طرز تهیه چوب عسل (با عکس)


به عنوان یک قند طبیعی، عسل به دلیل داشتن یک میان وعده پر انرژی مورد تحسین قرار می گیرد. اما، چه کسی می خواهد یک شیشه عسل را در جیب شما حمل کند؟ هیچکس. به همین دلیل است که داشتن یک وعده کوچک در یک بسته قابل حمل بسیار جذاب است. وقتی یاد میگیری طرز تهیه چوب عسل در خانه، می توانید مطمئن باشید که آنها در بهترین شرایط ساخته شده اند.

چوب عسل خانگی

چند چوب عسل خانگی در یک ظرف شیشه ای.

چرا کسی می خواهد به دردسر برود ساخت چوب عسل در خانه? صادقانه بگویم، آنها نیاز به زمان و تلاش دارند. این جذابیت این است که مطمئن شوید که چوب های شما (گاهی اوقات به نام “نی عسلتنها با خالص پر شده اند عسل خام.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

شما این را می دانید زیرا شما هستید که آن را در آنجا قرار داده اید! حالا خرید ایرادی ندارد نی عسل تجاری برای لذت بردن

فقط درک کنید که بیشتر آنها حاوی مواد افزودنی و طعم دهنده های دیگری فراتر از آنهایی هستند که از کندوی عسل استفاده می شود. یک مصرف کننده آگاه باشید و قبل از خرید برچسب ها را بخوانید.

اگر زنبوردار هستید، امیدوارم لذت ببرید برداشت مقداری عسل از کندوهای خودت زدن چند چوب عسل یک راه عالی برای دادن (یا فروش) به مشتریان یک نمونه است.

بارها در حالی که فروش عسل در یک رویداد، کسانی که نی عسل خریده‌اند می‌توانند برای یک شیشه بزرگ‌تر برگردند. اگر عسل به درستی نگهداری می شود، هرگز خراب نمی شود و این نکته فروش خوبی برای به اشتراک گذاشتن با دیگران است.

مهر و موم ضربه ای بزرگ که برای مهر و موم کردن میله های عسل در نی های شفاف استفاده می شود.

تجهیزات

شما به نوعی سیلر نیاز دارید. انتهای پلاستیکی نی‌ها را به اندازه‌ای ذوب می‌کند که در مایع قفل شود، اما آنقدر داغ نمی‌شود که ساختار نی را از بین ببرد.

مورد علاقه من یک است مهر و موم ضربه – مال من سال ها دوام آورده و هنوز هم قوی است. این یک مدل بزرگتر است زیرا من در یک زمان تعداد زیادی نی عسل درست کردم. یک کوچک نیز کار خواهد کرد.

عکس برچسب دار از مواد مورد نیاز برای ساخت عسل در خانه.

مواد

  • عسل
  • نی (قطر 0.23 اینچی شفاف) و چند عدد (قطر 0.20)
  • بطری چاشنی پلاستیکی

نیازی به خرید یک ظرف بزرگ عسل نیست – حتی یک شیشه کوچک هم این کار را می کند تعداد زیادی چوب عسل درست کنید. باید کاملا مایع باشد بدون هیچ نشانه ای تبلور در شیشه.

اگر کریستال می بینید، بهتر است آن را تعمیر کنید عسل با استفاده از کریستال زدایی روند قبل از درست کردن نی عسل خود.

ما در این آموزش از دو سایز نی استفاده می کنیم. معمولی نی های آشامیدنی شفاف اندازه عادت دارند چوب های عسل واقعی را درست کنید. قطر آنها 0.23 اینچ است اگر بتوانید مقداری بسته بندی نشده تهیه کنید، کار را آسان تر می کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

شما همچنین به چند نی کوچک نیاز دارید (من معمولاً نی های راه راه را به صورت محلی پیدا می کنم که آرنج خمیده روی آنها وجود دارد.) نی کوچکتر .20 اینچ است از نظر قطر – در داخل نی بزرگتر قرار می گیرد.

بطری های چاشنی فشاری پلاستیکی مورد علاقه من هستند مخزن پر کردن نی عسل. آنها تقریباً در همه جا یافت می شوند و ارزان هستند.

پر کردن نی عسل

نی شفاف را خالی کنید و یک سر آنها را ببندید.

