محصولات زنبور عسل: بررسی مزایا


وقتی به زنبورها فکر می کنید به عسل فکر می کنید؟ اکثر مردم انجام می دهند. اما زنبورها طیف وسیعی از محصولات را ارائه می دهند. سال هاست که مردم از فرآورده های زنبور عسل در طب سنتی استفاده می کنند. حتی امروز، ما به مزایای سلامتی احتمالی آنها علاقه مند هستیم. چه زنبوردار باشید و چه از علاقه مندان به زنبور عسل، می توانید در مورد دنیای محصولات زنبور عسل.

کشف دنیای متنوع محصولات زنبور عسل

عسل، موم، گرده و محصولات بره موم از تصویر زنبور عسل.

انسان ها سابقه طولانی در تعامل با زنبورهای عسل دارند. چه کسی می داند چگونه برای اولین بار متوجه شدند که عسل برای خوردن خوب است. اما، آنها قطعا انجام دادند.

عسل امروزه محصول محبوبی است که توسط زنبورها ساخته می شود. با این حال، عسل تنها یک بازیکن فرعی در محدوده است محصولاتی که از زنبورهای عسل دریافت می کنیم.

انواع فرآورده های زنبور عسل

در اینجا برخی از موارد ذکر شده است چیزهایی که زنبورها فراهم می کنند:

  • عسل
  • موم زنبور عسل
  • گرده زنبور عسل
  • زهر زنبور عسل
  • هوا درمانی کندو
  • مید
  • بره موم
  • ژل رویال

عسل

ما باید شروع کنیم عسل زیرا آشناترین محصول کندو است. زنبورهای کارگر شهد گیاهی را برای تولید عسل جمع آوری می کنند غذای زمستانی.

آنها آنقدر کار بزرگی انجام می دهند که زنبورداران می توانند برداشت عسل اضافی بدون اینکه به کلنی آسیبی وارد شود. وجود دارد انواع مختلف عسل که از نظر رنگ و طعم متفاوت است.

علاوه بر عسل مایع معمولی، برخی از افراد عاشق آن هستند عسل را در شانه بخورید. هر دو شکل عسل محصولات با ارزشی هستند زنبوردار برای استفاده و فروش

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان است. همچنین ضد باکتری است و دارای خواص ضد التهابی است که به مبارزه با عفونت ها کمک می کند.

تعجبی ندارد که بسیاری از درمان های خانگی این کار را انجام می دهند استفاده از عسل. در فصل سرد می توانید درست کنید عسل، لیمو، چای زنجبیل برای تسکین سرفه آزاردهنده یا گلودرد این مرهم سوختگی خانگی برای سوختگی‌ها و خراش‌های جزئی برای نگهداری در دسترس است.

تصویر شیشه ای شفاف با شراب عسلی.

تهیه مید از عسل

مید را اغلب شراب عسل می نامند. با استفاده از عسل، آب و مخمر درست می شود. این نوشیدنی الکلی از نظر قدرت متفاوت است اما قدمت آن به قرون گذشته باز می گردد.

امروزه بسیاری از سازندگان مید جدید وجود دارند که تلاش خود را برای ساخت یک فنجان عالی امتحان می کنند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تکه های موم خام از لانه زنبور تصویر کندو.

موم زنبور عسل: ارزشی بیشتر از عسل دارد?

موم خام زنبور عسل نیز از کندوها جمع آوری می شود. زنبورهای عسل برای ایجاد موم از غدد روی بدن خود موم تولید می کنند لانه زنبوری. این ساختار خانه آنها را تشکیل می دهد و برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود.

این موم طبیعی غیر سمی است و برای ایجاد بسیاری از مواردی که ما از آنها لذت می بریم استفاده می شود. از جانب شمع های موم زنبور عسل به لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی پولیش مبلمان، موم یک محصول زنبور عسل با ارزش است.

موم زنبور عسل ضد باکتری است و خاصیت مرطوب کنندگی دارد. برای استفاده در لوازم آرایشی محبوب است زیرا به عنوان یک ماده تحریک کننده کم در نظر گرفته می شود. به این دلیل موم زنبور عسل اغلب یک عنصر در مراقبت از پوست است دستور پخت.

در حالی که می توانید موم زنبور عسل بخورید، معمولاً محصولی برای استفاده خارجی در نظر گرفته می شود. با این حال، کسانی که عاشق خوردن هستند عسل شانه ای (تکه) احساس کنید شانه مومی رویداد اصلی است.

بی پوللn

زنبورها گرده خام گیاهان گلدار را جمع آوری کرده و در کندو ذخیره می کنند نان زنبور عسل. این منبع پروتئین برای پرورش جوان یا مولدین مورد نیاز است.

مردم همچنین از خوردن مکمل های گرده خام لذت می برند. و آنها هزینه خوبی خواهند پرداخت قیمت گرده زنبور عسل با کیفیت بالا.

بسیاری بر این باورند که مصرف گرده زنبور عسل فواید تغذیه ای دارد. این یک ماده غنی از پروتئین با ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدرات ها و اسیدهای آمینه ضروری است.

