علف کش خانگی: با استفاده از سرکه


آیا علف های هرز شما را پایین می آورند؟ شاید شما از گیاهان سبز در همه مکان های اشتباه رنج می برید؟ رشد گیاه چیز فوق‌العاده‌ای است، اما گاهی اوقات می‌خواهیم کمی نگهداری کنیم. برخی از باغداران ترجیح می دهند از a علف کش خانگی (با استفاده از سرکه) به جای اسپری تجاری سمی. اگر نیاز به کاهش مقداری پوشش گیاهی در حیاط خود دارید، یک گیاه کش طبیعی یک گزینه عالی برای گرده افشان است.

DIY علف کش

قوطی علف کش خانگی با سرکه و یک علف هرز شکوفا.

هیچ کس دوست ندارد علف کش های سمی را روی چمن خود اسپری کند. حداقل، من مطمئنا امیدوارم که شما این کار را نکنید. بسیاری از این مواد شیمیایی به خاک و آب های زیرزمینی ما ختم می شوند. دلایل زیادی برای مخلوط کردن قاتلان گیاهی خانگی شما وجود دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

آنها بسیار ارزان تر هستند زیرا شما از مواد معمولی خانگی استفاده می کنید. و در حالی که دستور العمل می تواند قدرتمند باشد، هیچ اثر سمی باقی نمانده است.

برای آن دسته از ما که به نیازهای زنبور عسل بسیار حساس هستیم، سعی می کنیم اجازه دهیم برخی از علف های هرز رشد کنند. بسیاری از گرده افشان ها از آنها برای غذا و سرپناه استفاده می کنند. اتخاذ روشی برای ترک چند منطقه طبیعی به نفع همه گرده افشان ها است.

در واقع، برخی از صاحبان خانه ها آنقدر به دعوت گرده افشان ها به چشم انداز خود علاقه مند می شوند که منطقه ای را فقط برای زنبورها اختصاص می دهند.

الف را در نظر بگیرید علامت دوست گرده افشان– ممکن است همسایگان شما را نیز تشویق کند که در آن شرکت کنند. اما ایرادی ندارد که بخواهید کمی مانیکور چمنی انجام دهید. حتی دوستدارترین باغ برای زنبور عسل ممکن است دارای چند منطقه باشد که نیاز به کنترل علف های هرز دارد.

قاصدک در شکوفه یک علف هرز برای برخی از غذای گرده افشانان است.

علف هرز چیست؟

اگرچه ممکن است یک تعریف فنی از آنچه دقیقاً علف هرز را تشکیل می دهد وجود داشته باشد. در عمل بستگی به نظر باغبان دارد. علف های هرز چیزی هستند که در جایی رشد می کنند که ما نمی خواهیم رشد کند!

همه علف های هرز بد نیستند. علف های هرز مانند قاصدک ها غذای بسیار مورد نیاز زنبورهای ما را فراهم می کنند و سایر گرده افشان ها این امر به ویژه در اوایل فصل، قبل از رشد سایر گیاهان تولید کننده غذا صادق است.

در حالی که یک “علف هرز” در اینجا و آنجا چیز بدی نیست، برخی از گیاهان بسیار تهاجمی هستند و با توجه به این فرصت، آنها را تصاحب می کنند. منطقی است که گاهی اوقات “گله” را نازک کنیم – حتی باغبان های ارگانیک اغلب کمی علف های هرز را انجام می دهند. فضای باغ دوستدار زنبور عسل.

اما به یاد داشته باشید که این گونه‌های وحشی حیات گیاهی می‌توانند برای زنبورهای عسل جوینده ما بسیار مفید باشند. زنبورها از شهد برای تهیه عسل استفاده می کنند با جمع آوری آن از میلیون ها گیاه شکوفه.

عسل ذخیره شده به کلنی زنبور عسل در ماه های سرد زمستان کمک می کند. منابع مختلف شهد و گرده به رژیم غذایی تنوع می بخشد و زنبورهای سالم را تقویت می کند. زنبورها به گرده نیاز دارند به عنوان یک منبع پروتئین برای پرورش زنبورهای جدید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اگر بخواهید اجازه دهید برخی از آن علف های هرز در مناطق طبیعی رشد کنند، این بدان معناست که کار کمتری برای شما نیز خواهد داشت! این یک برد-برد برای همه است.

