فروشگاه عسل طبیعی تهران هانی

عسل رسیده چگونه است؟

عسل رسیده و عسل نارس و تفاوت آنها

ایران با دارا بودن اقلیم آب وهوایی متنوع و گستردگی پوشش گیاهی، جزو بهترین مناطق برای تولید عسل های طبیعی با خواص و طعم گوناگون می باشد. احتمالا برای شما هم پیش آمده که با سفر به شهرهای مختلف قصد داشته اید سوغاتی برای خود یا نزدیکان خریداری کنید یکی از سوغاتی های منحصر به فرد هر شهری عسل طبیعی آن منطقه است .
اما همیشه این دغدغه وجود دارد که عسل طبیعی چه خصوصیاتی دارد ؟ بهترین نوع عسل منطقه کدام است ؟ چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم ؟
برای اینکه بتوانید یک عسل طبیعی با کیفیت را خریداری کنید لازم است خصوصیات عسل طبیعی را بشناسید . یکی از این موارد ، تفاوت عسل رسیده با عسل نارس است .

عسل رسیده چیست ؟

در طی فرآیند تولید عسل، زنبورهای کارگر شهد گل هایی که در کیسه داخلی بدنشان جمع آوری کردند را به کندو میبرند. هر بار که این روند را تکرار میکنند مقداری از آب شهد را برای فعالیت بدنی خود استفاده میکنند ومابقی را ازطریق کلیه دفع و به بیرون کندو می ریزند. شهدی که زنبورها از عسل دان خود وارد سلول های کندو میکنند عسل نارس است. بعد از این مرحله زنبورهای دیگر برای جلوگیری از فاسد شدن عسل نارس، شروع به غلیظ سازی آن می کنند.
این زنبورها بر روی لبه سلول ها می نشینند و با خرطوم های خود عسل نارس ذخیره شده را می مکند، هر بار که این کار را انجام میدهند مقداری از رطوبت شهد را میگیرند و به آن آنزیم دیاستاز یا آمیلاز اضافه میکنند، این روند را به قدری ادامه می دهند تا شهد به عسل رسیده و با قوام تبدیل شود .

تا هر زمان که بخواهید میتوانید عسل رسیده را بدون ترس از فاسد شدن نگه داری کنید.

جالب است بدانید زمانی که روند شهد آوری به داخل کندو در جریان است به دلیل گرمای داخل کندو، عسل نارس و رقیق ذخیره شده در سلول ها در حال تبخیر شدن هستند. این تبخیر باعث میشود که رطوبت داخل کندو بالا برود و برای عسل های غلیظ شده و قوام آمده که در سلول های سرباز ذخیره شده اند مشکل آفرینی کند. زنبورهای کارگر با پرواز و بال زدن بر فراز کندو جریان هوا را به گردش در می آورند تا دما و رطوبت کندو ثابت بماند و با تبخیر سطحی عسل های موجود غلیظ شوند .
زنبوردارانی که دانش و مهارت کافی در پرورش زنبور و تولید عسل را دارند به راحتی می توانند عسل طبیعی رسیده از عسل نارس را تشخیص دهند و زمان برداشت یک محصول با کیفیت را تخمین بزنند .

زمان برداشت عسل با توجه به شرایط اقلیمی و میزان شهد و میزان ذخیره سازی عسل در کندو ها تعیین می شود .

یکی از راه های تشخیص عسل رسیده از نارس به این شکل است که قاب عسل را کج نگه دارید با دست ضربه ای کوچک به آن بزنید، اگر عسل به صورت قطرات آب از شان عسل بیرون ریخت عسل نارس و هنوز غلظت لازم برای برداشت پیدا نکرده است. اگر همچین عسلی را برداشت کنند به دلیل رطوبت بالا و غلظت کم تخمیر و ترش می شود . اکثر مردم معتقدند که زنبورها سلول های پر شده از عسل رسیده را با موم می پوشانند و عسلی که سر پوشیده نیست عسل نارس است و هنوز آماده برداشت نیست. در واقع یک کندودار با تجربه میتواند تشخیص دهد حجره هایی که هنوز با موم پوشیده نشده اند حاوی چه نوع عسلی است .
ممکن است این حجره ها به صورت نیمه پر و حاوی عسل رسیده روز قبل باشند، یا قسمت پایینی حفره ها عسل رسیده و قسمت بالایی آن عسل نارس ذخیره شده باشد. زنبورها زمانی برروی سلول های کندو درپوشی از موم قرار میدهند که اولا سلول ها کاملا از عسل پر شده و درنهایت عسل ذخیره شده غلیظ و رسیده باشد . با دانستن تفاوت عسل طبیعی رسیده با عسل نارس و خصوصیات عسل طبیعی باکیفیت می توانید علاوه بر خرید یک سوغات مفید و طبیعی، از اقتصاد مردم آن منطقه هم حمایت کنید

ارسال نظر