عسل عسل چیست؟ – زنبورهای عسل کارولینا


عسل عسلک ترشحات قندی حشرات است که توسط زنبورهای عسل برداشت می شود. اگرچه از بسیاری جهات شبیه عسل معمولی است، اما یکسان نیست. اغلب نامیده می شود عسل جنگلی این به این دلیل است که زنبورها اغلب آن را از سطوح مختلف گیاهان مانند برگ، ساقه و پوست جمع می کنند. یک تصور غلط رایج این است که این محصول خاص مربوط به نوع خاصی از درخت خربزه است. هیچ چیز نمی تواند دورتر از حقیقت باشد.

عسل شبنم عسل تیره رنگ در یک شیشه شیشه ای با تصویر دیپر چوبی.

عسل عسل در مقابل عسل معمولی

عسلک ماده ای چسبنده است که توسط برخی از انواع حشرات مانند شته ها دفع می شود. شته ها حشرات مکنده ای هستند که از شیره گیاهان تغذیه می کنند. آنها شیره را نه برای قندها، بلکه برای پروتئین های موجود در آن می خورند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

از آنجایی که شیره حاوی مقدار زیادی آب است، شته ها باید شیره زیادی مصرف کنند تا پروتئین مورد نیاز خود را دریافت کنند. آب و قند اضافی از بدن دفع می شود.

این ماده شیرین را عسلک می نامند و توسط بسیاری از حشرات و حیوانات مختلف مصرف می شود.

به طور معمول زنبورها شهد گیاهی را از میلیون ها گیاه شکوفه جمع آوری می کنند. در داخل کندو، قندهای پیچیده به ماده پایدارتری تبدیل می شود – شهد تبدیل به عسل می شود. در مستعمره از زمستان جان سالم به در می برد با مصرف این غذای ذخیره شده در شانه.

عسل عسلی رنگ تیره در یک شیشه شیشه ای کوچک تصویر.

آیا هانیدو مدفوع عسل است؟

باید اعتراف کنم که منبع این ماده قندی کمی جای تامل دارد. با این حال به همان روشی که منظم است عسل استفراغ نیست، این محصول مدفوع نیست. حداقل نه در اصطلاح متعارف.

این یک رسوب قندی است که روی برگ گیاهان ترشح می شود. رایج ترین تولید کنندگان شته ها، حشرات فلس دار یا قارچ هستند. سیستم گوارشی ساده آنها به سادگی آب و قند اضافی را دفع می کند.

عسل زنبورها عسل جمع می کنند مانند شهد گیاهی. داخل محصول مکیده و با آنزیم ها مخلوط شده و به کندو منتقل می شود.

زنبورهای خانگی به محض ورود به کندو، آنزیم‌های بیشتری را اضافه می‌کنند، از جمله آنزیم خاصی به نام -اینورتاز. این به تبدیل قندها به شکل پایدارتر کمک می کند. سپس، محتوای آب کاهش می یابد تا محصولی برای نگهداری طولانی مدت مناسب باشد.

از دیدگاه زنبورها، عسلک جمع آوری می شود و مانند شهد گیاه از آن استفاده می شود. و اغلب با عسل گل مخلوط می شود.

زنبورهای عسل در حال جمع آوری ترشحات عسلک از گیاه مدلار.

طعم عسل عسلی

فرآیند جمع آوری و تبدیل بسیار مشابه است. اما این محصول خاص دقیقاً مشابه عسل معمولی نیست.

تمایل به داشتن طعم و عطر قوی تری دارد و تیره تر است. در حقیقت، رنگ این عسل می تواند بسیار تیره و گاهی اوقات رنگ مایل به سبز داشته باشد.

هنگامی که در اواخر تابستان تولید می شود، به ویژه قوی است. علاوه بر اسیدی بودن کمتر، طعم چوبی یا مزه خفیف آن غیر معمول نیست.

عسل عسل یکسان نیست معمولی هستند

همچنین، برخی از تغییرات شیمیایی وجود دارد. عسل عسلی تمایل بیشتری به خاکستر دارد.

در حالی که زنبورها می توانند از عسل عسلک استفاده کنند – می تواند باعث اسهال خونی در کلنی هایی شود که محدود هستند و قادر به حذف مواد زائد نیستند.

همچنین فاقد هر یک از پروتئین های گرده در غذاهای تهیه شده از شهدهای گیاهی یافت می شود. این ویژگی ها آن را به یک غذای نامطلوب برای فروشگاه های زمستانی تبدیل می کند.

تصویر مورچه ها در حال جمع آوری عسلک از شته ها.

جایی که زنبورها عسل را جمع آوری می کنند

در برخی موارد، عسلک می تواند در مقادیری رخ دهد که ممکن است تصور شود که خود گیاه این ماده را تولید می کند. با این حال، این حشرات مختلف شیره مکنده هستند که تولیدکنندگان واقعی هستند.

درختان بزرگترین منبع هستند – کاج، صنوبر، چوب راش، بلوط، بید، صنوبر و هلو رایج ترین آنها هستند. چند گیاه مانند پنبه یا آفتابگردان ممکن است یک منبع باشند.

مانند عسل معمولی، زنبورها می توانند این ماده را از منابع مختلف جمع آوری کنند. این به دلیل تفاوت های فردی در حشرات و شیره موجود در آن، تنوع رنگ و طعم را به همراه دارد.

فواید عسل عسل برای سلامتی

این عسل در مناطق اروپا بسیار محبوب است. این گیاه به دلیل طعم و مزایای سلامتی احتمالی در یونان، اسلوونی، اتریش، ایتالیا و سوئیس ارزش دارد. در یونان، عسل صنوبر حدود 5 درصد از کل تولید این کشور را تشکیل می دهد.

آیا عسل عسل برای شما بهتر است؟ شاید. به طور کلی از نظر مواد معدنی و اسیدهای آمینه بیشتر از عسل گل است. و برخی معتقدند، ممکن است به دلیل سطوح بالاتر گلوکز اکسیداز، خواص ضد باکتریایی بالاتری داشته باشد.

زنبورهای عسل حشراتی زحمتکش هستند که غذا را از بهترین منبع ممکن جمع آوری می کنند. در حالی که آنها ممکن است شهد گیاهی را ترجیح دهند، اگر به وفور در دسترس نباشد – آنها به دنبال منبع دیگری خواهند بود.

این احتمال وجود دارد که مقداری عسل عسل مصرف کرده باشید – حتی اگر از این کار آگاه نبوده باشید. دیدن زنبورهایی که در اواسط تابستان روی برگ های بلوط کار می کنند، غیرعادی نیست در زمان کمبود شهد در منطقه من و همه چیز در کندو با هم مخلوط می شود.

سفارش فوری عسل ♥