طرز تهیه شمع فنجان چای


ساختن شمع یک سرگرمی سرگرم کننده است. و هنگامی که می توانید اقلام را بازیافت و تغییر کاربری دهید – این کار را لذت بخش تر می کند. اگر تا به حال از بازدید از یک فروشگاه دست دوم یا دست دوم لذت برده اید، مطمئن هستم که بسیاری از فنجان های قهوه یا چای ناهماهنگ زیبا را دیده اید. با مقداری فتیله و کمی موم، می توانید این کمک ها را به آن تبدیل کنید شمع فنجان چای منحصر به فرد برای استفاده در دکور یا هدیه

ساخت شمع فنجان چای قدیمی

شمع فنجان چای خانگی با طرح وینتیج.

زیبایی این کاردستی این است که احتمالاً یک “ست” کامل از همان نوع فنجان نخواهید داشت. در عوض، انتظار ترکیبی متنوع از رنگ ها، سبک ها و اندازه ها را داشته باشید.

در اطراف خرید کنید و باید بتوانید گزینه های بسیار ارزانی پیدا کنید. آیا این شگفت انگیز نیست که به این اقلام قدیمی که به نظر می رسید در پایان هدف خود هستند، جان تازه ای ببخشیم.

وقتی الگوهایی را می بینید که شما را به یاد غذاهای قدیمی می اندازد، به عنوان پیوندی به گذشته عمل می کنند.

فنجان های چای قدیمی، بخش های فتیله پنبه ای و تکه های موم زنبور عسل.

مواد مورد نیاز

شما فقط به چند ماده نیاز دارید:

 • فنجان چای قدیمی
 • موم – موم زنبور عسل (روغن نارگیل – سویا)
 • فیتیله

انتخاب فنجان چای برای شمع

تو می توانی در هر نوع فنجان چای یک شمع درست کنید. اما، هنگام استفاده از موم زنبور عسل (مورد علاقه من)، یک فنجان با دهانه بزرگتر بهترین کار را دارد.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

به خاطر داشته باشید – هر چه فنجان بزرگتر باشد، به موم بیشتری نیاز خواهید داشت. یک فنجان عمیق تر جواب می دهد، اما با گذشت زمان، رسیدن به فنجان برای روشن کردن فتیله ممکن است مشکل ساز باشد.

موم شمع

من عاشق ساخت شمع موم زنبور عسل زیرا آنها بسیار روشن و تمیز هستند. برای ساخت از موم زنبور عسل استفاده شده است شمع های غوطه ور برای صدها سال.

امروزه بسیاری از صنعتگران از قالب ها برای ساخت شمع های موم زنبور عسل استفاده کنید به اشکال سرگرم کننده و ساده ترین راه برای ساخت یک شمع موم زنبور عسل با ورق نورد است. حتی بچه ها هم می توانند این کارها را انجام دهند.

با این حال، هنگام کار با شمع های کانتینری – موم زنبور خالص می تواند کمی حساس باشد. موم باید از عسل، بره موم، کثیفی و غیره بسیار تمیز باشد.

اگر از کندوهای خود موم دارید یا آن را از زنبوردار محلی خریداری می کنید – حتما فیلتر کنید یا موم را تمیز کنید قبل از ساخت پروژه خود حتی اگر موم تمیز به نظر برسد، ممکن است حاوی موادی باشد که فتیله را مسدود کرده و باعث سوختگی ضعیف شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

پیشنهاد می کنم یکی را با موم خالص زنبور عسل امتحان کنید و ببینید چطور پیش می رود. اما، دیگری را با ترکیبی از 50 درصد موم زنبور عسل و 50 درصد روغن نارگیل یا موم سویا امتحان کنید. همچنان یک خواهد بود شمع فنجان چای زیبا اما شما با چالش های سوزان کمتری روبرو هستید.

انتخاب فتیله

فتیله یکی از مهم‌ترین قسمت‌های شمع است، اما اغلب به آن‌ها نگاه نمی‌شود. به خصوص، هنگام کار با موم زنبور عسل – باید از اندازه فتیله مناسب استفاده شود.

به نظر می رسد فتیله های نخی بافته شده بهترین عملکرد را دارند – اما به چه اندازه ای نیاز دارید؟ خوب، این بستگی به اندازه (عرض) شمع شما دارد.

برای فنجان های این پروژه که عرض آنها حدود 3 تا 3 1/2 اینچ است – من از یک فیتیله سایز 6 استفاده می کنم. سایز 7 بهتر است اما پیدا کردن آنها سخت است.

