طرز تهیه بالم لب موم زنبور عسل


باد سرد و آفتاب داغ می تواند روی پوست حساس تأثیر بگذارد. این امر به ویژه در مورد پوست ظریف لب های شما صادق است. هنگامی که لب های شما نیاز به مراقبت بیشتری دارند، زمان یادگیری فرا رسیده است طرز تهیه مومیایی لب با موم زنبور عسل در خانه. خواص تسکین دهندگی این موم طبیعی باعث می شود که رطوبت آن را به یک راه حل عالی برای مراقبت از لب تبدیل کند.

ساده ترین دستور مرهم لب موم زنبور عسل

مومیایی لب موم خانگی در لوله های سفید با تصویر برچسب.

البته، انواع مختلفی از محصولات مراقبت از لب برای خرید وجود دارد که از پیش ساخته شده و آماده استفاده هستند! برخی از آنها حتی با مواد طبیعی ساخته شده اند. در واقع، ممکن است تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهترین است، مشکل داشته باشید.

با این حال، تنها راه برای شناخت واقعی آنچه در یک محصول وجود دارد این است که خودتان آن را تولید کنید. ساختن مومیایی لب موم خانگی خود بسیار آسان است – هر کسی می تواند موفق شود.

و همچنین به صرفه است. شما می توانید چندین محصولات مراقبت از لب با موم زنبور عسل برای هزینه یک محصول تجاری

عناصر

پس چیکار میکنی به دستور مومیایی لب موم شما نیاز دارید? خوشبختانه لیست مواد بسیار کوتاه است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

البته به مقداری موم زنبور عسل نیاز دارید، اما به چند مورد دیگر نیز نیاز دارید. سعی کنید یک چوب موم را روی لب های خود بمالید – این کار نمی کند. برای تغییر ویسکوزیته محصول نهایی به مقداری روغن یا کره نیاز داریم.

  • موم زنبور عسل
  • روغن ها
  • عطر / طعم

موم زنبور عسل برای بالم لب

اگر زنبوردار هستید یا یکی را می شناسید، مقداری موم زنبور خالص تهیه کنید. ممکن است قبل از استفاده این موم نیاز به تمیز کردن مجدد داشته باشد. آسان است موم خود را تمیز کنید و این مقرون به صرفه ترین گزینه است.

البته که می توانی خرید موم زنبور عسل آماده استفاده به شکل میله یا گلوله شکل های کوچکتر ذوب و اندازه گیری آسان تر است، اما موم زنبور عسل که در بلوک های بزرگتر فروخته می شود معمولاً بسیار ارزان تر است.

روغن ها و کره ها

شما همچنین می توانید تصمیم بگیرید که چه روغن هایی را می خواهید با موم مخلوط کنید. هر نوع روغن اعم از روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن جوجوبا و غیره دارای خواص مفیدی است. هر کسی یک ترجیح شخصی دارد.

برخی از دستور العمل ها برای استفاده از کره شی. به دلیل افزایش خطر ابتلا به آلرژی، ترجیح می‌دهم از آن در دستور العمل بالم لبم استفاده نکنم.

اما در صورت تمایل استفاده از آن کاملاً خوب است. کره کاکائو و کره انبه از دیگر مواد محبوبی هستند که به محصول شما غنا می بخشند.

استفاده از عطرها یا شیرین کننده ها

عطر شمع و صابون با روغن معطر برای لب ها یکسان نیست – دستورالعمل های برچسب خود را بخوانید. در دستور العمل های بالم لب موم زنبور عسل، من استفاده از مقدار کمی اسانس را انتخاب می کنم. همه برای استفاده در محصولات آرایشی مناسب نیستند – ابتدا تحقیق کنید!

می توانید روغن طعم دهنده را برای مومیایی لب سفارش دهید، گزینه های محبوب عبارتند از: روغن نعناع، ​​نعناع، ​​دارچین، پرتقال، لیمو و لیموترش. برخی از اینها حاوی شیرین کننده هستند – برچسب مواد تشکیل دهنده آنها را بررسی کنید.

من به من شیرین کننده اضافه نمی کنم بالم لب خانگی. البته می توانید، اما من احساس می کنم که باعث لیسیدن لب می شود و منجر به ترک خوردن لب ها می شود.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

چرا موم زنبور عسل برای لب ها مفید است؟

محبوبیت این موم ساخته شده توسط زنبور عسل به عنوان یک ماده مراقبت از لب به دلیل یک چیز ساده است همه چیز در مورد بافت است. ما به چیزی نیاز داریم که بتواند شکل خود را از طریق تغییرات دمایی مختلف حفظ می کند.

اگر مخلوط خیلی نرم باشد، محصول در روزهای گرم تابستان ذوب می شود. اگر دستور تهیه مومیایی بسیار سفت است، دمای سرد استفاده از آن را روی لب‌های شما دشوار می‌کند.

به طبع آن، موم زنبور عسل در دمای اتاق جامد است و حتی زمانی که دما بیش از 100 درجه می شود، شکل خود را حفظ می کند.

با ترکیب آن با چند روغن نرم، می توانیم به قوام نیمه جامد مورد نیاز برای یک محصول مراقبت از لب خوب دست پیدا کنیم.

