فوق العاده های زنبورداری: برآورد نیازهای شما


تصویر پنهان پینترست

نگهداری از زنبورهای عسل یک سرگرمی مورد علاقه بسیاری از مردم است. در کنار یادگیری نحوه مراقبت از زنبورها، باید نام و عملکرد بسیاری از تجهیزات زنبورداری را نیز درک کنید. محبوب ترین نوع کندو از جعبه هایی تشکیل شده است که روی هم قرار می گیرند. اغلب نامیده می شود فوق العاده زنبورداری، آنها در اندازه های مختلف هستند. بیایید سعی کنیم برخی از سردرگمی ها را برطرف کنیم.

سوپر روی کندو چیست؟

اندازه های مختلف جعبه های زنبور عسل که برای کندوها در کنار هم قرار گرفته اند.

هنگامی که هر کسی تمرین نگهداری زنبورها را آغاز می کند، تعداد زیادی زنبور عسل وجود دارد اصطلاحات زنبورداری که باید درک شود برخی از آنها کمی گیج کننده هستند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

یک اصطلاح استفاده از کلمه “super” است – برای توصیف یک جزء جعبه از کندو زنبور عسل. چرا فوق العاده؟ “Super” مخفف روبنا است.

در اصل، جعبه های کوچکتر (کم عمق، متوسط) که برای نگهداری عسل استفاده می شد، سوپر عسل نامیده می شد. این کلمه ریشه لاتین دارد و به طور کلی به معنای “بالا” است.

جعبه های عسل در بالا یا بالای پشته کندو ذخیره می شد. امروز می شنوید که از آن برای توصیف جعبه های کندو با هر اندازه ای استفاده می شود.

کندو لنگستروت عمودی

رایج ترین کندوی عسل مورد استفاده در ایالات متحده، کندوی عسل است کندو لانگستروت. در اواسط دهه 1800 توسط یک وزیر متدیست – کشیش لورنزو لانگستروت توسعه یافت.

این طرح کندو دارای قاب های قابل جابجایی است – یک ایده جدید برای آن زمان. این امر بازرسی کندو را بدون از بین بردن تمام شانه ممکن می سازد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم کندو “لنگ” ساختار اجزای آن است. بعلاوه اجزای اصلی کندو (یک تخته پایین، پوشش بالا و داخلی)، – از تعدادی سوپر کندو تشکیل شده است. همانطور که کلنی رشد می کند، جعبه های بیشتری در بالا اضافه می شود.

جعبه کندوی سبز با قاب.

10 فریم در مقابل 8 فریم

کندوهای لانگستروت تا سال های اخیر برای استفاده از 10 فریم طراحی شده بودند. این قاب های چوبی پایه موم زنبور عسل (یا پایه های پلاستیکی) را نگه می دارند.

زنبورداران باید فونداسیون را به صورت دوره ای تعویض کنند. بنیاد به زنبورها راهنمایی می کند آنها را تشویق کنید تا شانه بسازند داخل قاب چوبی

امروزه برخی از زنبورداران از کندوی کوچکتر استفاده می کنند. این کندوهای 8 قاب کمی باریکتر از کندوهای استاندارد هستند. این به دلیل استفاده از 2 فریم کمتر در هر یک است. در غیر این صورت طول ثابت باقی می ماند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

هنگام خرید تجهیزات زنبورداری برای زنبورهای شما، باید بدانید که آیا به جعبه های 10 قاب یا 8 قاب نیاز دارید.

زنبورستان کوچک با کندو با استفاده از جعبه های اندازه های مختلف.

اندازه های سوپر زنبورداری

در دنیای فعال زنبورداری از انواع جعبه ها برای مدیریت کلنی استفاده می شود. هیچ قانون “نوشته شده در سنگ” وجود ندارد که استفاده از هر اندازه جعبه را تعریف کند.

با این حال، زنبورداران تمایل دارند اندازه های خاص را برای استفاده های خاص ترجیح دهند. همه اینها “فوق العاده” در نظر گرفته می شوند، بنابراین اجازه ندهید اصطلاحات شما را پرت کنند.

  • بدن عمیق یا کندو
  • متوسط
  • کم عمق

بدن کندو عمیق

یک جعبه عمیق اغلب برای اتاق نوزادان کلنی. ارتفاع آن 9 5/8 اینچ است. این را خواهید شنید که به آن می گویند: سوپر عمیق، عمیق، لانه نوزاد یا بدن کندو.

برخی از زنبورداران از 2 سوپر عمیق برای دادن زنبورها استفاده می کنند اتاق پرورش جوان و ذخیره مواد غذایی برای زمستان. برخی دیگر از یک جعبه عمیق و یک جعبه کوچکتر برای کلنی استفاده می کنند. این بیشتر انتخاب زنبورداران است.

سوپرهای عمیق زنبورداری معمولاً برای برداشت عسل زنبوردار استفاده نمی شود. وقتی با عسل پر شوند بسیار سنگین می شوند. وزن بیشتر از آن چیزی است که بیشتر زنبورداران می خواهند با آن زحمت بکشند.

سوپرهای متوسط

مدیوم ها به اندازه سایر جعبه ها عرض و طول دارند اما ارتفاع آنها فقط 6 5/8 اینچ است. آنها گاهی اوقات به عنوان جعبه ذخیره غذای دوم برای کندو استفاده می شوند (در شرایط آب و هوایی که زنبورها به غذای بیشتری نیاز دارند).

اگر زنبوردار نمی خواهد از 2 عمق به عنوان پیکربندی استاندارد کندو خود استفاده کند، این گزینه خوبی است. (یک یا دو عدد عمیق و متوسط ​​در اکثر نقاط در طول زمستان کهیر می شوند.)

