لانه زنبوری سیاه: با آن چه کنیم؟


وقتی تصورات لانه زنبوری در ذهن شما می رقصد، احتمالاً به ورقه های طلایی درخشانی فکر می کنید که حاوی هزاران سلول شش ضلعی است. زنبورهای عسل این شانه‌های مومی را تولید می‌کنند تا از ساختار داخلی خانه‌شان استفاده کنند. موم زنبور عسل جدید در واقع سفید است اما برای مدت طولانی در این حالت باقی نمی ماند. در واقع، اگر برای چندین فصل در کلنی خود باقی بمانید، خواهید داشت لانه زنبوری سیاه.

لانه زنبوری سیاه در قاب کندوی عمیق.

لانه زنبوری سیاه در کندو – معنی آن چیست

پیدا کردن لانه زنبوری بسیار تیره یا حتی سیاه در کندو می تواند برای زنبوردار جدیدتر نگران کننده باشد. مدتی طول می کشد موم زنبور عسل برای تیره شدن آنقدر با این حال، اگر کلنی های هسته خریداری کنید، ممکن است شانه های قدیمی را در جعبه دریافت کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

در زنبورستان خود، حتی زیباترین ورقه های موم زنبور عسل با گذشت زمان تیره می شوند. زباله، خاک، بره موم (چسب زنبور عسل) و لکه های ناشی از استفاده رایج است.

موم زنبور عسل ماده ای معجزه آسا است که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. زنبورهای کارگر دارای غدد مومی مخصوص در قسمت زیرین بدن هستند که قادر به تولید موم هستند.

این فلس های سفید موم به شکل شانه ای است که ما با آن آشنا هستیم. لانه زنبوری بکر یک چیز زیبایی است، اما این بدان معنا نیست که وقتی هوا کمی تاریک می شود باید آن را دور بریزید. با این حال، زمانی می رسد که ایده خوبی است که موم خود را تازه کنید.

چه چیزی لانه زنبوری را تیره می کند؟

لانه زنبوری قهوه ای تیره رخ می دهد اغلب در لانه نوزاد از کندو با این حال، حتی شانه استفاده شده در عسل های فوق العاده نیز می تواند تیره تر شود. زباله ها، لکه ها و سایر موارد توسط موم زنبور عسل جذب می شوند.

  • فعالیت های روزمره زنبور عسل
  • پیله شفیره
  • بره موم
  • استفاده بیش از حد به عنوان Brood Comb
شانه سال اول که لکه های قهوه ای ناشی از استفاده را نشان می دهد.

لانه زنبوری تازه چیز زیبایی است اما زنبورها آن را درست نمی کنند زیرا زیبا است. (حداقل تا جایی که ما می دانیم!). هر شانه حاوی هزاران سلول شش ضلعی است که توسط کلنی استفاده می شود.

هر ساعت از هر روز، هزاران پا کوچک روی سطح شانه قرار می گیرند. به نظر شما وقتی وارد کندو می شوند همه پاهایشان را پاک می کنند؟ نه انها نه.

سلول های مومی برای نگهداری غذا برای نیازهای روزمره کلنی استفاده می شود. همچنین مناطقی از مواد غذایی ذخیره شده برای زنده ماندن در زمستان وجود دارد. هم عسل و هم گرده زنبور عسل باعث ایجاد مقداری می شود تیره شدن لانه زنبوری

ناحیه ای از کندو که در آن جوان پرورش می یابند، احتمالاً به رنگ لانه زنبوری تیره یا حتی سیاه باقی می ماند. زنبورهای پرستار هر روز هزاران سفر را برای تغذیه لاروهای در حال رشد واقع در سلول های نوزاد انجام می دهند.

دو قاب شانه مومی از کندوی زنبور عسل.

بچه زنبور عسل در این مرحله رشد نیاز به توجه زیادی دارد. تمام این رفت و آمدها منجر به رنگ آمیزی موم زنبور عسل می شود. این بدان معنی است که شما مقداری شانه تیره خواهید داشت.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

جنبه دیگری از چرخه زندگی زنبور عسل به تغییر رنگ شانه کمک می کند. در آخرین مرحله رشد، شفیره زنبور عسل درون یک سلول درپوش قرار دارد. پیله های شفیرگ چسبنده در طول تبدیل تولید می شوند. هنگامی که زنبورهای جوان بیرون می آیند، این پوشش های پیله پشت سر می گذارند.

این بدان معنی است که با گذشت زمان، شانه موم زنبور عسل تیره تر می شود و قطر سلول کاهش می یابد. البته، با گذشت زمان کافی – حتی شانه هایی که در ناحیه لانه زاد و ولد نیستند نیز ممکن است سیاه شوند.

تعویض قاب زنبور سیاه

برای ارتقای سلامت کلنی ها، زنبورداران باید لانه زنبور سیاه قدیمی را جایگزین کنند. موم زنبور عسل چیزهای داخل کندو و مواد وارد شده به کندو را جذب می کند. نه تنها رنگدانه های گرده، بره موم و عسل، بلکه مواد سمی نیز وجود دارد.

