مدفوع زنبور عسل [The Down and Dirty Truth]


مردم اغلب تعجب می کنند اگر زنبورها مدفوع کنند? زنبورهای عسل از آنجایی که در یک کلنی با هزاران نفر زندگی می کنند، مورد توجه خاص هستند. این مقدار زیادی «گلدان» به اندازه زنبور عسل خواهد بود. خوب، بله، آنها این کار را می کنند و گاهی اوقات ضایعات زنبورها می تواند کمی در مورد سلامت کلنی به شما بگوید. در تلاش برای درک بیشتر در مورد این حشرات، همچنین جالب است بدانید که مدفوع زنبور عسل دقیقاً چه چیزی نیست.

مدفوع زنبور عسل چگونه است؟

ورود زنبورهای عسل به کندو با لکه مدفوع یا مدفوع در قسمت جلوی کندو.

مدفوع زنبور عسل اغلب به صورت لکه های زرد کوچک روی سطح اجسام ظاهر می شود. این فضولات چسبنده می تواند روی کندو یا ماشین شما ظاهر شود. گاهی اوقات، ضایعات مانند رشته‌ها یا رگه‌های کوچک زرد خردلی به نظر می‌رسند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

شکل مدفوع زنبور عسل به زاویه برخورد بستگی دارد. هست پرواز زنبور یا ثابت – برخورد مدفوع به ماشین در حال حرکت و غیره است.

سلامت فرد نیز در ثبات نقش دارد. اعضای یک کلنی مبتلا به بیماری اغلب دارای مواد زائد آبکی بزرگتری هستند، درست مانند هر حیوانی که اسهال خونی دارد.

مدفوع زنبور عسل حاوی هزاران دانه گرده و چربی است. دیواره های محافظ سخت دانه های گرده توسط دستگاه گوارش استفاده نمی شود. بنابراین مقداری از زنبور عسل عبور کرده و دفع می شود.

را رژیم غذایی زنبور همچنین ظاهر مدفوع را تحت تأثیر قرار می دهد. تغذیه زنبورهای خود با چیزی که هضم آن دشوار است می تواند باعث اسهال خونی شود. حتی بعضی ها شیرینی های پروتئینی زمستانی می تواند منجر به مدفوع بیش از حد طبیعی شود.

مدفوع معمولی زنبور عسل با رشته زرد روی تصویر جلوی کندو.

زنبورهای عسل کجا مدفوع می کنند؟

مدفوع زنبورها در هر جایی که پرواز کنند دیده می شود. به احتمال زیاد زنبوردار ابتدا متوجه ضایعات جلوی کندو می شود. این موضوع جای نگرانی زیادی ندارد زیرا برخی از علوفه جویان آن را به اندازه کافی از ورودی دور نمی کنند.

در حالی که مقادیر زیاد مدفوع آبکی گاهی اوقات می تواند نشانه ای از بیماری باشد – همیشه اینطور نیست. کلنی که به دلیل آب و هوا و غیره چندین روز در کندو محصور شده باشد، ضایعات بیشتری را در داخل و نزدیک کندو نشان می دهد.

زنبورهای کارگر ضایعات را هنگام پرواز یا هنگام جستجوی گلها دفع کنید. در واقع، گاهی اوقات بیماری از یک کلنی به کلنی دیگر سرایت می کند.

اگر یک جوینده بیمار مواد مدفوع آلوده را در هنگام شکوفه از خود به جای بگذارد، بازدیدکننده بعدی ممکن است با آن تماس پیدا کند و مواد آلوده را جمع کند. متأسفانه این طبیعت است و هیچ کاری نمی توانیم برای جلوگیری از آن انجام دهیم.

محافظت از خودروها و همسایگان در برابر فضولات زنبور عسل

در روزهای گرم ماشین خود را نزدیک جلوی کندو پارک کنید و به احتمال زیاد مدفوع زنبور عسل را تجربه خواهید کرد. البته می توان آن را شست اما کمی تلاش می خواهد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

محتمل ترین مکان برای تجربه مشکلات در مسیر اصلی پرواز تا جلوی کندو است. از پارک کردن خودروها در اینجا یا داشتن وسایلی مانند خطوط لباس یا مبلمان پاسیو خودداری کنید.

این به ویژه است برای زنبورداران شهری مهم است یا کسانی که در محله های نزدیک کهیر دارند. در نظر بگیرید که مسیر پرواز کندو شما احتمالاً چه خواهد بود و در آن منطقه چه چیزی وجود دارد.

همانطور که یک زنبوردار تصمیم می گیرد محل قرار دادن کندوی عسل و حتی مسیر ورودی باید به چه سمتی باشد، باید خانه های انسان را در نظر گرفت.

حتی در جایی که کندوهای زنبور مجاز هستند، برخی از شهرها قوانین مربوط به شکایت از مدفوع زنبور عسل را دارند. همسایه خوبی باشید و کمتر احتمال دارد که در این مسیر با مشکل مواجه شوید.

تصویر لکه های مدفوع زنبور عسل روی کندو.

چرا زنبورها Expe نمی کنندl ضایعات در کندو

در زنبورهای سالم، مواد زائد به دور از کندو دفع می شوند. زنبورهای بالغ بهداشتی هستند و ذاتاً از نیاز به تمیز نگه داشتن کندو تا حد امکان آگاه هستند.

