نحوه تمیز کردن موم زنبور عسل – {نکات سریع}


یادگیری نحوه تمیز کردن موم ممکن است دشوار به نظر برسد، اما واقعاً اینطور نیست. موم را می توان با مواد ساده ای که احتمالاً در خانه دارید تمیز کرد. هنگامی که زنبورداران موم را از کندو جمع آوری می کنند، آن را با عسل و مواد دیگر مخلوط می کنند. قبل از استفاده از موم خام برای پروژه های صنایع دستی خود، باید آن را تمیز کنیم.

نحوه پردازش موم زنبور عسل

تابه ای از پوشش های موم زنبور عسل آماده برای تمیز کردن تصویر.

بدون توجه به پروژه، اولین قدم برای داشتن موم تمیز، پردازش است. گاهی اوقات نامیده می شود رندر کردن موم زنبور عسل، این فرآیند هر گونه زباله را پاک می کند. هنگامی که موم به شکل خالص تر است، امکانات بی پایان است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یکی از محبوب ترین ها روش های استفاده از موم زنبور عسل شامل ساختن شمع است. شمع های موم زنبور عسل برای سوختن به موم بسیار تمیز نیاز دارند، در غیر این صورت فتیله مسدود می شود. موم ممکن است تمیز به نظر برسد اما می تواند حاوی موادی باشد که از سوختن تمیز شمع جلوگیری می کند.

پس این موم از کجا می آید – آیا زنبورها آن را جمع می کنند؟ نه این طبیعیه موم توسط زنبورهای عسل ساخته می شود با استفاده از غدد مخصوص در زیر شکم خود.

با تولید فلس های موم، کارگران از دهان خود استفاده می کنند و پاها به شکل هرکدام. در نهایت، آنها به هزاران نفر می رسند سلول های شش ضلعی که لانه زنبوری را تشکیل می دهند.

زنبورداران موم باقی مانده از استخراج عسل، خراش دادن از جعبه ها و کلونی هایی که می میرند را برداشت می کنند. اگر مقدار زیادی موم از کندوها گرفته شود، نتیجه تولید عسل کمتر برای سال است. بنابراین یک محصول جانبی کندو با ارزش است و به ازای هر پوند بیشتر از عسل به فروش می رسد.

تفسیر موم فقط یک اصطلاح دیگر برای تمیز کردن است. این به همین معنی است و در سال های گذشته بیشتر استفاده می شد.

این موم خام می تواند حاوی: خاک، عسل، خرده های چوب، بره موم، گرده، پیله زنبور عسل به جا مانده توسط نوزاد پرورش و غیره. این ناخالصی ها موم را برای برخی پروژه ها نامناسب می کند.

هنگامی که موم تمیز شد، خوب است ساخت شمع موم زنبور عسل، بالم لب، پولیش مبلمان و بسیاری از صنایع دستی دیگر

گزینه رایگان برای کتاب کاردستی با موم زنبور عسل

چگونه زنبورداران موم زنبور عسل را برداشت می کنند

  • واکس سرپوش های تمیز کننده
  • موم باقی مانده از له شدن و صاف کردن

یک بار زنبوردار محصول عسل را جمع آوری می کندموم و عسل معمولا از هم جدا می شوند. زنبورداران با استفاده از دستگاه عسل گیر قادر به استفاده مجدد از بیشتر موم در قاب ها هستند. با این حال، آنها همچنان باید پوشش های هر سلول را قطع کنند.

سرپوش ها از تازه ترین موم ساخته شده اند، بنابراین آنها خواهند بود موم زنبور عسل رنگ روشن. با صرف زمان کمتری در کندو، موم پوششی زمان کمتری برای جذب لکه های عسل، گرده، بره موم و هزاران پای کوچک زنبور عسل دارد که روی شانه کوبیده می شوند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

Crush & Strain Honey Harvest موم بیشتری تولید می کند

زنبوردارانی که برای برداشت عسل از دستگاه استخراج استفاده نمی کنند، موم اضافی بیشتری دارند. آنها تمام قطعه لانه زنبوری را خرد می کنند و مایع طلایی داخل آن را خالی می کنند.

با این حال، یک معامله برای این روش برداشت عسل وجود دارد. زنبوردار موم بیشتری دریافت می کند اما ممکن است در سال آینده با کاهش محصول عسل مواجه شود. این به این دلیل است که مستعمره باید تمام لانه زنبوری را بازسازی کنید در قاب – نه فقط یک کلاهک جدید.

