عسل و دارچین برای تسکین سرفه


این احتمال وجود دارد که در دوره ای از زندگی خود سرفه را تجربه کنید. در سال های اخیر، علاقه به درمان های خانگی و داروهای هومیوپاتی افزایش یافته است. عسل خام یک عنصر محبوب در بسیاری از این داروهای عامیانه است. یکی دیگر از بازیگران محبوب در بخش سلامت، دارچین آسیاب شده است. جای تعجب نیست که این دو اغلب با هم متحد می شوند و دوتایی پویا را تشکیل می دهند عسل و دارچین برای تسکین سرفه

آیا عسل و دارچین برای سرفه مفید است؟

بسیاری از مردم (و برخی از پزشکان) مصرف کمی عسل را هنگام سرفه توصیه می کنند. چه یک قاشق را مستقیماً از شیشه بردارید – یا آن را با مایعات دیگر ترکیب کنید، عسل گلوی خام شما را تسکین می دهد.

استفاده از عسل برای تسکین سرماخوردگی ممکن است ایده جدیدی برای خانواده شما باشد. اما، استفاده از آن به سال ها قبل برمی گردد. مدتها قبل از اینکه یک Walgreens یا CVS در هر گوشه خیابان بنشیند، بشر با بیماری مبارزه کرد.

ما بیش از حد به خرید وسایل کمکی بهداشتی در جعبه و بطری عادت کرده ایم. سال‌ها پیش، باید از موادی که به‌راحتی در دسترس بودند، تسکین یافت.

در واقع، تعداد زیادی وجود دارد راه های استفاده از عسل، همیشه باید مقداری را در دست داشته باشید. یک امتیاز اضافی، حتی خام نگهداری عسل آسان است و بد نمی شود سالها و سالها ادامه خواهد داشت.

آیا واقعا کار می کند؟

اگرچه بسیاری از مردم ادعا می کنند که عسل سرفه را تسکین می دهد – این ادعاها عمدتاً حکایتی هستند (بدون تحقیقات علمی).

اگر به نظر می رسد یک دستور غذای خاص یک فرد مبتلا به سرماخوردگی را تسکین می دهد، افراد یافته های خود را با خانواده و دوستان به اشتراک می گذارند. این دستور العمل ها و استراتژی ها از طریق نسل ها منتقل می شود.

چرا مطالعات علمی در مورد استفاده از عسل و سایر فرآورده های طبیعی کم است؟ تحقیقات علمی توسط شرکت های بزرگ دارویی تامین می شود. آنها هیچ سود مالی از اثبات اثربخشی یک محصول طبیعی نخواهند داشت.

اما در سال های اخیر، کلینیک مایو گزارش می دهد که عسل به تنهایی برای برخی از مبتلایان به سرفه تسکین می دهد. برای کودکان بسیار خردسال یا افراد با سیستم ایمنی ضعیف مناسب نیست – با پزشک خود مشورت کنید.

چرا از عسل و دارچین با هم استفاده کنیم؟

عسل حاوی خواص ضد میکروبی و آنتی بیوتیکی طبیعی است که باعث سلامتی می شود. همچنین ضد التهاب است و ضخامت مایع در گلوی خام احساس خوبی دارد.

دارچین یکی از آن گیاهانی است که قرن ها برای مسائل مختلف سلامتی در طب سنتی آسیایی مورد استفاده قرار می گیرد. ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است – این بدان معنی است که از رشد بسیاری از چیزهای تند و زننده جلوگیری می کند.

مخلوط کردن عسل و دارچین با هم یک مقوی خوش طعم ایجاد می کند که علائم سرفه را آسان می کند و به بهبودی بدن کمک می کند. اضافه کردن دارچین یا آب لیمو ضروری نیست، اما آنها دارای خواص تسکین دهنده خود هستند. و، برخی از ما واقعا طعم آن را دوست داریم.

اگر از داروهای طبیعی لذت می برید، تهیه بسیاری از آنها در خانه آسان است. اگر سرفه شما را آزار می دهد – دستور العمل من را امتحان کنید قطره عسل خانگی برای سرفه.

کودکان در حال لذت بردن از عسل از تصویر گلدان.

عسل برای سرماخوردگی در کودکان نوپا

عسل خام محصول خطرناکی نیست. اما، از آنجایی که خام است و عملیات حرارتی نشده است، این احتمال وجود دارد که برای نوزادان یا کودکان زیر 1 سال خطرناک باشد.

قبل از دادن عسل خام به کودکان در هر سنی با پزشک خود مشورت کنید. این احتیاط در مورد هر کسی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد نیز صدق می کند.

طرز تهیه چای با عسل، لیمو و دارچین در فنجان سفید.

دستور العمل های عسل و دارچین

راه های مختلفی برای دریافت مقداری عسل در سیستم بدن برای تسکین علائم سرفه یا سرماخوردگی وجود دارد. موادی را که دوست دارید اضافه کنید. چند نکته که شما را راه میاندازد.

