مالش بخار DIY (با روغن های ضروری)


مهم نیست که چقدر مراقب باشیم یا چند بار دست هایمان را بشوییم، سرماخوردگی و آنفولانزا رخ می دهد. در حالی که می توانید بسیاری از محصولات تجاری را برای کاهش علائم بخرید، ممکن است بخواهید خودتان آن را بسازید. نگه داشتن کمی دست ساز مالش بخار خودكار در دست، یک ایده عاقلانه در طول هر فصل است. به این ترتیب می توانید از محصولات نفتی خودداری کنید. می‌توانید با موم زنبور عسل و روغن‌های ضروری، بخار طبیعی خود را مالش دهید.

مالش بخار طبیعی را با استفاده از موم زنبور عسل درست کنید

شیشه آماده هدیه مالش بخار ساخته شده با تصویر موم زنبور عسل.

در خانه من، بیشتر از سرماخوردگی های شدید، از محصولات مالش بخار استفاده می کردیم. خانواده ما همیشه گرفتار آلرژی های فصلی بوده است. گاهی اوقات استفاده از کمی مالش روی سینه، خواب را بسیار آسان می کند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

اگر تمایلی به زمان ندارید مالش بخار خود را بسازید، هنگام خرید حتما نسخه های طبیعی را انتخاب کنید. و همیشه دستورالعمل های استفاده را روی بطری بخوانید زیرا حتی روغن های ضروری طبیعی نیز مواد قدرتمندی هستند.

جایگزین خوبی برای Vicks Vapor Rub

من به عنوان یک دختر کوچک احساس آرامش بخش مالیدن بخار بخار روی سینه ام را به یاد دارم. بله، آن بطری آبی کوچولو و من سابقه ای کامل داریم. کمک کرد سرفه و بوی من را آرام کند و احتقان را برطرف کند.

بخار مالش های تجاری خوب کار می کنند اما حاوی مواد بسیار زیادی هستند. بیشتر آنها پایه نفتی دارند و بسیاری از آنها حاوی کافور هستند. کافور یک ماده مصنوعی است که از ترکیب روغن سقز و منتول ساخته می شود.

اگر تو را می کشت – من خیلی وقت پیش مرده بودم. اما، این بدان معنا نیست که من ترجیح نمی دهم روغن های طبیعی تسکین دهنده دیگری روی پوستم داشته باشم.

هنگام استفاده از چنین محصولی برای کودکان خردسال بسیار محتاط باشید. برخی از مردم با استفاده از نیمی از اسانس های توصیه شده در دستور غذا، نسخه مخصوص بچه ها را درست می کنند. با این حال، من همیشه قبل از استفاده در کودکان با پزشک یا متخصص بهداشت خود مشورت می کنم.

مواد ذکر شده مورد استفاده برای تهیه مالش بخار خانگی.

مواد

  • روغن نارگیل
  • کره کاکائو
  • موم زنبور عسل
  • روغن ضروری

روغن نارگیل

به طور جدی، اگر روغن نارگیل برای چیزی خوب نیست؟ می توانید با آن آشپزی کنید، از آن در مرطوب کننده ها استفاده کنید و حتی با روغن نارگیل و موم زنبور عسل شمع درست کنید.

این یک ماده بسیار متنوع است. شما باید بتوانید آن را سفارش دهید یا به مقدار کم در فروشگاه مواد غذایی پیدا کنید.

کره کاکائو

کره کاکائو یک کرم خوب برای پوست است. دارای ویتامین هایی است که سلامت پوست را تقویت می کند و به عنوان یک مانع نیز عمل می کند. همراه با موم زنبور عسل، به ایجاد ضخامت کامل مالش شما کمک می کند.

اگر کره کاکائو در دسترس ندارید، می توانید به جای آن کره کاکائو را جایگزین کنید. در شیمی کمی متفاوت است اما در این درمان عملکرد خوبی خواهد داشت.

موم زنبور عسل

استفاده از موم زنبور عسل در این دستور مالش قفسه سینه مفید است زیرا به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. همچنین مقداری بدنه به بافت اضافه می کند تا بخار مالش خیلی مایع نباشد.

این موم طبیعی خاص است زیرا فقط عسل است زنبورها می توانند موم زنبور عسل درست کنند. ارزش هر اونس حتی از عسل بیشتر است – ما از موم بسیاری از پروژه ها استفاده می کنیم. هک، حتی آشپزخانه چوبی شما قاشق ها می توانند از کره قاشق موم زنبور عسل بهره مند شوند.

تصویر ظرف شیشه ای مالش بخار موم خانگی زنبور عسل.

