عسل چوب ترش چیست؟ – زنبورهای عسل کارولینا


انواع مختلف عسل در هر منطقه بر اساس شهد گیاهی موجود تولید می شود. اغلب نام عسل به وضوح منبع شهد را مشخص می کند. اما برخی از انواع عسل های گونه خاص هستند. عسل چوب ترش چیست؟ مزه ترش داره؟ از کجا آمده است؟ در واقع این عسل خاص در منطقه ای که در آن تولید می شود مورد علاقه است.

Sourwood Honey-یک مورد علاقه منطقه ای

درختان ترش در حال شکوفه که توسط زنبورها برای تولید تصویر عسل بازدید می شود.

عسل چوب ترش در منطقه آپالاچی بسیار محبوب است. این یک غذای مورد علاقه محلی است و تنها نوعی که برخی از مردم محلی می خورند. در واقع ما آنقدر آن را دوست داریم که چیز زیادی برای فروش نداریم.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

بیشتر این محصول خاص در اینجا در منطقه ما مصرف می شود. خیلی خوب است چیز زیادی برای فروش باقی نمانده است.

زنبورها عسل چوب ترش می سازند از شهد گیاهی مانند هر نوع عسل دیگر. اما، به منظور ایجاد این عسل مخصوصشهد از شکوفه های درخت سورگوم جمع آوری می شود.

تصویر شکوفه های درخت ترش سفید.

درخت (Sourwood tree -oxydendron arboretum) بومی کوه های آپالاش در ایالات متحده است. می توان آن را در حال رشد در کناره های کوه به عنوان یک درخت زیر طبقه یافت.

درختان کجا رشد می کنند؟

محدوده بومی آن شامل شمال جورجیا، کوه های کارولینای شمالی (منطقه کوه سیاه نیز) و ارتفاعات بالای کارولینای جنوبی است. اما، ممکن است در مناطق دیگر نیز شاهد شکوفایی آن باشید.

درخت ترش زمانی که شکوفا نیست به سختی قابل توجه است. آن را خواهید دید که در امتداد دامنه کوه ها و کوهپایه های ما رشد می کند. وقتی گل های زنگوله ای سفید باز می شوند، درخت به راحتی قابل تشخیص است.

من خوش شانس هستم که در مزرعه کوچکم چند درخت سوروود دارم. آنها در ماه ژوئن در زمانی که چیزهای زیادی شکوفا نمی شود، نمایش زیبایی ایجاد می کنند.

ارتفاعات بالاتر آپالاشیا نسبت به کوهپایه ها دارای شهد بیشتری است که شکوفه های چوب ترش تولید می کند. این درختان معمولا درختان کوچک زیر طبقه هستند. آنها می توانند به ارتفاعات بالاتری برسند که در آن شرایط رشد بهتر است.

در پاییز، برگ ها با رنگ زنده می شوند. دیدن برگ های زرد، قرمز و بنفش روی یک درخت غیرعادی نیست. درختان زینتی عالی، درختان ترش خاک اسیدی را دوست دارند.

شما اغلب آنها را در حال رشد در پشته های بالای نهرها خواهید دید. سال‌ها قبل از اینکه زنبوردار شوم، درختانم را نجات دادم. من خیلی خوشحالم که انجام دادم.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر زنبور عسل در حال جمع آوری شهد چوب ترش از شکوفه ها.

نحوه تولید عسل چوب ترش

زنبورداران چگونه زنبورهای عسل را برای بدست آوردن عسل تک گلی مانند Sourwood مدیریت می کنند؟ بیشتر عسل مخلوطی از شهد بسیاری از گیاهان گلدار است.

یک کندو استاندارد شامل جعبه هایی است که توسط زنبورها برای پرورش جوان و ذخیره غذا استفاده می شود. در بالای کندو استاندارد، من اضافه می کنم “سوپر عسلکه عسل اضافی را نگه می دارد.

هنگامی که درختان اطراف حیاط زنبور عسل من شروع به شکوفه دادن کردند، من تمام عسل های نیمه پر شده را حذف می کنم و جعبه های خالی را به جای آنها می گذارم.

در طی چند هفته گلدهی، عسل تولید شده به صورت چوب ترش است. منابع شهد دیگر بسیار کمی در دسترس است، بنابراین زنبورها برای شکوفه دادن کار می کنند.

تولید عسل سال به سال متفاوت است

در حالی که این درخت در مناطق خارج از جنوب شرقی رشد می کند و شکوفا می شود، این درختان شهد کافی برای تولید عسل تولید نمی کنند.

تولید شهد درختان Sourwood به ارتفاع مرتبط است. مناطق مرتفع کوهستانی نسبت به کوهپایه ها شهد بیشتری تولید می کنند.

در ماه های ژوئن و ژوئیه، آپالاچی های جنوبی و مرکزی با شکوفه های چوب ترش سفید زنده می شوند. در کارولینای جنوبی، ممکن است این درختان را در منطقه میانی ایالت کلمبیا پیدا کنید.

