قاصدک ها و زنبورها – زنبورهای عسل کارولینا


بسیاری از مردم این را باور دارند قاصدک ها و زنبورها یک تطابق کامل هستند گل های ریز غذای مورد نیاز زنبورهای عسل را تامین می کنند. در مقابل می گوییم که حشرات گرده افشانی گیاهان را فراهم می کنند. اما، آیا این حقیقت دارد؟ آیا این دو واقعا زوج کاملی هستند که به نظر می رسند؟ پاسخ واقعی پیچیده تر از آن است که در ابتدا به نظر می رسد.

آیا زنبورها به گل قاصدک نیاز دارند؟

زنبور عسل در حال جمع آوری گرده روی تصویر گل قاصدک.

قاصدک که توسط بسیاری از صاحبان خانه به عنوان یک علف هرز در نظر گرفته می شود، بدون طرفداران نیست. یک چمن شکوفه کامل با هزاران گل زرد ریز منظره زیبایی است. تا زمانی که چمن شما نباشد.

زنبورهای عسل ما چطور؟ آیا زنبورها به گل های گیاه قاصدک نیاز دارند؟ به عنوان یک منبع غذایی اولیه؟ من معتقدم بله – آنها انجام می دهند. اما تصویر کامل در واقع پیچیده تر است.

قاصدک اولین غذای بیشتر زنبورها نیست

هنگامی که کلنی های زمستان گذران برای اولین بار شروع به جست و جوی علوفه در اواخر زمستان/اوایل بهار می کنند، فعالانه به دنبال منابع غذایی تازه هستند. شهد همیشه در برنامه غذایی است، اما گرده تازه تقاضای زیادی دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

قاصدک ها به دلیل زمان اولیه شکوفه دادن، جایگاه خود را در قلب زنبورداران به دست آورده اند. در واقع، در بسیاری از مناطق کشور – ممکن است در هر ماه از سال گهگاه گل زرد پیدا کنید.

آنها نه تنها زنده می مانند، بلکه در مکان هایی که از سردترین دما و برف محافظت می شوند، گل می دهند. زنبورداران شهری شناخته شده است که چند گیاه را در کنار ساختمان ها در حال شکوفه یافتن – حتی در مناطق سردسیر.

اگرچه ممکن است دمای هوا برای بیشتر زنبورها خیلی سرد باشد، اما در روزهای گرمتر از گلها لذت خواهند برد.

تصویر گیاهان مرده گزنه بنفش در شکوفه منبع اولیه غذا برای زنبورها.

بهترین منابع گرده اولیه

آیا این گلها واقعاً منبع غذایی مهمی هستند که برخی معتقدند؟ قاصدک ها ممکن است زود شکوفه دهند اما هستند اولین منبع غذایی برای اکثر کلنی های زنبور عسل نیست. در عوض، برخی علف های هرزی که زنبورها را تغذیه می کنند و گیاهان بومی، قاصدک ها را به شدت شکست می دهند.

و بسیاری از درختان زود شکوفه ارائه غذای زنبور عسل با کیفیت بهتر و کمیت بیشتر. با توجه به اندازه گیاه، گرده درختان می تواند تقویت کننده بزرگی برای کلنی های نیازمند باشد.

علف های هرز، درختچه ها و درختان زودتر شکوفا شده اند

 • علف جوجه
 • کروکوس
 • درختان میوه
 • هنبیت
 • سنبل
 • ماهونیا
 • درختان افرا
 • گزنه مرده بنفش
 • بلبلز ویرجینیا
 • بید بیدمشک
 • بنفشه های وحشی

گرده قاصدک کم است

وقتی مطمئن باشید که زنبور ما از گل ها دیدن می کند. در واقع، دیدن زنبورهای عسل گرده گل قاصدک را جمع آوری می کنند یک منظره رایج است آنها دانه های گرده نارنجی روشن را روی پاهای عقب خود بسته بندی می کنند. وقتی آن ها سبدهای گرده سیر هستند، با فضل خود به کندو می روند.

این یک فایده بزرگ برای یک است کلنی گرسنه پروتئین که وظیفه دارد هزاران کارگر جدید را جذب کند. با این حال، قاصدک ها هر آنچه را که زنبورها نیاز دارند را به آنها نمی دهند. یک مستعمره نمی تواند تنها بر روی این یک منبع غذایی وجود داشته باشد.

گرده قاصدک است فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری مورد نیاز زنبورهای عسل است. قابل توجه اینها ایزولوسین، والین، لوسین و آرژنین.

