نحوه برخورد با شانه خراش در کندو


زنبورهای عسل کار قابل توجهی در ساختن ورقه های مومی لانه زنبوری برای خانه خود انجام می دهند. در واقع آنها آنقدر کار بزرگی انجام می دهند که گاهی زنبورها در مکان های نامطلوب شانه می سازند (حداقل از نظر زنبوردار). ما به این می گوییم “شانه فرزو می تواند یک مشکل بزرگ باشد. خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که زنبورداران می توانند برای کاهش مقدار شانه اضافی در کندو انجام دهند.

قطعه بزرگ شانه موم زنبور عسل در تصویر کندو.

آیا در کندو خود شانه خراش دار دارید؟

شانه بریج و شانه بریج به سادگی تکه های لانه زنبوری اضافی هستند که در مکان هایی ساخته می شوند که زنبورداران مایل نیستند. این ساختارهای مومی بازرسی کندو را دشوارتر می کند. با این حال، زنبورها آنها را غیرضروری نمی‌دانند – زیرا آنها کارها را بدون دلیل موجه انجام نمی‌دهند.

ساخت شانه معمولی

زنبورهای عسل تنها حشراتی هستند که برای خانه خود موم تولید و شکل می دهند. کندو حاوی ورقه های لانه زنبوری زیادی است. و هر ورق حاوی هزاران سلول موم زنبور عسل است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

این سلول ها توسط کلنی برای ذخیره مواد غذایی مانند گرده و عسل برای استفاده بعدی استفاده می شود. برخی از قسمت های شانه برای بالا بردن استفاده می شود زنبورهای جوان. آنها به نیروی کار جدید کندو تبدیل خواهند شد.

زنبورهای کارگر به طور مداوم وضعیت ساختار لانه زنبوری را زیر نظر دارند. آنها شانه جدیدی را در جایی که لازم است می سازند و شکستگی ها را تعمیر می کنند. اگر برای سهولت در رفت و آمد در اطراف قاب ها به دهانه ای نیاز دارند – سوراخی را می جوند.

برای نگهداری شانه از قاب های چوبی داخل کندو استفاده می شود. بیشتر زنبورداران از موم زنبور عسل یا پایه پلاستیکی در قاب استفاده می کنند. هدف از قرار دادن فونداسیون در قاب ها تشویق زنبورها به ساختن موم در داخل این قاب های متحرک است.

بعد از گذشت چندین سال، معمول است که زنبوردار شانه بچه‌های قدیمی را بچرخاند. چرخش شانه به حفظ محیطی سالم در داخل کندو کمک می کند.

آیا فضای زنبور عسل شما اشتباه است؟

شایع ترین دلیل شانه بیش از حد فرز، خطا در “فضای زنبور عسل” است. زنبوردار اولیه ای که مسئول رساندن ایده فضای زنبور عسل به ما بود، لورنزو لانگستروت بود.

طراحی کندو مدرن ما کار کشیش لورنزو لانگستروت است. او و دیگر محققان اولیه زنبور عسل متوجه شدند که زنبورها لانه زنبورهای خود را با استفاده از روش خاصی برای فاصله‌گذاری می‌سازند.

فاصله هر ورق شانه حدوداً 3/8 اینچ خواهد بود- این به عنوان فضای زنبور عسل شناخته شد، زیرا به زنبورها فضای کافی برای رفت و آمد بین شانه ها می داد.

کندو کلاسیک لانگستروت با در نظر گرفتن مفهوم “فضای زنبور عسل” طراحی شده است. با این حال، اکثر قطعات کندو با مشخصات دقیق بریده نمی شوند. اندازه جعبه ها یا قاب ها ممکن است از سازنده ای به سازنده دیگر کمی متفاوت باشد.

با مخلوط کردن و تطبیق قطعات کندو، حتی جعبه هایی که با اندازه های دقیق ساخته شده اند نیز می توانند کمی خاموش شوند. این باعث می شود که زنبورها فضای زیادی در اینجا و آنجا داشته باشند که نمی خواهند هدر دهند. آنها سعی خواهند کرد آن فضا را با موم اضافی پر کنند.

