قسمت های بدن زنبور -{راهنمای آناتومی زنبور}


چقدر در مورد آن می دانید آناتومی زنبور عسل یا قسمت های اولیه بدن زنبور? به عنوان مثال، آیا می دانستید که زنبورهای عسل بینی دارند؟ خوب، آنها انجام می دهند. حداقل آنها ساختارهایی دارند که بسیار شبیه بینی ما عمل می کنند. این حشرات قابل توجه سال ها موضوع مطالعه بوده اند. با این حال، ما هر سال زنبورهای بیشتری را یاد می گیریم.

تصویر زنبور عسل که نمایه قسمت‌های اصلی بدن یا تصویر آناتومی را نشان می‌دهد.

آناتومی زنبور عسل

اگرچه اندازه این حشره کوچک است، اما بدن این حشره مجموعه ای پیچیده از ساختارهای تخصصی است. تمام اجزای یک زنبور عسل با هم کار می کنند تا بقا را ممکن کنند.

اعضای کلنی باید بتوانند پرواز کنند، علوفه بخرند، از کندو دفاع کنند و تمام کارهایی که زنبورها باید انجام دهند را انجام دهند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

درک شکل و عملکرد بدن زنبور عسل بسیار جالب است. این به ما امکان می دهد درک بهتری از زندگی در کندو و نحوه عملکرد کلنی ایجاد کنیم.

دانش کار خوب در مورد نحوه کار قسمت های مختلف بدن با هم بسیار مفید است زنبورداران جدید.

زنبوردار می تواند هنگام استفاده از اصطلاحات صحیح سؤالات را واضح تر بپرسد و در مورد هر گونه مشکل راهنمایی بهتری دریافت کند.

اینجاست که یک کتاب زنبورداری خوب به کار می آید درک اصول اولیه زنبور عسل در زنبورداری موفق بسیار مهم است.

کتاب دیگری که بیشتر بر روی آناتومی تمرکز دارد این است: زیست شناسی زنبور عسل برای کسانی از شما که واقعاً به عملکرد درونی زنبورها علاقه دارید.

نمودار آناتومی زنبور عسل

نمودار آناتومی زنبور عسل با بخش‌هایی از یک تصویر دارای برچسب زنبور عسل.

زنبورها 3 قسمت اصلی بدن دارند

زنبورهای عسل حشرات هستند. و مانند همه حشرات، آنها نیز دارند 3 بخش اصلی بدن اینها هستند :

  1. سر
  2. قفسه سینه
  3. شکم

هر بخش دارای تمرکز اصلی است که به عملکرد کلی کل بدن کمک می کند.

سر زنبور – بخش حسی بدن

آیا تا به حال یک عکس ماکرو از سر زنبور دیده اید؟ در واقع، به نظر می رسد ترسناک است.

سر زنبور عسل یک نیروگاه چند حسی است. این اطلاعات در مورد هر جنبه ای از زندگی خارج از بدن جمع آوری می کند.

ساختارهایی که روی سر قرار دارند، اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کنند که این امکان را برای حشره جستجوگر فراهم می‌کند تا در محیط مانور دهد.

به منظور یافتن و جمع آوری غذا، زنبورهای کارگر باید بدانند به کجا نگاه کنند و چگونه به آنجا برسند. آنها باید نقاط دیدنی آشنا را تشخیص دهند و احساس کنند که هوا برای پرواز خیلی بد است.

سر محل چندین سازه مهم است: چشم ها، آنتن، قسمت های دهان و موهای حسی.

نمای نزدیک از سر زنبور با چشم و تصویر آنتن.

زنبورها چند چشم دارند?

زنبورهای عسل 5 چشم دارند. در واقع، آنها 2 نوع چشم متفاوت دارند. هر یک از انواع ادراک بصری را به روش های مختلف ارتباط برقرار می کند.

