طرز تهیه توپ دانه


یک راه آسان برای کمک به ایجاد یک محیط گل متنوع برای زنبورها این است که یاد بگیرید چگونه توپ های دانه درست کنید. رژیم غذایی متنوع برای زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها بسیار مهم است. باغبان دوستدار زنبور عسل بودن شامل کاشت انواع مختلف گیاهان گلدار است. به این ترتیب زنبورها شهد و گرده گیاهان مختلف را جمع‌آوری می‌کنند تا رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشند.

تصویر دستور تهیه توپ های دانه گل زمینه گل و مواد مورد نیاز.

توپ های دانه چیست؟

گلوله های دانه تکه های کوچک (به اندازه سنگ مرمر) از خاک، خاک رس و دانه گل هستند. آنها را با مقداری آب به غلظت مناسب مخلوط کرده و در قطعات کوچک بغلتانند، گاهی اوقات آنها را “بمب دانه” می نامند.

هنگام استفاده از گلوله های بذر برای افزایش زیستگاه گرده افشان شما می توانید به خود خلاق خود اجازه دهید وحشی شود.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

شما باید انتخاب کنید که از کدام نوع دانه در ساخت توپ دانه استفاده کنید. البته همیشه بذر گلی را انتخاب کنید که در منطقه و آب و هوای شما خوب باشد.

در کتاب من، “گل برای باغ زنبور عسل شما”، من در مورد مزایای هر دو یک ساله و چند ساله صحبت می کنم.

بذر گیاهان چند ساله تا سالهای آینده به تامین غذا ادامه خواهند داد. اما، گل های سالانه یک بوفه بزرگ زنبور عسل را برای فصل جاری ارائه می دهند.

گل هایی که زنبورها را جذب می کنند ممکن است گرده، شهد یا هر دو را فراهم کند. اگر در حال طراحی یک باغ دوستدار زنبور عسل، گلهایی را انتخاب کرد که در مدت طولانی شکوفا می شوند.

هدف ما این است که در ماه های گرم سال یک زمان شکوفایی مداوم داشته باشیم. این دلیل خوبی برای ایجاد مخلوطی از دانه برای پروژه شما است.

چرا توپ های دانه DIY ایده خوبی هستند

یکی از مزایای استفاده از این روش کاشت گل این است که کاشت آنها آسان است. به جای حذف خاک، خاک، مالچ و آب – به سادگی یک توپ دانه را در جایی که می خواهید گیاهان شکوفا شوند پرتاب کنید (یا قرار دهید).

البته، این برای هر نوع گیاه یا هر نوع خاکی کار نمی کند. در قسمت‌های «سفالی‌تر» حیاط خانه‌ام، در واقع توپ دانه را دفن می‌کردم.

اما، این نوع باغبانی گوریل به شما این فرصت را می دهد که با کمی تلاش در یک منطقه بزرگ تأثیر بگذارید. همه شکوفا نخواهند شد، اما ساخت آنها ارزان است، بنابراین می توانید بدون خرج کردن پول کمی وحشی شوید.

انتخاب مواد مناسب

این دستور تهیه توپ دانه خودس خیلی آسان است این به خوبی به آزمایش کمک می کند، اما مواد اولیه ساده هستند.

ابتدا به چیزی نیاز دارید که همه اجزا را در کنار هم نگه دارد. در مقاله دیگری از خاک رس با هوا خشک استفاده کردم اما در این آموزش از پودر خاک رس قرمز خشک استفاده شده است.

خاک یا کمپوست مورد نیاز است اما فقط کمی. این به تغذیه نهال جدید و حفظ رطوبت بذر به اندازه کافی برای جوانه زدن کمک می کند.

پس از افزودن کمی آب، تنها تصمیم دیگر شما این است که از کدام دانه استفاده کنید. تعدادی را انتخاب کنید که برای زنبورها جذاب باشد و در محیط شما به خوبی رشد کند.

اولین باری که آنها را درست کردم، مقداری خاک رس زیاد و خاک کافی استفاده نکردم. این باعث شد که آنها خیلی خشک شوند، بنابراین قبل از تهیه یک تن از آنها – پیشنهاد می کنم آزمایش کنید.

آیا باید پودر خاک رس بخرید؟ من خاک رس پودر قرمز خشک را انتخاب می کنم که آماده استفاده است. بیش از 50 سال کار با خاک رس کارولینای سرخ بومی خود، مرا متقاعد کرد که نمی‌خواهم خودم را بسازم.

برای جزء خاک – می توانید یک ماتریس خاک را که آماده و آماده استفاده است سفارش دهید. یا، به یک مرکز باغ خانگی محلی بروید و یک کیسه خاک مخلوط با کمپوست را به قیمت حدود 3-4 دلار خریداری کنید.

اگر این کار را انجام دهید، باید از نوعی صفحه برای الک کردن قطعات بزرگتر پوست استفاده کنید. من از یک استفاده کردم صفحه پایین کندوی قدیمی. LOL

استفاده از صفحه نمایش برای الک کردن خاک برای ساختن تصویر توپ دانه.
تصویر دستور تهیه توپ های دانه گل زمینه گل و مواد مورد نیاز.

دستور تهیه توپ های دانه گل برای DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

برای افزایش زیستگاه زنبورها در منطقه خود، با استفاده از خاک رس قرمز پودری، خاک و آب، توپ های بذر گل وحشی ایجاد کنید.

