معکوس کردن بدن کندو برای مدیریت کلنی – زنبورهای عسل کارولینا


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. به عنوان یک همکار آمازون، من از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم. لطفا افشای من را بخوانید.

تصویر پنهان پینترست

چندین اقدام توسط زنبورداران برای کمک به بهره وری بیشتر کندوهای خود استفاده می شود. زمانی که کلنی های زمستان گذران به بهار می روند، زنبورداران اغلب از تکنیکی به نام “معکوس کردن بدن کندو“. هدف ترویج رشد کلنی و در عین حال کاهش ازدحام در اتاق‌های بچه‌ها است. است چرخاندن جعبه های کندو خود همیشه ارزش تلاش را دارد؟

زنبوردار در حال جداسازی اتاق‌های بچه‌ها قبل از برگشت.

در حالی که رایج است تمرین مدیریت کندو، نه هر زنبوردار جعبه های کندوی خود را برعکس می کند. این تصمیم به سبک مدیریت و اهداف زنبوردار و پیکربندی کندوی مورد استفاده بستگی دارد.

Reversing Brood Chambers چیست؟

کندو معمولی لانگستروت از چندین جعبه انباشته تشکیل شده است. یک کلنی جدید با یک جعبه (معمولاً عمیق) شروع می شود و با افزایش جمعیت کندو، جعبه های بیشتری اضافه می شود.

معکوس کردن محفظه های پرورش دهنده عمل انتقال جعبه خالی (که توسط زنبورها استفاده نمی شود) از پایین پشته کندو به بالا است.

اگر زنبورها از جعبه پایینی برای چیزی استفاده نمی کنند، بهتر است آن شانه باز را در بالای کندو داشته باشید.

نمودار نحوه معکوس کردن 2 بدن کندو در کندو را توضیح می دهد.

نحوه معکوس کردن اتاقک های مولد

دستکاری کندو از این نوع را می توان در طول فصل گرم سال انجام داد. با این حال، شما اغلب زنبورداران را پیدا خواهید کرد معکوس کردن بدن کندو در بهار.

با در نظر گرفتن این موضوع، دما نقش مهمی ایفا می کند – سعی کنید تا پایان بیشتر هوای سرد صبر کنید.

1. اطمینان حاصل کنید که لانه کامل نوزاد در جعبه بالایی قرار دارد. در هوای سرد لانه مولدین را تقسیم نکنید.

2. جعبه بالایی را با ملکه و نوزادان به کناری تنظیم کنید.

3. جعبه خالی را از تخته پایینی بردارید. “جعبه خالی” در واقع یک جعبه تکمیل شده با قاب و شانه کشیده شده است. هیچ بچه ای و غذای کمی در قاب ها ذخیره نمی شود.

4. جعبه را با لانه ملکه و بچه‌دار روی تخته پایینی قرار دهید. اکنون انتهای پشته شماست.

5. جعبه را با شانه کشیده روی جعبه با ملکه قرار دهید. پوشش داخلی و قسمت بالایی را تعویض کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اکنون، قلب مستعمره در پایین پشته قرار دارد و فضای کافی برای گسترش به سمت بالا دارد.

اگر آب و هوا اجازه می دهد، دیگری را انجام دهید بازرسی کندو در یک هفته یا بیشتر اگر زنبورها هنوز از جعبه بالایی استفاده نمی کنند. برای تشویق زنبورها به گسترش، 1 قاب را بین آنها عوض کنید.

مدیوم ها و کم عمق ها

فرآیند بدن کندوهای چرخان بدون توجه به اندازه جعبه یکسان است. جعبه های خالی با شانه خشک به بالا منتقل می شوند. جعبه هایی با زنبورها و نوزادان به انتهای پشته می روند.

پیکربندی استاندارد کندو به دلیل ترجیح زنبوردار و آب و هوا بسیار متفاوت است. ممکن است شما با تمام مدیوم ها کندو داشته باشید. شما می توانید آن جعبه ها را دقیقاً مانند عمق ها بچرخانید (مراقب باشید بچه ها شکافته نشوند).

برای زنبوردارانی که از ۱ بدنه کندو و فقط ۱ عدد کم عمق برای زمستان استفاده می کنند. معکوس کردن کندو ممکن است ضروری نباشد. من هرگز مشکلی نداشتم که زنبورها از کم عمق به اعماق من برگردند.

لانه مولد زنبورها در بالای جعبه کندو.

فواید

چرا به خود زحمت می دهید که کندوهای خود را به این شکل دستکاری کنید؟ اغلب، زنبورداران از 2 سوپر عمیق (جسم کندو) برای پیکربندی اولیه کندو استفاده می کنند.

با این همه فضای داخلی، خوشه زمستانی زنبورها ممکن است تا اوایل بهار کاملاً به بالای جعبه حرکت کند. و ممکن است بخواهند آنجا بمانند.