لارو و شفیره در شانه های فرز روی میله های بالای کندو.

از کجا می توان شانه برز پیدا کرد؟

شانه خراش می‌تواند در برخی مکان‌های عجیب ظاهر شود، اما برخی از مناطق کندو بیشتر احتمال دارد که موم اضافی داشته باشند. یکی از رایج ترین مکان هایی که زنبوردار با این نوع موم مواجه می شود، بالای قاب های چوبی است.

زمانی که اندازه‌گیری‌ها بین پایین قاب‌ها در یک جعبه و نوار بالای کادر زیر خاموش است. زنبورهای کارگر سعی کنید چند سلول از موم در فضای اضافی بسازید.

آیا این واقعاً یک مشکل بزرگ است؟ نه، این بیشتر یک ناراحتی است. با این حال، ایده خوبی است که شانه فرز را در حین بازرسی بردارید. اگر بدون دلیل دیگری، بازرسی های بعدی را دشوار می کند و قطعات کندو بیشتر گیر می کند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از ابزار کندو برای خراش دادن شانه خراشیده، کنترل آفات است. موم اضافی می دهد سوسک های کندو کوچک یا دیگر آفات زنبور عسل مکانی برای پنهان شدن

سوسک و لارو پروانه مومی ممکن است بتواند از زنبورهای گشتی در محدوده تنگ بین جعبه ها پنهان شود. در اینجا آنها تخم می گذارند و سعی می کنند در کندو شما شروع کنند.

همچنین ممکن است در فضای اضافی بین قاب ها و قسمت داخلی دیوار کندو، شانه فرز پیدا کنید. گاهی اوقات این مقدار کمی است که مشکلی ایجاد نمی کند.

من به ندرت موم اضافی را از دیواره های داخلی کندو می خراشم. مواقعی وجود دارد که باید به زنبورها اجازه دهیم آنچه را که می خواهند انجام دهند – این زنبورداری خوب. اما مقدار زیادی از موم را که از مدیریت خوب جلوگیری می کند حذف کنید.

زنبورداران در ایجاد شانه اضافی نقش دارند

هیچ زنبورداری کامل نیست و ما گاهی اشتباه می کنیم. قاب های کندو طوری طراحی شده اند که محکم به هم فشار داده شوند. در پایان بازرسی، تمام قاب‌های خود را به هم نزدیک نکنید، می‌تواند باعث ایجاد شانه درهم و برهم بین قاب‌ها شود.

آیا به اشتباه یک قاب از جعبه کندو را فراموش کردید و رها کردید؟ اوه نه، این خوب نیست اما اتفاق می افتد. در این مورد، بهتر است وضعیت را به سرعت اصلاح کنید. موم اضافی را بردارید و یک قاب در جای آن قرار دهید.

به یاد داشته باشید، زنبورهای شما از تمام فضای باز موجود برای ساخت شانه استفاده خواهند کرد. بررسی کنید تا مطمئن شوید تعداد قاب‌های صحیح در هر جعبه زنبور کندو وجود دارد.

شانه پل و شانه متقاطع

علاوه بر موم اضافی واقع در میله های بالا، ما گاهی اوقات پیدا می کنیم شانه پل یا شانه متقاطع (شانه بند).

این بخش هایی از شانه است که 2 قاب را به هم متصل می کند. این خطرناک ترین نوع موم اضافی است. می تواند باعث کنده شدن شانه از قاب ها در حین بازرسی کندو شود.

این می تواند در هر کندویی رخ دهد اما بیشتر در کندوهایی با پایه پلاستیکی جدید دیده می شود. گاهی اوقات، زنبورها سعی می کنند یک ورق موم دیگر را در بین قاب ها اضافه کنند.

زنبورها اغلب این ورق را به جای ساختن سلول‌های مومی روی خود پایه می‌سازند – این همان کاری است که ما می‌خواهیم آنها انجام دهند.

هنگام استفاده از فونداسیون جدید در کندو، پیشرفت ساخت شانه را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید که زنبورهای شما به درستی شانه می سازند. اگر اشتباه شروع می شود – موم نابجا را بردارید. امیدوارم دفعه بعد درست بسازند.

