طرح های کندو برای ساخت کندو


تصویر پنهان پینترست

اگر تمایل دارید کندو خود را بسازید، به مقداری کالا نیاز دارید طرح های کندوی عسل با دانش اولیه نجاری و مهارت های اندازه گیری خوب، می توانید کندویی بسازید که زنبورهای عسل شما از آن لذت ببرند. انواع مختلفی از کندو وجود دارد که رایج ترین آنها کندو لانگستروت است. اما، شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک به سبک زنبورداری شما مناسب است.

DIY کندوی عسل برای ساختن خود برنامه ریزی می کند

کندو خانگی ساخته شده با استفاده از طرح کندو برای تصویر پایین.

هر زنبورداری تمایل دارد که بهترین کندو را برای کلنی خود داشته باشد. اگر شما فردی هستید که از ساختن چیزها لذت می برید، ممکن است بخواهید به جای خرید کندوی خود را بسازید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

راستش را بخواهید، احتمالا متوجه خواهید شد که ساخت کندو به جای خریدن، هزینه کمتری ندارد. مگر اینکه با هزینه کم به چوب دسترسی داشته باشید.

اما، بسیاری از مردم از کار ساخت کندوهای چوبی لذت می برند و ایده تهیه یک وسیله دست ساز خاص را برای استفاده در زنبورداری خود دوست دارند.

اگر درست انجام شود، نصب زنبورهای خود در خلقت خود می تواند احساس بسیار لذت بخشی باشد.

جعبه های زنبور عسل که زنبورها ترجیح می دهند

در طبیعت، زنبورها فضای موجود را انتخاب می کنند. اما حتی پس از آن، آنها چندین نوع مختلف سایت را با هم مقایسه می کنند و بهترین را انتخاب می کنند.

از مطالعات می دانیم که الف ازدحام زنبورها تمایل دارد به دنبال مشخصات خاصی از نظر فضای داخلی، اندازه ورودی و ارتفاع از سطح زمین و غیره باشد.

چه زمانی راه اندازی تله های دسته جمعی ما از همین مفاهیم به امید صید چند زنبور آزاد استفاده می کنیم. یک ازدحام گاهی ما را با انتخاب هایی که می کنند شگفت زده می کند.

با این حال، ارائه آنچه که ما فکر می کنیم آنها به آن نیاز دارند، شانس موفقیت ما را کمی افزایش می دهد. در طراحی و ساخت کندو، زنبوردار باید به خواسته زنبورها نیز فکر کند.

اگر آنها از خانه ای که ارائه می کنید راضی نیستند، زنبورها ممکن است کندو را ترک کنند! به این حالت فرار می گویند و هیچ زنبورداری نمی خواهد به این شکل از دست دادن زنبور عسل را تجربه کند.

هنگامی که کندوها را می سازیم و طراحی می کنیم، هدف ما تقلید از سایتی است که زنبورها امیدوارند پیدا کنند. اندازه داخلی مناسب، قطعات محکم که اجازه ورود باران را نمی دهد، ورودی های کوچک که به راحتی محافظت می شوند و غیره.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

به همین دلیل است که مهم است مطمئن شوید که کندوی خانگی شما با ترجیحات زنبورها مطابقت دارد نه فقط مال خودت

زنبورهای روی شانه در کندوی طبیعی برنامه ریزی شده.

طرح های کندو خانگی

همانطور که در نظر دارید شروع کنید کندوی خود را بسازید، یکی از اولین تصمیم ها این است که کدام نوع را می خواهید.

چند وجود دارد انواع مختلف کندو در سراسر جهان استفاده می شود. در حالی که زنبورها می توانند در بسیاری از ساختارهای مختلف زنده بمانند، برخی از آنها برای زنبورداری مدرن مناسب تر از سایرین هستند.

مشاهده نمودارهای کندوهای چوبی ساده که در درختان آویزان شده اند، معمول است. آنها بهترین انتخاب برای اکثر زنبوردارانی نیستند که شما یا من ملاقات می کنیم.

با این حال، آنها در بسیاری از کشورهای توسعه نیافته که مواد محدود هستند استفاده می شوند.

شیوه های مدرن زنبورداری را در ذهن داشته باشید

کندوهای مدرن برای سهولت بازرسی کندو طراحی شده اند. قادر به حذف قاب های لانه زنبوری در طول بازرسی کندو بسیار مهم است.

بر اساس سال ها تجربه، نقشه های خوب ساختمان کندو اندازه گیری های صحیحی برای هر قسمت خواهد داشت. البته جعبه های تولید انبوه دارای تغییراتی خواهند بود. شاید بتوانید بهتر عمل کنید.

وقتی که هستی انتخاب طرح کندو زنبور عسل، اندازه گیری های داخلی را دوباره بررسی کنید. بیرون کندو واقعاً به اندازه داخل آن مهم نیست. این فضایی است که زنبورهای شما شانه خود را برای جا دادن می‌سازند.

سعی کنید در استانداردهای صنعت بمانید، ممکن است بخواهید به سایر قطعات بپردازید تجهیزات زنبورداری جا شدن.

