نحوه برخورد با شانه خراش در کندو


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

زنبورهای عسل کار قابل توجهی در ساختن ورقه های مومی لانه زنبوری برای خانه خود انجام می دهند. در واقع آنها آنقدر کار بزرگی انجام می دهند که گاهی زنبورها در مکان های نامطلوب شانه می سازند (حداقل از نظر زنبوردار). ما به این می گوییم “شانه فرزو می تواند یک مشکل بزرگ باشد. خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که زنبورداران می توانند برای کاهش مقدار شانه اضافی در کندو انجام دهند.

تکه های شانه موم زنبور عسل روی میله های بالای کندو با لارو..

شانه بریج و شانه بریج به سادگی تکه های لانه زنبوری اضافی هستند که در مکان هایی ساخته می شوند که زنبورداران مایل نیستند. این ساختارهای مومی بازرسی کندو را دشوارتر می کند. با این حال، زنبورها آنها را غیرضروری نمی‌دانند – زیرا آنها کارها را بدون دلیل موجه انجام نمی‌دهند.

آیا شانه خراش در کندو دارید؟

از پیدا کردن مقدار کمی شانه در کندوهای خود ناامید نشوید. اکثراً اجتناب ناپذیر است و مشکل عمده ای ایجاد نخواهد کرد. با این حال، ما نمی خواهیم از کنترل خارج شویم.

ساخت شانه معمولی

زنبورهای عسل تنها حشراتی هستند که برای خانه خود موم تولید و شکل می دهند. کندوی عسل حاوی ورقه های لانه زنبوری زیادی است. و هر ورق حاوی هزاران سلول موم زنبور عسل است.

این سلول ها توسط کلنی برای ذخیره مواد غذایی مانند گرده و عسل برای استفاده بعدی استفاده می شود. برخی از قسمت های شانه برای بالا بردن استفاده می شود بچه زنبورها. آنها به نیروی کار جدید کندو تبدیل خواهند شد.

زنبورهای کارگر به طور مداوم بر وضعیت آن نظارت می کنند ساختار لانه زنبوری شش ضلعی. آنها شانه جدیدی را در جایی که لازم است می سازند و شکستگی ها را تعمیر می کنند. اگر برای سهولت تردد در اطراف قاب ها به دهانه ای نیاز داشته باشند – سوراخی را می جوند.

برای نگه داشتن شانه از قاب های چوبی (یا گاهی پلاستیکی) داخل کندو استفاده می شود. بیشتر زنبورداران از موم زنبور عسل یا پایه پلاستیکی در قاب استفاده می کنند.

هدف از قرار دادن فونداسیون در قاب ها تشویق زنبورها به ساختن موم در داخل این قاب های متحرک است.

بعد از گذشت چندین سال، معمول است که زنبوردار شانه بچه های قدیمی را بچرخاند. چرخش شانه به حفظ محیطی سالم در داخل کندو کمک می کند.

آیا فضای زنبور عسل شما اشتباه است؟

رایج ترین دلیل شانه بیش از حد فرز، خطا در “فضای زنبور عسل” است. زنبوردار اولیه ای که مسئول رساندن ایده فضای زنبور عسل به ما بود، لورنزو لانگستروت بود.

در واقع، طراحی کندو مدرن ما کار Rev Langstroth است. او و سایر محققین اولیه زنبور عسل متوجه شدند که زنبورها لانه زنبورهای خود را با استفاده از روش خاصی برای ایجاد فاصله می‌سازند.

فاصله هر ورق شانه حدوداً 3/8 اینچ خواهد بود – این به عنوان فضای زنبور عسل شناخته شد زیرا به زنبورها فضای کافی برای رفت و آمد بین شانه ها می داد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

کندو کلاسیک لانگستروت با در نظر گرفتن مفهوم “فضای زنبور عسل” طراحی شده است. با این حال، اکثر ابعاد قطعات کندو به مشخصات دقیق بریده نمی شوند. اندازه جعبه ها یا قاب ها ممکن است از تولید کننده ای به سازنده دیگر کمی متفاوت باشد.

با مخلوط کردن و تطبیق قطعات کندو از منابع مختلف، حتی جعبه هایی که با اندازه گیری های دقیق ساخته شده اند، می توانند کمی خاموش شوند.

این باعث می شود که زنبورها فضای زیادی در اینجا و آنجا داشته باشند که نمی خواهند هدر دهند. آنها سعی خواهند کرد آن فضا را با موم اضافی پر کنند.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که فضای زنبور را در نظر داشته باشید که چه زمانی ساخت کندوهای خود. اگر اندازه گیری های توصیه شده را رعایت نکنید، مقدار بیشتری خواهید داشت مشکلات با شانه فرز.