روغن های ضروری برای مالش بخار

من چند مورد محبوب را لیست کردم روغن‌های ضروری برای استفاده در مالش بخار خود. البته، شما می‌توانید موارد دیگری را انتخاب کنید، اما این موارد به دلیل ایمن بودن و موثر بودن شناخته شده‌اند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

روغن نعناع انجام می دهد حاوی مقداری منتول است و احساس خنکی ایجاد می کند هنگام استنشاق همچنین ضد باکتری و ضد التهاب است. سایر روغن های رایج عبارتند از: اسطوخودوس، رزماری و روغن درخت چای.

روغن اکالیپتوس است در بسیاری از محصولات برای گرفتگی بینی یا سرماخوردگی استفاده می شود. احساس خنکی اکالیپتوس به باز شدن سینوس های من کمک می کند. مطمئن شوید که روغن‌های ضروری که انتخاب می‌کنید برای پوست بی‌خطر هستند – همه آنها اینطور نیستند.

قطره های سرفه حاوی اکالیپتوس می تواند مفید باشد – اما من قطره خودم را ترجیح می دهم قطره عسل خانگی برای سرفه.

هیچ درمانی برای سرماخوردگی وجود ندارد. اما، با ترکیب روغن های ایمن پوست و سایر مواد طبیعی با هم، ممکن است تا حدودی از علائم خود خلاص شوید.

نحوه استفاده از مالش بخار خانگی

این دستور العمل را می توان در مواقعی که احساس احتقان یا سرفه شدید روی سینه شما اعمال کرد.

یک لایه نازک از بخار را روی پوست بمالید. مامان اصرار دارد که یک تکه پارچه گرم روی آن ناحیه بگذارد – اما این به شما بستگی دارد.

همچنین اگر احساس گرفتگی می کنید، ممکن است کمی زیر بینی خود بمالید. موم زنبور عسل یک مرطوب کننده طبیعی است و به حفظ رطوبت در پوست خراشیده کمک می کند. ممکن است کمک کند که پوست کمتر تحریک شود – مومیایی لب موم زنبور عسل برای آن نیز خوب کار می کند.

برخی از افراد نتایج خوبی از مالیدن مالش بخار خانگی روی پاهای آنها! اما اگر این کار را انجام می دهید، حتما جوراب بپوشید – در غیر این صورت ممکن است لیز بخورید و بیفتید.

محصول خود را در ظرفی با درب محکم نگهداری کنید. اگر در جای خنک نگهداری شود – باید حداقل 12 ماه دوام داشته باشد.

شیشه های شیشه ای کوچک با دهانه باز برای مالش بخار تصویر.

نکات تخصصی

  • همیشه به شیشه های خود برچسب بزنید – ممکن است آنچه را در آنجا است فراموش کنید!
  • در صورت ریختن روغن های داغ در لیوان، ابتدا لیوان را با گرم کردن گرم کنید
  • اگر اینها را برای هدیه درست می کنید – حتماً مواد تشکیل دهنده را روی برچسب قرار دهید

در حالی که من اعتقاد ندارم که روغن های ضروری برای همه چیز درمان می شوند، اما دارای خواص مفید زیادی هستند.

و از آنجایی که موارد خوب زیادی برای انتخاب وجود دارد، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که برای شما جذاب باشد. من حتی از برخی استفاده می کنم روغن های ضروری در زنبورداری من.

اگر می‌خواهید پوست خود را بیشتر نوازش کنید، این را امتحان کنید کره بدن موم زده شده – حس لوکسی دارد. برای بازوها و دست ها لوسیون خانگی انتخاب خوبی است

با این حال، من عاشق حمل و نقل و احساس a نوار لوسیون موم زنبور عسل خوب. فقط آن را در یک تکه پارچه بپیچید و در صورت نیاز – حرارت دستان شما به اندازه کافی ذوب می شود تا از آن استفاده کنید.

اگر هزینه بالای کرم صورت شما را ناراحت می کند، شاید بهتر باشد این را امتحان کنید دستور العمل برای مرطوب کننده صورت.

شیشه آماده هدیه مالش بخار ساخته شده با تصویر موم زنبور عسل.

دستور پخت بخار DIY با موم زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

این دستور غذا برای مالش بخار بخار ساخته شده حدود 6 اونس محصول نهایی است. با وجود اینکه ماه ها باقی می ماند، من ترجیح می دهم دسته های کوچک درست کنم. اگر بیشتر می خواهید – فقط مواد را دو برابر کنید.

سفارش فوری عسل ♥