  • الک کردن خاک. اگر ماتریس خاک مخصوص خریداری می کنید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اما اگر از “خاک” مرکز باغ استفاده می کنید، هر قطعه بزرگ پوست، چوب و غیره را بردارید.ما می خواهیم خاک نرم و نسبتاً ریز بافت باشد.
  • در یک کاسه بزرگ، خاک و پودر خاک رس قرمز را با هم ترکیب کنید. این علم موشک نیست، بنابراین لازم نیست اندازه‌گیری‌ها دقیق باشند.من از یک فنجان نوشیدنی پلاستیکی (حدود 8 اونس) استفاده کردم. خواستار خاک بیشتر از خاک رس – من 1 فنجان خاک رس و 2 فنجان خاک را اندازه گرفتم.
  • مخلوط دانه ای را که ترجیح می دهید انتخاب کنید. شما می توانید گیاهان سالانه یا چند ساله را انتخاب کنید و هیچ دستورالعمل واقعی در مورد تعداد آنها وجود ندارد.برخی از زنبورهای مورد علاقه در حیاط من گلهای وحشی، زینیا و کیهان هستند – بنابراین مطمئن شدم که اینها را هم درج کنم.برای مخلوط خاک در این دستور – من حدود 1/2 پوند (از 8 اونس وزن خالص) دانه اضافه کردم.دانه را داخل آن بریزید و با دست تمام مواد خشک را با هم مخلوط کنید. سپس به آرامی مقدار کمی آب گرم اضافه کنید.همانطور که می روید با احتیاط مخلوط کنید تا زمانی که کل مخلوط به اندازه ای چسبناک شود که به هم بچسبد. اگر از قوام راضی نیستید، نگران نباشید. همیشه می توانید کمی آب یا ماده خشک بیشتری اضافه کنید تا زمانی که راضی باشید.
  • از دستان خود استفاده کنید تا تکه های کوچکی از مخلوط توپ دانه خود را به صورت توپ های کوچک بغلتانید.اندازه یک سنگ مرمر بزرگ عالی است – یا شاید بخواهید تعدادی را بسازید که اندازه توپ پینگ پنگ باشد. اگر می خواهید از مانیکور خود محافظت کنید از دستکش استفاده کنید.خودشه! اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه دهید گلوله های دانه گل برای یک یا دو روز خشک شوند.

نحوه کاشت گلوله های بذر گل

برخی از دستورالعمل‌های کاشت ممکن است شما را به این باور برسانند که به سادگی سوار شدن در بزرگراه و پرتاب کردن آنها از پنجره به بیرون است. سپس، ویولا – یک علفزار گل وحشی.

در حالی که این امر در شرایط عالی اتفاق می افتد، ممکن است کمی بیشتر از یک رویکرد محافظه کارانه استفاده کنید.

با انداختن یا انداختن آنها در جایی که می خواهید گل ها را ببینید – احتمال کمتری وجود دارد که توپ زودتر از موعد از هم جدا شود.

زمان کاشت توپ های بذر

اکثر مردم این کار را خواهند کرد گلوله های بذر خود را در بهار بکارید. پس از گذراندن همه خطر یخبندان و گرم شدن خاک، بذر گل آماده جوانه زدن و رشد خواهد بود.

البته می توانید در هر زمانی در طول فصل رشد بکارید. اما، اگر در اواخر فصل شروع شود، باید گیاهانی را انتخاب کنید که در مدت زمان کوتاهی از دانه به گل دیگر می روند.

در غیر این صورت، سرما قبل از بلوغ و شکوفه دادن گیاه فرا می رسد. البته خیلی ها گیاهان چند ساله دوستدار زنبور عسل کاشته شده در این سال – می تواند بهار آینده زنبورها را تغذیه کند.

همه چیز در مورد شهد نیست. زنبورها به جمع آوری گرده در طول فصل، به ویژه در اوایل فصل، نیاز دارند.

زنبورها از گرده گل استفاده می کنند برای پرورش زنبورهای جوان و منبع متنوع تغذیه بهتری برای کلنی فراهم می کند.

آیا می توان توپ های بذر را در پاییز کاشت؟

مطمئناً، اگر در آب و هوای معتدل زندگی می کنید، می توانید آنها را در پاییز بکارید. بذرهایی را انتخاب کنید که در هوای سرد نیاز به طبقه بندی دارند. برخی از دانه ها قبل از اینکه جوانه بزنند و رشد کنند نیاز به یک دوره دمای سرد دارند. بسته های بذر را با دقت بخوانید.

آیا گلوله های دانه گل وحشی برای زنبورها خوب است؟

بله، درست کردن گلوله‌های بذر گل وحشی با گیاهان مناسب منطقه شما می‌تواند برای زنبورها بسیار مفید باشد. مطمئناً تلاش شما برای افزایش زیستگاه زنبور عسل با افزایش شکوفه در منطقه شما پاداش خواهد داشت.

باغبانی تابع شرایط آب و هوایی است. باور اینکه هر دانه ای زنده بماند و رشد کند غیر واقعی است!

اما، با شرایط رشد خوب و انتخاب مناسب بذر، گرده افشان های منطقه شما باید از گرده و شهد خوشمزه در این فصل لذت ببرند.

یک کیت هدیه Seed Ball بسازید

چه ایده شگفت انگیزی برای هدیه برای هر کسی که عاشق زنبور عسل و باغبانی است. خاک رس، خاک و دانه های مورد نیاز را بخرید و یک کیت هدیه گلوله بذر بسازید – با یک کاسه بزرگ برای مخلوط کردن همه چیز.

این یک پروژه عالی برای آموزش بچه ها در مورد زنبورها و نحوه کمک به همه گرده افشان ها است. بزرگسالان نیز این پروژه را دوست دارند و تمیز کردن آن نسبتاً آسان است.

البته، اگر وقت ندارید خودتان درست کنید – می توانید مقداری آماده برای استفاده بخرید! سپس، می توانید آنها را در هر کجا که می خواهید برای افزایش زیستگاه گرده افشان پرتاب کنید یا قرار دهید.

سفارش فوری عسل ♥