قاصدک ها و زنبورها: یک مسابقه خوب؟


بسیاری از مردم این را باور دارند قاصدک ها و زنبورها یک تطابق کامل هستند گل های ریز غذای مورد نیاز زنبورهای عسل را تامین می کنند. در مقابل می گوییم که حشرات گرده افشانی گیاهان را فراهم می کنند. اما، آیا این حقیقت دارد؟ آیا این دو واقعا زوج کاملی هستند که به نظر می رسند؟ پاسخ واقعی پیچیده تر از آن است که در ابتدا به نظر می رسد.

آیا زنبورها به گل قاصدک نیاز دارند؟

زنبور عسل در حال جمع آوری گرده روی تصویر گل قاصدک.

قاصدک که توسط بسیاری از صاحبان خانه به عنوان یک علف هرز در نظر گرفته می شود، بدون طرفداران نیست. یک چمن شکوفه کامل با هزاران گل زرد ریز منظره زیبایی است. تا زمانی که چمن شما نیست، بسیاری از مردم احساس می کنند.

زنبورهای عسل ما چطور؟ آیا زنبورها به گل های گیاه قاصدک نیاز دارند؟ به عنوان یک منبع غذایی اولیه؟ من معتقدم بله – آنها انجام می دهند – حتی اگر آنها روی تنها گل های مهم هستند.

در واقع، آنها یکی از بسیاری از آنها هستند گل های وحشی که زنبورها را تغذیه می کنند. تصویر کاملی از نقش این گل های ریز به عنوان غذای زنبور عسل در واقع پیچیده تر است.

چرا قاصدک برای زنبورها مهم است؟?

هنگامی که کلنی های زمستان گذران برای اولین بار در اواخر زمستان / اوایل بهار شروع به جستجوی علوفه می کنند، آنها فعالانه به دنبال منابع غذایی تازه هستند. شهد همیشه در برنامه غذایی است، اما گرده تازه تقاضای زیادی دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

قاصدک ها به دلیل زمان اولیه شکوفه دادن، جایگاه خود را در قلب زنبورداران به دست آورده اند. در واقع، در بسیاری از مناطق کشور – ممکن است در هر ماه از سال گهگاه یک گل زرد پیدا کنید.

آنها نه تنها زنده می مانند، بلکه در مکان هایی که از سردترین دما و برف محافظت می شوند، گل می دهند. زنبورداران شهری شناخته شده است که چند گیاه را در کنار ساختمانها در حال شکوفه یافتن – حتی در مناطق سردسیر.

اگرچه دمای هوا ممکن است برای اکثر افراد خیلی سرد باشد زنبورها برای پرواز، در روزهای گرمتر از گلها لذت خواهند برد.

تصویر گیاهان مرده گزنه بنفش در شکوفه منبع اولیه غذا برای زنبورها.

بهترین منابع گرده اولیه– علف های هرز، درختچه ها و درختان

آیا این گل ها واقعاً منبع غذایی مهمی هستند که برخی معتقدند؟ قاصدک ها ممکن است زود شکوفه دهند اما هستند اولین منبع غذایی برای اکثر کلنی های زنبور عسل نیست.

در عوض، برخی دیگر علف های هرزی که زنبورها را تغذیه می کنند و گیاهان بومی زنبور عسل قاصدک ها را تا پانچ بکوبید.

و بسیاری از درختان زود شکوفه کیفیت بهتر و کمیت بیشتر غذای زنبور عسل را فراهم می کند. با توجه به اندازه گیاه، گرده درختان می تواند تقویت کننده بزرگی برای کلنی های نیازمند باشد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

 • علف جوجه
 • کروکوس
 • درختان میوه
 • هنبیت
 • سنبل
 • ماهونیا
 • درختان افرا
 • گزنه مرده بنفش
 • بلبلز ویرجینیا
 • بید بیدمشک
 • بنفشه های وحشی

گرده کم است

وقتی مطمئن باشید که زنبورهای ما از گل های زرد کوچک دیدن می کنند. در واقع، دیدن زنبورهای عسل گرده گل قاصدک را جمع آوری می کنند یک منظره رایج است

آنها دانه های گرده نارنجی روشن را روی پاهای عقب خود بسته بندی می کنند. وقتی آن ها سبدهای گرده سیر هستند، با فضل خود به کندو می روند.

این یک فایده بزرگ برای یک است کلنی گرسنه پروتئین که وظیفه دارد هزاران کارگر جدید را جذب کند. با این حال، قاصدک ها هر آنچه را که زنبورها نیاز دارند را به آنها نمی دهند. یک مستعمره نمی تواند تنها بر روی این یک منبع غذایی وجود داشته باشد.

گرده گل قاصدک است فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری مورد نیاز زنبورهای عسل است. قابل توجه اینها ایزولوسین، والین، لوسین و آرژنین.

