مناطق تجمع پهپادها چیست؟


زنبورهای عسل بدون سرنشین نرهای این کلنی هستند. بعدازظهرهای گرم کندو را ترک می کنند. آنها مشغول کار برای بازگرداندن غذا نیستند. اما وظیفه آنها کم اهمیت نیست زیرا ادامه زندگی زنبورها به آنها بستگی دارد. پهپادهای بالغ به مکان‌های خاصی پرواز می‌کنند که در آنجا جمع می‌شوند و منتظر می‌مانند – به امید جفت‌گیری با ملکه‌های باکره. این لکه ها نامیده می شوند مناطق تجمع هواپیماهای بدون سرنشین (یا DCA).

زنبورهای بدون سرنشین بزرگ برای جفت گیری در یک منطقه اجتماع استراحت می کنند.

نقش مناطق تجمع پهباد در تولید مثل زنبور عسل

در منطقه اجتماع پهپادها یک چیز زنبور عسل است. تولید مثل زنبور عسل چیز شگفت انگیزی است و بسیاری از مردم از اینکه زنبورهای عسل در داخل کندو جفت گیری نمی کنند شگفت زده می شوند. حتی اگر پهپادها با ملکه های باکره در کندو زندگی می کنند – جفت گیری صورت نمی گیرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

در عوض، پهپادهای بالغ از نظر جنسی به این مناطق خاص پرواز می‌کنند تا منتظر پرواز ملکه‌های باکره باشند. پروازها معمولاً در بعدازظهرهای گرم و منصفانه انجام می شود. زنبورهای نر ممکن است برای استراحت به کندو برگردند یا در کنار کندوی دیگری توقف کنند تا قبل از خروج دوباره از آن نوش جان کنند. بیشتر پروازهای جفت گیری پهپاد بین ساعت 2 تا 5 بعد از ظهر انجام می شود

در حالی که ما دقیقاً نمی دانیم که چرا تولید مثل زنبور عسل به این شکل عمل می کند، اما نکات مثبتی نیز وجود دارد. یکی از سودمندترین جنبه های داشتن پهپادهای متعدد در منطقه جفت گیری، تنوع ژنتیکی ارائه شده است.

برای یک ملکه بهتر نیست با نرهای مستعمره خود جفت گیری کند. آنها احتمالاً برادران او هستند. همخونی بیش از حد می تواند منجر به زنبورهای ناسالم شود – طبیعت عاشق تنوع ژنتیکی است.

خروج زنبور عسل بدون سرنشین از کندو برای جفت گیری بعد از ظهر.

زنبورها می توانند پرواز کنند چندین مایل تا این مناطق ویژه پرورش. با این حال، بیشتر پهپادها از مستعمرات در فاصله یک مایلی یا کمتر از DCA می آیند. این هنوز اجازه می دهد تا ترکیبی از زنبورهای بسیاری از کلنی های مختلف وجود داشته باشد.

برخی از مطالعات نشان می دهد که ترکیبی از زنبورهای بیش از 100 کلنی می توانند در یک DCA جمع شوند. از آنجایی که ملکه با بیش از 1 نر جفت گیری می کند، نتیجه ترکیبی عالی از DNA است.

دنباله دار بدون سرنشین ملکه را تعقیب می کند

البته، بیشتر روزها یک مجسمه نیم تنه است و هیچ ملکه ای به منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین نمی آید. اما زمانی که یک ملکه باکره دیده می شود – بازی ادامه دارد.

ممکن است متوجه شده باشید که یک زنبور بدون سرنشین دارای این بیماری است دو چشم مرکب بزرگ. دلیل مهمی برای تقویت بینایی آنها وجود دارد. آنها باید بتوانند ملکه زنبور کوچکی را ببینند که در بالا در هوا پرواز می کند. اما، پهپادها فقط به سرنخ های بصری متکی نیستند – آنها فرمون های ملکه را تشخیص می دهند.

ازدحام پهپادها در تعقیب ملکه بلند می شوند، بدن آنها به شکل یک دنباله دار شکل می گیرد که پشت سر او قرار دارد. آنها او را در اطراف منطقه دنبال می کنند و سعی می کنند جفت گیری کنند. اگر ملکه DCA را ترک کند، پهپادها او را دنبال نمی کنند.

ملکه زنبور عسل پس از جفت گیری با هواپیماهای بدون سرنشین آماده تخم گذاری است.

جفت گیری رخ می دهد

در حالت ایده آل، سالم ترین و قوی ترین پهپادها ابتدا به ملکه می رسند. در حال حاضر، عمل جفت گیری رخ می دهد. یک پهپاد انفرادی ملکه را در هوا می گیرد و اندوفالوس او را در او فرو می کند. همانطور که منی خارج می شود، پهپاد به عقب می افتد. اندام های تناسلی اش پاره می شود و به زمین می افتد تا بمیرد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

پهپاد بعدی تلاش خواهد کرد تا “علامت جفت گیری” را که توسط سلف خود باقی مانده است حذف کند و عمل خود را انجام دهد. ملکه از هر یک از این برخوردها بیش از 6 میلیون اسپرم دریافت می کند.