یک فیدر بالا یا اضافی سوپر باکس های زنبورداری وقتی همه تجهیزات شما استاندارد باشد، همه کار بسیار آسان‌تر است.

کندو خانگی با تصویر اندازه گیری نقشه درست.

اگر طرح کندوی زنبور عسل را انتخاب می کنید که مستلزم استفاده از چوب با ضخامت مشخص است و از الوارهای مختلف استفاده می کنید – باید اندازه گیری ها را تنظیم کنید.

واقعا مهم است؟ به شما خواهد رسید. ظروف چوبی ساخته شده با اندازه های اشتباه همچنان برای زنبورها کار می کنند.

با این حال، زنبوردار با یک نبرد دائمی با زنبورهایی که در مکان‌های نامطلوب شانه می‌سازند، مواجه خواهد شد.

کلنی هر فضای باز را با لانه زنبوری اضافی پر می کند یاشانه فرز“. این باعث می شود بازرسی کندو دشوار اگر غیرممکن نباشد

چاپ های آبی کندو لنگستروت

در دسترس ترین طرح های کندو DIY برای ساخت کندوهای لانگستروت هستند. این نوع کندو محبوب ترین کندو در ایالات متحده است.

این (اغلب لنگ نامیده می شود) و بهترین انتخاب برای زنبورداران جدید محسوب می شود. از آنجایی که این کندو پرکاربردترین کندو است، به راحتی می توان افراد دیگری را پیدا کرد که می توانند به شما مشاوره دهند مدیریت کندو.

کندوهای لانگستروت معمولاً دارای 10 قاب قابل جابجایی در داخل هر جعبه هستند. اما کندوهای لنگ با 8 فریم در هر جعبه در حال محبوبیت هستند.

کندو لانگستروت معمولاً از چندین جعبه انباشته تشکیل شده است. تعداد جعبه های مورد نیاز بستگی به آب و هوا و نیازهای کلنی دارد.

طرح های کندوی لنگ رایگان

پیروی از طرح های Langstroth Hive نسبتاً آسان است. سخت ترین کار بریدن قفسه برای نشستن قاب ها است.

حتما دوبرابر کنید اندازه گیری های داخل را بررسی کنید. برخی از زنبورداران در حال لذت بردن هستند کندوهای افقی که شبیه به نسخه اصلی پشته ای هستند.

کندو بار بالای خانگی که با استفاده از طرح های کندو ساخته شده است.

پلان های ساختمانی برای کندوهای نوار بالا

در مورد یکی از ساده ترین کندوهای عسل برای ساخت بپرسید، اکثر زنبورداران به شما می گویند که یک کندوی تاپ بار انتخاب کنید..

این سبک در کنیا توسعه یافت. ساختن آن با موادی که به راحتی در دسترس بود آسان بود.

از لحاظ تاریخی، زنبورداران از مواد طبیعی موجود استفاده می کردند. تجمل داستان عرضه زنبورداری یا سفارش آنلاین امکان پذیر نبود.

نیازی به سفارش مواد یا ساخت سازه هایی که نیاز به اندازه گیری دقیق دارند وجود نداشت. با این حال، طرح های کندو نوار مدرن دستورالعمل هایی برای اندازه گیری در طراحی خود دارند.

به خاطر داشته باشید که ساخت کندو تنها اولین قدم است. وقتی زنبورها داخل شدند، باید کلنی را مدیریت کنید. وظایف مدیریت با انواع مختلف کندوها کمی متفاوت است.

آیا کسی را در منطقه خود دارید که از همان نوع کندو استفاده می کند؟ اگر نه و مبتدی هستید، Top Bar Hive ممکن است پروژه ای برای سال آینده باشد.

طرح های رایگان برای کندو نوار بالا

در اینجا برخی از طرح های رایگان برای ساخت کندوهای نوار بالا. برخی از آنها جزئیات بیشتری نسبت به دیگران دارند – یکی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

طرح هایی برای سایر سبک های کندو

البته انواع دیگری از کندو وجود دارد که زنبورداران از آنها لذت می برند یا دوست دارند با آنها آزمایش کنند. برخی نیاز به مدیریتی مشابه استاندارد دارند و برخی دیگر تخصصی هستند.

مشاوره تخصصی در مورد طرح های کندو

قبل از اینکه برای خرید مواد عجله کنید و کندوی عسل خود را بسازید، زمان بگذارید و در نظر بگیرید کدام کندو برای شما بهتر است.

شما ممکن است این مهارت را داشته باشید که یک خانه عالی برای زنبورهای خود بسازید – به سبک منحصر به فرد. اما آیا به اهداف شما همخوانی دارد – چه به تولید عسل و چه به گرده افشانی زنبور عسل علاقه مندید؟

یکی را پیدا کنید که متناسب با نیازها و سبک نگهداری زنبورها باشد. چندین را بررسی کنید کتاب ساخت کندو – آنها یک مرجع عالی هستند.

بعد از اینکه دارید ساخت کندو خود را به پایان رساند، وقت آن است که در نظر بگیرید نحوه رنگ آمیزی کندو. و سپس، پیدا کردن بهترین مکان برای قرار دادن کندو.

سفارش فوری عسل ♥