مومیایی موم زنبور عسل برای پاهای شما-DIY


موم زنبور عسل یک عنصر مفید در بسیاری از دستور العمل های تسکین دهنده پوست است. در واقع ساخت یک دست ساز مومیایی موم زنبور عسل یک راه عالی برای نشان دادن عشق به پاهایمان است. خواص مرطوب کنندگی این موم طبیعی به خوبی شناخته شده است. این دستور برای مومیایی پا موم زنبور عسل برای پاشنه های خشک و ترک خورده مورد علاقه است. درست کردن و نگهداری آن آسان است و همچنین یک هدیه عالی است.

مومیایی موم خود را بسازید

سه قوطی مرهم پا موم خانگی.

همه می دانند که زنبورداران عسل جمع کن از کندوهای آنها، اما این تنها یک محصول کندو است. بعد از برداشت عسل مقداری موم باقی می ماند. موم بسیار ارزشمند است و در واقع به ازای هر پوند بیشتر از عسل به فروش می رسد

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

موم طبیعی ساخته شده توسط زنبور عسل، موم زنبور عسل در صنایع غذایی و همچنین بهداشت، زیبایی و ساخت استفاده می شود.

اما، این منطقه صنایع دستی خانگی است که در آن این موم طبیعی واقعا می درخشد. ذوب و استفاده و ترکیب آن با سایر محصولات بسیار آسان است.

بعلاوه ساخت شمع مومموم زنبور عسل در ساخت بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود. این شامل لوسیون ها، پمادها، مرهم و غیره.

این روند جدیدی نیست. صدها سال است که از موم زنبور عسل در پروژه های خانگی استفاده می شود. از بالم لب گرفته تا پولیش مبلمان، این موم ویژگی های شگفت انگیزی را برای محصولات DIY ما به ارمغان می آورد.

چرا موم زنبور عسل برای پاشنه های ترک خورده مفید است؟

آیا از پاشنه های خشن ترک خورده رنج می برید؟ من این کار را می کنم، به خصوص در طول زمستان – اگرچه در تابستان نیز اتفاق می افتد!

استفاده از کرم یا مومیایی با خاصیت مرطوب کنندگی می تواند کمک کننده باشد. با این حال، به نظر می رسد هرگز طولانی مدت نیست و فراموش می کنم که آن را هر روز استفاده کنم.

به همین دلیل است که یک دستور العمل برای مومیایی کردن موم زنبور عسل خانگی خیلی خوب کار می کند موم با نگه داشتن رطوبتی که از قبل در پوست شما وجود دارد، ترک ها را تسکین می دهد. من معتقدم که به خصوص برای پاشنه های ترک خورده تسکین دهنده است زیرا به ترک ها می مالد و در جای خود باقی می ماند.

از آنجایی که این محصول ضخیم‌تر است – به راحتی مانند یک محصول نازک‌تر ساییده نمی‌شود. موم زنبور عسل کمک می‌کند تا احساس آرامش در پاشنه‌های پا برای مدت طولانی‌تری حفظ شود. من توصیه می کنم از آن در شب زیر جوراب استفاده کنید – نمی خواهید لیز بخورید و زمین بخورید.

خریداری کردن دستور العمل موم زنبور عسل برای مرهم پا

برای ایجاد شاهکار مراقبت از پا، فقط باید چند ماده را با هم ترکیب کنید. ما با موم خام از کندو شروع می کنیم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر تا به حال یک نوار موم تازه در دست گرفته اید، می دانید که این ماده جامدی است که نمی توان آن را به پوست شما مالید. این موم برای اینکه برای مراقبت از پوست مفید باشد نیاز به کمک سایر مواد دارد.

شاید شما یک زنبوردار باشید که مقداری موم اضافی در دست دارید. اگر چنین است، شما فقط نیاز دارید موم خود را تمیز کنید قبل از شروع دستور غذا

اگر به موم خام دسترسی ندارید، اشکالی ندارد، می توانید خرید آنلاین واکس تمیز. استفاده از آن اشکالی ندارد گلوله موم زنبور عسل برای سهولت اندازه گیری یا ذوب.

هدف ما مخلوط کردن مواد جامد با روغن‌های نرم‌تر مانند روغن نارگیل، کره شی و غیره است.

