ماجراهای زنبورداری: گرده افشانی | هیئت ملی عسل


زنبور عسل و ساقه گل شاتراستاک 299928002 کپی

بسیاری ممکن است ندانند که گرده افشانی “تغییر دوم” حیاتی زنبور عسل فروتن است. در حالی که زنبورهای عسل در حال جمع‌آوری شهد هستند، گیاهان گلدار را نیز بارور می‌کنند. گرده افشانی زمانی اتفاق می افتد که گرده از بساک گل به تخمک گل دیگر منتقل شود. این گرده افشانی کمیت و کیفیت بسیاری از محصولات زراعی مانند میوه ها، سبزیجات و آجیل را به شدت افزایش می دهد. در واقع، طبق تحقیقات منتشر شده در سال 2012، افزایش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی در نتیجه گرده افشانی زنبور عسل بیش از 17 میلیارد دلار در سال ارزش گذاری شده است.

برای بسیاری از زنبورهای عسل، فصل گرده افشانی در کالیفرنیا آغاز می شود زیرا بیش از 80 میلیارد زنبور عسل ایالات متحده در نزدیک به 1 میلیون هکتار از محصولات بادام اقدام به راه اندازی می کنند. در طول فصل رشد کوتاه از اواسط فوریه تا اواسط مارس، تقریباً 85٪ از کل کندوهای تجاری موجود راهی کالیفرنیای آفتابی می شوند تا 80٪ از بادام های جهان را گرده افشانی کنند. از آنجایی که بادام 100 درصد به گرده افشانی زنبور عسل وابسته است، این بزرگترین رویداد در زنبورداری مهاجر و گرده افشانی محسوب می شود.

پس زنبورهای عسل پس از گرده افشانی بادام به کجا می روند؟ در سرتاسر کشور! حقیقت خنده دار: زنبورهای عسل در هر 50 ایالت، محصولات زراعی را گرده افشانی می کنند و بسیاری از آنها مسیرهای مختلفی را طی می کنند.

YouTube ویدیو

اعتبار ویدئو: Project Apis m.

مدت کوتاهی پس از بادام، برخی از زنبورهای عسل برای گرده افشانی سیب و گیلاس به ایالت واشنگتن می روند، در حالی که برخی دیگر برای کمک به گرده افشانی گیلاس، آلو و آووکادو در کالیفرنیا می مانند. در ماه‌های تابستان، بسیاری از زنبورها به مزارع یونجه، آفتابگردان و شبدر داکوتای شمالی و جنوبی منتقل می‌شوند، جایی که بیشتر عسل خود را در سال تولید می‌کنند. آیا می دانستید که داکوتاها در واقع ایالت های #1 و #2 تولیدکننده عسل در ایالات متحده هستند؟ با مایل ها مزارع فراوان آنها، مطمئناً می توانیم دلیل آن را بفهمیم!

سایر کندوها تابستان را در مزارع زغال اخته در میشیگان، باتلاق های زغال اخته ویسکانسین، مزارع کدو در تگزاس و باغ های کلمانتین و نارنگی فلوریدا سپری می کنند. با تنوع محصولاتی که در امتداد ساحل شرقی رشد می کنند، برخی از زنبورداران انتخاب می کنند تا این مکان را در تمام طول سال خانه خود کنند، سیب، گیلاس، کدو تنبل، کرن بری و انواع سبزیجات گرده افشانی می کنند.

در ماه نوامبر، بیشتر فصل رشد کند شده است و کار گرده افشانی به پایان می رسد. زنبورداران زنبورهای سخت کوش خود را به مناطق گرمتر مانند کالیفرنیا، تگزاس، فلوریدا و حتی آیداهو منتقل می کنند تا در طول زمستان قبل از شروع فصل گرده افشانی هیجان انگیز دیگری استراحت کنند.

در سال 2018، جینجر زی، از شبکه خبری ABC، چند زنبور عسل را در سفر بین‌المللی دنبال کرد. در این قسمت از Food Forecast نگاه خودی او را به تمام مراقبت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که برای آماده شدن برای فصل گرده‌افشانی چند ماهه انجام می‌شود، ببینید.

سفارش فوری عسل ♥