موم زنبور عسل برای دوخت: کیک مومی DIY


چه کسی کیک شخصی خود از موم زنبور عسل را برای خیاطی و صنایع دستی نمی خواهد؟ موم طبیعی ساخته شده توسط زنبورهای عسل بسیار مفید است – تقریباً جادویی به نظر می رسد. هرگز فاسد نمی شود، در دمای اتاق جامد می ماند و کمی تا حد زیادی پیش می رود. یکی از بهترین کارهایی که می توان با یک دوخت کیک موم زنبور عسل به اشتراک گذاری آن است. بیایید به یک راه برای ایجاد یک هدیه منحصر به فرد و ارزان از موم زنبور عسل نگاه کنیم که مطمئناً قدردانی می شود.

فواید موم زنبور عسل برای خیاطی

تصویر سه نفره دوخت کیک موم زنبور عسل در کیسه های هدیه.

ممکن است تعجب کنید که به یک کیک یا میله موم زنبور عسل نیاز دارد? آیا این فقط برای کسی که خیاطی زیادی انجام می دهد ایده خوبی است؟ راستش را بخواهید، اکثر مردم می توانند از این هدیه بهره ببرند – حتی اگر نخ و سوزن بردارند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

چنین هستند کاربردهای فراوان موم زنبور عسل. خیاطان، سبد سازان، صنایع دستی چرم، صحافی های کتاب و غیره از ارزش موم زنبور عسل می دانند. و کار با نخ یا سایر مواد خیاطی دستی را بسیار آسان تر می کند.

نرم کننده نخ موم زنبور عسل

نمیتونی خرید بلوک های حالت دهنده نخ? بله، اما بلوک های موم زنبور عسل خالص بسیار بهتر از بلوک های مومی تجاری هستند که در اکثر فروشگاه های خیاطی یافت می شوند. در واقع، هنگامی که چیز واقعی را تجربه کردید – احتمالاً هرگز به عقب نخواهید رسید.

یک نوار نرم کننده با نخ موم زنبور عسل یک پوشش موم بسیار سبک را روی نخ شما اعمال می کند. بسته به کاربرد، می توانید موم را به تمام طول نخ یا فقط انتهای آن بمالید.

موم استحکام می بخشد و ساییدگی را بر روی انواع نخ ها کاهش می دهد. به ویژه برای برخی از انواع مواد گلدوزی مانند نخ فلزی مفید است.

نخ پنبه و ابریشم همیشه باید قبل از دوخت واکس زده شود، اما حتی نخ پلی استر نیز می تواند از پوشش سبک موم بهره مند شود. این فقط برای دوخت دستی است. هرگز نخ موم شده را در چرخ خیاطی خود قرار ندهید – پایان خوبی نخواهد داشت!

موم تمیز مهم است

می توانید لذت ببرید کیک خیاطی موم خود را درست کنید– انجام آن بسیار آسان است. ابتدا به موم زنبور عسل تمیزی نیاز دارید که عسل یا کثیفی اضافی نداشته باشد. اگر موم خام زنبور عسل را از زنبوردار تهیه می کنید، حتماً این کار را انجام دهید موم خود را تمیز کنید به درستی.

موم زنبور تمیز را می توان با خیال راحت در یک دیگ بخار ذوب کرد و به شکل بلوک یا میله در هر اندازه ای درآورد. داشتن قالب های نوار معمولی عالی است اما می توانید از مافین آسترهای سیلیکونی یا قالب های آب نبات نیز استفاده کنید.

تصویر سه نفره دوخت کیک موم زنبور عسل در کیسه های هدیه.

ایده هدیه خیاطی کیک موم زنبور عسل DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

یک هدیه منحصر به فرد و ارزان برای خیاط یا صنعتگر مورد علاقه خود بسازید. کیک خیاطی موم زنبور عسل کاربردهای زیادی فراتر از دوخت دارد. این پروژه را به لیست هدایای دست ساز آسان خود اضافه کنید.

