علف های هرز رایجی که زنبورها را جذب می کنند


تصویر پنهان پینترست

وقتی زنبورها برای شهد و گرده علوفه جستجو می کنند، بهترین منابع را جستجو می کنند. آنها اصلا اهمیتی نمی دهند که گیاه به عنوان نمونه مطلوب یا علف هرز طبقه بندی شود. در واقع، برخی از مهم ترین منابع غذایی برای زنبورها علف های هرز محسوب می شوند. البته هر علف هرز برای زنبورها و سایر گرده افشان ها مفید نیست. با این حال، قبل از اینکه در از بین بردن تک تک آنها بیش از حد غیرت کنید – در نظر بگیرید که آیا آن گیاهان ناخواسته واقعاً هستند یا خیر علف های هرزی که زنبورها را جذب می کنند. ممکن است ناهار آنها را دور بریزید!

علف های هرز گلدار که زنبورها دوست دارند

زنبور عسل کارگر روی گل‌های آبی از علف‌های هرز غذا می‌جوید.

البته، همه نمی توانند با حیاطی پر از علف های هرز راضی باشند – مهم نیست که چقدر زنبورها تغذیه می کنند. من قطعا این را درک می کنم. اکثر ما خواهان تعادل هستیم و داشتن چمن کاری ضرری ندارد.

برای مناطقی که کنترل علف های هرز ضروری است، a قاتل علف هرز دوستدار زنبور عسل (یا علف کش). و آن را فقط در مواقعی و مکانی که واقعاً مورد نیاز است اعمال کنید.

در غیر این صورت، هنگامی که وضعیت حیاط خلوت یا باغ خود را ارزیابی می کنید، به این فکر کنید که برخی از علف های هرز را که شکوفا می شوند و شهد یا گرده برای زنبورها فراهم می کنند، باقی بگذارید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این را می توان در یک قطعه کوچک انجام داد – لازم نیست یک منطقه بزرگ باشد. این گیاهان مقاوم حتی می‌توانند بخش ارزشمندی از باغ شما باشند – برخی از آنها شکوفه‌دار هستند.

علف های هرز رایج برای زنبورها

اینها برخی از محبوب ترین ها هستند علف های هرز برای گرده افشان ها. بسیاری از آنها در چندین منطقه در سراسر کشور رشد می کنند. آیا برخی از علف های هرز در فهرست نشده دارید که بومی منطقه شما هستند؟ اگر چنین است، به من اطلاع دهید.

1. گیاهان قاصدک (گونه تاراگزاکوم.)

گل های قاصدک در شکوفه با تصویر زنبور عسل.

قاصدک ها مهم هستند منبع غذایی اولیه برای زنبورها آنها از ماه مارس تا اکتبر در بسیاری از مناطق شکوفا می شوند.

در مناطق گرم‌تر، اغلب قاصدک‌ها در گوشه‌های گرم حیاط – حتی در زمستان – یافت می‌شوند. این مهم است زیرا تعداد کمی وجود دارد گیاهان زمستانی که زنبورها را تغذیه می کنند.

گل های قاصدک به عنوان منبع غذایی اولیه ایفای نقش می کنند که هم شهد و هم گرده را فراهم می کند. با این حال، آنها هستند همیشه اولین گیاه غذایی شکوفا برای زنبورها نیست. بستگی به منطقه و آب و هوای شما دارد.

ممکن است بشنوید که برخی می گویند قاصدک منبع غذایی کاملی برای زنبورها نیست. این ممکن است درست باشد اما هیچ گیاهی کامل نیست.

گرده گل ها چندان عالی نیست، اما این گیاه منبع شهد خوبی است. اگه میتونی چند تا بذار قاصدک ها برای افزودن تنوع به رژیم غذایی زنبور عسل که یک چیز عالی است.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

با این حال، مجبور نیستید یک چمن پر از آنها را برای زنبورهای گرسنه بگذارید. در عوض در نظر داشته باشید که برخی از مناطق طبیعی را با الف ترک کنید انواع علف های هرز که زنبورها دوست دارند.

اما اگر تعداد زیادی از آنها دارید و از ساخت داروهای گیاهی لذت می برید، چگونه در مورد درست کردن مقداری مرهم قاصدک؟?

2. علف هرز جوجه (رسانه استلاریا)

شکوفه های سفید گیاه علف هرز جوجه در تصویر باغ.

جوجه هرز یک فصل خنک با رشد کم است گیاهی که می تواند مهاجم باشد. شاخ و برگ آن یک ساله در نظر گرفته می شود، ممکن است در تمام سال در آب و هوای گرم سبز بماند.

از دانه تکثیر می شود. گلهای سفید کوچک فقط به مدت 1 روز باز می شوند اما گیاه گلهای زیادی تولید می کند.

مشترک علف هرز جوجه عمدتاً منبع شهد زنبورها است. گاهی از گلهای کوچک هم شهد و هم گرده جمع آوری می شود. این گیاه برای یک دشت یا منطقه بومی که اجازه رشد وحشی را دارد مناسب تر است.

یافتن علف هرز جوجه در حیاط خانه خود در اوایل فصل غیرمعمول نیست. سپس، هنگامی که چمن شروع به رشد کرد، از بین می رود.

3. هنبیت (آپلکسیکول لامیم)

بنفش روی علف های هرز حنبیت شکوفه می دهد که تصویر زنبورها را تغذیه می کند.

Henbit یک سالانه زمستانی است که فقط برای یک فصل زندگی می کند. برگ ها در پاییز ظاهر می شوند و در ماه های زمستان باقی می مانند.

در اواخر زمستان، حنبیت گل می دهد و دانه هایی تولید می کند که به گیاهان فصل آینده تبدیل می شوند. هنبیت دارای گل‌های باریک بنفش بلند و برگ‌های قلبی شکل با لبه‌های گوش‌دار است.