کنترل علف های هرز با کشیدن علف های هرز به جای استفاده از اسپری.

استفاده از اسپری برای کنترل علف های هرز

راه های مختلفی برای حذف گیاهان ناخواسته از حیاط وجود دارد. مالچ سنگین در مناطق گیاهی یک گزینه است، اما حتی مالچ گاهی اوقات علف های هرز جدید را جوانه می زند. باغبان‌ها ممکن است آب را بجوشانند و علف‌های هرز مزاحمی را که در شکاف‌های پیاده‌روها یا معابر ظاهر می‌شوند، بسوزانند.

اما، ما همچنان به دنبال کاربردی ترین و ایمن ترین گزینه هستیم. علاوه بر تمرین دیگر روش های کنترل علف های هرز استفاده از اسپری بازدارنده گیاهی می تواند به تلاش های باغبانی شما کمک کند.

به طور واقع بینانه، ما می دانیم که مکان هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید علف های هرز یا علف ها را خالی کنید. وجین علف های هرز با دست کار سختی است و کاری نیست که همه وقت انجام آن را داشته باشند. همانطور که کمی بزرگتر می شوید، خم شدن برای علف های هرز با دست هم پیک نیک نیست.

در طول سال‌ها، محصولات تجاری زیادی را دیده‌ایم که برای مبارزه با علف‌های هرز و سایر مواد رویشی اطراف خانه شما ساخته شده‌اند. متأسفانه، ما نیز در حال مشاهده نتایج مضر استفاده از محصولات آسان است.

بقایای مواد شیمیایی در خاک، آب و بافت گیاهی ما ظاهر می شود. و بله، حتی در غذای ما! برخی از دانشمندان احساس می‌کنند که علف‌کش‌ها تا حدی مسئول افزایش مرگ و میر زنبورها هستند. ما می توانیم بحث کنیم که مشکل چقدر بد است، اما واضح است که یک مشکل وجود دارد.

شکار برای یافتن راهی برای مبارزه با علف های هرز که ضرر کمتری برای محیط زیست دارد ادامه دارد. متأسفانه، تقریباً هر ماده ای که برای گیاهان زنده استفاده می کنیم، به نوعی بر محیط زیست تأثیر می گذارد.

به عنوان یک راه حل طبیعی تر، آیا استفاده از سرکه در مدیریت باغبانی ما می گنجد؟ آیا استفاده از سرکه موثر و بی خطر است؟ آیا زنبورداران می توانند از آن برای مدیریت علف های هرز مهاجم در خود استفاده کنند محوطه های زنبور عسل? وقتی درست استفاده شود می گویم بله.

اما به یاد داشته باشید، سعی کنید از ایده کشتن هر قطعه گیاهی که در چشم است دور شوید. برخی از گیاهانی را که به عنوان علف های هرز در نظر می گیرید، در نظر بگیرید. حداقل برای مدتی – تا بتوانند زنبورهای ما را تغذیه کنند.

تصویری از کتاب الکترونیکی گرده افشان برای کمک به رشد باغ زنبور عسل شما

بهترین سرکه برای استفاده

انواع مختلفی از سرکه موجود در فروشگاه وجود دارد. این ماده به طور طبیعی وجود ندارد اما اغلب از تخمیر الکل دانه (اتانول) تولید می شود. در زمان های گذشته ملاس، چغندر قند یا سیب زمینی را برای تولید سرکه تخمیر می کردند.

دو نوع رایج سرکه که به طور گسترده در دسترس هستند عبارتند از: سرکه مقطر سفید و سرکه سیب.

سرکه سفید مقطر

سرکه سفید که به آن سرکه مقطر نیز می گویند، کاربردهای زیادی در اطراف خانه دارد. بین 4 تا 7 درصد اسید استیک و 93 تا 96 درصد آب دارد.

در اسید استیک چیزی است که آن را به عنوان یک گیاه کش مفید می کند. تمام رطوبت را از گیاه خارج می کند و این منجر به مرگ گیاه می شود.

غلظت های بالاتری در دسترس است و اینها به عنوان کشنده علف های هرز موثرتر هستند. اگر نمی توانید آن را به صورت محلی پیدا کنید، به دنبال آن آنلاین باشید سرکه قوی تر. با این حال، برای جلوگیری از آسیب، باید با احتیاط زیاد رفتار شود.