دو چشم مرکب بزرگ ناحیه بزرگی از صورت را اشغال کند. هر چشم مرکب از زنبورهای کارگر از حدود 6900 وجه شش ضلعی تشکیل شده است.

در چشم یک پهپاد یا زنبورهای نر حتی قدرتمندتر هستند. آنها باید بتوانند ملکه های باکره را در حال پرواز ببینند!

این طراحی چشم به خوبی برای مشاهده حرکت مناسب است. چشم های مرکب بزرگ نیز با مو پوشیده شده است.

بله، زنبورها کره چشم خزدار دارند! موها بسیار حساس هستند و به زنبورها کمک می کنند تا حرکت کنند. دید زنبور عسل در واقع بسیار قابل توجه است.

زنبورها متفاوت از انسان می بینند. علاوه بر دیدن رنگ ها، زنبورها می توانند نور UV را نیز ببینند. این توانایی به آنها کمک می کند تا شهد غنی پیدا کنند گلهایی که زنبورها دوست دارند

نزدیک بالای سر، 3 چشم کوچک را خواهید دید که نزدیک به هم قرار دارند. به اینها اوسلی می گویند. برای بینایی استفاده نمی شود، اوسلی ها حسگرهای نور هستند.

آن‌ها به کارگر کمک می‌کنند تا مسیریابی کند و بداند چه زمانی زمان بازگشت به کندو است. حتی اگر آنها مستقیماً با بینایی مرتبط نیستند، برای جستجوی زنبورهای کارگر بسیار مهم هستند.

عکس پنج چشم زنبور عسل تصویر.

آیا زنبورها بینی دارند؟

اگر زنبورها دماغ داشتند – آنتن آنتن بود. و بسیاری از زنبورداران موافق هستند که زنبور دارای بینی و بینی خوبی است. آنتن اطلاعات مربوط به طعم، لمس و بو را جمع آوری می کند.

2 آنتن می توانند به طور مستقل عمل کنند. این به زنبور پرنده کمک می کند تا شهد خوشبو را در جهات مختلف پیدا کند. این توانایی به ویژه برای زنبورهای پیشاهنگ که کارش جستجوی منابع برای کندو است.

یکی از ساختارهای ویژه ای که روی آنتن قرار دارد، اندام های جانستون است. این سازه ها قادر به تشخیص جریان هوا هستند. این نشان می دهد که زنبور چقدر سریع پرواز می کند – و چقدر فاصله دارد.

ما می دانیم که آنتن برای پرواز مهم است زیرا می بینیم که زنبورها قبل از بلند شدن آنها را تمیز می کنند گرده ها را جمع آوری کنید یا شهد

پروبوسیس زنبور عسل یا زبان زنبور عسل

واقع در منطقه سر، پروبوسیس به عنوان زبان زنبور عسل عمل می کند.

پروبوسیس در واقع است از 3 قسمت دهانی تشکیل شده است که گرد هم می آیند تا مانند نی عمل کنند. ابزاری مفید برای مکیدن آب یا شهد گیاه شیرین.

زنبور عسل با قسمت دهان پروبوسیس تصویر کشیده.

طول پروبوسیس تعیین می کند که از کدام قسمت شهد گل قابل برداشت است. گلهایی با گلوی بلند ممکن است خیلی عمیق باشند که زنبور نتواند به داخل آن برسد.

مگر اینکه این گیاهان شهدهای دیگری در بیرون از شکوفه عمیق طولانی داشته باشند، شهد آنها برای گرده افشان های دیگر با دامنه طولانی تر ذخیره می شود.

قفسه سینه: بخش میانی –حرکت

بخش میانی زنبور عسل قفسه سینه است. این بخش از زنبور عسل دارای 3 بخش است، اگرچه با چشم غیر مسلح فقط یک بخش به نظر می رسد. قفسه سینه مسئول حرکت است.

