نحوه برداشت بره موم از زنبورها


کندوهای عسل چندین محصول مفید مانند عسل و موم تولید می کنند. با این حال، برخی از زنبورداران زمان و تلاش خود را صرف این امر می کنند برداشت بره موم هم. بره موم زنبور عسل را می توان برای تهیه تنتور و سایر محصولات جامع استفاده کرد. زنبوردار ممکن است بره موم خام را به شرکت های عرضه کننده بفروشد و این جریان درآمد دیگری را برای کمک به جبران هزینه ها اضافه می کند.

بره موم چسبنده روی قاب‌های داخل کندو با تصویر زنبورهای نزدیک.

جمع آوری بره موم از کندوی خود

زنبورهای عسل کارگر که علوفه‌جو نامیده می‌شوند، از کندو برای یافتن غذا و سایر منابع مورد نیاز کلنی پرواز می‌کنند. هزاران زنبور ماده وجود دارد که کلنی را به طور روزانه در حال کار نگه می دارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در واقع، چندین وجود دارد چیزهای جمع آوری شده توسط زنبورهای کارگر برای رفع نیازهای کلنی البته جمع آوری مواد غذایی اولیه است.

آنها برای جمع آوری گیاهان از گل ها بازدید می کنند شهد که برای تهیه عسل استفاده می شود. همچنین، گرده جمع می شود به عنوان منبع پروتئین برای پرورش زنبورهای جوان استفاده شود.

اما این تنها منابع مورد نیاز مستعمره نیست. عسل زنبورها نیز رزین های گیاهی را جمع آوری می کنند. رزین ها ترشحات چسبناکی هستند که توسط گیاهان و درختان مختلف تولید می شوند. این رزین ها به ماده ای تبدیل می شوند که ما آن را بره موم می نامیم.

بره موم زنبور عسل چیست؟

را تعریف بره موم ماده ای قرمز یا قهوه ای است که توسط زنبورهای عسل از جوانه درختان و گیاهان جمع آوری می شود. بزاق زنبور عسل غنی از آنزیم با رزین های گیاهی مخلوط می شود.

تلفظ صحیح prop·lis بر بخش اول «prop» تأکید دارد. با این حال، بسیاری از زنبورداران را خواهید یافت که آن را با تاکید بر 3 حرف اول “pro-po-lis” تلفظ می کنند.

کلمه دیگری برای بره موم “چسب زنبور عسل” است. اگر تا به حال بره موم را در داخل کندو تجربه کرده باشید، متوجه شده اید که چرا به آن چسب می گویند.

درز بره موم زنبور عسل در بالای یک قاب از تصویر کندو.

زنبورها از آن برای صیقل دادن داخل کندو، تمیز کردن و مهر و موم کردن ترک ها استفاده می کنند. علاوه بر این، آنها همچنین هر قاب را به پایین می چسبانند. و شکاف های کوچک بین هر جعبه را ببندید تا از باد سرد جلوگیری شود.

تمام این کار توسط زنبورها می تواند ایجاد کند بازرسی کندوها برای زنبوردار کمی سخت تر است. اما، استفاده از بره موم سلامت کلنی را افزایش می دهد.

بره موم خواص ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد. این به جلوگیری از رشد قارچ یا باکتری ناخواسته در داخل کندو گرم و مرطوب کمک می کند.

زنبورها چگونه بره موم را حمل می کنند

زنبورهای عسل کارگر رزین‌های گیاهی را جمع‌آوری می‌کنند و روی پاهای عقبی خود (سبدهای گرده) به کندو می‌آورند. بزاق زنبور عسل همراه با موم، عسل و غیره با رزین ها مخلوط می شود و ماده ای را ایجاد می کند که آن را بره موم می نامیم.

ترکیب شیمیایی دقیق بره موم از مکانی به مکان دیگر به دلیل گیاهان متفاوتی که برای جمع آوری رزین و شیره استفاده می شود کمی متفاوت است.

چسباندن قاب های بره موم به هم در تصویر کندو.

تمیز کردن چسب زنبور عسل در حین بازرسی

برخی از کلنی ها در داخل کندو بیشتر از بقیه بره موم تولید می کنند. به نظر می رسد که این حداقل تا حدی یک ویژگی ژنتیکی است.

علیرغم مزایای سلامتی کلنی، وجود بره موم بیش از حد در کندو می تواند وظایف زنبورداری را بسیار دشوار کند.

این غیرمعمول نیست که زنبورداران تلاش می کنند حداقل مقداری از مازاد را طی بازرسی های معمول حذف کنند. این بیشتر به قاب هایی اشاره دارد که خیلی ایمن چسبانده شده اند.

