قالب های شمع موم زنبور عسل {چگونه بهترین را انتخاب کنیم}


قدمت شمع سازی به قرن ها برمی گردد. و استفاده از انواع قالب رایج ترین روش کار با این موم طبیعی است. تخیل شما محدودیتی برای این پروژه سرگرم کننده و آسان است. در حالی که راه های مختلفی برای ایجاد شمع های زیبای موم زنبور عسل وجود دارد، انتخاب این شمع ها بهترین قالب های شمع موم زنبور عسل برای پروژه شما روند را آسان تر می کند.

انواع قالب های سیلیکونی تهیه شده برای موم و تعدادی شمع و تصویر فیتیله.

قالب های شمع موم زنبور عسل برای صنایع دستی

شمع سازی بخش مهمی از زندگی روزمره بسیار قبل از ظهور برق بود. یک شمع کوچک و قابل حمل بود – به حامل این فرصت را می داد تا مسیر را در حین حرکت روشن کند.

برای ساخت شمع از انواع روغن ها و موم ها استفاده می شد. موم زنبور عسل یک محصول درجه یک بود که زنبورداران آن را با اقلام دیگر مبادله می کردند. این شمع‌های خالص شما (شمع‌های یکشنبه) بودند – شمع‌هایی که هنگام آمدن شرکت استفاده می‌کردید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شمع های موم زنبور عسل بدون قالب

هنر ساختن شمع های موم زنبور عسل آغشته به دست در دوران استعمار و قبل از آن محبوب بود. این فرآیند فرو بردن مکرر فتیله در ظرف بزرگی از موم ذوب شده است.

با گذشت زمان، مقدار موم روی فتیله افزایش می یابد. این کار تا زمانی ادامه می یابد که قطر شمع به اندازه دلخواه شما برسد.

همانقدر که من این هنر سنتی را دوست دارم، این یک هنر است. اگرچه کار سختی نیست، اما منحنی یادگیری دارد و نیاز به تمرین دارد.

اگر می‌خواهید شمع‌های غوطه‌ور را امتحان کنید، انتظار داشته باشید که کمی ناهموار باشند – به نظر نمی‌رسند که از دستگاه بیرون آمده‌اند. (و شاید این چیز خوبی باشد؟)

برای شمع سازهای تازه کار، یا کسانی از شما که موم زیادی ندارند، با استفاده از قالب های شمع موم زنبور عسل راهی مطمئن تر برای موفقیت است

شمع های غوطه ور ساخته شده بدون تصویر قالب.

استفاده از قالب های شمع فلزی

ایجاد شمع های قالبی گزینه های بیشتری برای شکل ها و غیره به سازنده می دهد. قالب های اولیه از قلع ساخته می شدند و شما هنوز هم برخی از آنها را در حال استفاده خواهید یافت.

اینها در اشکال سنتی تر موجود هستند و اکنون معمولاً از آلومینیوم ساخته می شوند. دوام با کمی مراقبت آنها برای مدت بسیار طولانی دوام می آورند. می توانید انتظار داشته باشید که سال ها از آنها استفاده کنید و شمع های زیادی با آنها بسازید.

چالش اصلی با قالب های فلزی این است خاموش کردن شمع تمام شده و اگر چنگال قوی ندارید، این کار دشوارتر خواهد شد.

به همین دلیل است که هنگام استفاده از قالب های شمع حلبی باید یک اسپری آزاد کننده قالب. قبل از ریختن موم داغ، یک پوشش سبک از قالب آزاد می شود.

این باید به حذف محصول نهایی کمک کند. اما، اسپری باید قبل از هر ریختن شمع تکرار شود.

اگر برداشتن شمع از قالب شمع فلزی شما هنوز دشوار است، قرار دادن آن در فریزر به مدت 15 دقیقه ممکن است به حذف آن کمک کند.

قالب های حلبی محبوب برای شمع های موم زنبور عسل عبارتند از:

ست قالب شمع موم فلزی سنتی 6 تاپر تصویر.

قالب های پلاستیکی شمع برای موم زنبور عسل

برای ساخت شمع نیز می توان از قالب های پلاستیکی استفاده کرد. شما می خواهید مطمئن شوید که قالب انتخاب شده برای شمع سازی با موم زنبور عسل تایید شده است.

برخی از قالب های صابون یا آب نبات ممکن است مناسب باشند، اما اطمینان حاصل کنید که قالب می تواند در برابر گرمای موم ذوب شده مقاومت کند. موم زنبور عسل در حدود 147 درجه فارنهایت ذوب می شود – قالب خود را ذوب نکنید!

این قالب ها در اشکال و ابعاد مختلف به راحتی در دسترس هستند. آنها نسبت به انواع دیگر قالب ها ارزان تر هستند. با این حال، آنها نیز استحکام کمتری دارند.