ترکیب شیمیایی واقعی بسته به منبع گیاهی متفاوت است.

زهر زنبور عسل برای درمان

برخی از افراد تحت نظر پزشک از زهر زنبور عسل برای رفع حساسیت خود نسبت به نیش زنبور استفاده می کنند. با گذشت زمان، این ممکن است منجر به واکنش شدید کمتری نسبت به نیش شود.

از دیگر کاربردهای زهر زنبور عسل می توان به دارویی برای تسکین درد آرتریت اشاره کرد. طرفداران این عمل سوگند یاد می کنند که سم درمانی منظم به کاهش برخی از علائم دردناک کمک می کند.

هوا درمانی کندو

استفاده از هوای کندوی عسل برای درمان تا حدودی یک تازه وارد در صحنه در ایالات متحده است. در برخی کشورها مانند آلمان، مجارستان و اتریش، مردم بر این باورند که استنشاق هوا می تواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد.

شاید باعث تسکین گیرنده از بیماری های مختلف تنفسی (آسم، برونشیت و غیره) شود. به دلیل کمبود داده های علمی، تحقیقات بیشتر.

بره موم

یکی از چیزهایی که زنبورها جمع آوری می کنند زیرا کندو آنها رزین گیاهی (شیره) درختان سوزنی برگ و مخروطیان است. این رزین با آنزیم های بزاق مخلوط شده و بره موم یا چسب زنبور عسل نامیده می شود.

زنبورها از بره موم برای ضد عفونی کردن داخل کندو استفاده می کنند و هر شکاف و درز را می بندند. زنبورداران جمع آوری و فروش بره موم از کهیرهایشان گرفته تا افرادی که به مزایای سلامتی آن علاقه مند هستند.

بره موم زنبور عسل دارای خواص ضدباکتریایی، ضد قارچی و ضد ویروسی است. حاوی پلی فنول ها (فلاونوئیدها) است که نوعی آنتی اکسیدان هستند.

بره موم قرن هاست که به دلیل فواید سلامتی احتمالی مورد استفاده قرار گرفته است. مردم اغلب بره موم را با سایر مواد ترکیب می کنند تا محصولات بهداشتی مختلفی مانند تنتور ایجاد کنند.

ژل رویال و غذای نوزاد با لارو زنبور عسل در تصویر سلول های مومی.

ژل رویال

زنبورهای پرستار ژل رویال، یک غذای مایع خمیری سفید، برای تغذیه بچه زنبورها تولید می کنند لارو زنبور عسل در روزهای اول ژل رویال مصرف کنید. لاروهایی که قرار است ملکه زنبور عسل شوند با مقادیر زیادی ژل رویال تغذیه می شوند.

زمانی مردم بر این باور بودند که ژل رویال تنها ماده ای است که باعث تولید یک ملکه جدید می شود، اما در سال های اخیر محققان دریافته اند که ساخت ملکه شامل چیزی بیش از ژل رویال نیست.

ما انسان ها گاهی از ژل رویال به عنوان مکمل غذایی استفاده می کنیم. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ژل رویال برای شرایط خاصی فواید درمانی دارد.

ممکن است به تقویت ایمنی، افزایش استقامت و حفظ کمک کند سطح کلسترول با این حال، مطالعاتی که به طور قاطع از این ادعاها پشتیبانی می کند هنوز در دسترس نیست.

شیوه های پایدار

مردم قرن هاست که از محصولات زنبور عسل مانند عسل، موم زنبور عسل و بره موم به دلیل فواید بالقوه آنها برای سلامتی استفاده می کنند. خواص دارویی ضد باکتری و ضد التهابی آنها را به منبع مفیدی برای ارتقاء سلامت و تندرستی تبدیل می کند.

با این حال، هنگام استفاده از محصولات طبیعی همیشه خطری وجود دارد. هر کسی ممکن است به هر ماده ای واکنش های آلرژیک داشته باشد.

برخی افراد حتی هستند حساسیت به عسل! مصرف هر یک از این محصولات برای اهداف مراقبت های بهداشتی باید با پزشک خود در میان گذاشته شود.

برداشت این محصولات از کندو نباید به کلنی های زنبور عسل آسیب برساند. زنبورداران مسئول فقط مازاد آن را می گیرند و زنبورهای خود را با همه چیزهایی که برای رشد نیاز دارند می گذارند.

نتیجه

با بهره گیری از همه محصولات زنبور عسل مستعمرات می دهند، زنبورداران می توانند جریان درآمد خود را گسترش دهند.

این کمک می کند تا برخی از آنها را جبران کنیم هزینه های مربوط به نگهداری زنبورها. در حمایت از زنبوردار محلی خود دریغ نکنید. شما در حال سرمایه گذاری روی زنبورهای جامعه خود هستید.

یک کلنی زنبور عسل مواد مفید زیادی تولید می کند. از یک شیشه عسل شیرین تا داروهای هومیوپاتی – کندو فراهم می کند.

شاید همه آنها درمان های کاملی نباشند که برخی افراد فکر می کنند. اما، واضح است که برخی افراد مزایای استفاده از آن را تجربه می کنند محصولات از زنبورها.

سفارش فوری عسل ♥