استفاده از سرکه به طور کلی با احتیاط بی خطر است. این در پخت و پز، تمیز کردن و برخی رژیم های بهداشتی استفاده می شود سرکه سفید سرکه ای است که بیشتر در دستور العمل های خانگی علف کش استفاده می شود.

سرکه سیب

سرکه سیب (ACV) محبوب ترین نوع سرکه سیب است که در قفسه های مواد غذایی می بینیم. این مخلوطی از ACV و آب است تا اسیدیته کمی کمتری برای استفاده روی میز ایجاد کند. در حالت خام، از تخمیر شدن قندهای طبیعی سیب و تشکیل اتانول به دست می آید.

قدرت ترشی ACV می تواند تا 18٪ اسیدیته بالا رود – اما به طور کلی اسیدیته آن کمتر از وایت وایت است. آی تی ممکن است در دستور العمل کشتن علف های هرز شما موثر باشد، اما به اندازه کافی موثر نیست.

آیا قاتل علف های هرز سرکه واقعا کار می کند؟

خوب، این سوال بزرگ است. مطمئنا عالی است که دستور العمل قاتل علف های هرز سرکه از وسایل خانگی معمولی استفاده می کند که تقریباً در کمد هر کسی پیدا می کنید. اما، آیا واقعا علف های هرز را از بین می برد؟ خوب، بله و نه. ترسیدی که این را بگویم – نه؟

سرکه مانند برخی از اسپری های علف کش در گیاه حرکت نمی کند. با این حال، می تواند برخی از علف های هرز و سایر مواد گیاهی را که لمس می کند، بکشد. باغبان باید مراقب باشد تا به گیاهان مطلوب آسیب نرساند.

قبل از اینکه مشکلات وجین علف های هرز را کنار بگذارید، باید محدودیت های دستور العمل های گیاه کش طبیعی علف های هرز را درک کنید.

چگونه سرکه گیاهان را می کشد

سرکه با کندن کوتیکول موم برگ گیاه به گیاهان آسیب می رساند. بدون هیچ محافظی برای جلوگیری از خشک شدن، گیاه آب خود را از دست می دهد و خشک می شود. با این حال، در ابتدا اکثر علف های هرز را از بین نمی برد.

سیستم ریشه علف هرز رشد جدیدی را ایجاد می کند که باید دوباره سمپاشی شود. اگر به استفاده از اسپری ادامه دهید، در نهایت ریشه گیاه از ذخایر غذایی جدا می شود و گیاه می میرد.

آیا سرکه علف را می کشد؟

بله، علف و سایر شاخ و برگ های مطلوب را از بین می برد. فقط به این دلیل که طبیعی است به این معنی نیست که قدرتمند نیست. به علف و سایر گیاهان مطلوبی که سمپاشی می شوند آسیب می رساند و احتمالاً از بین می رود. هنگام استفاده از هر نوع علف کش، احتیاط کنید و در روزهای بادی سمپاشی نکنید.

آیا قاتل علف های هرز سرکه برای سگ ها بی خطر است؟

اکثر منابع موافقند که مناطقی که با سرکه پاشیده شده اند پس از مدت کوتاهی بی خطر هستند. سرکه استفاده شده تبخیر می شود و نباید برای حیوانات خانگی یا تردد پاها خطری ایجاد کند.

البته، همیشه بهتر است پس از استفاده از هر نوع اسپری یا کود، اجازه دهید هر منطقه ای خشک شود و سپس حیوانات خانگی را به داخل منطقه بازگردانید.

دستور العمل برای قاتل علف های هرز سرکه خانگی

شما نیاز خواهید داشت :

  • 1 گالن سرکه
  • 1 فنجان نمک
  • 1 قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی مایع

در یک سطل با هم مخلوط کنید – خوب تکان دهید و در ظرف بریزید.

افزودن مقدار کمی صابون ظرفشویی مایع به مخلوط رایج است. صابون حشرات را می کشد – حتی آنهایی که ما دوست داریم – بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید. صابون به علف کش کمک می کند تا به سطح گیاه بچسبد.

از هر نوع نمکی می توان استفاده کرد. نمک به دلیل استخراج آب از مواد گیاهی شناخته شده است و به فرآیند خشک شدن کمک می کند.
این مخلوط می تواند هر گیاهی را بکشد – نه فقط علف های هرز. مراقب باشید کجا آن را اسپری می کنید! ** قبل از مخلوط کردن یا استفاده، بخش احتیاط این پست را برای هشدارها و ایمنی بخوانید.

