عسل در تاریخ: شراب مولد


شاتر استاک شراب مولد 163962125

تعطیلات مورد علاقه تقریباً به قدمت خود تمدن، بسیاری از ما ممکن است در فصل کریسمس با یک لیوان بخار پز شراب مولد زنگ بخوریم. شراب مولد که به طور سنتی با شراب قرمز، ادویه جات ترشی جات و نوعی شیرین کننده درست می شود، از زمان های قدیم وجود داشته است، و مانند بسیاری از چیزهایی که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، و حتی از فرهنگ به فرهنگ دیگر، شراب مولد به شکل های مختلفی در آمده است. تا متناسب با مصرف کننده خود باشد.

به طور گسترده ای شناخته شده است که یونانیان باستان عاشق شراب بودند، و بنابراین منطقی است که آنها نمی خواهند حتی با برداشت بد، حتی یک قطره از بین برود. گفته می شود که یونانی ها شراب قدیمی، فاسد یا ضعیف را با ادویه جات گرم می کردند تا مزه بد را بپوشانند.

در دوران روم باستان، گفته می‌شود که شراب را به عنوان راهی برای کمک به بدن برای دفع سرمای زمستان گرم می‌کردند و با گسترش قلمرو و تجارت امپراتوری، ادویه‌های جدید به دستور غذا معرفی شد. واقعیت جالب: رومی ها به جای گرم کردن شراب خود روی آتش باز، آهن های داغ را مستقیماً در لیوان های خود می چسبانند!

شراب مولد همانطور که می دانیم واقعاً در قرون وسطی با گسترش در سراسر اروپا و در نهایت در سراسر جهان مطرح شد. در طول این مدت آزمایش‌های زیادی در حال انجام بود زیرا مردم ادویه‌ها و شیرین‌کننده‌های طبیعی جدیدی مانند گل‌ها، گیاهان و عسل را کشف کردند، با این باور که آنها می‌توانند سلامتی را ارتقا دهند و از بیماری جلوگیری کنند. شراب مولد حتی در میان برخی از بدنام ترین پادشاهان تاریخ، از جمله پادشاه هنری هشتم انگلستان و لوئی چهاردهم فرانسه، محبوب بود!

در نهایت، علاقه به این نوشیدنی در میان کشورهای جنوب اروپا کاهش یافت، در حالی که در جاهایی مانند آلمان، اتریش و سوئد محبوبیت خود را حفظ کرد. نزدیک به پایان دهه 1800، شراب مولد شروع به تجدید حیات کرد و کشورها در طول دهه‌ها به ایجاد تغییرات خاص خود ادامه دادند.

پس چگونه نوشیدنی محبوب با تعطیلات کریسمس مرتبط شد؟ شایعه شده است که این همه به لطف چارلز دیکنز است، که در داستان کلاسیک خود از دستور العمل محبوب شراب مولد (“اسقف سیگاری”) نام برده است. سرود کریسمس.

از آنجایی که شراب مولد به عنوان راهی برای پوشاندن یا پنهان کردن شراب بی کیفیت یا ارزان تر ساخته شده است، عسل یک عنصر ایده آل برای دستور غذا است. عسل به‌عنوان متعادل‌کننده طعم، به‌طور طبیعی نت‌های طعم نامطلوب را پنهان می‌کند تا تعادل دیگر مواد را در دستور غذا ایجاد کند. آن را در این فصل تعطیلات امتحان کنید. دستور پخت ندارید؟ ما برای برخی از دستور العمل های خوشمزه به Pinterest مراجعه کردیم و در اینجا برخی از موارد مورد علاقه ما آمده است:

نکته: شراب را با آب میوه با نسخه غیر الکلی جایگزین کنید.

آیا در طول تعطیلات از شراب مولد لذت می برید؟ دستور پخت شراب مولد مورد علاقه دارید؟ در نظرات زیر در مورد آن به ما بگویید!


منابع:

اسمیت، آدریان. تاریخچه شراب مولد. Vivino: https://www.vivino.com/wine-news/the-history-of-mulled-wine

هاینز، نیک. تاریخ طولانی و داستانی شراب مولد. Vinepair: https://vinepair.com/articles/history-of-mulled-wine/

بری، کامیل. تاریخچه شراب مولد. برچسب پشت: https://www.thebacklabel.com/the-history-of-mulled-wine/#.XA7IEBNKjL8

آلک، آلیس. تاریخچه شراب مولد و نحوه تهیه آن. قورباغه شراب: https://www.winefrog.com/2/1650/wine-styles/red-wine/the-history-of-mulled-wine-and-how-to-make-it

سفارش فوری عسل ♥