همچنین، فراموش نکنیم خواص مفید این موم طبیعی ساخته شده توسط زنبورهای عسل موم زنبور عسل ضد باکتری و ضد التهاب است. همچنین رطوبت را مسدود می کند و کمی بلوک طبیعی UV را فراهم می کند.

ابزار و مواد تشکیل دهنده برای پرکردن لوله های بالم لب تصویر.

دستور تهیه بالم لب خانگی – قانون 3

ترکیبات زیادی از مواد مورد استفاده برای تولید محصولات مراقبت از لب وجود دارد. اکثر دستور العمل ها بر اساس قانون 3 است.

یک سوم موم، یک سوم روغنی که در دمای اتاق (گرم) مایع است و یک سوم روغنی که همیشه مایع است.

البته، تغییرات در این دستور اولیه بی پایان است. شما می توانید مواد را به سادگی یا پیچیده به دلخواه درست کنید.

ذوب بی خطر موم زنبور عسل

همیشه با موم تمیز شروع کنید. تمیز کردن موم زنبور عسل از عسل اضافی، کثیفی و غیره کار با آن را آسان‌تر کرده و برای همه پروژه‌ها مناسب است.

زیرا موم زنبور عسل جامد است، باید با حرارت دادن آن را به حالت مایع در آوریم. سپس، موم ذوب شده را می توان با سایر مواد ترکیب کرد.

من از روش دو دیگ برای ذوب موم استفاده می کنم. این ممکن است یک دیگ بخار دوتایی از جنس استنلس استیل یا یک فنجان اندازه گیری شیشه ای در داخل یک دیگ آب باشد.

بله، تو میتونی آن را در مایکروویو ذوب کنید اما من آن را توصیه نمی کنم با نقطه اشتعال حدود 490 درجه فارنهایت می تواند بیش از حد گرم شود و به راحتی بسوزد. آهسته و پیوسته با استفاده از حرارت کم بهترین گزینه است.

مواد خود را اندازه بگیرید با استفاده از مقیاس. من ترجیح می دهم از گرم استفاده کنم زیرا امکان اندازه گیری دقیق تری را فراهم می کند اما اونس نیز کار می کند.

من بلوک های موم را ترجیح می دهم زیرا این چیزی است که در دست دارم و می دانم چه چیزی در آن است. با این حال، استفاده از گلوله های موم زنبور عسل کاملاً خوب است – فقط مطمئن شوید که هیچ مواد افزودنی وجود ندارد.

آیا می توانید فقط با موم زنبور عسل درست کنید؟

نه، به همان اندازه که این موم طبیعی فوق العاده است – شما نمی توانید بالم لب را به تنهایی از موم زنبور عسل درست کنید. این به این دلیل است که در دمای اتاق (یا دمای پوست) جریان ندارد. در عوض، روغن ها و/یا کره اضافه شده با هم ترکیب می شوند تا بهترین بافت را برای یک محصول مراقبت از لب ایجاد کنند.

ظروف مخصوص بالم لب خانگی

ظروف بالم لب انواع و رنگ های زیادی دارد. به قدری زیاد که ممکن است برای شما سخت باشد که تصمیم بگیرید از چه چیزی استفاده کنید. من معمولاً در مورد لوله های پلاستیکی اولیه بالم لب تصمیم می گیرم که از پایین پیچ می شوند.

اگر دوست دارید محصول را با انگشت خود بمالید، قوطی های کشویی برای بالم لب خوب هستند. وقتی لوله ها از مخلوط مناسب موم و روغن ساخته شده اند، در شرایط عادی نباید نشتی داشته باشند.

من آنها را در یک ماشین گرم در تابستان رها نمی کنم. همچنین می توانم شهادت بدهم که ماشین لباسشویی و خشک کن محیط مناسبی برای این محصولات نیست.

گزینه رایگان برای کتاب کاردستی با موم زنبور عسل

درست کردن مومیایی های خانگی تنها یکی از بسیاری از آنهاست روش های استفاده از موم زنبور عسل به مراقبت از پوست کمک می کند اقلام خانگی علاوه بر صرفه جویی در هزینه محصولات تجاری (مانند زنبورهای برت)، یک ایده عالی برای هدیه هستند.

همه از دریافت هدیه ای که مخصوصاً برای آنها دست ساز شده است، قدردانی می کنند. و یکی از خوبی های این پروژه این است که می توانید یک دسته بزرگ بسازید. آن را به 3 قسمت یا بیشتر تقسیم کنید. به هر کدام طعم یا رایحه متفاوتی بدهید تا یک آیتم شخصی سازی کنید.

و مهمتر از همه، وقتی محصولات خود را می سازید، می دانید چه چیزی در آن وجود دارد! هیچ ماده شیمیایی ناشناخته و سایر مواد وجود نخواهد داشت.

اکنون متوقف نشوید، شما نیز می توانید درست کنید بسته بندی مواد غذایی طبیعی. یا برای اینکه پوست خود را بیشتر نوازش کنید – این را امتحان کنید کره بدن موم زنبور عسل یا این فوق العاده مرطوب کننده صورت طبیعی DIY.

مومیایی لب موم خانگی در لوله های سفید با تصویر برچسب.

دستور تهیه بالم لب موم زنبور عسل DIY

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای ساخت محصولات مراقبت از لب موم خود در خانه.

  • این یک دستور اولیه برای مومیایی لب موم خانگی است. می توانید تنظیمات را انجام دهید.
سفارش فوری عسل ♥