طرز تهیه مرهم قاصدک


مناطق وسیعی از گل‌های زرد روشن در اواخر بهار و تابستان در حیاط‌ها و کنار جاده‌ها پراکنده است. بسیاری از صاحبان خانه که آرزوی چمنی زیبا را دارند آنها را علف هرز می دانند. با این حال، این علف های هرز در واقع خواص مفید زیادی دارند. آنها مورد علاقه گیاهان دارویی طبیعی در همه جا هستند. از آنها به خوبی استفاده کنید و یاد بگیرید طرز تهیه مرهم قاصدک

مرهم شفای ساده قاصدک

مرهم خانگی قاصدک در شیشه شیشه ای با تصویر چندین گل.

بدون حمایت شرکت‌های بزرگ، روش‌های قدیمی ساخت داروهای شفابخش به مرور زمان فراموش می‌شوند. یکی از گیاهان مفید در درمان های گیاهی، قاصدک معمولی است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

علیرغم فقدان تعداد زیادی شواهد علمی، مردم بر این باورند که مرهم قاصدک می تواند به تسکین بسیاری از مسائل کمک کند.

و مطالعاتی وجود دارد که مزایای داخلی احتمالی گیاه را به اشکال مختلف نشان می دهد. این تا حدی به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. اینها شامل کمک به موارد زیر است:

برخی مزایای احتمالی مصرف قاصدک را نشان داده اند. در واقع از تمام قسمت های گیاه اعم از برگ، گل، ساقه و ریشه در گیاهان دارویی استفاده می شود. آنها ممکن است به بهبود عملکرد کبد و کلیه کمک کنند.

گل‌های قاصدک تازه در یک شیشه جمع می‌شوند تا تصویر روغن دم‌شده را بسازند.

فواید قاصدک

هچکس نمیتواند آن را انکار کند گل های قاصدک سایت شادی هستند سرهای زرد روشن آنها در نسیم تکان می خورد. قاصدک ها فصل اول مهم هستند علف هرزی که به تغذیه زنبورها کمک می کند.

با این حال، آنها ترجیح می دهند چمن را تصاحب کنند. بنابراین، آنها در اکثر مکان ها از ناخواسته بودن رنج می برند. این به این دلیل است که ما همیشه راه های شگفت انگیز استفاده از آنها را درک نمی کنیم.

یکی از بهترین ویژگی های این دستور مرهم قاصدک، سادگی آن است. با چند ماده ارزان قیمت و کمی حوصله – متوجه خواهید شد که فرآیند ساخت مرهم بسیار آسان است.

مواد

برای تهیه مرهم قاصدک فقط به چند مورد نیاز دارید.

  • روغن دم کرده با اسانس قاصدک (گل و روغن زیتون)
  • موم زنبور عسل
  • روغن نارگیل
  • اسانس های انتخابی (اختیاری)
دم کرده روغن قاصدک، اسانس، موم زنبور عسل و روغن نارگیل برای ایجاد تصویر مرهم.

روغن دم کرده قاصدک

یکی از رایج ترین روش های استفاده از گل ها، تهیه روغن دم کرده قاصدک است. هنگامی که روغن با تمام خوبی های گل دم کرده می شود، می توان از آن در بسیاری از درمان های خانگی و برای مرهم های شفابخش طبیعی استفاده کرد.

روغن قاصدک دم کرده اغلب در ماساژ استفاده می شود. همچنین دارای خواص تسکین دهنده درد و توانایی شل کردن عضلات است. بله، ممکن است یک نیروگاه گیاهی در حیاط پشتی شما رشد کند.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

بهترین خبر، ساخت روغن قاصدک دم کرده فوق العاده آسان است شما به سادگی گل ها را جمع آوری کرده و آنها را در ظرفی حاوی روغن برای مدت زمان مشخص – یا در یک دمای خاص غوطه ور کنید. روغن گرم برخی از روغن های گل و خواص گیاهی را از بین می برد.

بنابراین، قبل از اینکه مرهم یا مرهم قاصدک خود را درست کنیم، باید روغن دم کرده خود را درست کنیم. دو روش برای استفاده از گل برای تهیه روغن دم کرده وجود دارد. راه آهسته و سریعتر – هر دو کار می کنند.

تصویر مراحل ساخت روغن قاصدک دم کرده با گل.

