قیمت عسل: چرا عسل اینقدر گران است؟


آیا فقط من هستم یا به نظر می رسد که قیمت مواد غذایی همیشه در حال افزایش است؟ این روند همچنین برای قیمت عسل فقط از طریق فروشگاه محلی یا آنلاین نگاه کنید، شیشه هایی را برای فروش با قیمت های مختلف پیدا خواهید کرد. دلایل خوبی برای دامنه وسیع قیمت ها وجود دارد که فقط زنبورداران آن را درک می کنند. اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا عسل اینقدر گران است یا می خواهید بدانید چگونه بهترین قیمت را پیدا کنید، با ما همراه باشید.

چرا عسل گران است

مانند هر محصول دیگری، بخشی از قیمت فروش مربوط به تلاش مورد نیاز برای رساندن محصول از مزرعه (کندو) به خریدار است. هر فردی در این مسیر باید سود مناسبی داشته باشد و تمام این هزینه ها به قیمت فروش اضافه می شود.

با توجه به کار سخت و برداشت غیرقابل پیش بینی، قیمت عسل می تواند نسبتاً گران به نظر برسد. اما دلایل خوبی وجود دارد که چرا آن شیشه شیرینی بیش از آنچه انتظار دارید قیمت دارد.

تولید عسل مشکل است

عسل است ساخته شده توسط زنبورها از شهد گیاهی جمع آوری شده از میلیون ها گل و گیاهان زنبور عسل. سپس در کندو ذخیره می شود تا کلنی را در ماه های سرد زمستان حفظ کند. خوشبختانه زنبورها کار بسیار خوبی در تولید عسل انجام می دهند. در واقع، آنها می توانند آنقدر تولید کنند که زنبورداران بتوانند مازاد آن را از آن برداشت کنند زنبورستان.

علیرغم کار سختی که کلنی زنبور عسل انجام داده است، هنوز کارهای بیشتری برای تولید محصول وجود دارد. ایده راه رفتن به کندو، برداشتن یک جعبه پر و آوردن آن به داخل کندو ایده‌آل بامزه‌ای است – اما اینطور نیست.

برداشت عسل جمع‌آوری شد و فول فریم‌ها در انتظار استخراج توسط زنبوردار.

زنبوردار باید چندین ساعت سرمایه گذاری کند (اغلب در گرمای تابستان لباس زنبوردار می پوشد) و در معرض خطر برخی موقعیت های گزش قرار گیرد. محصول را جمع آوری کنید.

یک تابستان از گرمای جولای پس از بیرون کشیدن عسل از کندوها وارد شدم. به شوهرم گفتم: “اگر کسی از قیمت عسل در این فصل شکایت داشته باشد، از آنها دعوت می کنم تا بعد از ظهر را با من بگذرانند.” LOL. اما به طور جدی، می تواند کار فیزیکی سخت باشد.

پس از اینکه سوپرهای کامل (جعبه‌ها) در داخل امن هستند، در بیشتر موارد، در عسل استخراج می شود از شانه این مایع را از شانه موم جدا می کند. اکثر مصرف کنندگان عسل مایع را در ظرفی ترجیح می دهند.

قاب های خالی شانه می تواند دوباره توسط زنبورها استفاده شود! این یک پس انداز بزرگ برای کلنی است. آنها مجبور نیستند تمام موم را بازسازی کنند.

در برخی موارد، زنبورداران عسل را در شانه می فروشند. بله، تو میتونی لانه زنبوری خام بخورید و خوشمزه است هنگام فروش شانه، مرحله استخراج نادیده گرفته می شود، اما برش و جعبه کردن مربع های شانه نیاز به زمان و ظروف دارد.

قیمت گذاری عسل: عمده فروشی، خرده فروشی، مستقیم

اگر شما یک مصرف کننده هستید، احتمالاً می خواهید بهترین محصول را با کمترین هزینه تهیه کنید. ایرادی ندارد. اگر شما تولید کننده (زنبوردار) هستید، می خواهید قیمت خوبی برای برداشت خود داشته باشید. چیزی که درد تمام مخارج و زحمت های شما را کم کند. هیچ ایرادی با آن هم نیست.

قیمت عسل متفاوت خواهد بود – بسیار. برای مصرف کننده، برچسب ها را با دقت بخوانید. کلمات استفاده شده را خواهید دید که توسط USDA تنظیم نشده اند. آنها به سادگی بخشی از بازاریابی عسل. عبارات خالص، طبیعی و مشابه برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارند.

قیمت عمده عسل معمولا ارزان ترین هستند. اگر مصرف کننده مخاطبی برای محصول عمده فروشی دارد، خرید عمده باید در هزینه شما صرفه جویی کند. برای زنبوردار، فروش به صورت عمده به شما این مزیت را می دهد که یکباره از شر مقدار زیادی محصول خلاص شوید.

مجبور نیستید با افراد سر و کار داشته باشید و فروش جداگانه زیادی انجام دهید. با این حال، شما در هر شیشه به اندازه ای دریافت نمی کنید – اغلب با تخفیف 25٪ یا بیشتر در خرده فروشی.

شیشه های مختلف عسل در اندازه ها، انواع و قیمت های مختلف با دیپر چوبی.