برداشتن شانه خراش در کندو

در حین انجام بازرسی های معمول، تکه های موم اضافی را تمیز کنید. این را می توان با دود کردن آرام زنبورها انجام داد. سپس، از خود استفاده کنید ابزار کندو برای خراش دادن میله های بالا.

توجه داشته باشید که اگر فضای زنبور شما خاموش باشد، زنبورها به احتمال زیاد آن را بازسازی خواهند کرد. و، اشکالی ندارد. زنبورها موم را در جاهایی که شما نامطلوب می دانید قرار می دهند – این اتفاق می افتد.

من تجهیزاتم را عوض نمی‌کنم یا دست به اقدامات افراطی نمی‌زنم. وقتی دیدی پاکش کن هرچه لانه زنبوری اضافی را در جای خود بگذارید، آشفتگی بزرگ‌تری برای تمیز کردن آن وجود دارد.

چرا Burr Comb یک قاتل ملکه است؟

یکی دیگر از دلایل نامطلوب بودن شانه فرز، خطری است که برای آن وجود دارد ملکه زنبور عسل. او در این قسمت های شانه نابجا تخم می گذارد.

همانطور که شانه را تمیز می کنید، ممکن است ملکه در آنجا باشد. او ممکن است در فرآیند برداشتن قاب برای بازرسی یا دور انداختن موم اضافی آسیب ببیند یا کشته شود.

شانه با لارو پهپاد

یافتن لارو یا نوزاد زنبور عسل در شانه بین جعبه ها معمول است. این برای بسیاری از زنبورداران جدید بسیار ناراحت کننده است. در بیشتر موارد، این نسل زنبور عسل پهپاد خواهد بود

لارو پهباد در شانه خراش در بالای تصویر قاب کندو.

زنبورهای بدون سرنشین مورد نیاز کلنی است. با این حال، آنها معمولاً در محیط بیرونی لانه مولدین قرار دارند زیرا به اندازه لاروهای کارگر ماده برای کلنی ارزشمند نیستند.

همیشه غم انگیز است که فکر کنیم اقدامات ما منجر به مرگ هر زنبوری شده است. با این حال، از این فرصت برای نگاه کردن به سلول های شکسته نوزاد استفاده کنید.

آیا مایت می بینید؟ کنه های واروآ جوجه های بدون سرنشین را ترجیح می دهند. هر زمان که نوزادان بدون سرنشین را در معرض دید قرار دادید، وقت بگذارید و به دقت لارو سفید را برای یافتن لکه های قرمز نگاه کنید. اگر کنه ها را مشاهده کردید، ممکن است زمان آن گذشته باشد تست کنه واروآ.

برر شانه در اطراف قفس ملکه

همچنین یافتن مقداری شانه فرز که در اطراف قفس ملکه a ساخته شده است رایج است نصب پکیج جدید bee. این مشکلی نیست. فقط زمانی که قفس ملکه را از روی قاب ها خارج می کنید، شانه اضافی را بردارید.

شروع موم اضافی ساخته شده در پایین تصویر قفس ملکه.

با موم اضافی چه کنیم؟

ممکن است وسوسه شوید که موم اضافی را به طور اتفاقی روی زمین بیندازید. این بهترین تمرین نیست. رایحه عسل و موم آفات بیشتری را به سمت خود جذب می کند حیاط زنبور شما.

در واقع، آن موم اضافی ارزشمند است. تو می توانی تکه های کوچک شانه را ذخیره کنید در یک ظرف و در نهایت شما به اندازه کافی برای تمیز کردن و درست کردن یک ظرف کوچک خواهید داشت پروژه صنایع دستی موم زنبور عسل.

پیدا کردن شانه خراش در کندو مشکل بزرگی نیست. این مشکل رایج را می توان به راحتی با نگهداری معمول کندو حل کرد.

در حالی که مشکل کوچک است، موم اضافی را بردارید و همیشه به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که ملکه در خطر نیست.

استفاده از تجهیزات زنبورداری استاندارد و متناسب با اندازه، مقدار اضافی را کاهش می دهد شانه خراش ساخته شده توسط زنبورها

سفارش فوری عسل ♥