1. پس از انتخاب سایز نی که می خواهید استفاده کنید، نوبت به آماده سازی آنها می رسد. اگر نی های شما در کاغذ پیچیده شده است، اولین قدم این است که آن کاغذها را بردارید. یک دسته از آنها را در یک زمان انجام دهید – قبل از اینکه دستانتان بچسبد.

ساده ترین کار این است که از نی معمولی استفاده کنید و عسل خود را به آن طول بچسبانید. اگر طول خاصی می خواهید می توانید آنها را به اندازه برش دهید. اما، این یک مرحله به فرآیند اضافه می کند.

2. از سیلر خود استفاده کنید (مکانیسم آب بندی که برای بستن یک سر نی انتخاب می کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا خنک شود.

3. وقت آن است که بطری پرکننده خود را بسازید. از قیچی استفاده کنید تا انتهای کوچکی از انتهای درب ظرف چاشنی خود را جدا کنید. این ظروف بسیار ارزان هستند – داشتن بیش از 1 ایده بد نیست.

هدف ما این است که بتوانیم یک نی را در نوک قرار دهیم و تناسب محکمی داشته باشیم. اگر نوک آن را بیش از حد قطع کنید، نشتی خواهید داشت.

4. ما همیشه می خواهیم تا حد امکان از حرارت دادن عسل خام خودداری کنیم. با این حال، این فرآیند مستلزم آن است که عسل گرم و دارای ویسکوزیته مایع باشد.

برای رسیدن به این هدف بدون آسیب رساندن به عسل، بطری چاشنی را تا نیمه پر کنید – درب آن را ببندید. سپس کل آن را در یک فنجان آب بسیار داغ (نه جوش) قرار دهید. پس از چند دقیقه، باید برای ادامه کار آماده باشید.

استفاده از نی کوچک برای پر کردن کاه بزرگتر با عسل - بستن انتهای باز.

5. یکی از نی هایی را که یک طرف آن مهر و موم شده است بردارید. کاه بطری چاشنی خود را عمیقاً در نی مهر و موم شده فرو کنید. اکنون، به آرامی فشار دهید و نی بطری را بیرون بکشید.

اگر ویسکوزیته عسل شما مناسب باشد و تکنیک شما ثابت باشد، یک نی پر از عسل باقی خواهید گذاشت. در انتها فقط کمی فضای خالی بگذارید زیرا اکنون باید این انتهای را مهر و موم کنیم.

6. از سیلر خود برای مهر و موم کردن انتهای دوم نی استفاده کنید. اگر کمی عسل در راه باشد اشکالی ندارد – به خصوص اگر از سیلر مانند من استفاده می کنید. مراقب باشید که از سوختگی جلوگیری کنید، اما می توانید اضافی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

حالا چوب عسل تازه ایجاد شده خود را در یک تابه قرار دهید. آنها باید به خوبی با آب خنک شسته شوند تا باقی مانده های چسبنده از بین بروند.

میله های مهر و موم شده از عسل گل وحشی که در دو انتها مهر و موم شده اند.

لذت ببرید و به اشتراک بگذارید

مردم عسل عسل را دوست دارند، اما بسیاری از عسل های تجاری حاوی آب قند و طعم های غیر طبیعی هستند. وقتی شمابدانید چگونه چوب عسل خود را درست کنید، می توانید مطمئن باشید که آنها حاوی چیزی جز 100٪ عسل خام زنبور هستند.

صادقانه بگویم، به غیر از سیلر – این پروژه از نظر مواد بسیار ارزان است. اما، زمان بر است، بنابراین اگر قصد فروش آنها را دارید – این را در نظر داشته باشید.

زمانی که آنها را می فروختم، عسلم هر کدام 25 سنت بود. گزینه دیگری که به خوبی کار می کند و از نظر داشتن پول خرد را آسان تر می کند – به آنها 4 بفروشید به قیمت 1 دلار.

من هزاران مورد از اینها را ساخته و فروخته ام – فقط چند صد در یک زمان. این یک راه عالی برای بازاریابی عسل است زیرا به مردم اجازه می‌دهید نمونه کوچکی را با قیمتی کم داشته باشند.

همه این ایده را دوست دارند که انرژی عسل را در جیب خود داشته باشند. یه شیرینی کوچولو که خیلی خوبه.

سفارش فوری عسل ♥