق العاده محافظت نشده را آلوده کنند.

استفاده از دمنده زنبور عسل

برخی از زنبورداران از دمنده برگ برای زنبورها را از سوپرهای عسل بیرون بیاورید. سوپر را برمی دارند و سرپا می ایستند.

هوای دمنده زنبورها را از بین می برد. این روش برای من کمی هیجان‌انگیز است، اما اگر نیاز به برداشت جعبه‌های زیادی داشته باشید، کار می‌کند. به نظر من برای زنبورداران در مقیاس کوچکتر کمی کثیف است.

برس زنبور عسل

آ برس زنبور عسل ابزار مفیدی برای بسیاری از فعالیت های زنبورداری است. اگر فقط چند جعبه دارید، می توانید جعبه را بردارید و به آرامی زنبورها را از هر قاب تمیز کنید.

گاهی اوقات این کار خوب است اما زنبورها آن را دوست ندارند. اگر می خواهید از برس خود استفاده کنید، یک جعبه اضافی با درب محکم در نزدیکی خود داشته باشید. پس از برس کشیدن زنبورها از یک قاب، می توانید آن را در جعبه محکم قرار دهید.

تخته بخار و بطری مایع برای حذف زنبورها از حالت فوق العاده هنگام جمع آوری تصویر عسل.

تخته دود و مایع

استفاده از تخته بخار رایج ترین روش برای زنبورداران در مقیاس کوچک است. یک مایع غیر سمی مخصوص روی قسمت داخلی یک رویه مخصوص اسپری می شود.

یک ماده جاذب مایع را نگه می دارد که بو از خود ساطع می کند. زنبورها از عطر دور می شوند و عسل را تقریباً بدون عسل می گذارند.

این روش برداشت من است، اما شما باید کمی صبر داشته باشید. تابلوهای بخور خوب کار می کنند اما چند دقیقه طول می کشد. آنها در روزهای گرم آفتابی بهتر کار می کنند.

چندین مایع تایید شده وجود دارد که می توان از آنها برای حذف زنبورها استفاده کرد. یکی خیلی خوب کار می کند اما بوی چیزهای مرده می دهد – من از آن استفاده نمی کنم.

تامین کنندگان زنبور عسل محصولی با رایحه بادام/گیلاس دارند که بوی بسیار خوبی دارد و تقریباً به خوبی کار می کند. من یکی را انتخاب می کنم – Bee Quick، Honey B Gone یا مایع معطر دلپذیر دیگری.

روش من برای کشیدن سوپر عسل

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه عسل را به روش “شارلوت زنبوردار” جمع آوری کنید؟ برداشت من از صبح زود شروع می شود. امیدواریم بیشتر علوفه گران در حال کار باشند. و به یاد داشته باشید – بدون دود.

ابزارها عبارتند از: تخته بخار، مایع و برس زنبور عسل. من همچنین یک سوپر جعبه عسل خالی اضافی دارم که می توانم آن را با استفاده از چندین تکه چوب یا 2 قسمت بالای کندو “زنبور عسل” درست کنم.

مقدار کمی مایع را روی قسمت داخلی بخار اسپری کنید. الگوی X شکل خوب است. شما مجبور نیستید زیاد استفاده کنید.

کندو را به آرامی باز کنید، پوشش بیرونی و پوشش داخلی کندو را بردارید – کنار بگذارید. حالا تخته بخور (که اسپری شده است) را روی اولین سوپر عسلی که باید جدا کنید قرار دهید.

وزوز افزایش یافته را خواهید شنید. در عرض چند دقیقه (8-10) اکثر زنبورها سوپر را ترک می کنند و به جعبه زیر می روند. در یک روز آفتابی سریعتر کار می کند.

وقتی بیشتر زنبورها بیرون هستند (می توانید با بلند کردن تخته دود برای نگاه کردن به داخل آن را بررسی کنید)، سوپر را از کندو خارج کنید و آن را روی پایه نزدیک قرار دهید. پوشش داخلی را دوباره روی کندو قرار دهید تا زنبورهای داخل آن آرام شوند.

با استفاده از یک ابزار کندوی قلاب (مورد علاقه من)، و یک جفت دستگیره قاب – هر قاب را بردارید. به آرامی تعداد کمی از زنبورهای باقیمانده را پاک کنید و عسل را در یک جعبه خالی یا سفت قرار دهید.

هر فریم را بررسی کنید تا مطمئن شوید حاوی آن نیست بچه زنبورها. برخی از زنبورداران استفاده می کنند حذف کننده های ملکه به این منظور. اما هنوز هم خوب است که بررسی کنید.

وقتی تمام عسل های فوق العاده را جمع کردید، کندو را ببندید. محصول خود را به سرعت از حیاط زنبور عسل بردارید. شما نمی خواهید که توجه زنبورهای دیگر را به خود جلب کند! آنها ممکن است آن را پس بگیرند … LOL

روش استخراج خود را انتخاب کنید

عسل خود را فوراً فرآوری کنید، به خصوص اگر در منطقه ای با سوسک های کندوی کوچک زندگی می کنید. هر گونه تخم سوسک در شانه می تواند از تخم خارج شود و محصول شما را از بین ببرد. عسل را برای روزها در اطراف نگذارید.

دستگاه عسل گیر قطعه خاصی از تجهیزات مورد استفاده برای فرآوری عسل است. آیا باید یکی داشته باشید؟ نه؟ روش های مختلفی برای جداسازی عسل از موم زنبور عسل وجود دارد.

انتخاب بهترین راه برای استخراج عسل به اهداف شما، زمانی که در اختیار دارید و پول موجود برای خرج کردن بستگی دارد. دستگاه های عسل گیر در پیکربندی ها و سبک های مختلفی وجود دارند.

همانطور که برداشت عسل خود را کامل می کنید، باقی مانده موم را دور نریزید. بعد از اینکه تمیز کردی یا پوشش های مومی را پردازش کنید، آنها را می توان برای بسیاری از دستور العمل ها و پروژه های موم زنبور عسل استفاده کرد. جمع آوری عسل از زنبورها می تواند کثیف باشد اما بسیار سرگرم کننده است.

سفارش فوری عسل ♥