عسل در مقابل عسل خام – چه تفاوتی دارد


عسل یک ماده شیرین است که توسط زنبورها تولید می شود. کلنی آن را در لانه زنبوری مومی ذخیره می کند تا به عنوان منبع غذایی در زمستان استفاده شود. انسان ها نیز از آن استفاده می کنند. برای آن دسته از ما که نگران تغذیه هستیم، استفاده از هر ماده غذایی به شکل “خام” یک امتیاز مثبت است. اما، برچسب ها در فروشگاه می توانند گیج کننده باشند. تفاوت عسل با عسل خام چیست؟

عسل شما معمولی است یا خام؟

سفر به سوپرمارکت برای کسی که به دنبال خرید یک شیشه عسل است ممکن است گیج کننده باشد. اول، چندین وجود دارد انواع مختلف عسل خریدن. سپس، شما باید تمام اصطلاحات بازاریابی را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه معنایی دارند.

برای درک اصول اولیه خرید یا فروش عسل، باید روند رسیدن آن از کندو به کوزه را بررسی کنیم.

عسل خالص از کندو

زنبورهای عسل تنها حشراتی هستند که به مقدار زیاد عسل تولید می کنند. کارگران زن شهد گیاهی را از میلیون ها گیاه شکوفه جمع آوری می کنند. شهد در اندام مخصوصی به نام معده عسلی به کندو برمی گردد. هیچ هضمی در اینجا انجام نمی شود – عسل استفراغ زنبور عسل نیست.

یک کلنی سالم قادر است در یک فصل بسیار بیشتر از نیاز خود غذا تولید کند. این به زنبورداران فرصتی برای برداشت اضافی می دهد. اگر به درستی انجام شود، این برداشت به زنبورها آسیبی نمی رساند.

زنبورها کار خود را انجام داده اند. این عسل خالص و خام است که هیچ چیز حذف و اضافه نشده است. حاوی تمام آنزیم ها، ویتامین ها، ریز مغذی ها و آنتی اکسیدان هایی است که طبیعت فراهم می کند.

اکنون این وظیفه زنبوردار یا پردازشگر است که این سفر را کامل کند. اتفاقی که پس از خروج محصول از کندوی عسل رخ می دهد تعیین می کند که آیا وجود دارد یا خیر عسل معمولی یا عسل خام.

زنبوردار قاب عسل خام را در شانه برداشت می کند.

پاستوریزاسیون به مواد مغذی آسیب می رساند

مگر اینکه از یک زنبوردار محلی خرید کنید، فاصله زمانی بین خروج از کندو تا رسیدن به شما می تواند چندین ماه یا بیشتر باشد. اشکالی ندارد. اگر به درستی ذخیره شود، ماندگاری عسل برای مدت بسیار طولانی.

با این حال، این بدان معنا نیست که همچنان به همان شکل به نظر می رسد. در طی یک دوره زمانی، می تواند کریستال رشد کند یا تبدیل به یک نیمه جامد شود. این بدان معنا نیست که خالص نیست – تبلور یک امر طبیعی است روند.

با این حال، مصرف کنندگان اغلب یک محصول مایع را ترجیح می دهند که خوب ریخته شود. چگونه بسته بندی ها می توانند عسل را برای مدت طولانی تری به شکل مایع نگه دارند؟ پاستوریزاسیون و/یا اولترافیلتراسیون راه حل است.

عسل پاستوریزه از فیلترهای توری ریز عبور می کند. این فیلتراسیون بسیاری از ذرات ریز گرده، موم و غیره را حذف می کند. گرمای استفاده شده همچنین مخمرها و سایر موادی را که ممکن است در فساد نقش دارند از بین ببرد. اکنون شیشه ها ظاهر خوبی دارند و ماندگاری بسیار طولانی دارند.

نقطه ضعف پاستوریزاسیون و فیلتر کردن این است که فرآیندی که چیزهای بد را از بین می برد – همچنین برخی از سلول های مخمر خوب را از بین می برد. اکثر مردم معتقد بودند که پاستوریزاسیون به برخی از مواد مغذی موجود در خام آسیب می زند.

گرانش عسل تازه از طریق صافی به داخل سطل جریان می یابد.

عسل خام چیست؟

عسل تازه مستقیماً از کندو خام و خالص است. زنبوردارانی که فروش عسل خام فقط حداقل پردازش را انجام دهید. به جای فیلترهای پرفشار، کرنش می شود. صافی به مایع اجازه می دهد تا از طریق یک صافی که تنها تکه های بزرگ موم را جدا می کند، به جریان بیفتد.

عسل خام هنوز حاوی این مواد مفید است:

  • گرده
  • بره موم

در حالی که عسل خام بیشتر متبلور می شود، اما همچنان حاوی تمام خواص تغذیه ای مورد نظر طبیعت است. همچنین، اگر شیشه شما جامد شد – بسیار آسان است یک شیشه را کریستال زدایی کنید بدون آسیب رساندن به آن

بسیاری از مصرف کنندگان احساس می کنند مصرف عسل خام فواید سلامت بیشتری دارد. تمام مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر ترکیبات سالم را حفظ می کند.

خطر بالقوه مصرف عسل خام

اگر خام احتمالاً مغذی‌تر است، چرا چیز دیگری می‌خرید؟ خوب، غذای خام برای اکثر مردم بی خطر است. با این حال، نوزادان و بزرگسالان با سیستم ایمنی ضعیف ممکن است نتوانند آنها را مصرف کنند. همیشه در صورت شک با پزشک خود مشورت کنید.

شیشه های عسل در قفسه فروشگاه با برچسب گواهی ارگانیک.

عسل ارگانیک یکسان نیست

در بازاریابی مواد غذایی، بسیاری از کلمات برچسب زده می شوند. USDA این گواهی از شیوه های دام ارگانیک را تنظیم می کند.

عسل ارگانیک یک برچسب رسمی است که باید برای آن درخواست شود. به عوامل دخیل در تولید و فرآوری اشاره دارد. در کندوهای زنبور عسل از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود و فقط از گیاهان بدون مواد شیمیایی علوفه می کنند.

از آنجایی که زنبورها می توانند چندین مایل را طی کنند تا علوفه شهد پیدا کنند. من مطمئن نیستم که چگونه تولیدکنندگان ارگانیک به زنبورها می گویند کجا بروند. این یک انتظار غیر واقعی برای اکثر زنبورداران است.

نکته نهایی برای مصرف کننده این است که عسل برای اکثر مردم مفید است. اگر بتوانید آن را بخورید، عسل خام بهتر است. طعم لانه زنبوری خوشمزه است بیش از حد – اما این یک تجربه متفاوت است. تلاش كردن ارائه دهندگان مختلف عسل برای پیدا کردن کسی که دوستش داری

عسل خالص باید به این معنی باشد که چیزی اضافه نشده است – بله گاهی اوقات آنها این کار را می کنند. برچسب مواد را بخوانید. شما فقط باید کلمه عسل را ببینید. هیچ اشاره ای به شربت ذرت، قندهای اضافه شده یا سایر شیرین کننده ها نشده است.

عسل در مقابل عسل خام در مقابل عسل ارگانیک در مقابل خالص. همه اینها طعم خوبی دارند و برای استفاده روی میز یا در خود عالی هستند دستور العمل های مورد علاقه.

The post Honey vs Raw Honey – چه تفاوتی دارد اولین بار در Carolina Honeybees Charlotte Anderson ظاهر شد.

سفارش فوری عسل ♥