نحوه بررسی عسل خالص: راهنمای آسان


تصویر پنهان پینترست

یک مایع طلایی شیرین که توسط زنبورها تولید می شود – چه چیزی می تواند بهتر از یک قاشق عسل باشد. از آن مستقیماً با قاشق لذت ببرید یا آن را روی اسکون ها، کلوچه ها یا بیسکویت های مورد علاقه خود بپاشید. با این حال، حقیقت این است که صنعت عسل با محصولات تقلبی گرفتار شده است. این شیشه های مایع طلایی ادعا می کنند که عسل هستند – اما آیا واقعاً هستند؟ برای بهره مندی از فواید مصرف عسل، باید یاد بگیرید چگونه عسل خالص را بررسی کنیم – مطمئن شوید که آن چیز واقعی است.

بررسی خلوص عسل

ریختن عسل خالص برای بررسی تست جریان خلوص.

آیا می توان شیشه خود را برای اطمینان از واقعی بودن آن تست کرد؟ بله، تست های خانگی وجود دارد که می توانید برای شناسایی کیفیت خرید خود امتحان کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر نتایج آزمایشگاهی گران قیمت نباشد، هیچ چیز 100 درصد دقیق نیست. از اینها استفاده کنید روش های تست عسل به عنوان تحقیقات اولیه شما

عسل چیست؟

ابتدا بیایید این شگفت انگیز را بررسی کنیم محصول از کندو. عسل توسط زنبورهای عسل ساخته می شود و در کندو ذخیره می شود تا به عنوان منبع غذایی زمستانی استفاده شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

زنبورها این غذای شیرین را عمدتاً از شهد گیاهی تهیه می کنند. گیاهان شکوفه از شهد شیرین برای جذب گرده افشان ها به گل استفاده می کنند. زنبورهای بازدیدکننده به گرده افشانی گل ها کمک می کنند تا گیاهان بتوانند بذر تولید کنند.

ماده دیگری که زنبورها می توانند از آن برای تهیه عسل استفاده کنند، است شبنم عسل. این نوع اغلب “عسل جنگلی” نامیده می شود زیرا زنبورها برای تهیه آن ترشحات شیرین شته ها را برداشت می کنند.

شما دانه های گرده را در عسل خالص خواهید یافت – حتی اگر از گرده تهیه نشده باشد. این در واقع چیز خوبی است زیرا گرده یک منبع پروتئین است.

ما زنبورها کار بسیار خوبی در ساخت عسل انجام می دهند، که زنبورداران قادر به سهیم شدن در برداشت هستند. این کار معمولاً در پایان فصل انجام می شود.

آی تی مصرف عسل اضافی برای زنبورها ضرری ندارد. یک به خوبی آموزش دیده، زنبوردار مسئول می داند چگونه این کار را انجام دهد.

متغیرهای رنگ و طعم

به دلیل تنوع گسترده منابع شهد، تنوعی در محصولات پیدا خواهید کرد. در حقیقت، رنگ عسل متفاوت است و از یک برداشت به برداشت بعدی طعم دهید.

هر منبع گل دارای اسانس های گل، مواد مغذی، آنزیم ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و غیره خود است. بنابراین، نه شما نمی توان برای بررسی عسل خالص به رنگ تکیه کرد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

به همین ترتیب، طعم و مزه راه مطمئنی برای بررسی خلوص عسل نیست. یک استثنا در این قاعده وجود دارد.

هنگامی که زنبورها شهد را از یک منبع اولیه جمع آوری می کنند تا محصول تک گلی مانند چوب ترش یا Clover-یک طعم دهنده باتجربه ممکن است تفاوت را تشخیص دهد.

اما، به طور کلی، طعم آنقدر متغیر است که نمی تواند یک شاخص قابل اعتماد برای اینکه آیا یک شیشه حاوی عسل خالص است یا نه.

عسل تقلبی چیست؟?