عسل ذخیره شده را دنبال می کنند. (این یکی از دلایلی است که مطمئن شوید وجود دارد حذف کننده ملکه قبل از زمستان حذف می شود – در غیر این صورت ممکن است پشت سر بماند.)

فضایی برای رشد مستعمره ایجاد کنید

با وجود تمام زنبورهایی که در بالا زندگی می کنند، ممکن است یک جعبه خالی از شانه خشک در قسمت پایین داشته باشید که از آن استفاده نمی شود.

ملکه می تواند به سمت پایین به سمت جعبه های پایین تر حرکت کند تا لانه مولدین را گسترش دهد. با این حال، ملکه زنبورها معمولاً ترجیح می دهند بیشتر از پایین حرکت کنند.

اگر زنبورها آهسته به سمت پایین حرکت کنند، تعداد نوزادان و سلول های غذایی که باید با آنها کار کنند محدود می شود و بهره وری کاهش می یابد.

رفع ازدحام در لانه نوزادان

این می تواند کلنی را با فضای محدودی برای گسترش در جعبه بالایی باقی بگذارد. ازدحام به دلیل تعداد زیاد زنبورها روی شانه یا کمبود فضا برای آن ملکه نقش خود را به عنوان لایه تخم مرغ ایفا کند می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

مستعمره ممکن است با این تصور که به فضای بیشتری نیاز دارد شروع به آماده سازی ازدحام کند. و حتی اگر این اتفاق نیفتد، رشد جمعیت برای مدتی محدود می شود.

زنبورهای کارگر در یک کندو ازدحام کردند.

نکات تخصصی

هر زنبوردار، هر کندو و هر مکان متفاوت است. اما، در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  • لانه مولدین را از هم جدا نکنید – به خصوص اگر هوا سرد است
  • تعداد جعبه ها را با جمعیت مستعمره مطابقت دهید
  • وقت خوش چرخاندن قاب های بچه های قدیمی خارج از کندو
  • منابع غذایی را در نزدیکی لانه بچه نگه دارید

اگر کندو شما سه جعبه دارد و لانه مولدین در دو جعبه قرار دارد – آنها را از هم جدا نکنید. ممکن است خوب باشد که این دو جعبه را کنار هم قرار دهید تا قاب ها نزدیک به هم بمانند.

اما، یک جعبه خشک و خالی را در وسط قرار ندهید. تا تمام هوای سرد تمام شود، نسل زنبور عسل باید با هم نگه داشته شوند

در نظر بگیرید که چند زنبور در کندو اواخر زمستان شما و چند جعبه در کندو وجود دارد. اگر جمعیت مستعمره بسیار کم شده است، ممکن است یک جعبه را بردارید – به خصوص جعبه ای که استفاده نمی شود.

اگر هوا به اندازه کافی گرم است، زمان خوبی برای بررسی برخی از فریم ها است. قاب های بچه های قدیمی باید بعد از چندین سال چرخانده شوند. خیلی لانه زنبوری سیاه تیره سلامت کلنی را ارتقا نمی دهد.

در حین جابجایی اشیاء، مطمئن شوید که چند قاب عسل را در تماس با خوشه بگذارید. مراقب باشید معکوس کردن جعبه های کندو در اوایل سال که هنوز هوای سرد محتمل است. زنبورهای بدون دسترسی به عسل خواهند مرد.

سوالات متداول

آیا باید جعبه های کندو را برگردانم؟

زنبوردار می تواند جعبه های کندو را معکوس کند تا زمانی که همه بچه ها در یک جعبه باشند. فصلی بودن را نیز در نظر داشته باشید، برای زمستان عسل می خواهید.

بهترین زمان از سال برای معکوس کردن اتاق های بچه داری چه زمانی است؟

بسته به آب و هوای شما، آوریل تا مه بهترین ماه‌ها برای معکوس کردن اتاق‌های مولدین در کندو هستند. صبر کنید تا بیشتر هوای سرد تمام شود.

چگونه جعبه های زنبور را در بهار ورق بزنیم؟

برخی از زنبورداران از بهار به عنوان زمان بهینه برای چرخاندن جعبه های کندو استفاده می کنند. اگر یک کلنی دو جعبه دارد و همه بچه ها در بالا هستند – آن را با جعبه پایین تغییر دهید.

نتیجه

مانند هر کار زنبورداری، زنبوردار باید تصمیم بگیرد که چه زمانی و آیا اقدام کند. اما، هنگامی که به درستی برگرداندن بدن کهیر شما انجام شود، می تواند ابزار مفیدی برای کاهش ازدحام و ترویج رشد کلنی باشد. با این حال، راه اندازی کندو شما ممکن است برای تمرین مفید نباشد.

سفارش فوری عسل ♥