با این حال، همانطور که می خواهیم سعی کنید تغییراتی در کندو ایجاد کنید – زنبورها فقط جایگزین بره موم خواهند شد.

بره موم زنبور عسل بر روی پوشش داخلی بوم از تصویر کندو درز می زند.

روش های برداشت بره موم

فروش بره موم به دلیل تقاضای زیاد در صنعت مراقبت های بهداشتی، تجارت بزرگی است. با این حال، در مقیاس کوچک زنبورداران همچنین می توانند بره موم خام را برداشت کنند از کندوهایشان

با روش های معمول برداشت به زنبورهای کندو آسیبی وارد نمی شود. برخی از زنبورداران از یک تکه صفحه یا پارچه انعطاف پذیر برای جمع آوری استفاده می کنند. برخی دیگر یک تله تجاری بره موم را انتخاب می کنند.

نحوه استفاده تله بره موم در کندو شما

تله بسیار شبیه به یک حذف کننده ملکه پلاستیکی به نظر می رسد با این تفاوت که دهانه ها بسیار کوچکتر هستند. زنبورهای کارگر نمی توانند از طریق آن حرکت کنند تله بره موم. بنابراین نباید بین جعبه ها قرار گیرد.

را بهترین زمان از سال برای به دام انداختن بره موم، اوایل پاییز است. در این مدت زنبورها به سختی کار می کنند تا شکاف ها را ببندند.

تله در زیر پوشش داخلی – بالای بالاترین جعبه فوق العاده قرار می گیرد. کلنی اغلب هر حفره را با چسب زنبور پر می کند.

هنگامی که تله پر شد، یا قبل از رسیدن سرمای زمستان – آن را بردارید. پس از قرار دادن آن در فریزر برای مدتی، با خم شدن تله، تکه هایی از بره موم بیرون می زند.

گزینه دیگری که برخی از زنبورداران استفاده می کنند این است که با استفاده از سیم صفحه فلزی یک تله بره موم ایجاد کنید. صفحه پنجره یک انتخاب رایج با قاب چوبی است. این شبیه به یک شیم معمولی با افزودن سیم است.

زنبورها که در داخل کندو در همان موقعیت قرار می گیرند، صفحه را نیز تکان می دهند. این فقط برای مدت کوتاهی در کلنی باقی می ماند و قبل از رسیدن زمستان حذف می شود.

جمع آوری خراش های بره موم زنبور عسل

اگر فقط می خواهید مقدار کمی بره موم را برای مصارف خانگی برداشت کنید، خراش دادن جعبه به خوبی انجام می شود. پس از برداشت عسل، سوپر جعبه ها می توانند حاوی مقداری بره موم باشند.

کندوی زنبوری که از کار افتاده و خالی است جای دیگری برای جستجوی چسب زنبور عسل است. خراش دادن راه آسان تری برای بدست آوردن بره موم بدون ایجاد مزاحمت برای کندو است.

با این حال، ممکن است دشوار باشد از خراشیدن چوب در بره موم جمع آوری شده خودداری کنید. به سادگی از ابزار کندو خود برای جدا کردن بره موم از روی سطوح استفاده کنید.

پس از تراشیدن سطوح چوبی، بره موم خود را در یک شیشه یا کیسه پلاستیکی در فریزر نگهداری کنید. هنگامی که به اندازه کافی زحمت کشیدید، می توانید بره موم را تمیز کرده و برای استفاده آماده کنید.

نحوه خراش دادن بره موم زنبور عسل از تجهیزات

  1. یک ورقه یا برزنت پلاستیکی را روی زمین پهن کنید تا خراش ها گرفته شود
  2. هر بخش چوبی کندو را بررسی کنید – به دنبال بره موم چسبنده باشید
  3. از ابزار کندو خود استفاده کنید تا به آرامی چسب زنبور عسل را بتراشید
  4. تا حد امکان از قرار دادن تراشه های چوب در محصول خودداری کنید
  5. وقتی تمام شد – برزنت خود را جمع کنید و تکه های بره موم را در یک شیشه بریزید
  6. تا زمانی که برای تمیز کردن آماده شود در فریزر نگهداری کنید
فنجان بره موم زنبور عسل جمع آوری شده از تصویر کندو.

تقاضا برای بره موم بسیار زیاد است. بره موم خام را می توان به چندین شرکت آنلاین فروخت. آنها را جستجو کنید و از کندوهای خود کمی پول اضافی به دست آورید.

شما همچنین می توانید تنتور بره موم، کرم ها و غیره خود را پس از تمیز کردن و آماده سازی تهیه کنید.

فرا گرفتن نحوه برداشت بره موم از زنبور عسل و یک محصول ارزشمند دیگر از کندو را به زنبورستان خود اضافه کنید.

سفارش فوری عسل ♥