لوازم مورد نیاز:

ابزار مورد نیاز:

تجهیزات بسیار کمی برای این دستور غذا مورد نیاز است. برای ذوب مواد بهتر است از دیگ دوبل (روی اجاق گاز) یا ظرف شیشه ای (قابل استفاده در مایکروویو) استفاده کنید.

من ترجیح می‌دهم از مایکروویو استفاده نکنم، بنابراین دستورالعمل‌های من شامل ذوب کردن مواد روی اجاق گاز است. اگر می خواهید از مایکروویو استفاده کنید، اشکالی ندارد. آهسته حرکت کنید، از زمان های بسیار کوتاه برای ذوب ایمن مواد خود استفاده کنید – و نظارت مداوم.

مشعل، قابلمه و درج برای تهیه دستور العمل مومیایی موم زنبور عسل

من از یک قابلمه استفاده می کنم، یک ساده درج دیگ دوبل و یک موم قابلمه ریختن. برخی از چوب های صنایع دستی برای مخلوط کردن مواد ما مفید هستند. و فراموش نکنید که برای ریختن مومیایی پا در ظرفی نیاز دارید.

چگونه برای پاهای خود مرهم موم درست کنیم

زمان مورد نیاز: 1 ساعت و 15 دقیقه

دستورالعمل تهیه مومیایی پا با موم زنبور عسل و روغن های مرطوب کننده برای تسکین پاشنه های ترک خورده.

 1. موم زنبور عسل و سایر مواد را ذوب کنید

  اگر یک دیگ دوبل استاندارد دارید که می‌خواهید آن را به ذوب موم اختصاص دهید، آب را در نیمه پایینی و موم زنبور خود را در قسمت بالایی قرار دهید.

  کسانی از شما بدون دیگ دوبل استاندارد و بداهه از درج ذکر شده در بالا استفاده می کنند. ظرف ذوب یا “واکس دیگ” دیگ بالایی است که موم ما را نگه می دارد. روی درج می نشیند – اطراف آن را آب احاطه کرده است.

  گزینه دیگر خرید یکی از این موارد است درج های دیگ دوتایی کوچک و از آن به عنوان گلدان بالایی استفاده کنید – در یک قابلمه با آب قرار دهید. من آنها را دوست دارم و چندین دارم.

  موم زنبور عسل و کره شی را در ظرف ذوب بالایی قرار دهید. زمانی که موم و کره شیا تا نیمه ذوب شدند، می توانید روغن نارگیل را اضافه کنید.

  روغن نارگیل خیلی سریع ذوب می شود. موم زنبور عسل زمان بیشتری برای ذوب شدن دارد. برش دادن آن به قطعات کوچکتر آب شدن را تسریع می کند.

  تصویر قابلمه ای با ذوب موم زنبور عسل و کره شیا برای مومیایی کردن پا

 2. سطح کار و ظروف را آماده کنید

  کار با موم داغ می تواند کثیف باشد. سطح کار خود را با یک تکه بزرگ فویل آلومینیومی، کاغذ مومی یا پوسته بپوشانید. این باعث می شود که نسیم تمیز شود.

  شما همچنین به نوعی ظروف برای نگهداری محصول نهایی خود نیاز دارید. اگر این دستور غذا را برای خودتان درست می‌کنید، یک لیوان با دهان گشاد خوب است. ظروف کوچکتر برای هدیه دادن خوب هستند.

  اگر از شیشه استفاده می کنید، آنها را از قبل با آب داغ گرم کرده و خشک کنید – قبل از ریختن موم داغ در آنها. قلع های فلزی و لیوان های پلاستیکی از دیگر گزینه های خوب برای ظروف هستند.

  تصویر ظروف مومیایی موم زنبور عسل

 3. ویتامین E و اسانس ها را اضافه کنید سپس بریزید

  وقتی همه مواد کاملا ذوب شدند از منبع حرارت بردارید. این ایده خوبی است که از گرم شدن بیش از حد مواد خود جلوگیری کنید. این می تواند به برخی از خواص مفید آنها آسیب برساند.

