طرز تهیه کره قاشق چوبی


آیا از آشپزی با قاشق چوبی لذت می برید؟ آیا چیزی خیلی خاص و آرامش بخش در آن وجود ندارد؟ اما اگر می‌خواهید سال‌ها دوام بیاورند، آن ظروف چوبی به کمی مراقبت نیاز دارند. و نباید آنها را فقط در ماشین ظرفشویی بیندازید. (این را به سختی یاد گرفتم). عمر تخته برش یا کفگیر چوبی مورد علاقه خود را با کمی آبگرم کردن به آنها افزایش دهید. طرز ساخت را بیاموزید کره قاشق چوبی با موم زنبور عسل.

قلع کره چوب موم زنبور عسل و تصویر قاشق های چوبی.

کره قاشقی چیست؟

کره قاشقی یک معجون خانگی است که از ترکیب روغن و موم ایجاد می شود. اغلب به آن کره چوب می گویند زیرا می توان از آن روی هر ظروف چوبی استفاده کرد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

به طور معمول با استفاده از روغن معدنی ساخته می شود. اما، این دستور غذا ترکیبی از موم زنبور عسل و روغن نارگیل است. این روش ساده برای محافظت از ظروف چوبی قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است از ساختن خود لذت ببرید کره بدن موم زنبور عسل برای پوست شما بنابراین منطقی است که قاشق چوبی مورد علاقه شما کمی دوست داشته باشد قاشق کره!

فواید استفاده از کره قاشق خانگی

آیا ظروف چوبی شما کمی خشک شده یا خشک به نظر می رسند؟ چوب یک محصول طبیعی فوق العاده است اما با گذشت زمان خشک می شود. و ترک ها تمیز نگه داشتن قاشق چوبی شما را سخت تر می کند.

موم زنبور عسل یک موم طبیعی است که توسط زنبورهای عسل ساخته می شود. راه های زیادی برای استفاده از آن در داخل و اطراف خانه شما وجود دارد. می تواند چکمه های کوهنوردی قدیمی خود را ضد آب کنیدو همچنین از چوب خود محافظت کنید.

استفاده منظم از کره قاشق به مرطوب شدن کمک می کند و کمی ضد آب به ظروف چوبی خود اضافه کنید. این به جلوگیری از ترک خوردن کمک می کند و درخشندگی جدیدی به چوب شما می بخشد.

در حالی که برخی از مردم از روغن معدنی برای دستور العمل های کره قاشق استفاده می کنند، من ترجیح می دهم از استفاده از آن یا فرآورده های نفتی خودداری کنم. در عوض، روغن نارگیل به راحتی در دسترس است و به عنوان شریک موم زنبور عسل به خوبی قابل استفاده است.

همچنین بدون فاسد شدن یا فاسد شدن مانند روغن زیتون یا روغن های گیاهی ماندگاری بیشتری دارد. اگر نمی خواهید از روغن نارگیل استفاده کنید، روغن هسته انگور یک جایگزین خوب است.

تصویر قاشق های چوبی و قلع کره چوب موم زنبور عسل.

طرز تهیه کره قاشق چوبی موم زنبور عسل

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

آموزش گام به گام ساخت کره قاشق خانگی برای قاشق های چوبی، تخته برش و موارد دیگر.

  • 4 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل (2 اونس وزن خالص)
  • 8 اونس روغن نارگیل (اونس مایع) (7.69 اونس وزن خالص)
  • 3` قطره می کند روغن ویتامین E (چند قطره یا 2 کپسول)
  • 1 قطعه ظرف کوچک دهان گشاد

چگونه از کره قاشق خود استفاده کنید

وقتی کره قاشق شما خنک شد و سفت شد، آماده استفاده است. با انگشتان خود کمی از شیشه بیرون بیاورید و آن را به طور کامل در ظرف چوبی خود بمالید.

روی تمام ظروف چوبی، تخته های برش، کاسه های چوبی سالاد یا هر قسمت چوبی رنگ نشده خود یک پوشش خوب بمالید. بگذارید وسایل یک شب یا چند ساعت بماند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

تصویر مالیدن قاشق کره روی ظروف چوبی.

این اجازه می دهد تا موم و روغن ها در چوب خیس شوند و یک پیوند ایجاد کنند. صبح روز بعد، یک حوله نرم تمیز بردارید و کره اضافی قاشق را بمالید – پولیش دهید تا براق شود.

قاشق های چوبی، بلوک های قصابی یا تخته های برش چوبی شما اکنون مرطوب و محافظت شده اند – آماده استفاده هستند.

هنگامی که قاشق‌های شما کدر و خشک به نظر می‌رسند، زمان آن است که این روند را تکرار کنید. یک توصیه رایج (نمی دانم چه کسی آن را گفته است) این است: یک بار در روز برای یک هفته، یک بار در هفته برای یک ماه، یک بار در ماه برای یک سال، یک بار در سال برای زندگی.

یک شیشه کره موم زنبور عسل و یک قاشق چوبی یک هدیه عالی از تصویر جوراب ساق بلند است.

کره قاشقی یک هدیه عالی است

حالا که می دانید چگونه کره قاشق خانگی خود را درست کنید، این اکسار جادویی را برای خود نگه ندارید. چه ایده شگفت انگیزی برای هدیه یا جوراب ساق بلند کوچک برای کریسمس، عروسی و غیره.

در شیشه های زیبا بریزید و یک برچسب اضافه کنید تا یک هدیه خانگی عالی بسازید. با خیال راحت استفاده کنید این برچسب های هدیه و آنها را روی استوک کارت چاپ کنید. زیبایی تهیه کره قاشقی به عنوان هدیه این است که می توان از آن در بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده کرد. به هر سطح چوبی درخشندگی می بخشد.

اگر عاشق خلق محصولات طبیعی هستید، حتما این ایده های هدیه را بررسی کنید: موم طبیعی ذوب می شود، مومیایی موم زنبور عسل DIY برای پاهای شما یا ساشه های موم گیاهی.

سفارش فوری عسل ♥