مزایای زنبورداری: چرا زنبورها را نگه دارید؟


نگهداری هزاران زنبور با نیش در یک جعبه – آیا به نظر شما سرگرم کننده است؟ خوب، برای هزاران زنبوردار (مثل من و شاید شما)، این یک سرگرمی فوق العاده است. در حالی که این کار مستلزم کار سختی است، اما تعداد زیادی هم وجود دارد مزایای زنبورداری. لذت داشتن کندوی خود می تواند به نفع خانواده و همسایگان نزدیک شما باشد.

فواید نگهداری زنبور عسل

لبخند زدن از روی لذت زنبوردار یکی از فواید نگهداری زنبور عسل است.

همانطور که ما انواع مختلف را بررسی می کنیم مزایای زنبورداریلطفا درک کنید که این همه سرگرمی و بازی نیست. هر صنعتی که شامل مدیریت موجودات زنده باشد، استرس دارد. با این حال، بیشتر زنبورداران کلنی های خود را دوست دارند و تلاش می کنند تا محیطی امن و سالم برای آنها فراهم کنند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

مزایای اقتصادی زنبورداری

اولیه ارزش زنبورداری در ایالات متحده گرده افشانی است از محصولات سیستم های کشاورزی مدرن برای رشد مزارع بزرگ از یک نوع محصول راه اندازی شده اند. معمول است که مزارع همزمان شکوفا شوند.

محصولاتی که نیاز به گرده افشانی حشرات دارند، با زنبورهای عسل در مزرعه، محصول بیشتری به دست می آورند. گرده افشان بومی کافی برای سرویس دهی به تعداد زیادی گل وجود نخواهد داشت. اینجاست که مشاغل زنبورداری مهاجر می توانند به کشاورزان کمک کنند.

مستعمرات به مزارع آورده می شوند و برای چند هفته رها می شوند. پس از پایان دوره شکوفه، کندوها را می توان به راحتی به محصول دیگری که نیاز به گرده افشانی دارد منتقل کرد.

یکی دیگر از مزایای اقتصادی زنبورداری، شغل ارائه شده است. پرورش و مدیریت کلنی ها و تولید لوازم مورد نیاز برای زنبورداران جدید – همگی شغل ایجاد می کنند.

زنبوردار با کندوهای فراوان برای گرده افشانی در مزرعه.

گرده افشانی باغ های شما

این فقط بزرگ نیست مزارعی که از زنبورداری سود می برند. باغات و باغ های کوچک خانگی میوه و سبزیجات بیشتری با گرده افشانی خوب تولید می کنند. در کندو در حیاط خلوت شما می تواند به افزایش محصول در باغ سبزیجات شما و همسایگان شما کمک کند.

زنبورها می توانند چندین مایل پرواز کنند به یک منبع غذایی خوب این به این معنی است که حتی اگر مستعمره ای نداشته باشید که متعلق به همسایه شما باشد، ممکن است همچنان از باغ شما بازدید کند.

کندوها می توانند برای حیات وحش مفید باشند

وجود کندو در اطراف می تواند برای محیط زیست و حیات وحش مفید باشد. بله، آنها برای منابع غذایی با گرده افشان های بومی رقابت می کنند. با این حال، مگر اینکه منطقه مملو از کلنی های زنبور عسل باشد، گرده افشانی اضافه شده گیاهان وحشی باعث افزایش میوه های موجود برای پرندگان و سایر حیات وحش می شود.

زنبورداری یک سرگرمی جذاب است

لذت زنبوردار بودن را نباید نادیده گرفت. زنبورداری که اولین محصول عسل خود را برداشت می کند، سرشار از حس موفقیت است. من قول می دهم – این بهترین طعم عسل خواهد بود!

یاد گرفتن مدیریت یک مستعمره و آوردن آنها در زمستان در شرایط خوب نیز احساس خوبی است. در واقع، مطالعه زنبورداری سال ها فرصت های یادگیری جذاب را برای فرد فراهم می کند. و حتی در آن صورت – شما فقط سطح اسرار زنبورها را خراشیده اید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

مزایای سلامت روان نگهداری زنبورها

برای برخی، مراقبت از کندوی عسل تأثیری آرام بخش دارد. مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی، PTSD و حتی اضطراب از طریق تمرین زنبورداری بهبود یافته است.

زنبورهای عسل محصولات مفیدی تولید می کنند

برای بسیاری، مزیت مورد علاقه زنبورداری، مزایای بسیاری است محصولات تولید شده توسط کندو. عسل معمولا چیزی است که به ذهن می رسد. با این حال، هدایای کندو بسیار زیاد است. گرده زنبور عسل، بره موم و مطمئناً موم خام، محصولات ارزشمندی برای استفاده یا فروش هستند.

نیش زنبور معمولاً مطلوب تلقی نمی شوند. با این حال، برخی از زنبورداران زهر زنبور را برای استفاده در درمان نیش می فروشند. یافتن فرد مبتلا به آرتریت که کندو را فقط برای نیش زنبور نگه می دارد، غیرمعمول نیست.

لانه زنبوری و عسل در شیشه محصولات کندو مفید است.

زنبورداری می تواند سودآور باشد

در ایالات متحده، اکثریت زنبورداران سرگرمی در مقیاس کوچک هستند. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از زنبورها درآمد کسب کنید. زنبورداری می تواند یک کسب و کار سودآور.