  در صورت تمایل ویتامین E و روغنهای ضروری را اضافه کنید. هیچ کدام لازم نیست. با این حال، ویتامین E به مومیایی موم زنبور عسل شما کمک می کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. اسانس‌ها رایحه‌ای مطبوع ارائه می‌کنند و همچنین دارای برخی خواص تسکین‌دهنده هستند.

  با احتیاط مواد خود را در ظرف های نهایی بریزید. در حالی که قابلمه ریختن داغ است، سریعاً با دستمال کاغذی پاک کنید تا باقیمانده داخل آن پاک شود.

  تصویر ریختن ذوب شده در کوزه ها بود

 4. اجازه دهید موم زنبور عسل خنک شود و ببندد

  تا زمانی که مومیایی پای موم زنبور عسل خنک شود، درب ها را کنار بگذارید. در عرض یک ساعت یا بیشتر باید نیمه جامد شود. سپس، درب شیشه های خود را (یا ظروف دیگر) قرار دهید و محصول شما آماده استفاده است. حتماً یک برچسب اضافه کنید تا به خاطر بیاورید که برای چیست.

  تصویر بسیاری از قوطی های موم عسل دستور مرهم پا

دستور غذا را متناسب با نیاز خود تغییر دهید

این دستور یک فرمول کلی است. بسیار بخشنده است، می توانید مواد را دوباره ذوب کرده و کمی تغییر دهید. اگر می خواهید محصول جامد کمتری داشته باشید – دوباره ذوب کنید و کمی روغن نارگیل بیشتری اضافه کنید.

اگر در هوای گرم احساس می کنید که مایع است، اضافه کردن مقداری موم بیشتر کمک کننده است. این یکی از خواص فوق العاده کار با موم زنبور عسل است. به خوبی با روغن های دیگر مخلوط می شود و اگر نیاز به امتحان مجدد داشته باشید بسیار بخشنده است.

نحوه استفاده از موم زنبور عسل برای پاهای خود

قبل از خواب، مومیایی موم خود را روی پاشنه های خشک بمالید. یک کار کامل انجام دهید و واقعاً آن را به شکاف های اطراف پاشنه بمالید.

با جوراب بپوشانید تا از ایجاد لکه روی لباس یا افتادن جلوگیری کنید – احساس نرمی خواهید داشت – بدون جوراب راه نروید. تا صبح روز بعد بیشتر مومیایی باید جذب پوست شما شود.

مزایای استفاده از مومیایی موم زنبور عسل برای مراقبت از پوست

استفاده از دستور العمل های خانگی برای تهیه محصولات خود راه خوبی برای دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی را روی بدن خود می گذارید است. لازم نیست نگران وجود مواد شیمیایی احتمالی در مومیایی های خود باشید.

ایجاد محصولات طبیعی موم زنبور عسل برای مصارف خانگی نیز درس بزرگی در پایداری است. استفاده از تمام منابع تولید شده توسط کندوهای ما یکی از راه های احترام به زنبورها است. یک زنبوردار می تواند محصولاتی مانند این درست کند و بفروشد یا فقط دستور غذا را با مشتریان به اشتراک بگذارد.

به دیگران در مورد کمک های زنبورهای عسل و بسیاری از آنها آموزش دهید روش های استفاده از موم زنبور عسل و سایر محصولات کندو

اگر از ساخت این پروژه لذت بردید، اکنون وقت آن است که لب های خود را نازک کنید. بالم لب موم زنبور عسل درست کردنش خیلی راحته یا شاید نوار لوسیون موم زنبور عسل سخت با اسانس

آیا قصد دارید مدتی را در خارج از منزل بگذرانید؟ این را امتحان کن DIY Beeswax Bug Bite Stick از روغن های ضروری برای تسکین پوست تحریک شده استفاده می کند. و اگر Rover کمی خشکی پنجه خود را تجربه می کند – می توانید مومیایی کردن پنجه سگ خود را بسازید هم!

**این اطلاعات به عنوان یکی از راه های استفاده از موم زنبور عسل برای محصولات طبیعی به اشتراک گذاشته شده است. از تمام اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از سوختگی یا سایر عوارض احتمالی استفاده از محصول استفاده کنید. من پزشک نیستم – از این محصول با مسئولیت خود استفاده کنید. **

سفارش فوری عسل ♥