نحوه برخورد با کارگران تخمگذار در کندو


کلنی زنبور عسل یک ارگانیسم اجتماعی است که به حفظ کندو اختصاص داده شده است. گاهی اوقات، این تلاش برای بقا می تواند برای زنبورداران مشکل ساز شود. هنگامی که یک کلنی برای مدتی بدون بچه است، برخی از زنبورهای کارگر شروع به تخم گذاری می کنند. اینها زنبورهای کارگر تخمگذار نمی تواند مستعمره را نجات دهد. با این حال، آنها به گسترش ژنتیک کلنی از طریق پهپادهایی که تولید می کنند کمک می کنند.

بیرون آمدن زنبور بدون سرنشین از شانه نامنظم در تصویر کندو کارگر تخمگذار.

کارگران تخمگذار در کلنی زنبور عسل

یک کلنی زنبور عسل سالم به تولید مداوم زنبورهای کارگر جدید بستگی دارد. از آنجایی که زنبورهای پیر هر روز می میرند، اعضای جدید باید در دسترس باشند تا جای خود را در زندگی کلنی بگیرند. به همین دلیل است که وقتی کندو ملکه خود را از دست می دهد – زمان بسیار مهم است.

مستعمره می تواند یک ملکه جدید بسازید اما آنها باید لارو جوان از یک تخم بارور شده داشته باشند. زمانی که لاروها از سن 4 تا 5 روز گذشتند، پرورش ملکه بعید می شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

لاروهای مسن تر ملکه با کیفیت خوبی تولید نمی کنند. تخم‌های بارور شده تازه یا لارو بسیار ریز برای ملکه‌های زنبور عسل با کیفیت بالا ضروری است.

تصویر لارو زنبور ریز برای جایگزینی ملکه مورد نیاز است.

حتی در بهترین شرایط، زمان جایگزینی یک ملکه برای زنبورهای ما ضعیف است. بسیاری از چیزها ممکن است در این فرآیند اشتباه پیش بروند و در نتیجه یک مستعمره بدون ملکه و راهی برای ساختن وجود ندارد.

اگر زنبوردار تمرین کند بازرسی های معمول کندو و مشکل را زود تشخیص دهد، کلنی ممکن است با یک ملکه جدید یا یک قاب تخم مرغ تازه از کندو دیگر نجات یابد.

چرا کارگران تخمگذار توسعه می یابند؟

فرومون ها پیام رسان های شیمیایی هستند که برای ارتباط بین زنبورهای عسل مورد استفاده قرار می گیرند. آنها را به عنوان هورمون های خارجی در نظر بگیرید. آنها پیام هایی را در مورد وضعیت کندو به اعضای کلنی ارسال می کنند.

زمانی که هیچ بچه زنبوری در کندو رشد نمی کند، همه چیز شروع به تغییر می کند. این کمبود فرومون‌های مولد کارگر و تا حدی فرومون‌های ملکه باعث ایجاد تغییراتی در زنبورها می‌شود.

در عرض 3 هفته از عدم تولد باز، برخی کارگران شروع به تخم گذاری خواهند کرد. این زنبورها دارای تخمدان هایی هستند که قادر به تولید تخم هستند. با این حال، از آنجایی که کارگران قادر به جفت گیری نیستند، تخم ها بارور نمی شوند و به هواپیماهای بدون سرنشین تبدیل می شوند.

چگونه می دانید که در کندو خود کارگران تخمگذار دارید؟

چندین ویژگی از یک کلنی کارگر تخمگذار وجود دارد که به راحتی قابل شناسایی است. اول اینکه فقدان یک ملکه و بچه کارگر سیگنال بزرگی است که زنبورهای شما در مشکل هستند.

با عدم تولید کارگر، اندازه کلنی در طول زمان کاهش می یابد. همچنین، متوجه خواهید شد که کندو دارای درصد بسیار زیادی است زنبورهای بدون سرنشین داخل.

تصویر بسیاری از زنبورهای بدون سرنشین در داخل کندو کارگر تخمگذار.

وقتی ملکه‌ای تخم‌های پهپاد می‌گذارد، آن‌ها را در سلول‌های بزرگ‌تر به اندازه پهپاد قرار می‌دهد. با این حال، زنبورهای کارگر تخم های خود را در سلول های مولدین کارگر معمولی می گذارند.

نوزادان معمولی بدون سرنشین به صورت تکه هایی در امتداد لبه های لانه مولدین متمرکز می شوند. نوزادان پهپاد تولید شده توسط کارگران تخمگذار پراکنده هستند.

تکه های کوچکی از چند سلول پهپاد، یا حتی تک سلولی، اینجا و آنجا. لانه مولدین کلنی در مقایسه با لانه سازمان یافته معمولی یک کلنی معمولی در هرج و مرج است.

دیدن آن نیز رایج است چندین تخم در سلول های یک کلنی کارگر تخمگذار. این زنبورها فاقد شکم مخروطی بلند ملکه هستند. تخم‌ها اغلب در کنار دیواره سلولی قرار می‌گیرند که به پایین متصل می‌شوند.

نوزادان کارگر تخمگذار سازماندهی نشده به نظر می رسند. همگی از زاد و ولد هواپیماهای بدون سرنشین با سرپوش های گلوله ای شکل است. به جای متمرکز شدن در کنار هم با سن های مشابه نزدیک، اینجا و آنجا پراکنده است.