  • میله های موم زنبور عسل: اگر وقت دارید، می توانید موم زنبور عسل خام را خریداری کرده و میله های خود را بسازید. از یک دیگ دوبل برای ذوب موم استفاده کنید و در قالب های مناسب بریزید. این می تواند یک قالب نواری معمولی باشد یا می توانید یک شکل سرگرم کننده ایجاد کنید – حتی آسترهای کیک فنجانی سیلیکونی کار می کنند!اگر وقت آن را ندارید – چند بار آماده خرید بخرید. رایج ترین اندازه، نوار موم 1 اونس (وزن خالص) است – البته آنها می توانند هر اندازه یا شکلی داشته باشند. دست زدن به این میله مستطیلی آسان است و بیشتر شبیه یک میله طلا به نظر می رسد – که البته برای زنبورها هم همینطور است!
  • یک ظرف یا کیسه هدیه انتخاب کنید: نوار نیاز به ظرف دارد. ارائه همه چیز است – می تواند یک قلع یا کیسه باشد. کیسه های کوچک ارگانزا برای موم زنبور عسل عالی هستند و برای هر شکلی قابل استفاده هستند. این کیسه 1، 2، 3 یا بیشتر میله های کوچک 1 انسی را در خود جای می دهد. ماهیت کیسه، به موم اجازه می دهد تا خودنمایی کند و رایحه موم لذت بخش از آن خارج شود. هر رنگی را انتخاب کنید که با این مناسبت مطابقت داشته باشد یا رنگ موم طبیعی شما را تحسین کند. از مواد کیسه ای که مبهم هستند خودداری کنید. موم زنبور عسل ذوب نمی شود مگر اینکه در معرض دمای بیش از 147 درجه فارنهایت قرار گیرد، اما ذرات مبهم را جذب می کند.
  • برچسب هدیه: یک تگ اضافه کنید – اینجا جایی است که می توانید خلاقیت خود را آزاد کنید. آن را به همان اندازه که می خواهید ساده یا فانتزی کنید.در حالی که برخی از مردم ارزش یک نوار موم زنبور عسل را درک می کنند، همه از پتانسیل آن آگاه نیستند. یک برچسب کوچک اضافه کنید که هدف مورد نظر از نوار موم را توضیح دهد. من یک قالب ساده دارم که می توانید از آن استفاده کنید یا آن را با پروژه خود تطبیق دهید.
  • برچسب را تا بزنید و بچسبانید:به سادگی می توانید برچسب هدیه خود را داخل کیف قرار دهید. اما، من فکر می کنم بسیار زیبا به نظر می رسد که برچسب را به نوعی تزئین کرده و آن را به بیرون وصل کنید.تگ خود را تا کنید و از یک سوراخ کوچک برای ایجاد یک سوراخ برای روبان یا رشته استفاده کنید. با این کار برچسب به کیف هدیه شما چسبانده می شود.
  • جلوی تگ هدیه را تزئین کنید:برای جلوی تگ می توانید به هر شکلی تزئین کنید. کار خاصی که من دوست دارم انجام دهم، استفاده از یک مهر طرح ساده زنبور عسل با مقداری جوهر برجسته و پودر برجسته است. این یک طرح زنبور برجسته منحصر به فرد در جلوی جلد ایجاد می کند.بگذارید خشک شود و سپس کیسه هدیه کیک خیاطی موم خود را جمع کنید. دوستان شما خوشحال خواهند شد.

یک ایده عالی و ارزان برای هدیه که هر کسی می تواند از آن استفاده کند – چه چیزی می تواند بهتر باشد؟ موم زنبور عسل کاربردهای زیادی به غیر از دوخت دارد. این پروژه را به لیست هدایای دست ساز آسان خود اضافه کنید. برای کریسمس، روز مادر، تولد یا حتی هدایای معلم عالی است.

نوار خیاطی موم خود را دوباره نرم کنید

با گذشت زمان، یک بلوک نرم کننده با نخ مومی نسبتاً ضخیم می شود. اگر سطح میله شما بریدگی یا زخمی پیدا کرد، صاف کردن آن آسان است.

نوار را روی یک تکه فویل آلومینیومی یا کاغذ روغنی قرار دهید. از یک تفنگ حرارتی یا سشوار برای گرم کردن و ذوب کردن سطح بیرونی موم استفاده کنید. بگذارید خنک شود و سطح زخمی آن بسیار صاف شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

کیک ترد موم و نخ برای دوخت تصویر.

این یک پروژه ساده عالی است که فقط به مقدار کمی موم نیاز دارد. هنگامی که موم زنبور شما تمیز شد، ساختن آن بسیار آسان است موم زنبور عسل ذوب می شود برای همراهی با نوار خود یا برای یک پروژه شخصی تر – بالم لب خانگی همیشه قدردانی می شود – می تواند درست در کیف با نوار خیاطی نیز جا شود.

خیلی زیاد هستند ایده های هدیه ای که می توانید با کمی موم زنبور عسل ایجاد کنید. منتظر نباشید – همین امروز شروع کنید!

سفارش فوری عسل ♥