لارو و شفیره در شانه های خز بر روی میله های بالای یک تصویر کندو.

از کجا می توان شانه برز پیدا کرد؟

شانه خراش می‌تواند در برخی مکان‌های عجیب و غریب ظاهر شود، اما برخی از مناطق کندو به احتمال زیاد موم اضافی دارند. یکی از رایج ترین مکان هایی که زنبوردار با این نوع موم مواجه می شود، بالای قاب ها است.

هنگامی که اندازه گیری بین پایین قاب ها در یک جعبه و میله های بالای قاب در کادر زیر خاموش است. زنبورهای کارگر سعی کنید چند سلول در فضای اضافی بسازید.

آیا این واقعا مشکل بزرگی است؟ نه، این بیشتر یک ناراحتی است. با این حال، ایده خوبی است که شانه فرز را بردارید در طول منظم بازرسی کندو.

برر شانه در اطراف قفس ملکه

همچنین یافتن مقداری شانه فرز که در اطراف قفس ملکه a ساخته شده است رایج است نصب پکیج جدید bee.

این مشکلی نیست. فقط وقتی شانه را جدا کردید، شانه اضافی را بردارید قفس ملکه از قاب ها

شروع موم اضافی ساخته شده در پایین تصویر قفس ملکه.

شانه پل و شانه متقاطع

علاوه بر موم اضافی واقع در میله های بالا، ما گاهی اوقات پیدا می کنیم شانه پل یا شانه متقاطع (شانه بند).

این بخش هایی از شانه است که 2 قاب را به هم متصل می کند. این خطرناک ترین نوع موم اضافی است. می تواند باعث پاره شدن شانه از روی قاب ها در حین بازرسی شود.

در حالی که این می تواند در هر کندویی رخ دهد، اما بیشتر در هنگام استفاده از پایه پلاستیکی جدید دیده می شود. گاهی اوقات، زنبورها سعی می کنند یک ورقه موم دیگر را بین دو قاب اضافه کنند که به حداقل چسبیده است.

دلایل حذف شانه اضافی

اگر آنها فقط آن را دوباره بسازند، چرا زحمت بکشید؟ اگر بدون هیچ دلیل دیگری، بازرسی های بعدی را دشوار می کند و قسمت های قابل جابجایی کندو سخت تر گیر می کند.

دلیل دیگری برای استفاده از شما ابزار کندو خراشیدن شانه فرز کنترل آفات است. موم اضافی می دهد سوسک های کندو کوچک و دیگر آفات زنبور عسل مکانی برای پنهان شدن

بالغ و لارو سوسک و پروانه مومی ممکن است بتواند از زنبورهای گشتی در محدودیت های تنگ بین جعبه ها پنهان شود. در اینجا آنها تخم می گذارند و سعی می کنند در کندو شما شروع کنند.

هنگام استفاده از فونداسیون جدید در کندو، پیشرفت را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید که زنبورهای شما به درستی شانه درست می کنند. اگر اشتباه شروع می شود – موم نابجا را بردارید. امیدوارم دفعه بعد درست بسازند.

از بین بردن شانه خراش در کندو

در حین انجام بازرسی های معمول، تکه های عمده موم اضافی را تمیز کنید. این را می توان با ملایمت انجام داد دود کردن زنبورها. سپس، از خود استفاده کنید ابزار کندو برای خراشیدن موم از روی میله های بالایی.

توجه داشته باشید که اگر فضای زنبور شما خاموش باشد، زنبورها به احتمال زیاد آن را بازسازی خواهند کرد. و، اشکالی ندارد.

تجهیزاتم را عوض نمی‌کنم یا دست به اقدامات افراطی نمی‌زنم. وقتی دیدی پاکش کن هر چه لانه زنبوری اضافی را در جای خود بگذارید، آشفتگی بزرگ‌تری برای تمیز کردن آن ایجاد می‌شود.

همچنین ممکن است شانه فرز را در فضای اضافی بین قاب ها و قسمت داخلی دیوار کندو پیدا کنید. من به ندرت موم اضافی را از دیواره های داخلی کندو می خراشم. به ندرت باعث ایجاد مشکل می شود.

مواقعی وجود دارد که باید اجازه دهیم زنبورها هر کاری می خواهند انجام دهند. اما، هر مومی را که از مدیریت خوب جلوگیری می کند، حذف کنید.