نکات تخصصی

موم زنبور عسل خود را به آرامی گرم کنید تا به شکل مایع درآید، نباید بیش از حد گرم شود. اختلاط موم زنبور عسل با موم سویا یا روغن نارگیل معمولاً برای یک شمع روشن تر استفاده می شود.

تزیینات

موم طبیعی ساده شمع های فنجان چای قدیمی را می سازد. با این حال، در صورت تمایل می توانید رنگ موم اضافه کنید – فقط دستورالعمل های مربوط به نوع رنگ یا رنگ شمعی را که انتخاب می کنید دنبال کنید.

برای افزودن رایحه، صنایع دستی می‌توانند از روغن‌های ضروری یا روغن‌های معطری استفاده کنند که مخصوصاً برای شمع‌ها طراحی شده است. هنگام استفاده از روغن های ضروری، من حدود 30 قطره در هر 5 اونس موم زنبور عسل استفاده می کنم.

ریختن موم ذوب شده در فنجان برای پوشاندن قسمت بالای ترک خورده.

ترک خوردن

برای شمع ظرف موم زنبور عسل غیرعادی نیست که پس از سرد شدن، روی سطح آن ترک خورده باشد. این به این دلیل است که موم زنبور عسل با سرد شدن منقبض می شود. این یک موم سخت با خواص شگفت انگیز بسیاری است.

اجتناب از گرم کردن بیش از حد موم زنبور عسل می تواند به کاهش ترک خوردن کمک کند. ایده دیگر این است که شمع خود را در یک اتاق گرم بسازید که موم به آرامی خنک شود.

با این حال، اگر این اتفاق افتاد – نترسید، می توانید آن را برطرف کنید. یا موم بیشتری ذوب کنید و به اندازه کافی روی آن بریزید تا ترک را بپوشاند – یا از یک تفنگ حرارتی یا مشابه آن برای ذوب کردن سطح شمع موجود استفاده کنید تا مایع به داخل شکاف ها جاری شود.

تونل زدن در اطراف فتیله در یک شمع فنجان موم زنبور عسل.

تونل زنی

تونل سازی یکی از تشدید کننده ترین قسمت های شمع سازی است. هنگامی که این اتفاق می افتد، شمع در ستونی در اطراف فتیله به سمت پایین می سوزد. زشت و زیان آور است زیرا مقدار زیادی از موم استفاده نمی شود.

دو دلیل رایج برای حفر تونل عبارتند از:

 • اندازه فتیله اشتباه
 • سوزاندن نامناسب

این یک دلیل دیگر برای آزمایش اندازه فتیله و موم خود با یک شمع آزمایشی قبل از ساخت تعداد زیادی از آنها است. ممکن است نیاز به انجام تنظیمات داشته باشید.

در مورد سوختن نامناسب (من در این امر بسیار مقصر هستم) – از سوزاندن شمع ظرف خود برای مدت زمان کوتاه خودداری کنید. در حالت ایده آل، بگذارید شمع فنجان چای به ازای هر اینچ قطر یک ساعت بسوزد.

شما می خواهید قبل از خاموش کردن شعله، یک استخر بزرگ از موم ذوب شده در بالای فنجان تشکیل شود. این باعث می شود که حوضچه مذاب همچنان بزرگ باشد زیرا شمع می سوزد.

درست کردن این شمع های فنجانی چای بسیار آسان است و یک هدیه عالی می باشد. آنها را روی یک نعلبکی مناسب یا اضافی قرار دهید – در جای خود چسب بزنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک روبان اضافه کنید. و شما برای تولد یا دوش عروس بعدی آماده هستید.

شمع موم زنبور عسل را در یک فنجان قدیمی روشن کنید.

آموزش شمع فنجان چای DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

بخشی از نسل بازیافت باشید. فنجان چای قدیمی را با مقداری موم زنبور عسل و کمی فتیله زنده کنید. روشی زیبا برای استفاده مجدد از ظروفی که به پایان کار مفید خود نزدیک شده بودند.

 • 3 فنجان چای
 • 18″ فتیله پنبه ای سایز 6
 • 1 پوند موم زنبور عسل
 • 3 سیخ چوبی یا مشابه
نکات تخصصی

 • موم زنبور خود را بیش از حد گرم نکنید – ایمن باشید
 • از فتیله اندازه مناسب برای قطر فنجان خود استفاده کنید
 • هنگام سوزاندن – حتما قبل از خاموش کردن شمع آن را تا زمانی که یک حوض بزرگ موم تشکیل شود بسوزانید
سفارش فوری عسل ♥