این سوپرهای متوسط ​​بسته به ترجیح زنبوردار می توانند 8 یا 10 فریم را در خود جای دهند. مطمئن شوید که اندازه مناسب را سفارش دهید.

در واقع برخی از زنبورداران استفاده از سوپرهای متوسط ​​را برای تمام جعبه های کندو انتخاب کنید. در این مورد، 3 با هم برای تشکیل کندو استفاده می شود.

استفاده از محیط‌های پرورشی، عسل زنبور عسل و محصول عسل مزایای خود را دارد. همه وسایل با هم جا می شوند و کمتر نیاز دارید ذخیره سازی تجهیزات زنبورداری در طول زمستان اما، هر پیکربندی کندو جوانب مثبت و منفی دارد.

سوپر باکس های کم عمق

قد سوپر کم عمق 5 7/8 اینچ است. این اندازه مورد علاقه برای استفاده است مجموعه عسل. اندازه و وزن کوچکتر آنها باعث می شود که آنها را راحت تر جابجا کنید.

این دو در 10 فریم و 8 فریم هستند. اما، گاهی اوقات زنبورداران «فصل‌کننده‌های قاب» ویژه‌ای را اضافه می‌کنند که اجازه می‌دهد قاب‌ها کمی دورتر از هم فاصله بگیرند. این به شانه اجازه می دهد تا دورتر ساخته شود و می سازد استخراج عسل آسان تر.

پشته جعبه های کم عمق زنبور عسل.

تعداد سوپر باکس های مورد نیاز برای هر کندو

هر زنبورداری می خواهد جعبه های کافی در دست داشته باشد. اما، هی – این چیزها ارزان نیستند و فضای زیادی را نیز اشغال می کنند. بنابراین، به چند عدد سوپر برای کهیرهای خود نیاز دارید؟

در اینجا باید کلیات صحبت کنیم زیرا هر کندو، مکان و زنبوردار متفاوت است. را جمعیت مستعمره تعداد جعبه ها را تعیین می کند که باید در هر زمان مورد استفاده قرار گیرد.

دادن فضای زیاد به زنبورها ایده بدی است. در صورت عدم امکان گشت زنی و وابستگی به داخل کندو، آفاتی مانند پروانه مومی یا سوسک های کندو کوچک می تواند تصاحب کند.

یک جدید بسته زنبور عسل با 1 جعبه شروع می شود – معمولاً عمیق (مگر اینکه قصد دارید فقط از رسانه ها استفاده کنید). وقتی زنبورها بیشتر این جعبه مولد را پر کردند، زمان آن فرا رسیده است کادر دوم را اضافه کنید.

بنابراین کندو شما ممکن است دارای: 2 عمق، 1 عمیق و 1 متوسط، 1 عمیق و 1 کم عمق یا 2 متوسط ​​باشد. تصمیم گیری به عهده زنبوردار است. زنبورداران مبتدی نباید در افزودن جعبه های بیش از حد به کلنی عجله کنند.

مگر اینکه در یک منطقه بسیار گرم زندگی کنید، کلنی شما حداقل به 2 جعبه برای نیازهای خود نیاز دارد. یک جعبه کافی نیست نسل خود را بزرگ کنند و مواد غذایی را برای ماه های سرد ذخیره کنید.

عدم دادن فضای کافی به زنبورهای خود احتمال گرسنگی آنها را افزایش می دهد و احتمال اینکه آنها ازدحام کنند را افزایش می دهد.

به طور کلی برنامه ریزی کنید که برای هر کلنی 2 جعبه برای ساختن خانه داشته باشید. سپس، حداقل 2 سوپر کم عمق (یا متوسط) باید در دسترس باشد جریان عسل فصل

حتما قاب ها و فونداسیون لازم برای تکمیل کندو را داشته باشید. در داخل جعبه ها فضای خالی نگذارید.

سوپرهای اضافی زنبورداری (در هر اندازه ای) در دسترس هستند زیرا می توان از آنها به طور موقت برای ایجاد کندو استفاده کرد. تهویه. آنها همچنین برای کمک به محصور کردن برخی از انواع داخلی عملکرد خوبی دارند تغذیه زنبور عسل.

تغییرات در ابعاد

مهم است که به یاد داشته باشید که تغییرات “کمی” در اندازه گیری قطعات کندو وجود دارد. هر سازنده می تواند عرض، طول یا ارتفاع را کمی تغییر دهد.

حقیقت این است که بیشتر زنبورداری تجهیزات با اندازه گیری دقیق قطع نمی شود – اگرچه من مطمئنم که ای کاش چنین بود! اگر «فضای زنبورها» خاموش باشد، ممکن است با ایجاد بیش از حد زنبورها مشکل داشته باشید شانه فرز.

در صورت امکان، سعی کنید سوپر و قاب زنبورداری از همان منبع یا سازنده بهترین شانس را برای یک تناسب خوب به شما می دهد.

با این حال، اگر این کار درست نشد، خیلی نگران نباشید. حداقل در تئوری، شما باید بتوانید لوازم زنبورداری را از هر سازنده ای سفارش دهید و آنها را به اندازه کافی مناسب برای استفاده داشته باشید.

بعد از اینکه کمی تجربه داشتید، ممکن است تصمیم بگیرید دیگری را امتحان کنید نوع کندوی عسل. کندوهای Top Bar Hives و Warre مورد علاقه برخی زنبورداران هستند. آنها به طور کلی جعبه ای برای اضافه کردن به ساختار ندارند.

اما، هر سبک کندو دارای تکنیک مدیریت کمی متفاوت است. مطمئن شوید که در مورد مدیریت کلنی برای هر نوع کندویی که برای آن انتخاب می کنید، خود را آموزش دهید زنبورستان شما.

سفارش فوری عسل ♥