مرهم سوختگی خانگی (با عسل)


فقط با چند ماده ساده می توانید مواد خود را بسازید مرهم سوختگی خانگی (با عسل و آلوئه. عسل در طول هزاران سال به عنوان یک درمان تسکین دهنده برای بسیاری از انواع زخم ها استفاده شده است. ساخت کرم و مرهم سوختگی واقعاً بسیار آسان است. سوختگی های جزئی به خوبی به روغن های مغذی موجود در این درمان های خانگی پاسخ می دهند. .

چرا خودتان مرهم سوختگی شفابخش بسازید؟

مرهم سوختگی عسل خانگی در یک تصویر ظرف شفاف.

در صورت استفاده ایمن، مرهم های شفابخش خود را بسازید می تواند یک پروژه خانه فوق العاده باشد. مطمئناً می توانید محصولات زیادی را در فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی پیدا کنید، اما چیز خاصی در مورد تهیه آن توسط خودتان وجود دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

فرآیند برای ساخت کرم سوختگی DIY سریع و آسان است و شما راه های زیادی برای سفارشی کردن دستور غذا دارید تا شامل مواد مورد علاقه شما باشد. بهتر از همه، اگر خودتان درست کنید – بدون شک لیست مواد تشکیل دهنده را می شناسید.

عسل برای سوختگی

عسل خام یک درمان موضعی سنتی برای سوختگی های جزئی و زخم های دیگر است. گفته می شود که اثر تسکین دهنده دارد. و خواص ضد باکتریایی عسل به جلوگیری از عفونت کمک می کند.

امروزه، بسیاری از ما درک عمیق‌تری از درمان‌های هومیوپاتی پیدا کرده‌ایم و استفاده از عسل در مرهم و کرم‌ها رایج است.

همه ما باید یک انباری مجهز با چند مورد ضروری در دست داشته باشیم. شما هرگز نمی دانید چه زمانی به چیزی نیاز خواهید داشت و نمی توانید به فروشگاه بروید.

اقلامی که برای مدت طولانی خوب نگهداری می شوند، بهترین انتخاب هستند. اگر عسل به درستی نگهداری می شود، هرگز خراب نمی شود. هر خانه ای باید یک شیشه عسل داشته باشد.

تصویر دستور تهیه مرهم سوختگی با ترکیبات طبیعی آلوئه، عسل و روغن نارگیل موم زنبور عسل.

عناصر:

قبل از شروع، مواد تشکیل دهنده، ابزار مورد نیاز و ظروف انتخابی خود را جمع آوری کنید. این دستور ساده فقط به 4 ماده نیاز دارد و در بسیاری از مرهم ها رایج است. ممکن است متوجه شوید که دستور العمل های دیگری را نیز امتحان می کنید.

  • عسل خام
  • روغن نارگیل
  • ژل آلوئه ورا
  • موم زنبور عسل

عسل: خام عسل بهترین نوع است برای ایجاد مرهم و کرم خانگی استفاده کنید. برخلاف عسل پاستوریزه، عسل خام هنوز تمام خوبی های طبیعی، آنزیم ها و مواد معدنی را حفظ می کند.

در صورت تمایل می توانید از عسل مخصوص طبی یا عسل مخصوص مانوکا استفاده کنید. با این حال، اکثر مردم از آنچه در دست دارند استفاده می کنند.

روغن نارگیل: این روغن در بسیاری از رژیم های بهداشتی و زیبایی محبوب است. روغن نارگیل دارای خواص درمانی پوست بوده و حاوی اسیدهای چرب ضد قارچ و ضد باکتری است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

ژل آلوئه ورا: این ژل از گیاه آلوئه به دست می آید. ماده ژله مانند موجود در داخل برگ ها را می توان مستقیماً روی سوختگی مالید. گردش خون را تقویت می کند و از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

می توانید ژل آلوئه ورا خود را با استفاده از آب گیاه آلوئه ورا درست کنید. با این حال، به سرعت خراب می شود و بسیار کثیف است، بنابراین اکثر مردم انواع تجاری را آماده استفاده می خرند.

موم زنبور عسل: یک موم طبیعی معجزه آسا که توسط زنبورهای عسل ساخته شده است. موم زنبور عسل بسیار آسان ذوب می شود و می توان آن را با انواع روغن ها، کره ها و سایر موم ها برای ایجاد محصولات طبیعی مخلوط کرد. موم زنبور عسل را می توان در مایکروویو ذوب کرد اما مطمئن ترین راه استفاده از یک دیگ بخار کوچک دوتایی است.

پس از اینکه همه مواد جمع شدند، زمان شروع است. برای جلوگیری از سوختگی یا سایر حوادث، همیشه اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید. برخی از مواد با ذوب شدن داغ می شوند. برای ساخت کرم سوختگی خود نسوخته باشید – ;).

پس از خنک شدن محصول، عسل ممکن است از مخلوط روغن/موم جدا شود. اشکالی ندارد – فقط مطمئن شوید که قبل از هر بار استفاده آن را خوب هم بزنید.

من ترجیح می‌دهم نمکم را در یخچال نگه دارم. باید چندین ماه طول بکشد. قبل از هر بار استفاده خوب هم بزنید تا عسل با موم/روغن مخلوط شود.

حتی اگر مرهم سوختگی عسل شما برای مصارف خانگی خودتان باشد، برای آن برچسب بزنید. در غیر این صورت ممکن است کسی فکر کند که این یک شیب تراشه جدید است!

مرهم سوختگی عسل خانگی در یک تصویر ظرف.

چگونه از مرهم سوختگی خانگی خود استفاده کنید

برای سوختگی های جزئی، حتی آفتاب سوختگی، مقدار کمی از مرهم را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. کمی کثیف خواهد بود، این به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی مرهم است. محل سوختگی را با گاز تمیز بپوشانید و به آرامی در جای خود بپیچید. می توانید چندین بار در روز درخواست دهید.

برای هر گونه سوختگی جدی، فوراً به پزشک مراجعه کنید. این مرهم فوق العاده یک درمان معجزه آسا نیست. برخی از زخم ها نیاز به توجه پزشک دارند.

مرهم سوختگی خانگی خود را برای طراوت ماندگار در یخچال نگهداری کنید. زمانی که روزانه استفاده می کنید می توان آن را روی پیشخوان نگه داشت اما من بین دفعات آن را در یخچال نگه می دارم.

اگر از درست کردن داروهای طبیعی خود لذت می برید، فکر کنید ساختن ظرف عسل مرهم سوختگی برای نگهداری در انبار “فقط در مورد” خود. همیشه خوب است که مقداری در دست داشته باشید.

این فقط یک راه عالی دیگر برای استفاده از عسل است و اطمینان حاصل می کنید که تمام مواد تشکیل دهنده محصولی را که می خواهید برای خانواده خود استفاده کنید، می دانید. عسل و موم زنبور عسل دو هدیه فوق‌العاده از کندوی عسل هستند که می‌توانیم از آن‌ها برای ساختن محصولات فوق‌العاده استفاده کنیم.

یکی دیگر از مرهم آسان برای استفاده موم زنبور عسل مرهم گل همیشه بهار است با استفاده از روغن گل همیشه بهار دم کرده و برای گسترش بیشتر انتخاب خود – این دستور مرهم قاصدک را امتحان کنید برای درد و درد

سلب مسئولیت: من متخصص پزشکی نیستم هر مرهم سوختگی خانگی فقط باید برای زخم های جزئی که جدی یا عفونی نیستند استفاده شود. هنگام جستجوی درمان جراحات، همیشه با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

سفارش فوری عسل ♥