مصرف کننده معمولی که یک کوزه را از یک فروشگاه یا حتی در بازار کشاورزان خریداری می کند، آنچه را که بازار تحمل می کند، پرداخت می کند. قیمت عسل با توجه به فصل، اندازه شیشه یا ظرف و تنوعی که به فروش می رسد، در نوسان است. انواع عسل خاص مانند Tupelo، Sourwood یا Orange Blossom قیمت بالاتری در هر اونس به ارمغان می آورد.

خرید مستقیم از زنبوردار می تواند باعث صرفه جویی در مصرف کننده شود. عسل از این همه کانال بازاریابی عبور نکرده است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که یک زنبوردار سرگرمی قادر به ارائه تخفیف های بزرگ نیست که ممکن است در یک فروشگاه بزرگ خرده فروشی پیدا شود.

راهنمای زنبورداران برای قیمت گذاری عسل برای فروش

حتی برای زنبورداران کوچک نیز فروش عسل اضافی رایج است. برای اکثر افراد، این راهی برای جمع بندی مجدد برخی از هزینه های زنبورداری است. فروش یک یا دو مورد محصولی که نیازی به آن ندارید به کمک هزینه لوازم، تجهیزات و غیره کمک می کند. در مقاله من در مورد نحوه فروش عسل، ما در مورد اهمیت در نظر گرفتن هزینه های خود صحبت می کنیم.

تا حدی، شما تابع هوس کاری هستید که زنبورداران دیگر در منطقه شما انجام می دهند. اگر قیمت کوزه ها را به طرز عجیبی پایین بیاورند، دریافت دو برابر آن برای شما دشوار خواهد بود. اما اگر واقعاً سود نمی کنید – چرا برای فروش زحمت بکشید.

از اینکه کمی بیشتر از دیگران در منطقه خود شارژ کنید نترسید. صحبت کنید – توضیح دهید که چرا محصول شما انتخاب بهتری است و ارزش قیمت را دارد. شاید شما از مواد شیمیایی کمتری در کندوهای خود استفاده کنید یا هر شیشه را با رعایت مقررات ایالتی برای تمیزی بطری کنید – همه این ایده ها به بازاریابی عسل می پردازند.

شیشه های کوچک عسل که می تواند توسط زنبوردار قیمت بالاتری داشته باشد.

تعیین قیمت

یک مکان خوب برای شروع در مورد اینکه چقدر عسل خود را بفروشید، بررسی آمار ملی است. وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) هر ماه گزارشی را منتشر می کند که برخی از دستورالعمل های اساسی را ارائه می دهد. این برای زنبورداران تجاری و تولیدکنندگان بزرگتر که می خواهند سطل یا بشکه بفروشند بسیار مهم است.

قیمت عسل محلی با قیمت تعیین شده توسط دیگران در منطقه شما تعیین می شود. بازار عرضه و تقاضا است. برخی از زنبوردارانی که من می شناسم، فوراً محصول خود را نمی فروشند. آن‌ها چند ماه صبر می‌کنند تا «بالرهای کم‌بالا» فروخته شوند و سپس قیمت کوزه‌هایشان را کمی بالاتر می‌برند.

برای زنبوردار سرگرمی که چند کوزه برای فروش دارد، رقابت محلی را بررسی کنید. یک لیتر (یا پوند) عسل در منطقه شما – در شعاع 100 مایلی – چه چیزی مصرف می کند؟

کوزه های خود را کمی بالاتر قیمت گذاری کنید – ممکن است آن را به سرعت نفروشید اما در پایان پول بیشتری برای آن به دست خواهید آورد. خوشبختانه عسلی که به درستی ذخیره شده باشد هرگز فاسد نمی شود. اگر شما ذخیره شده است عسل متبلور می شود که به راحتی ثابت می شود.

واردات عسل خارجی قیمت ها را در بازار کاهش داده است. اما، مردم چه چیزی می خرند؟ من به غذاهای کشورهای دیگر اعتماد ندارم. برچسب را بخوانید و اگر می خواهید آن را بخرید – با چشمان باز وارد شوید.

منابعی برای زنبورداران در مورد قیمت گذاری عسل

  • گزارش ملی عسل
  • انجمن تولیدکنندگان عسل آمریکا
  • هیئت ملی عسل

سوالات متداول درباره قیمت عسل

چرا عسل اینقدر گران است؟

تولید عسل سخت است. بسیاری از هزینه ها و کار فیزیکی برای حمل کندوها و پردازش برداشت انجام می شود.

قیمت هر پوند عسل چقدر است؟

قیمت هر پوند عسل بسیار متفاوت است و از 5 تا 10 دلار به طور متوسط ​​​​است. این بستگی به منبع شهد، زمان سال، اندازه کوزه و عوامل دیگر دارد.

چند پوند در یک لیتر عسل؟

تقریباً 3 پوند عسل در یک شیشه کوارت آمریکا وجود دارد. وزن با توجه به منبع کمی متفاوت است.

چند پوند عسل در یک سطل 5 گالنی وجود دارد؟

برای استانداردهای صنعتی، یک سطل 5 گالنی (60#) پوند عسل را در خود جای می دهد.

برای عسلم چه هزینه ای بگیرم؟

عسل خود را در مقایسه با سایر فروشندگان منطقه خود قیمت گذاری کنید. کوزه های کوچک در هر اونس بیشتر از شیشه های کوارت بزرگتر به فروش می رسند. هزینه های خود را فراموش نکنید و به سود خود اضافه کنید.

The post قیمت عسل: چرا عسل اینقدر گران است؟ اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