نان زنبور عسل- {چگونه زنبورها گرده را ذخیره می کنند}


در هر فصل گرم، هزاران زنبور عسل کندو را ترک می کنند و برای تامین غذای کلنی خود کار می کنند. ما می دانیم که زنبورهای عسل شهد را جمع آوری می کنند اما به گرده نیز نیاز دارند. در حقیقت، زنبورها نان زنبور عسل درست می کنند استفاده از گرده خام گرده های تازه زمانی که ماه ها در سلول های موم زنبور عسل نگهداری می شوند فاسد می شوند و هضم آن دشوار است. با این حال، نان زنبور عسل مغذی است، پایدار و به راحتی برای زنبورهای عسل قابل هضم است.

نان زنبور عسل ذخیره شده در شانه توسط زنبورهای عسل بالغ برای استفاده در تصویر بعدی.

نان زنبور عسل چیست؟

نان زنبور عسل حدود 75 درصد گرده مخلوط با شهد، عسل و بزاق زنبور عسل است. بزاق و آنزیم های اضافه شده باعث ایجاد باکتری های پروبیوتیک و مخمرهایی می شود که پروتئین را به شکل قابل بلعیدن تجزیه می کنند.

در درجه اول توسط زنبورهای پرستار برای کمک به پرورش استفاده می شود نسل زنبور عسل. آنها بدون این ماده غنی از پروتئین قادر به تولید غذا برای جوانان نیستند. ترکیب دقیق این غذای خاص با مناطق مختلف تغییر می کند زیرا گرده های جمع آوری شده گیاهان متفاوت است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

زنبورهای عسل گرده را جمع آوری می کنند

گرده گل ها توسط زنبورهای کارگر از گل ها جمع آوری می شود. این تنها منبع پروتئین برای کلنی زنبور عسل است. گرده گل علاوه بر پروتئین حاوی مواد معدنی و ویتامین ها نیز می باشد. اما همه گرده های گیاهی یکسان ایجاد نمی شوند. در واقع، ترکیب شیمیایی از یک گیاه به گیاه دیگر از نظر کیفیت بسیار متفاوت است.

خوشبختانه، زنبورها گرده را جمع می کنند از بسیاری از گیاهان مختلف وقتی همه این منابع با هم مخلوط شوند زنبورها یک رژیم غذایی کامل پروتئینی دریافت می کنند.

هنگامی که زنبور کارگر از یک گل غنی از گرده بازدید می کند، برخی از دانه ها به موهای پوشاننده بدن زنبور عسل جذب می شوند. این ماده پودری را جمع آوری کرده و با کمی شهد یا بزاق مخلوط می کنند تا گلوله به وجود بیاید.

سپس گلوله ها روی موهای سفت کوربیکولا فشار داده می شوند. کوربیکولا در پاهای عقب زنبورهای کارگر یافت می شود. این ساختار یک است بخشی از بدن زنبور “سبد گرده” نامیده می شود.

میانگین بار گرده زنبورهای علوفه جوی ممکن است تا 35 درصد وزن بدن او باشد – به طور متوسط ​​حدود 15 میلی گرم.

تعداد دانه های مورد نیاز برای ساخت بار بسیار متفاوت است. تنوع زیادی در اندازه دانه های گرده تولید شده توسط گل های مختلف وجود دارد.

تصویر زنبورهای عسل کارگر با سبدهای گرده پر روی پاهایش.

چرا زنبورهای عسل نمی توانند گرده تازه بخورند؟

همانطور که زنبور علوفه جوی ما با سبدهای رنگارنگ گرده گل در هوا پرواز می کند، باید خسته و گرسنه شود. ممکن است فکر کنید او برای یک میان وعده توقف می کند.

با این حال، کارگران جوینده گرده نمی خورند. متأسفانه زنبورها حتی اگر بخواهند نمی توانند این گرده خام را بخورند.