تمیز کردن موم خام زنبور عسل (برای زنبورداران)

  1. جمع آوری موم اضافی – (درپوش یا شانه خرد شده)
  2. هر عسل خوب را از موم خارج کنید – سرپوش ها بسیار نگه می دارند
  3. موم زنبور عسل را در آب خنک و تمیز بشویید – نه سینک آشپزخانه شما!
  4. ذوب شدن مرحله بعدی برای تمیز کردن است – من از آب استفاده می کنم
  5. موم تمیز را از طریق a کیسه فیلتر (مانند تکه های پرده نایلونی یا پارچه پنیر یا پارچه گرمکن
  6. موم تمیز خود را در یک نوع ظرف انعطاف پذیر بگذارید تا خنک شود

Cappings را حذف کنید

زنبورداران از یک چاقوی داغ الکتریکی (یا یک چاقوی سرد در آب گرم گرم می شود) تا درپوش مومی را از قاب عسل برش دهید. اگر فقط چند جعبه برای برداشت دارید، جالب است. هنگامی که 10 جعبه یا بیشتر دارید، کار درست است!

زنبوردار در حال برداشتن پوشش‌های موم زنبور عسل از تصویر قاب عسل.

جدا کردن موم از عسل

سرپوش های تازه چسبناک هستند. مقدار عسل در سرپوش ها می تواند بسیار قابل توجه باشد. 2 روش متداول برای جداسازی موم و عسل وجود دارد.

  • مخزن باز کردن یا سیستم دو سطلی
  • از کیسه فیلتر استفاده کنید

سیستم دو سطل

من اغلب از یک فرآیند 2 سطلی استفاده می کنم موم زنبورم را از عسل جدا کن می توانید یک مخزن بازکن تجاری بخرید که همین کار را انجام می دهد یا خودتان آن را بسازید.

یک سطل بلند 5 گالن پایه است. یک سطل کمی کوتاهتر نزدیک به همان قطر داخل سطل بزرگ قرار می گیرد.

به دلیل لبه های بالایی هر دو سطل، این معمولاً منجر به باز شدن فضای چند اینچی در پایین سطل بزرگتر می شود. اینجا محل جمع آوری عسل است.

سطل کوچکتر دارای سوراخ های زیادی در قسمت پایین آن است. سرپوش های بریده شده (یا شانه خرد شده) جمع آوری شده و در سطل بالایی با سوراخ قرار می گیرند.

عسل باقی مانده در یک محفظه تمیز چکه می کند. بگذارید یک شبه آبکش شود – بیشتر عسل در ظرف پایینی می چکد. البته این کار در داخل انجام می شود خانه عسل من جایی که هیچ زنبوری نمی تواند وارد شود

توده ای از پوشش های موم زنبور عسل تمیز در یک تصویر سطل.

از کیسه فیلتر استفاده کنید

اگر 2 سطل با اندازه مناسب ندارید، می توانید از کیسه فیلتر (یا کیسه صافی) برای نگه داشتن درپوش های مرطوب استفاده کنید. هنگام استفاده از کیسه صافی، سرپوش ها را در کیسه قرار دهید. می توانید کیسه های صافی عسل بخرید، از کیسه های رنگ استفاده کنید یا خودتان با پارچه پنیر درست کنید.

آن را روی یک سطل تمیز آویزان کنید تا عسل باقی مانده را بگیرد. این عسل تمیز به شرط رعایت بهداشت قابل استفاده است.

کیسه نایلونی با درپوش های موم زنبور عسل خرد شده و عسل آویزان شده در بالای سطل برای تمیز کردن تصویر.

هشدار – کیف سنگین خواهد بود! کیف را به چیزی محکم ببندید تا بتواند وزن را تحمل کند. این کار باید در مکانی گرم و محکم انجام شود.

با هر دو روش، بیشتر عسل تا روز بعد تخلیه می شود. زمان مورد نیاز به مقدار عسل باقی مانده در موم و دمای اتاق بستگی دارد.

موم درپوش ها را بشویید

بعد از اینکه بیشتر عسل باقیمانده چکه کرد، سرپوش ها همچنان چسبناک هستند. به عنوان بخشی از رژیم پاکسازی، من دوست دارم چسبندگی موم درپوش ها را بشوییم.