فقط زنبورهای بیمار یا محصور در کندو مدفوع می کنند. این رفتار غیربهداشتی می تواند منجر به گسترش بیماری و نارسایی کلنی شود.

بیماری هایی که از طریق مدفوع منتقل می شوند مانند نوزما شایع تر است در مواقعی که زنبورها محبوس هستند.

این بدان معنی است که در طول ماه های طولانی زمستان که دمای سرد مانع از پرواز می شود – زنبورها “کوچولو نمی شوند”. زیرا فعالیت آنها کاهش می یابد و در اکثر مواقع مشکلی ایجاد نمی شود.

با این حال، در یک روز گرم زمستانی – هزاران زنبور را خواهید دید که در نزدیکی کندو پرواز می کنند و از آب و هوای گرم برای “شکستن مدفوع” استفاده می کنند.

از نظر فنی، این فعالیت به عنوان “پروازهای پاکسازی” شناخته می شود. اگر با دقت نگاه کنید، ممکن است حالتی تسکین یافته در چهره آنها مشاهده کنید؟ شوخی کردم

این فعالیت می تواند برای زنبورداران جدیدی که از خود می ترسند ترسناک باشد مستعمره در شرف خروج است اما همه چیز باید ظرف چند دقیقه آرام شود. پاکسازی و پروازهای جهت یابی در بعدازظهرهای گرم رایج است و اغلب همه کهیرها این کار را همزمان انجام می دهند.

ضایعات ملکه زنبور عسل

بله مدفوع زنبور عسل ملکه هم. علیرغم اینکه رژیم غذایی مغذی او باعث ضایعات کمی می شود، بدن او مقداری مدفوع را دفع می کند. با این حال، او مجبور نیست کندو را ترک کند. خدمتکاران او مواد زائد را از بدن او پاک می کنند.

مدفوع زنبور برفی زرد در مقابل تصویر کندو.

آیا عسل واقعا مدفوع زنبور عسل است؟

نه، عسل مدفوع زنبور عسل نیست – من نمی دانم چه کسی این افسانه را شروع کرد. عسل زنبورها عسل درست می کنند عمدتاً از شهد گیاهی که توسط زنبورهای کارگر جمع آوری می شود. شهد یا عسل از دستگاه گوارش زنبورها عبور نمی کند.

با این حال، مانند سایر موجودات زنده زنبورها می خورند و مواد مغذی مصرف می کنند و بدن آنها باید مواد زائد را از بدن دفع یا دفع کند. در غیر این صورت، سموم غیرقابل هضم آنها را بیمار می کند.

یکی دیگر از سوالات رایج حول این ایده می چرخد ​​که عسل استفراغ زنبور عسل است. این نیز اشتباه است زیرا فرآیند تبدیل شهد به عسل توسط هضم زنبور انجام نمی شود.

زنبورها از زباله برای دفاع استفاده می کنند

برخی از اطلاعات جالب در اخبار اخیر استفاده از مدفوع مورد استفاده زنبورها را برای اهداف دفاعی نشان می دهد. با این حال، این مدفوع زنبور عسل نیست – بلکه زنبورها در حال جمع آوری فضولات یا فضولات سایر حیوانات هستند و آن را در اطراف ورودی کندو قرار می دهند تا از “هورنتس قتل“.

اما، توجه داشته باشید که این اطلاعات به زنبور عسل شرقی اشاره دارد نه به زنبور عسل شرقی زنبور عسل غربی که در آمریکای شمالی داریم. زنبورهای ما تجربه ای در برخورد با اینها ندارند هورنت های تهاجمی.

زنبورهای عسل ما حشرات جذابی هستند. زنبورداران و عاشقان زنبور عسل مجذوب تمام جنبه های زندگی خود – حتی مدفوع زنبورها – هستند و از آنها الهام می گیرند!

در حالی که آنها تنها گرده افشان نیستند، اما نقش مهمی در شیوه زندگی ما دارند. هر چه بیشتر در مورد آنها بیاموزیم جالب تر می شوند.

سوالات متداول درباره مدفوع زنبور عسل

آیا مدفوع زنبور عسل سمی است؟

نه، فضولات زنبور عسل به هیچ وجه سمی نیست. این می تواند بیماری را در بین کلنی های زنبور عسل گسترش دهد اما برای دیگران خطرناک به نظر نمی رسد.

آیا زنبورها ادرار می کنند؟

مدیریت آب برای حشرات برای جلوگیری از کم آبی بسیار مهم است. زنبورهای عسل نیازی به ادرار کردن (یا ادرار کردن) ندارند. در عوض آنها اسید اوریک و ضایعات آمونیاک را از لوله های Malpighian خود ترشح می کنند.

باران زرد چیست؟

این اصطلاحی است که برای توصیف منطقه روبروی کندوی عسل که برف پوشیده از فضولات زنبور عسل است استفاده می شود. معمولاً در یک روز گرم زمستانی پس از بارش برف – زنبورها برای پرواز پاکسازی بیرون می آیند.

چگونه می توانم از ماشین خود در برابر مدفوع زنبور عسل محافظت کنم؟

با پارک نکردن ماشین خود در نزدیکی جلو یا “مسیر پرواز” کندو از فضله زنبور عسل محافظت کنید.

سفارش فوری عسل ♥