آیا این بدان معنی است که برای زنبورهای ما مضر است؟ البته نه، این به سادگی به این معنی است که کلنی به منابع غذایی متنوعی نیاز دارد – نه اینکه فقط به این گل های کوچک تکیه کند.

راستش را بخواهید، قسمت های گل و گیاه قاصدک ممکن است برای ما انسان ها از زنبورها مغذی تر باشد. آنها حاوی آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین ها هستند و سال ها است که در طب گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

گرده قاصدک و انواع دیگر ذخیره شده توسط زنبورها در تصویر لانه زنبوری.

چگونه قاصدک ها می توانند برای زنبورها مفید باشند

خوب، قاصدک ها غذای ایده آلی برای دوستان بالدار ما نیستند. آنها ممکن است به عنوان یک غذای فوق العاده در نظر گرفته نشوند که قرار است تمام نیازهای تغذیه ای یک کلنی را برطرف کند. زنبورهای عسل نیاز به خوردن دارند از انواع گیاهان سرشار از گرده و شهد.

با این حال، این بدان معنا نیست که گل قاصدک برای حشرات مفید نیست. در منطقه من، ما اغلب روزهای بسیار خنک و باد داریم که بسیاری از درختان زودرس گل می دهند.

منطقه ما به‌خاطر شکوفه‌های اولیه افرا معروف است. درختان افرا قرمز منبع غذایی خوبی برای زنبورهای عسل هستند.

اما برخی از روزها برای جست‌وجوی غذا خیلی باد می‌آیند. تمام شهد و گرده های دنیا بی فایده است اگر علوفه گران نتوانند به شکوفه برسند.

در آن روزها، کارگران می توانند روی علف های هرز کم رشد علوفه بخرند. قاصدک ها و زنبورها در این روزهای باد، شریک کاملی هستند. این گیاهان کم روی زمین رشد می کنند و دسترسی به گل ها آسان است.

آنها همچنین می توانند یک منبع غذایی برای کلنی ها فراهم کنند که زمان های خالی را پر می کند. شاید یک منبع گرده گلدهی متوقف شده باشد و منبع خوب بعدی هنوز شروع نشده باشد. گل های قاصدک به کارگران کاری معنادار می دهد تا انجام دهند.

هر گیاهی در یک زمان از روز گرده و شهد تولید نمی کند. قاصدک ها در اواخر صبح غذای بیشتری ارائه می دهند.

علوفه جویان ممکن است در بعد از ظهر به نوع دیگری از گیاه بروید. من همین رفتار را هنگام کاشت تکه ای دیده ام گندم سیاه برای مستعمرات من.

و در حالی که قاصدک ها ممکن است غذای کاملی برای زنبور عسل نباشند، مزرعه ای از این گل های کوچک زرد برای زنبورها بهتر از مزرعه ای با علف های غیر شکوفه دهنده است.

چه چیزی گل های قاصدک را گرده افشانی می کند؟

این گیاهان آپومیکتیک هستند. آنها به صورت غیرجنسی تولید مثل می کنند و به هیچ نوع گرده افشان نیاز ندارند. جای تعجب نیست که آنها به سرعت در چمن شما تولید می کنند – حتی اگر شما آنها را در آنجا نخواهید.

تصویر سر دانه سفید گیاه قاصدک.

آیا قاصدک ها غذای ناسالم برای زنبورها هستند؟

واضح است که حداقل گاهی اوقات قاصدک برای زنبور عسل مفید است، زنبورهای بومی، پروانه ها و سایر گرده افشان ها. در غیر این صورت، آنها را نمی دیدیم که روی گل ها غذا می خورند.

ما می دانیم که زنبورهای عسل وفاداری گل را تمرین می کنند. این به این معنی است که وقتی یک منبع غذایی خوب پیدا می کنند، تمایل دارند به آن بچسبند.

نگرانی هایی وجود دارد که علوفه جویان ممکن است بیش از حد روی قاصدک ها متمرکز شوند. سپس در صورت در دسترس بودن به منبع غذایی غنی تری تغییر نخواهید داد. شاید.

کاشت عمدی مزرعه قاصدک را برای کندوهایتان توصیه نمی کنم. بسیاری از گیاهان دیگر وجود دارند که تغذیه بیشتری را ارائه می دهند.

با این حال، این بدان معنا نیست که برخی از زنبورهای گرسنه از یافتن برخی از آن گل های زرد ریز در حیاط خانه شما هیجان زده نخواهند شد. چند هفته آنها را رها کنید. برای چیدن آنها عجله زیادی نداشته باشید. بگذارید زنبورها سیر شوند.

سپس با در دسترس قرار گرفتن گل های بیشتر، می توانید چند گل بچینید و مرهم قاصدک خود را درست کنید. اشتراک گذاری مراقبت است.

اگر حتماً باید گیاهان را از حیاط خود حذف کنید، لطفاً روش را با دقت انتخاب کنید. از هر گونه برنامه اسپری که گرده افشان های جستجوگر را به خطر می اندازد خودداری کنید.

سفارش فوری عسل ♥