آیا این بدان معناست که برای زنبورهای ما مضر است؟ البته نه، این به سادگی به این معنی است که کلنی به منابع غذایی متنوعی نیاز دارد – نه اینکه فقط به این گل های کوچک تکیه کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گرده قاصدک و انواع دیگر ذخیره شده توسط زنبورها در تصویر لانه زنبوری.

چگونه قاصدک ها برای زنبورها مفید هستند

خوب، قاصدک ها غذای ایده آلی برای دوستان بالدار ما نیستند. آنها ممکن است به عنوان یک غذای فوق العاده در نظر گرفته نشوند که قرار است تمام نیازهای تغذیه ای یک کلنی را برطرف کند.

با این حال، این بدان معنا نیست که آنها برای حشرات مفید نیستند. در منطقه من، ما اغلب روزهای بسیار خنک و باد داریم که بسیاری از درختان زودرس گل می دهند.

منطقه ما به‌خاطر شکوفه‌های اولیه افرا معروف است. درختان افرا قرمز منبع غذایی خوبی برای زنبورهای عسل هستند. اما برخی از روزها برای جست‌وجوی غذا خیلی باد می‌آیند. تمام شهد و گرده های دنیا بی فایده است اگر علوفه گران نتوانند به شکوفه برسند.

در آن روزها، کارگران می توانند روی علف های هرز کم رشد علوفه بخرند. قاصدک ها و زنبورها در این روزهای باد، شریک کاملی هستند. این گیاهان روی زمین کم رشد می کنند و دسترسی به گل ها آسان است.

آنها همچنین می توانند یک منبع غذایی برای کلنی ها فراهم کنند که زمان های خالی را پر می کند. شاید یک منبع گرده گلدهی متوقف شده باشد و منبع خوب بعدی هنوز شروع نشده باشد. گل های قاصدک به کارگران کاری معنادار می دهد تا انجام دهند.

هر گیاهی در یک زمان از روز گرده و شهد تولید نمی کند. قاصدک ها غذای بیشتری را در اواخر صبح فراهم می کنند. علوفه‌جویان ممکن است بعد از ظهر به سراغ نوع دیگری از گیاه بروند. من همین رفتار را هنگام کاشت تکه ای دیده ام گندم سیاه برای مستعمرات من.

و در حالی که قاصدک ها ممکن است غذای کاملی برای زنبور عسل نباشند، مزرعه ای از این گل های کوچک زرد برای زنبورها بهتر از مزرعه ای با علف های غیر شکوفا است.

چه چیزی گل های قاصدک را گرده افشانی می کند؟

این گیاهان آپومیکتیک هستند. آنها به صورت غیرجنسی تولید مثل می کنند و به هیچ نوع گرده افشان نیاز ندارند. جای تعجب نیست که آنها به سرعت در چمن شما تولید می کنند – حتی اگر شما آنها را در آنجا نخواهید.

تصویر سر دانه سفید گیاه قاصدک.

قاصدک ها و زنبورها: خوب یا بد؟

واضح است که حداقل در بعضی مواقع، قاصدک برای زنبور عسل مفید استزنبورهای بومی و سایر گرده افشان ها. در غیر این صورت، آنها را نمی دیدیم که روی گل ها غذا می خورند.

ما می دانیم که زنبورهای عسل وفاداری گل را تمرین می کنند. این بدان معنی است که وقتی یک منبع غذایی خوب پیدا می کنند، تمایل دارند به آن بچسبند. نگرانی هایی وجود دارد که علوفه جویان ممکن است بیش از حد روی قاصدک ها متمرکز شوند. سپس در صورت در دسترس بودن، به منبع غذایی غنی تری تبدیل نشوید. شاید.

کاشت عمدی مزرعه قاصدک برای کندو را توصیه نمی کنم. بسیاری از گیاهان دیگر وجود دارند که تغذیه بیشتری را ارائه می دهند.

با این حال، این بدان معنا نیست که برخی از زنبورهای گرسنه از یافتن تعدادی از آن گل های زرد ریز در حیاط خانه شما هیجان زده نخواهند شد. آنها را چند هفته رها کنید. برای کندن آنها عجله زیادی نداشته باشید. بگذارید زنبورها سیر شوند.

سپس با در دسترس شدن گل های بیشتر، می توانید چند گل بچینید و مرهم قاصدک خود را درست کنید. اشتراک گذاری مراقبت است.

اگر حتماً باید گیاهان را از حیاط خود حذف کنید، لطفاً روش را با دقت انتخاب کنید. از هر گونه برنامه اسپری که گرده افشان های جستجوگر را به خطر می اندازد خودداری کنید.

سفارش فوری عسل ♥