استفاده از نمک اپسوم در دستور غذا

برخی از باغبانان و صاحبان خانه ترجیح می دهند از نمک اپسوم در دستور غذا استفاده کنند تا نمک معمولی. نمک خوراکی معمولی کلرید سدیم است و در صورت استفاده زیاد می تواند خاک شما را نامتعادل کند. نمک اپسوم سولفات منیزیم است که برای برخی گیاهان در حد اعتدال مفید است.

با این حال، بسیاری از باغبانان گزارش می دهند که استفاده از نمک اپسوم به جای نمک خوراکی باعث رشد بهتر علف هرز شده است! این تماس شماست که کدام یک برای حیاط شما بهتر است.

نحوه استفاده از این علف کش طبیعی

مواد را خوب با هم مخلوط کنید و در یک بطری اسپری یا اسپری دستی بریزید. یک پوشش سبک از دستور غذای خود را روی علف های هرز/علفی که می خواهید بکشید اسپری کنید. بهتر است این کار را در یک روز گرم و آفتابی بدون خطر باران فوری انجام دهید.

به عنوان آب خوری برای کشتن گیاهان استفاده کنید

در حالی که محبوب ترین روش استفاده از این گیاه کش طبیعی سمپاشی است، اما می توان از آن به عنوان آب خوری استفاده کرد. اگر از آن در مقادیر بیشتر برای کشتن گیاهان نامطلوب در یک منطقه مشکل استفاده می کنید، پس از آن آهک اضافه کنید تا pH خاک به سطح طبیعی برگردد.

انتظارات واقع بینانه هنگام استفاده از سرکه

سرکه می تواند بخشی از تلاش شما برای کاهش علف های هرز در اطراف خانه باشد. با این حال، این یک راه حل سریع نیست. حتی مناقصه گیاهان ممکن است نیاز به سمپاشی بیش از یک بار برای از بین بردن ریشه داشته باشند. همه علف های هرز نمی میرند. برخی از آنها فقط برگهای آسیب دیده خواهند داشت اما به رشد خود ادامه می دهند.

این روش طبیعی تر برای سمپاشی علف های هرز خوب است. اما، با همان کارایی که اسپری‌های شیمیایی تجاری سریع و آسان می‌شناسند، کار نمی‌کند. این یک جایگزین برای زنبورداران است که به جای اسپری های شیمیایی سمی تر در نزدیکی کندوهای خود استفاده کنند.

نکاتی برای کاربرد

  • ابتدا روی یک منطقه کوچک تست کنید. نتایج بسته به اقلیم و علف های هرز موجود متغیر و غیر قابل پیش بینی است.
  • بعداً در روز بعد اسپری کنید زنبورهای جستجوگر کار را متوقف کرده اند
  • سرکه می تواند علف ها و گیاهانی را که می خواهیم نگهداری کنیم را از بین ببرد. مراقب رانش اسپری باشید.
  • در صورت استفاده بیش از حد از سرکه می تواند باکتری های خوب را در خاک ما از بین ببرد – فقط به اندازه ای که نیاز دارید استفاده کنید.
  • جزء صابون خود را هوشمندانه انتخاب کنید. من اغلب از مایع ظرفشویی Dawn استفاده می کنم. از پاک کننده های قوی که حاوی سفید کننده یا فسفات هستند خودداری کنید.
  • سرکه یک اسید است. تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از هرگونه خطر سلامتی انجام دهید. برای جلوگیری از تصادف از دستکش و عینک استفاده کنید.
  • مراقب دستور العمل های اینترنتی باشید که توصیه می کنند از غلظت های قوی سرکه استفاده کنید. با آن مانند مواد سوزاننده با احترام رفتار کنید.

لطفاً به یاد داشته باشید که هر کاری که ما در محیط انجام می دهیم – روی هر موجود زنده دیگری تأثیر می گذارد. تا جایی که می توانید مقداری علف های هرز برای حشرات بگذارید. و اگر باید کنترل علف های هرز را انجام دهید – از یک طبیعی استفاده کنید علف کش مثل این با سرکه.

سفارش فوری عسل ♥