محصولات شگفت انگیز از زنبور عسل


وقتی به زنبورها فکر می کنید به عسل فکر می کنید؟ اکثر مردم انجام می دهند. با این حال، ممکن است از دانستن این که چیزهای بیشتری وجود دارد شگفت زده شوید. ما برکت داریم که بسیاری را دریافت می کنیم محصولات از زنبورهای عسل – به طور مستقیم یا غیر مستقیم. بسیاری از اقلام مستقیماً از کندو در حالت خام استفاده می شوند. برخی دیگر به شکلی متفاوت تغییر می کنند تا چیزهای بسیار مفیدی بسازند که زندگی ما را لذت بخش تر کند.

زنبورها چه چیزی به ما می دهند؟

عسل، موم، گرده و محصولات بره موم از تصویر زنبورهای عسل.

کلنی زنبور عسل موجودی شگفت انگیز است که هزاران نفر در آن وجود دارند زنبورهای کارگر با هم برای خیر بزرگتر تلاش کنید انسان ها هزاران سال است که زنبورها را برای عسل نگهداری می کنند. چه کسی می داند که چگونه اولین بار این خوراک شیرین را کشف کردند، اما مطمئناً به برداشت آن ادامه دادند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در دنیای امروز، عسل تنها یک بازیکن جزئی در این زمینه است محصولاتی که از زنبورهای عسل دریافت می کنیم. گرده افشانی محصولات احتمالاً ارزشمندترین کمکی است که توسط زنبورهای عسل انجام شده است.

سالانه میلیاردها دلار افزایش عملکرد محصول برای کشاورزان ایالات متحده فراهم می کند. با این حال، کندوهای ما حتی بیشتر برای ثروتمند کردن زندگی ما می دهند.

محصولات زنبور عسل که زندگی ما را غنی می کند

در اینجا برخی از محبوب ترین ها آورده شده است چیزهایی که زنبورها فراهم می کنند:

  • عسل
  • موم زنبور عسل
  • گرده زنبور عسل
  • زهر زنبور عسل
  • هوا درمانی کندو
  • مید
  • بره موم
  • ژل رویال
  • پروانه مومی

تولید عسل

ما باید با تولید عسل شروع کنیم زیرا این محصول آشناترین محصول کندو است. زنبورهای عسل شهد گیاهی را برای تولید عسل جمع آوری می کنند. برای آنها استفاده می شود فروشگاه های مواد غذایی زمستانی. خوشبختانه آنها آنقدر کار بزرگی انجام می دهند که بیش از آنچه نیاز دارند به دست می آورند.

زنبورداران می توانند برداشت عسل اضافی بدون اینکه به کلنی آسیبی وارد شود. طعم آن مستقیماً از شیشه عالی است. اما، عسل را می توان به روش های بسیار دیگری نیز استفاده کرد.

علاوه بر عسل مایع، برخی افراد عاشق آن هستند عسل را در شانه بخورید. هر دو شکل عسل محصولات ارزشمندی هستند که زنبوردار می تواند از آن استفاده کند و بفروشد.

تکه های موم خام از لانه زنبور تصویر کندو.

موم زنبور عسل: ارزشی بیشتر از عسل دارد

موم خام را می توان از کندو زنبور عسل نیز جمع آوری کرد. زنبورها این موم را برای ایجاد لانه زنبوری که ساختار خانه آنها را تشکیل می دهند تولید می کنند.

از این موم طبیعی می توان به هزاران روش برای ایجاد بسیاری از محصولات مورد علاقه ما استفاده کرد. از جانب شمع موم زنبور عسل به لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی پولیش مبلمان، موم زنبور عسل یک کالای با ارزش است. در واقع ارزش هر پوند آن بیشتر از عسل است.

فواید گرده زنبور عسل

یک کلنی زنبور عسل گرده های خام را از گیاهان گلدار جمع آوری می کند. تبدیل به نان زنبور عسل می شود. این منبع پروتئین برای ایجاد غذا برای بچه های آنها مورد نیاز است.

مردم همچنین از خوردن گرده خام (یا حتی نان زنبور عسل). و برای گرده زنبور عسل با کیفیت بالا قیمت خوبی خواهند پرداخت. بسیاری بر این باورند که مصرف گرده زنبور عسل فواید تغذیه ای دارد. این ماده غنی از پروتئین با ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری است.

زهر زنبور عسل برای درمان

زهر زنبور عسل در کاربردهای مختلفی استفاده می شود. برخی تحت نظر پزشک از زهر زنبور عسل استفاده می کنند تا از نظر درمانی نسبت به نیش زنبور حساس شوند. با گذشت زمان، این ممکن است منجر به واکنش شدید کمتری نسبت به نیش شود.

