لوازم زنبورداری که هر زنبورداری به آن نیاز دارد


کسانی که علاقه مند به زنبوردار شدن هستند با هزینه های زیادی برای راه اندازی مواجه هستند. لوازم زنبورداری برای زنبورها لازم است و شما به چیزهایی برای زنبوردار نیاز دارید. مرتب کردن کدام نوع از تجهیزات زنبورداری برای خرید می تواند بسیار طاقت فرسا باشد خبر خوب این است که شما به همه چیز نیاز ندارید. بیایید خواسته ها و نیازهای لوازم مختلف زنبوردار را بررسی کنیم.

زنبوردار با کندو و تجهیزات ابزار تصویر.

لوازم و ابزار ضروری زنبوردار

ایده خوبی است که مقداری پول برای ورود به دنیای زنبورداری کنار بگذارید. پایه ای تجهیزات برای زنبورهای شما به احتمال زیاد در سال اول چندین صد دلار به شما بازگرداند. اجازه ندهید این شما را دلسرد کند، فقط با کمی پس انداز آماده باشید.

علاوه بر هزینه، ناامیدی از عدم اطمینان از آنچه واقعاً باید بخرید است. متأسفانه، شما اغلب تا زمانی که تجربه ای نداشته باشید، واقعاً همه چیزهایی را که می خواهید نمی دانید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

اما هر زنبوردار برای تازه واردان به تنظیمات اولیه کندو نیاز دارد. با مراقبت مناسب، کلنی های جدید شما رشد خواهند کرد که به جعبه های زنبور اضافی در فصل اول نیاز دارند. همیشه توصیه می شود برای مواقع اضطراری تجهیزات اضافی در دسترس داشته باشید.

به این ملاحظات این واقعیت را اضافه کنید که دنیای زنبورداری شامل نظرات زیادی است و می تواند زنبوردار جدید را از نحوه ادامه کار مطمئن نباشد. همیشه برای یک سوال فقط 1 پاسخ وجود ندارد.

اگر بودجه شما کم است، از اصول اولیه شروع کنید. شما همیشه می توانید در سال آینده ابزارهای سرگرم کننده زنبورداری بخرید. اما، زنبورهای شما هنگام ورود باید جایی برای زندگی داشته باشند – معطل نکنید!

نوع فانتزی کندو روی پایه در تصویر زنبورستان.

تجهیزات برای زنبورداری

چند وجود دارد انواع کندوی عسل در حال استفاده. در سراسر جهان می توانید سبک های نسبتاً جالبی را مشاهده کنید.

هر سبک زنبور عسل دارای مزایا و چالش هایی است. اینکه کدام یک برای شما بهترین است به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی و اهداف زنبورداری شما بستگی دارد.

کندو لانگستروت رایج ترین کندو برای مبتدیان است. این همان سبک کندوی نمادین است که احتمالاً در تصاویر دیده اید. جعبه ها روی هم چیده می شوند تا زنبورها خانه ای داشته باشند و برای زنبوردار عسل درست کنند.

با این حال، شما می توانید با هر نوع کندو موفق باشید – اگر کلنی های خود را به خوبی مدیریت کنید. کلنی های زنبور عسل با مدیریت ضعیف می توانند در هر نوع کندو یا جعبه بمیرند. مدتی را به فکر کردن در مورد نوع کندویی که می خواهید استفاده کنید اختصاص دهید.

برای اینکه بیشترین بهره را از تجربه زنبورداری خود ببرید، باید تجهیزات خود را بشناسید. یاد بگیرید بخش های اساسی کندو شما و عملکرد آنها را قبل از رسیدن زنبورهای خود درک کنید.

زنبوردار در حال مونتاژ قطعات قاب های چوبی برای تصویر کندو.

وقتی می خواهید از زنبورداران دیگر راهنمایی بخواهید، اگر نام تجهیزات خود را بدانید، کار بسیار آسان تر خواهد شد. چیزی که یک زنبوردار آن را “دوهیک” می نامد، ممکن است برای شخص دیگری “چیزی که مایل است” باشد. نام های مناسب را یاد بگیرید

حتی کندو معمولی لانگستروت نیز تغییرات زیادی دارد که می توانید امتحان کنید. تخته های پایین کندو در چندین سبک هم با سینی و هم بدون سینی عرضه می شوند. پاسخ “درست” وجود ندارد، اما باید یک را انتخاب کنید نوع تخته پایین.

برخی از تجهیزات زنبورداری با بحث و جدل جدی همراه است. یک مثال حذف کننده ملکه است. برخی از زنبورداران به آنها قسم می خورند و برخی دیگر به آنها فحش می دهند.

آیا از حذف کننده ملکه در کندو خود استفاده خواهید کرد؟? من معمولاً انجام می دهم اما شما حق انتخاب دارید. در بیشتر موارد، این یک قطعه از تجهیزات کندو مورد نیاز در سال اول نیست. یا حداقل چند ماه پس از ورود زنبورها، بنابراین شما فرصتی برای فکر کردن دارید.