اما، عسل کوچک Sourwood در جنوب Pickens، SC تولید می شود. (واقع در بخش شمالی ایالت). درختان ترش در ارتفاع بالاتر از 1000 فوت بهترین محصول را دارند.

زنبورداران به امید برداشت خوب

زنبورداران کارولینای جنوبی در شمالی ترین گوشه ایالت می توانند محصول عسل Sourwood را درو کنند. اما، ما ارتفاعی برای تولید شهد به اندازه کوه های مرتفع NC نداریم.

شهد تا بعدازظهر به ته گل های قوطی شکل نمی رسد. زنبورها تنبل نیستند، بنابراین صبح ها شهد سماق را برداشت می کنند. این به سوروود کارولینای جنوبی بیشتر سال ها رنگ مایل به قرمزی می دهد.

عسل Sourwood محلی ما طعم خوشمزه ای را که ما انتظار داریم حفظ می کند.

هر سال، من داستان‌هایی از مشتریانی می‌شنوم که قیمت‌های زیادی برای عسل رنگی شفافی که چوب ترش نیست، پرداخت می‌کنند.

هنگام خرید عسل، شما تحت الحمایه تولید کننده هستید. سوال بپرسید، خود را آموزش دهید و فریب قیمت هایی که برای یک عسل ممتاز به نظر می رسد بسیار پایین است نخورید.

آیا عسل سوروود ترش است؟

آیا عسل چوب ترش مزه ترش دارد؟ نه اصلا همه طعم عسل بسته به منبع شهد متفاوت است. این عسل پرطرفدار دارای طعمی غنی و کره ای با طعمی مطبوع است.

این عسل معمولاً یک رنگ کهربایی روشن است – رنگ روشن تر از سایر عسل های منطقه. اگرچه در کوهپایه‌ها، شهد را اغلب با کمی شهد سماق مخلوط می‌کنند، بنابراین رنگ آن شفاف نیست.

آیا عسل چوب ترش برای شما مفید است؟

در فواید عسل چوب ترش برای سلامتی همان هستند فواید سلامتی هر عسل خام جدا از طعم فوق العاده اش (آیا این کافی نیست؟ LOL)، فقط خوب است!

عسل یک منبع انرژی فوری برای ورزشکاران است. حاوی مواد معدنی و آنتی اکسیدان است و جایگزین مناسبی برای سایر اشکال شیرین کننده است.

یک قاشق غذاخوری عسل در فنجان قهوه صبحگاهی شما یک منبع قند طبیعی بدون مواد مصنوعی اضافه می کند.

اگر دچار سرماخوردگی شدید، چای داغ شیرین شده با عسل چوب ترش لذت بخش است. طعم غنی و کره ای آن به خوبی با اکثر چای های گیاهی ترکیب می شود.

این یک طعم ملایم است که طعم چای را زیاد نمی کند. (برخی از انواع عسل طعم چای را می پوشانند.)

خواص ضد باکتریایی هر عسل خام گلودرد را تسکین می دهد و به سرفه کمک می کند. حتی می توانید استفاده کنید عسل برای تسکین سرماخوردگی.

از عسل خام می توان برای درمان سوختگی و زخم استفاده کرد. پس از تمیز کردن زخم، عسل خام را بمالید و به آرامی بانداژ کنید. عسل به بهبود و جلوگیری از عفونت کمک می کند.

(اطلاعات خوبی برای یک کوهنورد. یک بطری کوچک عسل می تواند منبع انرژی و درمان زخم نیز باشد!)

اما، فواید سلامتی چیزی نیست که عسل سوروود را عالی می کند. همه چیز به سلیقه بستگی دارد. هیچ عسل دیگری مانند طعم آن نیست.

خرید عسل خالص چوب ترش

جمله ای را به یاد می آورم که سال ها پیش در یک مجله معروف زنبورداری خوانده بودم. مصرف عسل ترش بیش از تولید سالانه است. درباره اش لحظه ای فکر کن.

تقاضای این عسل به حدی است که قیمت بالایی دارد. دیدن یک لیتر عسل Sourwood با قیمت 20 دلار و بالاتر غیرعادی نیست! ما بیشتر محصول را به صورت محلی مصرف می کنیم. (آیا می توانید ما را سرزنش کنید؟)

هنگام خرید این عسل، حتما نظرات را بخوانید. ممکن است یک زنبوردار محلی در منطقه با عسل Sourwood پیدا کنید. هر چه زنبوردار کوچکتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت بهترین طعم عسل چوب ترش است.

برخی از زنبورداران کوچک در منطقه فقط چوب ترش تولید می کنند – آنها زحمت جمع آوری دیگری را ندارند. عسل سوروود آنقدر مورد توجه مردم محلی است که هر سال جشنواره سوروود در بلک ماونتین، NC برگزار می شود.

سفارش فوری عسل ♥