شمع های کریسمس موم زنبور عسل – درختان DIY


استفاده از ورق های نورد موم زنبور عسل برای ساخت شمع بسیار آسان است که هر کسی می تواند یک شمع ساز موفق باشد. ورقه های موم زنبور عسل در رنگ های بسیار متنوعی موجود است و بوی دلپذیری دارند. در این مقاله قصد دارید طرز تهیه را یاد بگیرید شمع درخت کریسمس موم نورد شده.

تصویر شمع دست ساز درخت کریسمس موم زنبور عسل با هالی

شمع یا تزئین درخت کریسمس موم زنبور عسل

زنبورداران از ورقه های موم زنبور عسل به نام «فنداسیون مومی» در داخل قاب های چوبی که در داخل کندو قرار می گیرند، استفاده می کنند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که زنبورها شانه مستقیم می سازند – بازرسی کندو را آسان تر می کند.

در بیشتر موارد، این فونداسیون مومی دارای سیم هایی در ورق تعبیه شده است تا به فونداسیون استحکام دهد. با این حال، در صورت تمایل، می توانید فونداسیون بدون سیم تعبیه شده را سفارش دهید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

ورقه های کرم رنگی که در این نسخه نمایشی استفاده شده است، فونداسیون موم معمولی و عمیق بدون سیم است. به همین راحتی می‌توانم با اضافه کردن مقداری سیم برای حمایت، از آن در کندو استفاده کنم.

ورق های رنگارنگ شمع های نورد را پیچیده تر می کنند

در بیشتر موارد، شما می خواهید ورق های موم زنبور عسل را که برای مقاصد صنایع دستی در نظر گرفته شده اند، سفارش دهید. آنها در مجموعه ای از رنگ های زیبا هستند و گاهی اوقات کمی ضخیم تر از فونداسیون معمولی هستند.

صفحات کاردستی موم زنبور عسل معمولاً حدود 8 1/2 اینچ عرض و 16 اینچ طول دارند. اینها مواردی هستند که من برای پروژه خود استفاده می کنم – ورق های کاردستی موم زنبور عسل.

البته شما می توانید انواع مختلفی را خریداری کنید کیت های شمع سازی که حاوی رنگ های بسیار متنوعی است.

شما می توانید بسیاری از پروژه های شمع موم زنبور عسل را با ترکیب 2 رنگ در 1 شمع ایجاد کنید. البته شمع های تک رنگ هم زیبا هستند.

تصویری از ورقه های مومی رنگارنگ زنبور عسل که برای شمع استفاده می شود

شمع های راه راه درخت کریسمس با موم زنبور عسل

از این شمع ها می توان به عنوان هدایای ارزان قیمت کوچک و یا حتی زیور آلات درخت (البته بدون نور) استفاده کرد. این پروژه کثیف نیست، اما مراقب باشید که تکه های کوچک موم گاهی اوقات روی زمین می افتند.

ظاهر نهایی شمع درخت کریسمس موم زنبور شما، بسته به اینکه چقدر موم را محکم بغلتانید، کمی متفاوت است. اما، نگران نباشید – آنها شمع های دست ساز خاصی هستند و قرار نیست شبیه یکی از هزاران شمع از کف کارخانه به نظر برسند.

موم زنبور عسل وقتی سرد است شکننده می شود. در یک اتاق گرم اما نه گرم کار کنید. و در صورت نیاز می توانید ورقه های مومی را به آرامی با تفنگ حرارتی یا سشوار گرم کنید. زیاده روی نکنید وگرنه موم شما ذوب می شود!

از فتیله شمعی با اندازه مناسب استفاده کنید

شمع های موم زنبور عسل به اندازه فتیله متفاوتی نسبت به برخی از انواع شمع نیاز دارند. این به این دلیل است که موم زنبور عسل داغ تر می سوزد. برای این پروژه کوچک، اندازه فیتیله چندان مهم نیست.

با این حال، اندازه اشتباه فتیله می تواند منجر به سوختن و چکیدن ناهموار شود – کارهایی که یک شمع موم زنبور عسل خوب معمولا انجام نمی دهد.

فتیله شمع پنبه‌ای را انتخاب کنید که اندازه 1/0 یا 2/0/ باشد – مطمئن شوید که فتیله‌ی 2 همان 2/0 نیست. فیتیله خیلی گران نیست. این ایده خوبی است که مقداری از آن را برای سایر پروژه های موم زنبور عسل نگه دارید.

برای ایجاد یک شمع راه راه نورد درخت کریسمس به 2 ورقه کاردستی موم زنبور عسل نیاز دارید. از هر رنگ دلخواه یکی این می‌تواند رنگ‌های سنتی قرمز، سفید یا سبز باشد، اما استفاده از رنگ‌های شیک دیگر برای هماهنگی با دکوراسیون شما خوب است.

چگونه شمع های درخت کریسمس موم رول شده درست کنیم

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

از ورقه های رنگارنگ موم زنبور عسل برای ایجاد شمع های درخت کریسمس خیره کننده استفاده کنید. از آنها به عنوان شمع یا تزئینات کوچک برای آویزان کردن به درخت استفاده کنید.

  • قیچی

  • تفنگ حرارتی (یا سشوار)

  • خط کش

  • 1 قطعه ورق کاردستی موم زنبور عسل سفید یا طبیعی
  • 1 قطعه ورق کاردستی موم زنبور عسل (رنگی) قرمز یا سبز
  • 1 قطعه فتیله شمع پنبه ای 2/0 18″
*با واکس گرم کار کنید. قابلیت انعطاف ورقه های موم زنبور عسل به دما بستگی دارد – کار با موم گرم آسان تر است. با این حال، مانند تمام موم های زنبور عسل، ورقه ها ذوب می شوند – بیش از حد گرم نشوند. اگر می خواهید درختان کریسمس خود را به عنوان زینت ببخشید، فقط یک حلقه در فتیله در بالا ایجاد کنید، قبل از اینکه با موم بغلتانید. ** اینها را روی درخت روشن نکنید!!! بله، ما آنها را شمع می نامیم، اما شمع های روشن را از هر نوع در اطراف مواد قابل احتراق نسوزاند.

این شمع‌های موم کوچک درختی شکل، افزودنی خاصی به دکوراسیون هر تعطیلات می‌بخشد. آنها را می توان به عنوان زیور آلات درخت، تنظیمات مکان یا مهمانی استفاده کرد.

با موم گرم کار کنید. قابلیت انعطاف ورقه های موم زنبور عسل به دما بستگی دارد – کار با موم گرم آسان تر است. با این حال، مانند تمام موم های زنبور عسل، ورقه ها ذوب می شوند – بیش از حد گرم نشوند.

امسال سال خوبی برای اضافه کردن صنایع دستی سنتی موم زنبور عسل به تعطیلات خود است. همه از هدایای دست ساز قدردانی می کنند و انجام این کار بسیار آسان است.

سفارش فوری عسل ♥