سایر کاربردهای زهر زنبور عسل شامل تسکین درد آرتریت است. طرفداران این عمل سوگند یاد می کنند که سم درمانی منظم به کاهش برخی از علائم دردناک کمک می کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هوا درمانی کندو

استفاده از هوای کندوی عسل برای درمان تا حدودی در صحنه در ایالات متحده امری تازه وارد است. با این حال، در برخی از کشورها (آلمان، مجارستان و اتریش) اعتقاد بر این است که استنشاق هوا می تواند مزایای سلامتی داشته باشد.

شاید باعث تسکین گیرنده از بیماری های مختلف تنفسی (آسم، برونشیت و غیره) شود. داده های علمی برای حمایت از این ادعاها هنوز وجود ندارد و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

تصویر شیشه ای شفاف با شراب عسلی.

ساخت مید از عسل

مید را اغلب شراب عسل می نامند. با استفاده از عسل، آب و مخمر درست می شود. این نوشیدنی الکلی از نظر قدرت متفاوت است اما قدمت آن به قرون گذشته باز می گردد. امروزه بسیاری از سازندگان مید جدید وجود دارند که تلاش خود را برای ساخت یک فنجان عالی می کنند.

بره موم

بره موم به “چسب زنبور عسل” نیز معروف است. علوفه جویان رزین های گیاهی را جمع آوری کرده و با بزاق غنی از آنزیم مخلوط می کنند. زنبورها از بره موم برای ضد عفونی کردن داخل کندو استفاده می کنند و هر شکاف و درز را می بندند.

نتیجه این است که تمام اجزای کندو اغلب به هم چسبیده و به سختی جدا می شوند. برای زنبورداری که سعی در انجام بازرسی کندو دارد، چیز خوبی نیست.

اما، زنبورداران می توانند جمع آوری و فروش بره موم از کندوهایشان انسان بره موم را به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد ویروسی آن ارزش قائل است. بره موم خام اغلب به تنتورهای مختلف تبدیل می شود. همچنین برای ایجاد محصولات مراقبت بهداشتی با سایر مواد ترکیب می شود.

ژل رویال و غذای نوزاد با لارو زنبور عسل در تصویر سلول های مومی.

ژل رویال

ژل رویال یک غذای مایع خمیری سفید است که توسط زنبورهای پرستار تولید می شود. برای تغذیه همه لاروهای زنبور جوان در چند روز اول استفاده می شود. زمانی اعتقاد بر این بود که این ماده تنها ماده ای است که مسئول تولید یک ملکه زنبور جدید است.

یک لارو ماده که مقادیر زیادی ژل رویال خالص را تغذیه می کند، قرار بود ملکه جدیدی شود. در سال‌های اخیر، محققان دریافته‌اند که در ساخت ملکه بیشتر از ژل رویال دخیل است. ما همچنان به کشف رازهای کندو ادامه می دهیم.

برای انسان، ژل رویال گاهی اوقات به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که برای چندین بیماری فواید درمانی دارد. با این حال، مطالعاتی که به طور قاطع از این ادعاها پشتیبانی می کند، هنوز در دسترس نیست.

پروانه مومی

پروانه مومی در واقع یک آفت کلنی های زنبور عسل. پروانه بالغ وارد کندو می شود و روی شانه خالی تخم می گذارد. هنگامی که تخم ها از تخم بیرون می آیند، لارو پروانه ریز از شانه می خزد و مدفوع و تارهایی از خود به جای می گذارد.

در نهایت لارو پروانه به مرحله بعدی رشد خود می رسد و کندو را ترک می کند تا در زمین شفیره شود. زنبورداران جدید اغلب بر این باورند که پروانه ها کندوهای آنها را کشته اند. اما، کلنی های قوی قادر به مقابله با مشکلات پروانه هستند. کندوهایی که به دلایل دیگری ضعیف هستند تسلیم می شوند.

با کمال تعجب، لارو پروانه مومی در واقع یک محصول مورد تقاضا هستند. بسیاری از ماهیگیران دوست دارند از آنها به عنوان طعمه استفاده کنند. من نمی توانم تصور کنم که بیشتر زنبورداران علاقه مند به پرورش پروانه مومی هستند – اما شما می توانید.

محصولات زنبور عسل به زنبورداران کمک می کند

یک کلنی زنبور عسل مواد مفید زیادی تولید می کند. از یک شیشه عسل شیرین گرفته تا داروهای هومیوپاتی – کندو فراهم می کند. شاید همه آنها درمان های کاملی نباشند که برخی افراد فکر می کنند. اما، واضح است که برخی از افراد مزایای استفاده را تجربه می کنند محصولات از عسل زنبورها.

با بهره گیری از همه محصولات زنبور عسل کلنی ها می دهند، زنبورداران می توانند جریان درآمد خود را گسترش دهند. این کمک می کند تا برخی از آنها را جبران کنیم هزینه های مربوط به نگهداری زنبورها. در حمایت از زنبوردار محلی خود دریغ نکنید. شما روی زنبورهای جامعه خود سرمایه گذاری می کنید.

سفارش فوری عسل ♥