هر ماده شیمیایی که توسط زنبورهای علوفه جویی وارد کندو شود ممکن است در موم ختم شود. آفت کش ها و پاتوژن ها نسل بعدی بچه زنبورها را به خطر می اندازند. شاید این آلاینده‌ها در مقادیر کمی هستند که برای کشتن کلنی کافی نیستند – این بدان معنا نیست که هیچ آسیبی نمی‌رسانند.

حتی زنبورداران نیز گاهی به مشکل شانه های قدیمی کمک می کنند. برخی از درمان های مورد استفاده برای کنترل کنه واروآ یا مشکلات دیگری می تواند در شانه ایجاد شود.

این لانه زنبوری سیاهی نیست که می بینی که مرا نگران می کند. این آلاینده هایی هستند که ممکن است در موم وجود داشته باشند – که قابل مشاهده نیستند که مشکل واقعی هستند. چرخاندن قاب های قدیمی از کندو قبل از اینکه خیلی قدیمی شوند بهترین روش است.

در این فرآیند هر سال چند قاب تعویض می شود. این بدان معناست که مستعمره مجبور نیست با همه فریم ها به طور همزمان همه چیز را از ابتدا شروع کند.

آفتاب از میان شانه تیره قدیمی نمی تابد.

تولید عسل شانه

زنبوردارانی که در تولید لانه زنبوری سفید زیبا تخصص دارند از تکنیک های ویژه ای در مدیریت کلنی های خود استفاده می کنند. پس از رسیدن عسل فوق العاده های عسل به سرعت حذف می شوند.

آنها نمی خواهند رفت و آمد روزانه زنبورهایی که از طریق جعبه ها به سمت بالا حرکت می کنند تا سطح شانه را لکه دار کند. این زنبورداران نیز چندین سال از شانه استفاده مجدد نمی کنند. آنها باید فونداسیون جدید نصب کنید در جعبه های عسل خود در هر فصل.

عسل فریم فوق العاده تیره شانه از پرورش نوزادان.

سوالات متداول در مورد لانه زنبوری سیاه

آیا زنبورها لانه زنبوری تیره را دوست دارند؟

زنبورها دوست دارند رایحه شانه تیره. جذب کننده خوبی برای تله های دسته جمعی است. من متوجه شده ام که در صورت انتخاب، یک ملکه زنبور عسل اغلب شانه جدید را به شانه تیره قدیمی انتخاب می کند.

آیا می توانید عسل لانه زنبوری تیره و عسل تیره بخورید؟

خوردن لانه زنبوری تیره که رنگ آن تیره است فقط به دلیل زمان در کندو باید بی خطر باشد. من شخصا شانه سیاه مصرف نمی کنم. پس از استخراج عسل باید خوب باشد. با این حال، در مورد خوردن لانه زنبوری خام، تنوع سبک تر ممکن است طعم بهتری داشته باشد.

چه مدت طول می کشد تا شانه تیره شود؟

زمان لازم برای تیره شدن موم زنبور عسل متفاوت است. بیشتر زنبورداران قصد دارند هر 4 تا 5 سال یک بار لانه زنبوری خود را جایگزین کنند.

آیا عسل برداشت شده از شانه تیره رنگ تیره تری خواهد داشت؟

به طور کلی نه، اما اگر انواع سبک عسل برای مدت طولانی در شانه تیره نگهداری شود، ممکن است مقداری لکه ایجاد شود.

با شانه بچه های قدیمی خود چه کنیم؟

وقتی موم به مرحله شانه سیاه شدن رسید برای خیلی چیزها خوب نیست (به نظر من). یک زنبوردار سرگرم کننده احتمالاً فاقد ابزار یا مواد شیمیایی لازم برای سفید کردن موم است.

اگر شانه قدیمی را ذوب کنید، موم بسیار کمی تولید می شود و ممکن است بسیار قهوه ای باشد. برخی از صنایع دستی وجود دارد که در آن رنگ موم زنبور عسل خیلی مهم نیست

آتش سوزی خانگی درست کردن و دادن آن سرگرم کننده است و رنگ موم مهم نیست. در حالی که می توانید از رنگدانه ها برای رنگ آمیزی موم استفاده کنید، به نظر من شانه تیره قدیمی برای آن خوب نیست پروژه های شمع سازی.

بهترین استفاده ای که از این لانه زنبوری تیره قدیمی پیدا کردم استفاده از آن است جذب دسته زنبورها به تله های من عطر موجود در این موم قدیمی برای زنبورهای پیشاهنگ بسیار جذاب است. و اگر قاب توسط پروانه های مومی از بین برود – واقعا چیز زیادی از دست نداده اید.

با دادن چند قاب تازه به آنها در زمانی که شانه در کندو بسیار تاریک است، کلنی های زنبورهای خود را سالم تر و پربارتر نگه دارید.

سفارش فوری عسل ♥