حاوی 3 جفت پا (مجموع 6 عدد) و 2 جفت بال (مجموع 4 عدد)) راه رفتن، پرواز و به طور کلی حرکت با ساختار قفسه سینه امکان پذیر است.

بال زنبور عسل

زنبور عسل دارای 4 بال است (2 جفت در هر طرف قفسه سینه). بالهای جلو بزرگتر از بالهای عقب هستند. می توانید رگه های کوچکی را در بال ببینید که پشتیبانی می کنند.

مجموعه‌های کوچکی از قلاب‌ها که «هامولی» نامیده می‌شوند، بال‌های جلو و عقب را قادر می‌سازند تا به هم بچسبند و به صورت هماهنگ به هم بزنند. این چیزی است که باعث می شود a زنبور پرنده ممکن است.

برای سال‌ها، محققان نمی‌توانستند بفهمند زنبورها چگونه می‌توانند با چنین بال‌های کوچکی پرواز کنند. زنبورها راز خود را حفظ کردند و از گفتن خودداری کردند.

علاوه بر پرواز، بال ها از راه های دیگری نیز به مستعمره کمک می کنند. زنبورهای کارگر با بال زدن به کنترل دمای داخل کندو کمک می کنند.

بادکش در نزدیکی ورودی یا داخل کندو حرکت هوا را تشویق می کند.

این کمک می کند تا درجه حرارت در ناحیه مولدین در دما و رطوبت مناسب حفظ شود بچه زنبورها توسعه دهد.

زنبورها چند پا دارند؟

زنبورهای عسل 6 پا دارند. سه پا در هر طرف قفسه سینه امکان تحرک را فراهم می کند. اما، این پاها فقط برای حرکت نیستند.

ساختار پاها باعث می شود هنگام نظافت با ارزش باشند. پس از جمع‌آوری گرده‌ها، اغلب شاهد توقف یک زنبور هستید و از پاهای او برای تمیز کردن آنتن قبل از پرواز استفاده می‌کند.

او همچنین از ساختارهای شانه مانند روی پاها استفاده می کند تا گرده ها را از بدن پرمویش پاک کند. و بله، زنبورها در واقع زانو دارند!

نمای نزدیک که پاهای تخصصی تصویر آناتومی زنبور عسل را نشان می دهد.

زنبورهای کارگر ساختار خاصی روی پاهای عقب خود دارند. از موهای تیز و بلند برای حمل گرده (یا بره موم) به کندو استفاده می شود. ما به این سبدهای گرده می گوییم.

فقط زنبورهای کارگر سبد گرده دارند. زنبورهای بدون سرنشین (یا زنبورهای نر) و زنبورهای ملکه به سبد گرده نیازی ندارند زیرا آنها برای غذا جستجو نمی کنند.

وقتی زنبورهای عسل در حال ساختن موم هستند، هر شش پایه ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. زنبورهای کارگر در داخل کندو به زنجیر بلند آویزان می شوند.

پاهای آنها به آنها اجازه می دهد تا به یکدیگر آویزان شوند و موم زنبور عسل را به سلول های لانه زنبوری تبدیل کنند. ما به این می گوییم “شانه نقاشیو مستعمره باید تعداد زیادی شانه بسازد تا خانه خود را تشکیل دهد.

شکم زنبور عسل

شکم زنبور عسل نیز از بخش هایی تشکیل شده است. اندام های اصلی که هضم، گردش خون و تنفس را کنترل می کنند در شکم قرار دارند.

همچنین شامل اندام های تولید مثل زنبور نر (یا پهپاد) و ملکه زنبور عسل. نرها بیضه های داخلی دارند که مایع منی را نگه می دارند.