دستور اولیه

توصیه رایج: دو قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق چایخوری دارچین قبل از خواب مخلوط کنید. من باید این را در آب گرم حل کنم. در طول روز، می توانید این درمان را هر 2 تا 3 ساعت یکبار تکرار کنید.

** توجه شخصی: این مقدار دارچین برای من کمی زیاد است – ممکن است بخواهید کمی کمتر آن را آزمایش کنید.

چای عسل و لیمو

 • 1 فنجان آب بسیار گرم
 • آب ½ لیمو
 • 2 قاشق غذاخوری عسل خام
 • 1 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده (سیلون)

این نوشیدنی را قبل از سرد شدن میل کنید. این روش درمانی من برای گلودرد است. اگر شما یکی از لیوان گرم کن، کمک بزرگی به خوب و گرم نگه داشتن عسل و دارچین شما است! به عنوان یک گزینه دیگر، این عسل را در نظر بگیرید، چای زنجبیل لیمویی که از تزریق استفاده می کند.

دستور تهیه تادی داغ دارچین

البته این یک دستور العمل برای بزرگسالان است

 • ½ فنجان آب گرم
 • 1.5 اونس براندی
 • آب 1 قاچ لیمو
 • 1 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده
 • عسل خام برای شیرین شدن به مزه
عسل در یک شیشه، چوب دارچین و لیمو در یک تصویر فنجانی.

دستور العمل شکننده گلو درد

برای گلودرد واقعا خوب است زیرا آب لیمو کمتری دارد. برای تسکین درد مکرر جرعه بنوشید.

 • 1 فنجان آب گرم
 • 2 قاشق غذاخوری عسل
 • 1 پیمانه دارچین سیلان
 • 1 قاشق غذاخوری آب لیمو

یکی دیگر از داروهای گیاهی محبوب که شامل استفاده از عسل است، Fire Cider است. حتی می توانید خودتان درست کنید تونیک آب خانگی آتشی!

** افراد کمی به عسل، لیمو، دارچین و غیره حساسیت دارند، اما اگر در مورد هر یک از این موارد نگران هستید، با پزشک خود مشورت کنید. یاد آوردن، بدون عسل خام برای نوزادان

هوم، گلوی من کمی خراشیده می شود – یک فنجان چای داغ با آب لیمو و عسل در حال حاضر بسیار خوب به نظر می رسد. خوشبختانه من مقدار زیادی عسل و دارچین در دستانم دارم.

بهترین برنامه درمانی ما در هنگام سرماخوردگی و آنفولانزا استراحت، تغذیه مناسب و تلاش برای تسکین علائم است. تونیک‌های گیاهی یک درمان طبیعی موثر را ارائه می‌کنند تا حداقل به شما کمک کنند تا زمانی که در انتظار فرآیند سرماخوردگی هستید احساس آرامش کنید.

سوالات رایج در مورد استفاده از عسل و دارچین

آیا عسل سرماخوردگی را درمان می کند؟

نه، متأسفم، عسل درمانی برای سرماخوردگی یا آنفولانزا نیست. اما من میفهمم چرا میپرسی وقتی احساس بدی دارید، می خواهید سریعاً بهتر شوید! یک درمان کامل بهترین نتیجه را در حال حاضر خواهد داشت!

شما را درمان نمی کند، اما با استفاده از عسل خام یا مخلوطی از آن عسل و دارچین تا حدودی علائم را تسکین می دهند.

آیا عسل برای شما خوب است؟

بله، برای اکثر مردم عسل انرژی، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر فواید سالم را تامین می کند.

کدام عسل برای سرماخوردگی و سرفه مناسب است؟

نوع عسلی که برای سرفه استفاده می شود واقعاً اهمیت چندانی ندارد. شما ممکن است انتخاب کنید عسل گل وحشی، عسل شبدر ، عسل گندم سیاه و غیره

در سالهای اخیر، عسل مانوکا محبوبیت پیدا کرده است. با این حال، این بدان معنا نیست که عسل معمولی برای بیشتر مصارف خوب نیست.

زنبورداران در مقیاس کوچک بهترین منبع برای عسل خام هستند. آیا باید از منطقه خود عسل محلی بخرید؟ اگر زنبوردار محلی را نمی شناسید چه؟ برای تسکین سرماخوردگی و سرفه، مهم نیست که عسل در نزدیکی خانه شما تولید شود. شما فقط به عسل خالص نیاز دارید.

اگر با آلرژی مبارزه می‌کنید، می‌خواهید عسلی را خریداری کنید که از منطقه‌ای با همان گونه‌های گیاهان و درختان شما می‌آید. برای گلودرد، من فکر نمی کنم منطقه مبدا مهم باشد.

*** سلب مسئولیت پزشکی
من زنبوردار هستم نه پزشک. اینها ترکیباتی هستند که مشتریان و دوستان من برای تسکین به آنها سوگند یاد می کنند. همیشه قبل از استفاده از هر گونه داروی طبیعی از پزشک مشاوره بگیرید.

نوشته عسل و دارچین برای تسکین سرفه اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