عسل تقلبی اصطلاحی است که برای توصیف محصولی استفاده می شود که حاوی عسل با افزودنی های دیگر است. چرا کسی باید این کار را انجام دهد؟

چرا کسی چیزی به عسل اضافه کند؟ این در مورد پول است – معمولاً اینطور نیست. اغلب این مواد اضافه می‌شوند تا کل محصول بیشتر شود.

این به بسته بندی (یا فروشنده) امکان می دهد پول بیشتری برای محصول دریافت کند. اگر بتوان 100 شیشه عسل را تا 200 شیشه دراز کرد… این به معنای سود بیشتر است.

محصولات ارزان‌تر مورد استفاده در جایگزینی:

  • شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS)
  • شربت برنج
  • گلوکز مایع
  • ملاس
  • شکر معکوس
عسل دارای ویسکوزیته بالایی است که وقتی روی قاشق روی آن انباشته می شود دیده می شود.

آیا عسل شما تقلبی است؟

بسیاری از ایده های جالب برای راه های وجود دارد بررسی خلوص عسل در خانه. با این حال، گسترده انواع عسل آزمایش خلوص را با دقت 100٪ غیرممکن می کند.

هر شیشه به دلیل وجود صدها منبع شهد متفاوت خواهد بود. بنابراین، من این آزمون‌ها را «زبان در گونه» بیشتر برای ارزش سرگرمی ارائه می‌کنم تا نتایج آزمون واقعا قابل اعتماد.

نگران نباشید اگر شما آزمایش عسل به عنوان جعلی با توجه به انجام این بررسی ها. با این حال، اگر همه آنها با شکست مواجه شد، ممکن است دفعه بعد منبع دیگری را انتخاب کنید، مگر اینکه از کندوی خودتان آمده باشد و بدانید که خالص است.

ابتدا برچسب را بخوانید

هنگام خرید عسل، همیشه برچسب روی شیشه را بخوانید. برچسب مواد تشکیل دهنده فقط باید دارای یک مورد باشد: عسل.

متأسفانه کلمات روی برچسب فقط بخشی از داستان را بیان می کنند. بسته به جایی که زندگی می کنید – کلمه “خالص” به معنای متفاوتی است. کلماتی مانند خالص، طبیعی و غیره در اکثر مناطق تنظیم نمی شوند.

هنگام خرید از محصولات حاوی مواد افزودنی خودداری کنید عسل خام یا پاستوریزه. هر نوع شربت یا مخلوط شکر نشانه افزودنی است.

تست حلالیت یا آب

عسل دارای ویسکوزیته ای است که باعث می شود بهتر از برخی مایعات به هم بچسبد. به همین دلیل است که می‌توانیم آن را روی یک قاشق انباشته کنیم یا آن را دور یک دیپر عسل بغلتانیم.

یک قاشق عسل را به یک لیوان کوچک آب (در دمای اتاق) اضافه کنید، فقط قاشق و عسل را در لیوان بگذارید – هم بزنید.

عسل خالص تمایل دارد در تماس با قاشق یا در یک کره در ته لیوان باقی بماند. در صورت وجود، افزودنی های شکر حل می شوند.

البته، عسل محلول در آب است، بنابراین هم زدن برای این آزمایش جواب نمی دهد – فقط قاشق را به آرامی در آب قرار دهید.

تست سوزاندن یا شعله

بررسی سوختگی برای خلوص عسل آنطور که به نظر می رسد نیست. به جای بررسی خلوص – این آزمایش برای بررسی آب اضافه شده است.

رسیده عسل آب کمی دارد محتوا. اگر با آب رقیق شده باشد، نظریه این است که نمی سوزد.

برای انجام آزمایش: یک گلوله پنبه یا فتیله شمع را در مقداری عسل آغشته کنید و سعی کنید آن را روشن کنید. اگر به راحتی روشن نشود ممکن است حاوی آب باشد. همچنین می توانید عسل را به کنار قوطی کبریت بمالید و سعی کنید کبریت را روشن کنید.

یک قاشق عسل چکانده شده روی دستمال، به عنوان آزمایش خلوص، هیچ رطوبتی در اطراف لبه ها نشان نمی دهد.