ملکه ها دارای تخمدان های بزرگی برای تولید تخمک و ساختار خاصی به نام اسپرماتکا برای نگهداری مایع منی هستند. تولید مثل زنبور عسل پیچیده است

هر دو جنس برای زندگی کلنی مهم هستند. به عنوان تنها زنبوری که می تواند تخم بارور کند – اگر ملکه زنبور عسل بمیرد، او باید سریع تعویض شود

زنبورهای عسل شکمی پوشیده از مو داشته باشید و در انتهای بدن ما آنچه را که ممکن است باشد پیدا می کنیم شناخته شده ترین بخش آناتومی زنبور عسل، را نیش زن

نیش زنبور عسلس

نیش ممکن است باشد محبوب ترین بخش آناتومی زنبور عسل برای اکثر ما اما بدون این مکانیسم دفاعی کندو نمی توانست زنده بماند. 2 نوع مختلف نیش در کلنی وجود دارد.

نیش در واقع یک “اوویپوزیتور” تغییر یافته است. این فقط یک اصطلاح فنی برای ساختاری است که در تخمگذاری نقش دارد. . فقط زنبورهای ماده نیش دارند.

چون انتهای نیش کارگر خاردار است نمی تواند آن را از پوست بیرون بیاورد. بنابراین، اگر زنبور شما را نیش بزند، احتمالاً خواهد مرد.

باقی ماندن نیش در پوست ممکن است یک تکنیک پیشرفته بقا باشد. ساختار نیش و کیسه سم برای چند ثانیه به پمپاژ سم زنبور عسل به مهاجم ادامه می دهد.

برداشتن سریع نیش هر کدام را ایجاد می کند داروهایی برای نیش زنبور موثرتر. آن نیش را خراش دهید!

زنبور عسل روی گل نزدیک شکم و تصویر سبدهای گرده.

محصول زنبور عسل – معده عسل

در معده محصول یا عسل یک ساختار ویژه قابل گسترش است. بین مری و دستگاه گوارش واقعی زنبور کارگر قرار دارد.

انبارهای محصول تا زمانی که کارگر آماده بازگشت به کندو شود شهد جمع آوری کردند. هیچ هضم واقعی در محصول اتفاق نمی افتد. عسل استفراغ زنبور عسل نیست همانطور که ممکن است در جای دیگر بخوانید.

این توانایی حمل شهد خام در محصول به کندو مهم است. بدون بخش ویژه زنبور کارگر، آنها قادر به تولید عسل نخواهند بود.

سوالات متداول درباره آناتومی زنبور عسل

آیا زنبورهای عسل قلب دارند؟

زنبورهای عسل دارای سیستم گردش خون باز هستند. آنها ساختار قلبی دارند اما شریان یا ورید ندارند.

زنبورهای عسل چه نوع پاهایی دارند؟

زنبورهای عسل دارای 6 پا هستند – 3 پا در هر طرف. پایه های جلویی برای تمیز کردن آنتن و موم قالب گیری طراحی شده اند. پاهای عقب برای حمل گرده به کندو طراحی شده اند.

آیا زنبورها مدفوع می کنند؟

بله، زنبورهای عسل مدفوع می کنند، اما سعی می کنند ضایعات را فقط در خارج از کندو دفع کنند. آن لکه های زرد کوچک روی ماشین شما…. می تواند مدفوع زنبور عسل باشد

آیا زنبورهای عسل خون دارند؟

زنبورهای عسل خون ندارند. در عوض، آنها مایع شفافی به نام همولنف دارند که تمام مواد مغذی مورد نیاز برای زنده ماندن را حمل می کند. مانند خون انسان اکسیژن حمل نمی کند.

به عنوان یکی از محبوب ترین حشرات در جهان، مطالعات زیادی در مورد زنبور عسل انجام شده است.

با این حال، ما هنوز هستیم درباره زنبورها بیشتر بدانید و تلاش برای کشف این حشره مرموز. علاوه بر آناتومی پایه زنبور عسل، هر یک نوع زنبور در کندو دارای ساختارها یا قسمت های بدن تخصصی است که به زنبورها اجازه می دهد کارهای فردی خود را انجام دهند. شگفت انگیز است نه؟

سفارش فوری عسل ♥