شاید بخواهید صدها کلنی را برای تولید عسل مدیریت کنید. یا یک زنبوردار می تواند زنبورها یا تجهیزاتی را پرورش دهد و به زنبورداران دیگر بفروشد. حتی محصولات کندو از مزرعه زنبور عسل می تواند با صرف زمان و کار سخت زندگی را تامین کند.

اگر این رویای شماست، برای توسعه یک برنامه زمان بگذارید. مانند هر تجارت دیگری، درک خطرات، هزینه های شروع، هزینه های مداوم و چالش های اداره یک مزرعه زنبور عسل مهم است.

برای اکثر مردم زنبورداری یک سرگرمی یا سرگرمی است کسب و کار جانبی کوچک. زنبوردار عسل اضافی را در بازار کشاورزان محلی می فروشد. فروش ازدحام اضافی یا شکاف کندو به جبران بخشی از آن کمک می کند هزینه های نگهداری کندوهای خود. این یک گزینه عالی است زیرا به زنبورها اجازه می دهد تا هزینه نگهداری خود را بپردازند.

معافیت های مالیاتی حمایت شده ایالتی

با توجه به مشکلات پیش روی زنبورهای عسل در سال‌های اخیر، برخی از ایالت‌ها معافیت‌های مالیاتی تشویقی برای زنبورداران فراهم می‌کنند. برای اطلاع از وجود این موارد در منطقه شما، با اداره کشاورزی ایالتی محلی خود مشورت کنید.

زنبورداری الفsa تجربه پیوند خانواده

شاید تعجب کنید که بدانید یکی از مزایای زنبورداری، وقت بیشتر خانواده است. اجازه دادن به بچه ها برای مشارکت در مراقبت از کندو یک تجربه آموزشی منحصر به فرد است.

لباس های زنبورداری در سایزهای بچه گانه نیز موجود است. کمک به مادر، بابا، مادربزرگ یا پدربزرگ با زنبورها تجربه ای است که هرگز فراموش نمی شود.

اعضای خانواده با هم از زنبورداری لذت می برند.

کندوها را می توان در بسیاری از مکان ها نگهداری کرد

هیچ مکان مناسبی برای کندو نیست. با این حال، زنبورهای عسل کاملاً قابل حمل هستند و بسیاری از مکان‌ها برای یک یا دو کندو مناسب هستند. زنبورداری شهری در برخی شهرها امری است البته نگه داشتن زنبورها با همسایگان نزدیک چالش‌های خاصی دارد اما می‌توان آن را انجام داد.

زنبورداران خط اول دفاع هستند

زنبورداری در واقع به حفظ سلامت کلی زنبورهای عسل در سطح بالاتری کمک می کند. برخی می گویند زنبورداران از زنبور عسل به نفع خود استفاده می کنند. به نوعی این درست است، اما بیشتر زنبورداران تلاش می کنند تا از کلنی های خود مراقبت کنند. اگر حقیقت داشته باشد، آنها اغلب اولین کسانی هستند که متوجه مشکلات عمده در کندو می شوند.

زمانی که اختلال فروپاشی کلونی (CCD) برای اولین بار مشاهده شد، این زنبورداران بودند که ابتدا متوجه این مشکل شدند. شکست مستعمره در مقیاس بزرگ نشانه آن بود که اتفاق بزرگ و عجیبی در حال رخ دادن است. کاهش جمعیت زنبورها به محققان هشدار داد تا بررسی علل احتمالی را آغاز کنند.

در هر زنبورستان، بیشتر کلنی هایی که از انگل رنج می برند – آلودگی کنه واروآ بدون مداخله خواهد مرد به همین ترتیب، کلنی که یک ملکه زنبور را از دست می دهد از داشتن یک زنبوردار دلسوز سود می برد تا مطمئن شود که اوضاع درست است.

سوالات متداول در مورد مزایای زنبورداری

آیا نگهداری از زنبورها یک تجربه ارزشمند است؟

بله، می تواند بسیار مفید باشد. کسانی که قبل از به دست آوردن زنبور عسل آموزش می دهند و خود را آماده می کنند، احتمال موفقیت بسیار بیشتری دارند.

آیا زنبورها از زنبورداری سود می برند؟

زنبورهای عسل گروهی هستند که از حضور در کلنی های مدیریت شده سود می برند. در دست یک زنبوردار شایسته، کلنی هایی که شکست می خورند اجازه رشد پیدا می کنند.

آیا در زنبورداری پول خوبی وجود دارد؟

نگهداری کندوها می تواند یک ماجراجویی سودآور باشد. با این حال، این یک طرح سریع ثروتمند شدن نیست – برنامه ریزی مناسب، سخت کوشی و گاهی اوقات کمی شانس همگی لازم است.

آیا زنبورداران زنبورها را می کشند؟

در عمل مدیریت کلنی ها و برداشت عسل، برخی از زنبورها کشته می شوند. تلفات زنبورها تا حد امکان توسط زنبورداران وظیفه شناس به حداقل می رسد. با این حال، مستعمرات آلوده به بیماری های خطرناک – مانند AFB – بسیاری از آنها برای جلوگیری از انتشار نابود می شوند.

سفارش فوری عسل ♥