نحوه تزریق روغن با قاصدک

  1. گل های تازه قاصدک را از مکانی دور از جاده ها یا اسپری های شیمیایی جمع آوری کنید. فقط رویه زرد را بیرون بیاورید – یک شیشه کامل برای من خوب کار می کند.
  2. سرهای گل قاصدک را به مدت یک یا دو روز روی دستمال کاغذی یک لایه پهن کنید تا کمی خشک شود. این مرحله برای کاهش محتوای آب مهم است. اگر گل ها هنوز خیلی مرطوب باشند، ممکن است در حین تزریق کپک بزنند. با این حال، فقط یک یا دو روز باید رطوبت اضافی را از بین ببرد.
  3. روش آهسته – گل ها را دوباره داخل شیشه بریزید و به اندازه ای روغن زیتون به آن اضافه کنید تا وقتی کمی فشار دادید روی آن ها بپوشاند – درب را اضافه کنید. (اجازه دهید شیشه در یک پنجره آفتابی برای چند هفته بماند – گهگاه شیشه را برعکس کنید.)
  4. روش سریعتر – بعد از اینکه گلها یک روز یا بیشتر خشک شدند، آنها را به قسمت بالایی یک دیگ دوبل کوچک اضافه کنید. به اندازه ای روغن زیتون اضافه کنید که فقط روی گل ها را بپوشاند. چند اینچ آب در قسمت پایین دیگ دوبل گرمای ملایمی را فراهم می کند. بگذارید مخلوط به مدت 30 دقیقه بجوشد سپس گلها را در روغن بگذارید تا خنک شوند. به آرامی هم بزنید.
  5. برای هر دو رویکرد – از صافی استفاده کنید برای صاف کردن روغن از قسمت های گل – در یک ظرف شیشه ای تمیز. با یک درب مهر و موم کنید. این همان روشی است که برای من استفاده می شود دستور العمل مرهم چنار.

نحوه استفاده از مرهم قاصدک

ساختن محصولات بهداشتی و زیبایی خود راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه است. حتی مهمتر از آن، وقتی آنها را ایجاد می کنید – می دانید چه چیزی در آنها وجود دارد – و چه چیزی نیست!

مرهم قاصدک برای چیست؟ چندین مورد وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. یک لایه ملایم مرهم خانگی خود را روی لب های ترک خورده، خارش پوست، دردهای مفصلی آرتروز، رگ به رگ شدن مچ پا و غیره بمالید.

هنگامی که پوست زبری احساس می شود روی زانوها و آرنج های خشک استفاده کنید. همچنین پاشنه های ترک خورده را تسکین می دهد (اگرچه من خودم را ترجیح می دهم مومیایی پاشنه ترک خورده موم زنبور عسل برای این منظور.)

ذخیره سازی

مرهم قاصدک چقدر دوام می آورد؟ روغن هایی که با شکوفه های قاصدک دم کرده اند حداقل یک سال ماندگاری دارند.

البته زمان واقعی تا حدودی به روغن های استفاده شده برای پایه بستگی دارد. من برای پایه ام از روغن زیتون استفاده می کنم و باید حدود 1 سال خوب باشد.

حالا که می بینید چقدر آسان است، شاید بخواهید موجودی مرهم خانگی خود را گسترش دهید؟ سعی کنید مقداری درست کنید مرهم کالاندولا. این یک درمان عالی برای جوش و خراش است.

یکی دیگر از مرهم هایی که دوست دارم در دست داشته باشم، من است مرهم سوختگی عسل و آلوئه. برای تسکین پوست سوختگی های جزئی فوق العاده است.

ایجاد مرهم خود با گیاهان است روش جالب استفاده از موم زنبور عسل. این موم طبیعی زنبور عسل دارای ویژگی های مفید بسیاری است و می تواند برای موارد بسیار زیادی استفاده شود.

تصویر دستور پخت شیشه کوچک مرهم قاصدک.

دستور تهیه مرهم قاصدک

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

راهنمای گام به گام برای تهیه مرهم قاصدک خود با استفاده از گل های مزرعه، موم زنبور تازه و روغن.

*روغن نارگیل در این دستور مرهم قاصدک به عنوان روغن حامل عمل می کند. شما می توانید از هر روغن حامل دلخواه خود مانند: روغن بادام شیرین، روغن زیتون یا حتی کره شی استفاده کنید.
*اگر از استفاده از روغن های ضروری لذت می برید، می توانید مقداری روغن اسطوخودوس، روغن درخت چای یا موارد مشابه به آن اضافه کنید. اما این اختیاری است

*مانند هر محصول دیگری، آلرژی وجود دارد. این دستورالعمل ها فقط برای سرگرمی ارائه شده است، برای راهنمایی در مورد استفاده از محصولات خانگی با پزشک خود مشورت کنید. من یک متخصص پزشکی نیستم. این اطلاعات توسط FDA ارزیابی نشده است و برای تشخیص، درمان، درمان یا پیشگیری از بیماری در نظر گرفته نشده است.

سفارش فوری عسل ♥