شانه با لارو پهپاد

یافتن آن رایج است لارو زنبور عسل یا نوزاد در شانه بین جعبه ها. این برای بسیاری از زنبورداران جدید بسیار ناراحت کننده است. در بیشتر موارد، این نسل زنبور عسل پهپاد خواهد بود

زنبورهای بدون سرنشین مورد نیاز کلنی است. با این حال، آنها معمولاً در محیط بیرونی لانه مولدین قرار دارند زیرا به اندازه لاروهای کارگر ماده برای کلنی ارزشمند نیستند.

لارو هواپیمای بدون سرنشین در شانه فرز در بالای تصویر قاب کندو.

چرا Burr Comb یک قاتل ملکه است؟

یکی دیگر از دلایل نامطلوب بودن شانه فرز، خطری است که برای آن وجود دارد ملکه زنبور عسل. او در این قسمت های شانه نابجا تخم می گذارد.

همانطور که شانه را تمیز می کنید، ممکن است ملکه در آنجا باشد. او ممکن است در فرآیند برداشتن قاب برای بازرسی یا دور انداختن موم اضافی آسیب ببیند یا کشته شود.

بهداشت حیاط زنبور عسل

ممکن است وسوسه شوید که موم اضافی را روی زمین بیاندازید. این بهترین عمل نیست. عطر عسل و موم آفات بیشتری را به سمت شما جذب می کند حیاط زنبور عسل.

در واقع، آن موم اضافی ارزشمند است. تو می توانی قطعات کوچک شانه را ذخیره کنید در یک ظرف وقتی به اندازه کافی پس انداز داشته باشید، موم زنبور عسل را تمیز کنید و از آن برای تفریح ​​استفاده کنید پروژه های صنایع دستی زنبور عسل.

چگونه زنبورداران به شانه اضافی کمک می کنند

هیچ کس کامل نیست و گاهی ما زنبورداران اشتباه می کنند. قاب های کندو طوری طراحی شده اند که محکم به هم فشار داده شوند – هر فضای اضافی را می توان در طرف های بیرونی تقسیم کرد.

در پایان بازرسی، تمام قاب‌های خود را به هم نزدیک نکنید، می‌تواند باعث ایجاد شانه درهم و برهم بین قاب‌ها شود.

یه موضوع دیگه فراموش کردی و اشتباهی یه قاب از جعبه کندو گذاشتی؟ اوه نه، این خوب نیست اما اتفاق می افتد. در واقع، من خودم زمانی این کار را کردم که در ذهنم کهیرهای زیادی وجود داشت و چیزهای زیادی در ذهنم بود.

در این مورد، بهتر است وضعیت را به سرعت اصلاح کنید. موم اضافی را که ممکن است زنبورها شروع کرده باشند بردارید و یک قاب در جای آن قرار دهید.

سوالات متداول

تفاوت بین شانه فرز، شانه بریس و شانه بریج چیست؟

در عمل، همه اصطلاحات به یک معنا هستند و به شانه مومی اطلاق می شود که در جایی غیر از جایی که زنبوردار آن را می خواهد ساخته شده است.

برای چه کاری می توان از شانه فرز استفاده کرد؟

پس از بیرون آوردن شانه فرز از کندو، آن را ذخیره کنید. می توان از آن استفاده کرد ساخت شمع موم و صدها مورد مفید دیگر

اگر لارو زنبور عسل را در شانه فرز پیدا کردم باید چه کار کنم؟

نوزادان در شانه فرز تقریباً همیشه هواپیماهای بدون سرنشین هستند. بهترین گزینه این است که به سادگی آنها را بتراشید و دور بریزید.

با این حال، هر زمان که نوزادان پهپاد را در معرض دید قرار دادید، وقت بگذارید و به دقت به دنبال نقاط قرمز رنگ باشید. اگر کنه ها را مشاهده کردید، ممکن است زمان آن گذشته باشد تست کنه واروآ.

در نتیجه

پیدا کردن شانه خراش در کندو مشکل بزرگی نیست. این مشکل رایج را می توان به راحتی با نگهداری معمول کندو حل کرد.

در حالی که مشکل کوچک است، موم اضافی را بردارید و همیشه به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که ملکه در خطر نیست. در خرید دقت کنید تجهیزات زنبورداری مورد استفاده که ممکن است اندازه استاندارد نباشد. در غیر این صورت افزایشی خواهید داشت مقدار شانه خراش در کندو شما.

سفارش فوری عسل ♥