او ممکن است با 12 تا 20 پهپاد در طی چند روز جفت گیری کند. مایع منی در اندام تولید مثلی به نام اسپرماتکا تا زمانی که نیاز باشد ذخیره می شود. ملکه باید منی داشته باشد تا بتواند تخم های بارور شده را که تبدیل به زنبورهای کارگر ماده می شود، بگذارد.

همه نرها به اندازه کافی خوش شانس نیستند که فرصت جفت گیری را داشته باشند. کسانی که موفق نیستند روزی دیگر باز خواهند گشت.

اندازه و شکل

یک منطقه جماعت هواپیماهای بدون سرنشین را به عنوان یک فضا یا منطقه نامرئی در بالا در هوا در نظر بگیرید. محدوده بالای سطح زمین بین 15 تا 130 فوت ارتفاع است – بسته به اینکه از چه مطالعاتی استفاده می کنید. اندازه آنها از 300 تا 600 فوت است. اما اگر شرایط آب و هوایی عالی نباشد، منطقه کوچکتر خواهد شد.

پهپادها در هوا به عقب و جلو پرواز می کنند. آنها در حال گشت زنی هستند و امیدوارند که یک ملکه جوان پیدا کنند. پهپادها DCAهایی را ترجیح می دهند که به زنبورستان نزدیکتر هستند – در حالی که ملکه زنبورها تمایل دارند دورتر پرواز کنند.

مناطق جماعت هواپیماهای بدون سرنشین کجا هستند؟

محققین نمی دانند چگونه زنبورها یک منطقه اجتماع پهپادها را پیدا می کنند. اما، برخی حدس می زنند که زنبورها ممکن است با توجه به ویژگی های جغرافیایی و منظره خاصی فضا را انتخاب کنند.

به نظر می رسد آنها جذب مناطقی با نور زیاد هستند. انتخاب مکانی محافظت شده از باد و هیچ مانعی که مانع پرواز شود. با این حال، آنها از داشتن یک خط درخت یا مشابه لذت می برند

به نظر می رسد که مسیرهای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بین مکان های جفت گیری وجود دارد. زنبورهای نر اگر ملکه ای پیدا نکنند ممکن است از یکی به دیگری بروند. شاید زنبورها به طور غریزی بدانند که یک منطقه خاص نقطه خوبی خواهد بود، بنابراین برای بررسی به آنجا پرواز می کنند.

یکی از جنبه های جالب در مورد DCA ها این است که آنها سال به سال در مناطق مشابه ظاهر می شوند. پهپادها و ملکه ها چگونه می دانند کجا بروند؟ همه پهپادهای فصل قبل احتمالاً مرده اند. و یک ملکه فقط یک بار جفت گیری دارد. با این حال، به نظر می رسد زنبورها یکدیگر را پیدا می کنند.

نمودار نشان می دهد که زنبورها ممکن است یک DCA را پیدا کنند.

محل جماعت هواپیماهای بدون سرنشین را کجا پیدا کنیم

اگر خوش شانس باشید، ممکن است یک DCA پیدا کنید – من هرگز آن را نداشتم، اما خیلی دوستش دارم. دانشمندان از بالون های هلیومی حاوی فرمون های ملکه (یا یک ملکه باکره در قفس) برای کمک به یافتن مناطق متمرکز پهپادها استفاده می کنند. رادارهای حشرات ابزار مفید دیگری برای یافتن DCA ها هستند.

یکی دیگر از شاخص‌های رایجی که برای چند نفر از افراد ناظر لذت می‌برند، یافتن منطقه‌ای با تعداد زیادی پهپادهای مرده روی زمین است. فقط به بالا نگاه کن – LOL.

این مطالعات به ما کمک می کند تا ویژگی های مشترک این مکان های پرورش را درک کنیم. درک بهتر جفت گیری زنبور عسل کمک کننده ای است توسعه زنبورهای جدید.

شاید روزی نژادی داشته باشیم که حتی بهتر از این هم عرضه کند مقاومت در برابر کنه های واروآ یا سایر مسائل بهداشتی که زنبورهای ما را آزار می دهد.

سوالات متداول

هواپیماهای بدون سرنشین چگونه مناطق اجتماع را پیدا می کنند؟

ما واقعاً نمی دانیم که چگونه پهپادها می دانند که این مناطق جفت گیری در کجا قرار دارند. به نظر می رسد که آنها از سرنخ های شنیداری و بصری برای یافتن مکان های احتمالی استفاده می کنند.

مخروط یا دنباله دار پهپاد چیست؟

این اصطلاحی است که برای توصیف شکل بسیاری از هواپیماهای بدون سرنشین که در هوا در تعقیب یک ملکه باکره پرواز می کنند استفاده می شود.

هواپیماهای بدون سرنشین چقدر برای جفت شدن پرواز خواهند کرد؟

در صورت نیاز پهپادها می توانند چندین مایل تا DCA پرواز کنند. با این حال، آنها تمایل دارند مناطق نزدیک کندو را ترجیح دهند – در فاصله یک مایلی یا بیشتر.

هواپیماهای بدون سرنشین چگونه موقعیت ملکه را پیدا می کنند؟

آنها از نشانه های بصری و تشخیص فرمون های ملکه برای یافتن ملکه در حال پرواز استفاده می کنند.

سفارش فوری عسل ♥