بیشتر زنبورداران از مواد پایه در قاب های چوبی جعبه های کندو استفاده می کنند. هم فونداسیون موم زنبور عسل و هم پایه پلاستیکی موجود است.

به طور کلی بهتر است تا زمانی که زنبورها شانه را بیرون نکشند، از مخلوط کردن انواع فونداسیون در کندو خودداری کنید.

هر نوع فونداسیون دارای مزایا و معایبی است. من شخصاً موم زنبور عسل را ترجیح می دهم، اما دردسر بیشتری دارد پایه موم زنبور عسل را نصب کنید در قاب ها

کیت های زنبورداری

اگر قصد خرید دارید یک کیت زنبورداران، به قطعات ارائه شده از نزدیک نگاه کنید. یک کیت زنبورداری اگر حاوی مواردی باشد که واقعاً از آنها استفاده خواهید کرد، می تواند معامله خوبی باشد. همچنین بررسی های محصول را در نظر بگیرید.

برخی از کیت ها حاوی اقلام غیرعملی احمقانه هستند فقط برای اینکه معامله بهتری به نظر برسد. این موضوع در سال های اخیر با افزایش محبوبیت زنبورداری به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. سعی کنید از یک منبع واقعی زنبور عسل خرید کنید – حتی اگر در آمازون یا منبع دیگری سفارش می دهید.

خرید تجهیزات کارکرده زنبورداری

است خرید تجهیزات زنبورداری مستعمل یک راه عالی برای صرفه جویی در پول؟ بله، ممکن است – شاید. اما خطرات زیادی در خرید تجهیزاتی که توسط زنبورها استفاده شده است وجود دارد.

زنبورداران جدید با فرصت کاهش هزینه ها وسوسه می شوند. با این حال، تجهیزات قدیمی ممکن است حاوی بیماری هایی باشد که کلنی های جدید شما را از بین می برد. برخی بیماری ها مانند آمریکایی فول برود می تواند بیش از 50 سال بر روی تجهیزات قدیمی زندگی کند و با روش های معمولی قابل تمیز کردن نیست.

کندوهای قدیمی تر استفاده شده و سایر تجهیزات در تصویر ذخیره سازی.

کندوهای خود را بسازید

آیا می خواهید کندوی عسل خود را بسازید؟ با کمی مهارت نجاری و مقداری طرح های خوب کندو زنبور عسل، ممکن است. اما، حتما دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید وگرنه زنبوردار خوشحالی نخواهید بود.

قبل از اینکه برای خرید چوب برای این پروژه خاص به فروشگاه بروید، کمی وقت بگذارید و دلایل خود را ارزیابی کنید. با هزینه چوب، ممکن است با ساختن جعبه های زنبور خود هیچ پولی پس انداز نکنید.

فاصله داخل کندو بسیار مهم است. ساخت و ساز نادرست منجر به شانه فرز اضافی که بازرسی را دشوار می کند. فرا گرفتن چگونه برای خود یک کندوی عسل بسازیم بدون اینکه با رعایت دقیق اندازه گیری ها دچار مشکل بزرگی شوید..

نقاشی کندو

زنبورها واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که کندوشان چه رنگی شده است. اما اکثر زنبورداران برای افزایش عمر قطعات چوبی کندوها را رنگ می کنند. و بله، ما می خواهیم کندوها یا واقعاً برجسته به نظر برسند یا با محیط اطراف ترکیب شوند.

با این حال شما تصمیم بگیرید برای رنگ آمیزی کندوی عسل، حتماً قبل از رسیدن زنبورها کار را به خوبی انجام دهید. تجهیزات شما باید چند هفته قبل از اضافه شدن زنبورها هوا داده شود.

فقط کندو سفید یا تک رنگ خوب است. شاید بخواهید یک کندوی نقاشی شده دیدنی داشته باشید اما استعداد هنری زیادی ندارید؟ بله، همین الان دستم را بالا بردم.

بدون ترس، راه های زیادی برای دستیابی به اهداف خود از طراحی کندو رنگارنگ وجود دارد. قالب ها و کمک های طراحی را می سازد کندوی زنبورهای نقاشی شده خلاقانه برای زنبورداران غیر هنرمند

تصویر کندو و زنبور عسل برای استفاده توسط زنبوردار.

پایه ای ابزار زنبورداری

در زنبور سیگاری ابزار شماره 1 برای زنبوردار است. در صورت استفاده صحیح، دود سرد و سفید، بازرسی کندو را برای شما و زنبورها آسان تر می کند. تمیز کردن سالانه سیگاری شما آن را برای سالها به خوبی کار می کند.