کیسه های صافی بزرگ با توری درشت برای شستشوی سرپوش ها بسیار مفید هستند زیرا آنها را در کنار هم نگه می دارد.

فقط از آب زلال خنک استفاده کنید. این کار به سادگی قرار دادن سرپوش های خود در یک سطل و اضافه کردن آب است. ( شبیه شستن لوبیا سبز. 🙂

یک کیسه صافی تمیز را در یک سطل 5 گالن قرار دهید – سپس موم را اضافه کنید. 3/4 سطل را با آب خنک پر کنید و موم را با دست بشویید.

هنگامی که فکر می کنید بیشتر عسل را خارج کرده اید، بالای کیسه فیلتر را بگیرید و بلند کنید – اجازه دهید آب از درپوش های مومی تمیز خارج شود.

و به خاطر بهشت آنها را در سینک آشپزخانه خود نشویید! چگونه گرفتگی مجرای فاضلاب را تلفظ می کنید؟ یک راه موم زنبور عسل است.

اجازه دهید زنبورهای شما موم شما را تمیز کنند

عملی که به زنبورها اجازه می دهند درپوش ها را در فضای باز تمیز کنند توسط برخی زنبورداران انجام می شود. آنها سرپوش ها را روی یک سطح صاف بیرونی پهن می کنند و به زنبورها اجازه می دهند آنها را پیدا کرده و تمیز کنند.

ارزش این روش این است که زنبورها از هر ذره عسل استفاده می کنند. همچنین تماشای آن ترسناک و جذاب است. با این حال، این طرح بدون خطرات جدی برای زنبورهای شما نیست.

خطر این فعالیت وجود دارد باعث سرقت پشت کندو – حتی اگر تمیز کردن در فاصله دورتر انجام شود.

من هرگز درپوش های مرطوب را برای تمیز کردن قرار ندهید. اگر این کار را می‌خواهید، حتماً درپوش‌های مرطوب را تا جایی دورتر قرار دهید حیاط زنبور شما تا جایی که ممکن است.

تمیز کردن موم زنبور عسل (برای صنایع دستی)

تمیز کردن موم خام با آب آخرین مرحله من در تهیه موم برای شمع سازی است. وقتی تو موم زنبور عسل خود را در آب تمیز یا ذوب کنید، شما در حال حذف هر گونه زباله یا عسل اضافی هستید.

موم خام زنبور عسل اغلب در کیک های بزرگتر یا دیسک های مومی فروخته می شود، خوشبختانه موم هنگام سرد شکننده است – باید بتوانید با چکش به آن ضربه بزنید و تکه های آن را جدا کنید.

اگر شما یک صنعتگر هستید که موم خام را از زنبوردار خریداری می کنید، پیشنهاد می کنم این مرحله حمام آب را تکرار کنید. حذف هر گونه باقیمانده بسیار مفید است.

این روش بسیار خوب عمل می کند زیرا موم مایع روی آب شناور می شود. هنگامی که موم مایع خنک شد، موم تمیز در بالا و آب کثیف در زیر دارید.

مهم است که به یاد داشته باشید شما نمی خواهید موم زنبور خود را بیش از حد گرم کنید. حرارت بیش از حد باعث کاهش عطر خوب و تیره شدن رنگ می شود. نیازی نیست که موم را به جوش بیاورید. نقطه ذوب پایینی دارد که بسیار کمتر از 200 درجه فارنهایت است.

جوشاندن آب در قابلمه بزرگ کف آن اشکالی ندارد، به شرطی که زیاد پاشیده نشود.

همچنین موم زنبور عسل قابل اشتعال است در دمای حدود 400 درجه فارنهایت، شعله ور می شود و می سوزد. **مراقب باشید – همیشه اقدامات احتیاطی مناسب را برای جلوگیری از سوختگی و آتش سوزی انجام دهید**

مردم می توانند و می توانند از مایکروویو برای ذوب موم زنبور عسل استفاده کنند اما من آن را توصیه نمی کنم. فرصت گرم شدن بیش از حد، آتش سوزی یا یک آشفتگی بسیار بزرگ بسیار زیاد است.

به همین ترتیب، استفاده از منبع گرما بدون شعله باز ایمن تر است. مشعل برقی کمی ایمن تر از اجاق گاز با شعله باز است.