این گیاهان با ریشه های کم عمق، با کشیدن آنها به سمت بالا قبل از گلدهی آسان تر از بین می روند. با این حال، ممکن است بخواهید برخی را در چند زمینه ترک کنید. آنها منابع مهم شهد برای زنبورها هستند.

4. ددنتل بنفش-(لامیم پوپوروم)

چند علف هرز گزنه بنفش در تصویر شکوفه.

بنفش Deadnettle نیز یک سالانه زمستانی است. این نیز یکی از اعضای خانواده نعناع (مانند henbit) است و این دو اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند.

با داشتن زمان گلدهی یکسان، هنبیت و گزنه بنفش اغلب در یک مکان دیده می شوند.

هر دوی اینها علفهای هرز زنبورها را به صورت جرمی در w جذب می کنندآrm زمستان روزها. تهیه شهد و گرده مهم برای کلنی های گرسنه در اوایل فصل – زمانی که گیاهان زیادی شکوفا نمی شوند.

گرده جمع آوری شده از گزنه قرمز روشن است. گل‌های بنفش بنفش (که در اروپا آن را قرمز هم می‌نامند) به رنگ بنفش تیره گل‌های هنبیت نیستند. یکی از ویژگی های قابل توجه گزنه برگ های ارغوانی رنگ در بالای گیاه است.

5. اسپیدول (ورونیکا پرسیکا)

زنبور عسل در جستجوی علوفه روی گلهای آبی گیاه اسپیدول.

اسپیدول یک بومی سالانه کم رشد در آسیا است. طول این گیاه 12-4 اینچ است و در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفا می شود. آن را ترجیح می دهد جزئی به آفتاب کامل و خاک لومی مرطوب.

تک گل های آبی رنگارنگ در روزهای آفتابی باز می شوند. این علف هرز گلدار زنبورهای کوچک و تعدادی مگس را جذب می کند.

تکه اسپیدول من با زنبورهای عسل جوینده در روزهای گرم زمستان پوشیده شده است. گل‌های اسپیدول که شهد و گرده‌ها را فراهم می‌کنند، افزودنی زیبا به یک منطقه طبیعی هستند.

زنبورهایی با یک نقطه قرمز روی سرشان

زنبورداران جدید و دیگر عاشقان زنبور عسل اغلب منظره ای کنجکاو می بینند. چرا زنبورهای علوفه جوی من یک نقطه قرمز روی سر خود دارند؟ – درست بین چشمانشان؟

اگرچه ممکن است به نظر برسد که این یک بیانیه مد توسط زنبورها است، اینطور نیست. آنچه می بینید گرده علف هرز است!.

بسته به ساختار گل گیاهی که آنها کار می کنند، گاهی اوقات سر زنبور عسل با بساک های پوشیده از گرده در تماس است. این باعث ایجاد یک نقطه گرده زیبا روی سر آنها می شود – درست بین چشم ها.

منطقه طبیعی با ترکیبی از علف‌های هرز شکوفه‌دار که زنبورها را به خود جذب می‌کنند.

منابع غذایی اوایل فصل

علف های هرز به عنوان گیاهانی نسبتاً مقاوم شناخته می شوند. آنهایی که در باغ من هستند اغلب خیلی بهتر از آنچه من آرزو دارم رشد می کنند.

اما از آنجا که آنها سخت هستند، برخی از اواخر زمستان / اوایل بهار علف های هرز غذای ارزشمندی را برای زنبورهای عسل فراهم می کنند. آنها می توانند دمای سرد و شاید کمی یخبندان را تحمل کنند.

از آنجایی که کلنی‌های زنبور از زمستان بیرون می‌آیند و در روزهای گرم به بیرون می‌روند، مشتاق شهد و گرده تازه هستند.

حتی کلنی هایی که هنوز در کندو انبارهای غذایی خوبی دارند، به طور فعال آذوقه تازه را جمع آوری می کنند. دماهای گرمتر و طولانی شدن نور روز نشان می دهد که بهار نزدیک است.

کارگر زنبورهای علوفه جویی، هر روز که آب و هوا اجازه می دهد کار کنید. ورود شهد تازه باعث تحریک می شود ملکه زنبور عسل برای افزایش تخمگذاری.

گرده تازه جمع آوری شده از انواع مختلف علف های هرز شکوفا به تغذیه زنبورهای در حال رشد کمک می کند.

این مستعمره سخت کار می کند تا جمعیت خود را افزایش دهد. کارگران بیشتری برای اصلی مورد نیاز خواهد بود جریان عسل در چند ماه

بسیاری از مناطق باد را در اواخر زمستان / اوایل بهار تجربه می کنند. علف‌های هرز رشد کمی دارند، بنابراین زنبورها می‌توانند برای آنها علوفه بخرند – حتی در روزهای بادی.

علف های هرز در واقع به زنبورها غذا می دهند

در مقابل کشیدن اینها مقاومت کنید علف های هرزی که زنبورها دوست دارند و برای غذا استفاده می کنند تا زمانی که می توانید در اواخر زمستان. آنها شهد و گرده مهمی را برای بسیاری از انواع گرده افشان ها فراهم می کنند. وقتی می توانید، چند منطقه طبیعی را به صورت پراکنده در اینجا و آنجا بگذارید.

علف های هرز می توانند بخشی از شما باشند طراحی باغ زنبور عسل. زنبورهای عسل با رژیم غذایی متنوع رشد می کنند. داشتن مخلوطی از بسیاری از گیاهان گلدار بهترین راه برای کمک به رسیدن به آن هدف است. ممکن است برای ما علف هرز باشد اما برای یک زنبور گرسنه… صبحانه است!

سفارش فوری عسل ♥