هنگامی که یک سیگاری خوب را انتخاب کردید، وقت آن است که در مورد سوخت فکر کنید. بله، شما به چیزی نیاز دارید که در آنجا بسوزانید که به زنبورهای شما آسیب نرساند. حتما در مورد انواع مختلف تحقیق کنید سوخت سیگاری.

ایده خوبی است که با انواع مختلفی از مواد برای سوزاندن آزمایش کنید. هنگامی که بهترین را برای خود پیدا کردید، سیگاری خود را روشن کنید بسیار آسان تر می شود a اضافه کنید ابزار کندو خوب به جعبه کار خود و شما اصول مورد نیاز برای مدیریت کندوهای خود را دارید.

تجهیزات محافظ برای زنبوردار

هر زنبورداری به تجهیزات ایمنی یا لباس زنبورداری نیاز دارد. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. هدف اصلی شما محافظت از سر و صورت است. گزش در این ناحیه دردناک است و می تواند خطرناک باشد.

حقایقی را که باید در مورد آنها بدانید بیاموزید انتخاب لباس زنبورداری و لباس محافظ سبک ها و گزینه های مختلفی برای بررسی وجود دارد.

خوب، شاید شما فقط یک لباس زنبورداری خوب می خواهید. لباس‌های زنبورداری در سبک‌ها، رنگ‌ها و درجه‌های باکیفیت بسیار متفاوتی هستند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ها را پیدا کنید – لباس زنبورداری.

و البته، به صورت دوره ای مهم خواهد بود لباس زنبورداری خود را بشویید تا عمر آن طولانی شود. زنبورها عاشق زنبورداران بدبو نیستند.

لوازم زنبورداری برای زنبورستان شما

پیدا کردن بهترین مکان برای کندوهای شما، یکی از اولین کارهای مهمی است که باید انجام شود. بسیاری از زنبورداران آنطور که باید برای این موضوع وقت صرف نمی کنند. پس از انتخاب بهترین مکان، زمان آن است که تصمیم بگیرید چگونه آنها را تنظیم کنید.

در ابتدا زنبورهای شما در یک جعبه شروع به کار خواهند کرد. کندوهای چوبی خود را روی چه چیزی قرار می دهید؟ استفاده از پایه کندو در زنبورستان شما نیز یک ایده عالی است.

بلند کردن کندوها از سطح زمین به محافظت از آنها در برابر سایر شکارچیان کوچک کمک می کند. پشت شما نیز به دلیل عدم نیاز به خم شدن تا اینجا از شما تشکر خواهد کرد.

بسیاری از زنبورداران برای نگهداری از آن انتخاب می کنند زمین زیر کندوها عاری از علف های هرز بلند یا علف. اگر در منطقه ای با سوسک های کندوی کوچک زندگی می کنید از استفاده از مالچ سنگین خودداری کنید.

نکته مهم دیگر محافظت از مستعمرات شما است. کندوها ارزشمند هستند و مردم آنها را می دزدند. اگر دزدی نگران کننده است، کندوها را در جایی قرار دهید که بتوان آنها را تماشا کرد یا دسترسی به آنها دشوار است.

علاوه بر این، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که جمعیت خرس دارد حصار خرس برقی بسازید. بیشتر زنبورداران تا زمانی که کندوهای آنها را از بین نبرده، نمی دانند مشکل خرس دارند.

ذخیره سازی تجهیزات در زمستان

جمع آوری قطعات زیادی از لوازم زنبوردار آسان است. برخی از جعبه های شما در طول زمستان روی کندو نخواهد بود. آنها برای استفاده فصلی هستند – مانند سوپر عسل که برای جمع آوری عسل شما استفاده می شود.

جعبه ها یا سوپرهای حاوی شانه کشیده شده نیاز به توجه ویژه ای دارند تا از آسیب در حین نگهداری جلوگیری شود. یادگیری نحوه نگهداری سوپر عسل در زمستان وظیفه ای است که زنبوردار سال دوم – اگر نه سال اول – با آن روبرو خواهد شد.

البته، این فقط عسل های فوق العاده شما نیست که باید جایی برای نگهداری داشته باشید. سایر لوازم و تجهیزات مختلف باید جایی داشته باشند که در صورت عدم استفاده باشند. مکانی را برای ذخیره تجهیزات زنبورداری که تا زمانی که مورد نیاز نباشد از راه خواهد بود.

همه زنبورداران در نهایت اقلامی به دست می آورند که هرگز از آنها استفاده نخواهند کرد. این گجت‌ها دنیای زنبورداری را در طوفان فرو می‌برند. در چند سال آینده بسیاری از آنها فراموش خواهند شد.

با این حال، اجزای اصلی کندو، پوشش محافظ و دستگاه سیگاری استاندارد قدیمی و ابزار کندو امتحان خود را پس داده اند. مواردی را انتخاب کنید که برای شما و سبک زنبورداری شما جذاب باشد.

سفارش فوری عسل ♥