آیا می توانید موم زنبور عسل را در فر ذوب کنید? بله، اما خطر یک آشفتگی بزرگ و گرمای بیش از حد می تواند یک مشکل باشد. گرما باید در کمترین میزان ممکن باشد و نظارت دائمی لازم است.

تکه های موم خام آماده ذوب و تمیز کردن با تصویر آب.

ذوب موم زنبور عسل در دیگ دوبل

آ دیگ دوبل ایمن ترین روش برای ذوب موم زنبور عسل است. 1 قابلمه روی اجاق گاز دارید که حاوی آب است. یک گلدان کوچکتر داخل گلدان آب قرار می گیرد و موم شما را نگه می دارد. این روش حمام آب ایمن ترین گزینه است.

این اجازه می دهد تا گرما از آب منتقل شود تا به طور یکنواخت در اطراف گلدان نگهدارنده موم پخش شود. شما شانس کمتری برای گرم کردن بیش از حد موم یا ایجاد آتش سوزی دارید!

اگر دیگ دوبل ندارید، یکی از این درج ها می تواند به شما در ایجاد یکی کمک کند. من چندین مورد از اینها را دارم – آنها برای پروژه ها عالی هستند.

هنگامی که موم مایع شد، آن را با احتیاط از یک ماده صاف کننده بریزید. برای صاف کردن از پارچه پنیر، نایلون، صافی رنگ یا مواد پیراهن پیراهن استفاده کنید.

اگر به سرعت دیگ گرم کننده را با دستمال کاغذی پاک کنید – بیشتر موم را از بین می برد. اما، برای کار با موم باید ظروف، ظروف یا قابلمه های اختصاصی داشته باشید.

خنک کردن و نگهداری موم زنبور عسل برای بعد

شما می توانید موم مایع خود را در هر نوع قالبی بریزید. من دوست دارم از فنجان های بیرون بری بازیافتی استفاده کنم زیرا وقتی موم سرد و جمع می شود، به راحتی بیرون می زند.

موم خنک شده به راحتی از هر نوع ظرفی خارج نمی شود و از چیزی که انعطاف پذیر است استفاده کنید. بگذارید موم خود در طول شب خنک و سفت شود.

نحوه تمیز کردن موم در یک ذوب خورشیدی

ذوب موم زنبور عسل در یک ذوب خورشیدی یک عمل رایج است. دستگاه ذوب موم خورشیدی بزرگتر من از یک جعبه فولادی قدیمی با یک تکه شیشه سنگین در بالا ساخته شده است. این واقعا زشت است و به نظر زشت است اما کار را به خوبی انجام می دهد.

سرپوش ها در ظرفی داخل جعبه قرار می گیرند، سینی با مقدار کمی آب، موم چکه کننده را جمع می کند. در طی چند روز گرمای خورشید تمام پوشش ها را آب می کند.

با کاهش دما، موم به شکل جامد در سینی خنک می شود. پس از خنک شدن، می توانم تکه جامد را جدا کرده و آب را دور بریزم. آب کثیف می شود و عسل باقی می ماند – آن را به زنبورهای خود ندهید. ممکن است آنها را بیمار کند.

اگر فقط مقدار کمی سرپوش دارید، می توانید از یک ذوب خانگی استفاده کنید. تو می توانی ذوب خورشیدی خود را بسازید. با استفاده از یک خنک کننده ارزان قیمت استایروفوم و یک ورق شیشه، ذوب در مکانی آفتابی تنظیم می شود.

در پایان روز، شما خواهید داشت ارائه موم زنبور عسل تمیز. اگر شما می خواهید ذوب خورشیدی خود را بسازید – آسان است. شما می توانید طرح ها و دستورالعمل های بسیاری را برای انواع دیگر ذوب موم به صورت آنلاین پیدا کنید.

موم زنبور عسل تمیز و بوی شیرین برای استفاده در بسیاری از پروژه های مختلف عالی است. شما حتی می توانید مداد رنگی موم خود را بسازید – یک آیتم غیر سمی عالی برای بچه ها.

پروژه دیگری که ساده است و فقط به مقدار کمی مواد نیاز دارد – امتحان کنید ساختن ذوب موم زنبورهای خود. می توانید عطر آنها را با عطرها سفارشی کنید.

و بهترین چیز این است که شما موم زنبور عسل هرگز فاسد نمی شود بنابراین لازم نیست عجله داشته باشید. اکنون که یک تکه موم زنبور خوب دارید – هر چیزی ممکن است.

سفارش فوری عسل ♥