شما باید از اسپری آزاد کننده قالب استفاده کنید و هنگام برداشتن شمع های تمام شده خود با احتیاط از آنها استفاده کنید. اگر از اسپری رهاسازی استفاده نکنید، ممکن است شمع شما بیرون نیاید! همچنین، قالب های پلاستیکی در صورت برخورد ناصاف، ترک خواهند خورد.

قالب های پلاستیکی محبوب:

قالب شمع پلاستیکی شفاف مخروطی با تصویر فتیله.

قالب های سیلیکونی برای شمع های موم زنبور عسل

اکنون به جدیدترین و مورد علاقه من می رسیم، قالب های سیلیکونی (یا فلکس) برای شمع های موم زنبور عسل. این قالب‌های «لاستیک‌مانند» انعطاف‌پذیر در هر سبکی قابل تصور هستند.

آنها گران تر از برخی از قالب های شمع دیگر هستند. با این حال، آنها هزینه را با سهولت استفاده جبران می کنند. من هنوز از اسپری آزاد کننده قالب با این قالب های شمع استفاده می کنم اما ممکن است نیازی به این کار نداشته باشید.

تصویر قالب شمع سیلیکونی تخم مرغی شکل و شمع موم زنبور عسل.

قالب های سیلیکونی صدها شمع ریختن دوام دارند، حتی اگر با آنها ملایم باشید. استفاده از این نوع قالب ساده ترین راه برای اطمینان از موفقیت است.

این قالب سیلیکونی زنبور عسل بین زنبورداران بسیار محبوب است – من تعداد زیادی از آنها را درست کرده ام. اگر می خواهید شمع هایی با جزئیات زیاد ایجاد کنید، استفاده از قالب سیلیکونی بسیار مفید است. بافت نرم مواد قالب، برداشتن شمع های آراسته را بسیار آسان تر می کند.

شرکت های مختلفی وجود دارند که قالب های سیلیکونی تولید می کنند. من Mann-Lake را ترجیح می‌دهم، اما اینکه چرا آنها تصویری از یک شمع تمام شده را برای همه محصولات خود در آمازون نشان نمی‌دهند، فراتر از من است. شاید در آینده چنین کنند.

سه شمع درخت کریسمس موم زنبور عسل ساخته شده از تصویر قالب.

دیIY قالب های شمع موم زنبور عسل

تقریبا هر چیزی را می توان به عنوان قالب شمع استفاده کرد. تا زمانی که مواد می توانند در برابر گرمای موم ذوب شده (حدود 160 درجه فارنهایت) مقاومت کنند، با خیال راحت آزمایش کنید.

در واقع می توانید از پوسته های خالی تخم مرغ برای تهیه آن استفاده کنید شمع های موم تخم مرغی! و این تازه آغاز طیف گسترده ای از اقلام طبیعی است که می توانید برای شکل دادن به شمع ها استفاده کنید.

شمع موم زنبور عسل از تصویر صدف ساخته شده است.

شما حتی می توانید کمی ایجاد کنید چراغ های چای موم زنبور عسل با استفاده از صدف! اینها برای مهمانی‌ها، مکان‌ها یا حتی مراسم عروسی عالی هستند.

با این حال، به خاطر داشته باشید – این فقط یک عامل یا ریختن موم ذوب شده در قالب نیست – شما باید شمع خنک شده را بدون آسیب خارج کنید. ایمن بازی کنید – لذت ببرید.

گزینه رایگان برای تصویر کتاب کاردستی با موم زنبور عسل.

مواد مورد نیاز برای شمع سازی

  • موم زنبور عسل تمیز
  • قالب شمع موم زنبور عسل
  • فتیله
  • اسپری آزاد کننده قالب

یک بار که داشته باشید قالب های شمع موم خود را انتخاب کرده اید، فراموش نکنید که یک قوطی اسپری آزاد کننده قالب را سفارش دهید. کل فرآیند را آسان تر خواهد کرد.

موم زنبور عسل تمیز را از یک زنبوردار محلی خریداری کنید، یا مقداری آنلاین سفارش دهید. موم باید تمیز باشد وگرنه شمع شما به درستی نمی سوزد.

اگر موم محلی خریداری می کنید، در نظر بگیرید موم خود را تمیز کنید باز هم برخی از زنبورداران بهترین راه را برای انجام این کار نمی دانند.

حالا به مقداری شمع فتیله نیاز دارید. پیروی از دستورالعمل های سازنده قالب در مورد بهترین اندازه فتیله برای شمع های موم زنبور عسل شما.

همیشه هنگام کار با موم داغ مراقب باشید تا دچار سوختگی یا آتش سوزی نشوید. استفاده از قالب‌های شمع مورد علاقه‌تان – آسمان محدودیتی برای شمع‌سازی شماست. و، هدایای مومی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

این نکات دیگر را بررسی کنید ساخت شمع موم زنبور عسل برای راهنمایی های بیشتر در مورد انتخاب و استفاده از بهترین قالب های شمع.

سفارش فوری عسل ♥