تست بلات یا فلو عسل

یک مایع ویسکوزیته غلیظ مانند عسل، به آرامی جریان می‌یابد، مخصوصاً زمانی که دما سرد است. با این حال، ویسکوزیته و نرخ جریان از یک نوع به نوع دیگر متفاوت است.

برای انجام بررسی: یک قاشق عسل را روی دستمال کاغذی تا شده قرار دهید. عسل خالص روی سطح می نشیند و پخش نمی شود. در حالی که محصولات آبکی یا شکر اضافه شده به سرعت به داخل الیاف نفوذ می کنند و یک علامت مرطوب ایجاد می کنند.

تست های غیر قابل اعتماد برای عسل خالص

برخی از عسل خالص را بررسی می کند که در مورد آن خواهید خواند مطلقاً هیچ اعتبار علمی ندارند. یکی از آنها تست مورچه است که مورچه ها تمایلی به خوردن عسل تقلبی ندارند.

به طور جدی؟ با عرض پوزش، مورچه ها منابع قابل اعتمادی برای خلوص عسل نیستند. آنها هر چیز شیرینی از عسل گرفته تا آب قند و نوشابه را خواهند خورد. ما زنبورداران این را می دانیم زیرا برای حفظ آن تلاش می کنیم خارج شدن مورچه ها از کندوها!

آزمایش بد دیگر این ایده است که عسل خالص مخلوط با الکل حل نمی شود. این درست نیست و این ایده برای مدت طولانی وجود داشته است.

یکی دیگر از آزمون های غلط این است که شما می توانید خلوص عسل را بررسی کنید با استفاده از تست ریختن؟ ظاهراً عسل خالصی که از ظرف ریخته می‌شود، فقط در جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخد یا الگوی شانه‌ای روی بشقاب می‌سازد. نه و نه – اینها سرگرم کننده هستند اما درست نیستند.

تست های آزمایشگاهی

اگر می خواهید پولی را صرف انجام آزمایش های علمی روی عسل خود کنید، نتایج شما از دقت بالاتری برخوردار خواهد بود. چندین مورد برای در نظر گرفتن وجود دارد و هر یک محدودیت هایی دارد.

تشخیص شربت C4

این فرآیند وجود قندهای ساخته شده از ذرت یا نیشکر را آزمایش می کند. نمی تواند انواع دیگر قندها مانند موجود در برنج و غیره را تشخیص دهد.

پروفایل رزونانس مغناطیسی هسته ای

این آزمایش با آزمایش قندهای ناشناخته به بررسی عسل خالص کمک می کند. همچنین قادر است کشور مبدا را با منبع شهد/گرده تعیین کند.

چندین شیشه عسل خالص بدون برچسب.

در واقع، عسل یک ماده قابل توجه است که دارای تفاوت های ظریف بسیاری است. هر شیشه متفاوت است و یافتن راهی برای آزمایش آن در خانه دشوار است و قطعیت نیست.

برای تشخیص خلوص نمی توان به چشم غیر مسلح تکیه کرد. علاوه بر تفاوت در ترکیب شیمیایی، دما نیز نقش زیادی در جریان پذیری این محصول دارد.

مصرف کننده نیز باید این را در نظر داشته باشد کریستالیزاسیون نشان دهنده عسل خالص نیست یا خیر. بیشتر عسل‌های خالص با گذشت زمان متبلور می‌شوند – همچنین آنهایی که دارای مواد افزودنی هستند.

اما وجود کریستال در شیشه به این معنی نیست که شکر اضافه شده است. عسل قند است – و همینها کوزه های کریستالیزه را می توان ثابت کرد به هر حال.

بهترین راه برای اطمینان از خوردن عسل واقعی یا لانه زنبوری خام این است که برچسب را از نزدیک بخوانید. اگر منبع خود را بدانید احتمال آلودگی کمتر است.

خرید مستقیم از زنبوردار همیشه امکان پذیر نیست. اما، برای یافتن بهترین عسل اصیل موجود، وقت بگذارید و گزینه های موجود در فروشگاه های مواد غذایی را بررسی کنید.

سفارش فوری عسل ♥