فصل کباب کردن خود را با عسل شروع کنید


مهمانی کباب تابستانی 170626 071600

روز یادبود شروع غیررسمی تابستان است و همه ما می دانیم که وقتی هوا گرم می شود، کباب هم گرم می شود! اگر شما هم مثل ما هستید، کباب کردن یک سرگرمی مورد علاقه در کندو شماست، نه تنها به دلیل فرصتی که برای محاصره کردن خود با خانواده و دوستان فراهم می کند تا مهارت های خود را در کباب نشان دهید، بلکه به این دلیل که چیزهای کمی طعم غذا را شکست می دهد. تازه از باربیکیو در حالی که ممکن است امسال با جمعیت کمتری دور هم جمع شویم، آخر هفته روز یادبود شما همچنان می تواند با کمک دستیار آشپزی مورد علاقه ما بدرخشد – عزیزم!

آیا می دانستید که عسل فواید زیادی برای غذاهای کبابی مورد علاقه شما دارد؟ درسته! این غذای ساده تک ماده ای آشپزخانه نه تنها شیرینی کاملی را به ظروف شما می بخشد، بلکه به صورت زیر عمل می کند:

  • آ مرطوب کننده برای لطیف نگه داشتن گوشت های کبابی با قفل کردن آب طبیعی آن؛
  • یک امولسیفایر ترکیب مواد و طعم ها در سس ها، دیپ ها و مارینادها؛
  • آ تقویت کننده طعم ایجاد تعادل؛
  • همه اینها در حالی که یک رنگ کهربایی/ماهونی غنی به گوشت های خود اضافه می کنید.

ما می دانیم که فکر کار با عسل می تواند کمی دلهره آور باشد، اما مزایای آن و نتایج نهایی باعث می شود که ارزش تلاش را داشته باشد. در طول سال‌ها، ما این لذت را داشته‌ایم که با چند استاد درجه یک گریل کار کنیم و از آنها یاد بگیریم که بهترین نکات، ترفندها و هک‌های کباب کردن با عسل را به اشتراک گذاشته‌اند. این پست‌های وبلاگ را بررسی کنید تا از میشل سانچز، کارشناس معروف کباب‌پزی و شخصیت تلویزیونی و سرآشپز، مجری و نویسنده کتاب آشپزی مشهور، سرآشپز دیوید گواس بیاموزید.

شروع کار آسان است – در حین کباب کردن برای کشف طعم های جدید، کمی عسل به سس کباب یا نوشیدنی مورد علاقه خود اضافه کنید. برای شروع به کمی الهام نیاز دارید؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم! فهرست ما از 12 دستور پخت کباب الهام گرفته از عسل را که در تمام تابستان از آنها لذت خواهیم برد، بررسی کنید.

ما می خواهیم از تو بشنویم! چگونه با عسل کباب کنید؟ آیا دستور پخت یا نکته مورد علاقه ای دارید؟ همه چیز را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

کباب کردن مبارک!

سفارش فوری عسل ♥