زنبور کارگر تخمگذار یا ملکه جدید?

یک کلمه احتیاط بسیاری از زنبورداران جدید از یافتن چند سلول با بیش از 1 تخم نگران شده اند. آنها از بدتر می ترسند و فکر می کنند که کلنی آنها مشکل بزرگی دارد. در برخی موارد همه چیز خوب است و نیازی به وحشت نیست.

یک ملکه جدید یا ملکه ای که برای مدتی تخمگذاری را متوقف کرده است ممکن است چند سلول با چندین تخم بگذارد. اما این رفتار به سرعت برطرف می شود. طی چند روز، تخمگذاری به طور معمول انجام می شود.

زنبور ملکه جوان تازه شروع به دراز کشیدن با چند زنبور کارگر تصویر می کند.

تعمیر کندو کارگر تخمگذار

زنبورداران از چندین استراتژی در برخورد با کندو کارگر تخمگذار استفاده می کنند. به طور معمول، یک کلنی می تواند توسط زنبوردار درخواست شود.

با این حال، هنگامی که کندو به این حالت برسد، اغلب ملکه جدید پذیرفته نمی شود. کارگران تخمگذار یک ملکه جدید را خواهند کشت.

چرا نمی توانید به سادگی کارگران تخمگذار را از کندو خارج کنید؟ یافتن آنها تقریباً غیرممکن است، آنها دقیقاً شبیه زنبورهای دیگر هستند. تنها راه شناسایی یک کارگر تخمگذار دیدن او در فرآیند تخمگذار است.

آنها بسیار شبیه سایر زنبورهای کندو هستند. در واقع، آنها ممکن است مانند خواهرانشان کندو را برای علوفه ترک کنند. به یاد داشته باشید، شما یک کارگر تخمگذار ندارید – شما چندین یا چند نفر دارید.

کلنی های زنبور عسل قوی در تصویر حیاط زنبور عسل.

با یک مستعمره راست ملکه قوی ترکیب کنید

یکی از بهترین روش ها برای تعمیر کندو کارگر تخمگذار ترکیب آن با کلنی راست ملکه قوی است. آنها را با کلنی کوچک دیگری ترکیب نکنید. آنها ممکن است فقط آن ملکه را بکشند.

توسط ترکیب دو کندو با استفاده از روش روزنامه یا مشابه، زنبورها همه چیز را حل خواهند کرد. اعضای مستعمره سمت راست ملکه کارگران مزاحم را مرتب می کنند و نظم را برقرار می کنند.

در عرض چند روز یا بیشتر، می توانید مستعمره را به عقب برگردانید در صورت تمایل 2 قسمت کنید و به یکی از آنها یک ملکه جدید بدهید.

به کندو چندین فریم از مولد باز بدهید

اگر زنبوردار کندوهای دیگری با چند قاب بچه برای اشتراک گذاری داشته باشد، تکنیک افزودن بچه باز به کلنی ارزش امتحان کردن را دارد.

تصویر نوزادان شیری یا نوزادان باز در سلول های لانه زنبوری.

به مدت 3 هفته هر هفته یک قاب از نوزادان کارگر (لارو) به آنها بدهید. فرمون های حاصل از مولدین کارگران تخمگذار را سرکوب می کند.

در هفته سوم، کلنی ممکن است شروع به ساخت سلول های ملکه می کند. وقتی این اتفاق افتاد، می توانید جلو بروید و به آنها یک ملکه جفت بدهید. یا، اگر جمعیت کلنی هنوز خوب است – شاید اجازه دهید آنها ملکه زنبور خود را پرورش دهند.

تکان دادن کندو کارگر تخمگذار

برخی از زنبورداران با تکان دادن تمام زنبورها از کندو در حدود 100 فوت یا بیشتر از کندو موفقیت آمیز گزارش می دهند. تصور این است که بزرگسالان جوان کارگران تخمگذار هستند و نمی توانند راه خانه خود را پیدا کنند.

با این حال، کارگران تخمگذار گاهی علوفه جو هستند. این روش ممکن است همیشه کارساز نباشد و برای زنبورها سخت به نظر برسد.

نکات نهایی – کندوها با زنبور کارگر تخمگذار

اگر شما یک زنبوردار هستید که کندوهایی در حیاط خلوت یا اطراف خود دارید، می توانید از هر یک از این تکنیک ها استفاده کنید.

داشتن مستعمره دیگر برای ترکیب آنها با آنها یا به اشتراک گذاشتن نسل از آنها کلیدی است. گاهی اوقات زنبورداران محلی یک قاب بچه را به زنبوردار دیگری که نیازمند است می فروشند. این یک دلیل دیگر برای تلاش برای یافتن دوستان زنبور عسل است.

هر روشی که انتخاب کنید با کارگران تخمگذار خود برخورد کنید، این را در نظر داشته باشید به مستعمرات خوب خود آسیب ندهید و سعی در نجات آنهایی که مشکل دارند، نکنید. اگر قبل از اینکه متوجه شوید جمعیت کندوی مشکل دار شما کم است، احتمالاً بهترین کار فقط رها کردن است.

سفارش فوری عسل ♥