دانه ها پوشش بیرونی بسیار سختی دارند. همچنین زنبورهای مسن نمی توانند غلات خام را بخورند زیرا فاقد آنزیم های پروتئولیتیک مورد نیاز برای هضم هستند.

چگونه گرده به نان زنبور عسل تبدیل می شود

با رسیدن به کندو، زنبور با سبدهای پر به دنبال سلول مومی است. معمولاً یک سلول در نزدیکی لانه مولدین انتخاب می شود، اگرچه می توان از بخش های دیگر کندو برای ذخیره سازی استفاده کرد.

گلوله ها در یک سلول لانه زنبوری تخلیه می شوند. جوینده سخت کوش برای باری دیگر به میدان باز می گردد.

مدتی بعد زنبورهای خانگی برای بازرسی سلول می آیند. این زنبورهای ماده از سر خود برای بسته بندی محتویات سلول استفاده می کنند. این کار هر گونه حباب هوا را از بین می برد.

مقدار کمی شهد و بزاق حاوی آنزیم به محتویات سلول اضافه می شود. سایر علوفه جویان برمی گردند و گرده بیشتری به سلول اضافه می کنند تا زمانی که سلول پر شود. یک سلول منفرد ممکن است حاوی رنگ های مختلف گرده از گیاهان مختلف باشد.

همانطور که آنزیم های اضافه شده با گرده واکنش می دهند، فرآیند تخمیر اتفاق می افتد. این کار دانه های گرده را برای هضم راحت تر تجزیه می کند.

این امر باعث می شود گرده های خامی که چندان قابل هضم نیستند به یک نیروگاه پروتئین تبدیل شود که به خوبی ذخیره می شود و می توان از آن به عنوان منبع غذایی استفاده کرد.

به عنوان آخرین مرحله، زنبورهای خانگی یک پوشش سبک از عسل را روی سطح نان زنبور عسل اعمال می کنند. به همین دلیل است که گرده های ذخیره شده اغلب سطحی براق دارند.

تصویر گلوله نان زنبور عسل ساخته شده توسط زنبورهای عسل.

چگونه از نان زنبور عسل در کلنی استفاده می شود؟

رشد و رفاه کلنی به یک نسل جدید و قوی و سالم بستگی دارد. زنبورهای خانگی میانسال که شروع به علوفه گیری نکرده اند وظیفه تغذیه نوزادان را بر عهده دارند.

این زنبورهای پرستار نان زنبور عسل ذخیره شده در سلول های لانه زنبوری را مصرف می کنند. این ماده غنی از پروتئین با ترشحات غدد مخلوط می شود تا غذای جوجه ها تولید شود. لاروهای مسن تر ممکن است با تکه های کوچک تغذیه شوند گرده به شکل نان زنبور عسل هم.

شیشه شیشه ای گرده زنبور عسل و تصویر قاشق.

آیا نان زنبور عسل برای شما مفید است؟

ما می دانیم که نان زنبور عسل برای سلامت و رفاه کلنی زنبور عسل ضروری است. اما، در مورد انسان ها چطور؟ آیا می توانیم نان زنبور عسل بخوریم؟

برخی از مطالعات می گویند بله. نان زنبور عسل دارای ارزش غذایی بالایی با ترکیبی از پروتئین ها، اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب امگا و قندهای ساده است.

نان زنبور را “آمبروسیا” (غذای خدایان) می نامند. برخی از افراد گرده گل و نان زنبور عسل را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کنند.

زنبورهای عسل روشی برای تبدیل گرده خام به نان زنبور عسل دارند – یک منبع پروتئین ذخیره طولانی مدت پایدار.

این فقط راه دیگری است که زنبورها برای زنده ماندن در زمستان تکامل یافته اند. گرده های قابل هضم ذخیره شده این امکان را فراهم می کند تا در اواخر زمستان زمانی که هیچ منبع طبیعی در دسترس نیست، پرورش نوزادان آغاز شود.

سفارش فوری عسل ♥