شمع های سیترونلا DIY [with Beeswax]


برای کسانی که از کاردستی با موم زنبور عسل لذت می برند، ساختن شمع موم یکی از اولویت های اصلی است. در واقع، شمع سازی محبوب ترین روش استفاده از موم زنبور عسل است. این موم طبیعی به دلیل نور روشن و سوختگی تمیز با دود کم ارزش دارد. اما، شمع‌های موم زنبور عسل شما نباید به داخل خانه محدود شوند. با افزودن کمی روغن سیترونلا می توانید یک مرکز ساده برای فضای بیرونی خود ایجاد کنید قابلمه های شمع سیترونلا DIY موم زنبور عسل.

شمع های سیترونلا خانگی در گلدان های سفالی با تصویر موم زنبور عسل.

شمع سیترونلا خانگی

از زمان‌هایی که به امپراتوری روم باز می‌گردد، روغن سیترونلا به عنوان یک دفع کننده حشرات استفاده می‌شده است. این اسانس از برگ ها و ساقه های چند نوع علف سیترونلا (Cymbopogon) به دست می آید.

تئوری پشت استفاده از روغن سیترونلا برای دفع آفات این است که رایحه‌ای را که حشرات جذاب می‌دانند، می‌پوشاند.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته را بخوانید.

یکی از محبوب ترین دافع های طبیعی در حال استفاده است. با این حال، بسیاری از دانشمندان می گویند که این ماده به عنوان دافع پشه ها خوب عمل نمی کند.

اگرچه مطالعات ممکن است استفاده از شمع‌های سیترونلا را به‌عنوان یک دافع حشرات تأیید نکنند، اما بحث با مصرف‌گرایی هزار ساله دشوار است.

گلدان های سفالی با موم زنبور عسل تصویر شمع سیترونلا.

شمع های موم زنبور عسل تمیز و روشن می سوزند

چه زمانی ساختن شمع های خود، می توانید از استفاده از مواد سرطان زا مشکوک موجود در بسیاری از شمع های تجاری خودداری کنید. موم زنبور عسل با دوده یا دود کمی روشن و تمیز می سوزد.

هنگام استفاده از موم زنبور عسل برای ساخت شمع حتما این کار را انجام دهید موم خود را تمیز کنید خیلی قبل از شروع در غیر این صورت، شمع شما به خوبی نمی سوزد.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعات در مورد زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

افزودن کمی روغن سیترونلا به شمع‌های موم زنبور عسل یک راه عالی برای حداقل دلسرد کردن برخی از بازدیدکنندگان از حشرات در رویدادهای بیرونی شماست.

شمع های سیترونلا خانگی در گلدان های سفالی با تصویر موم زنبور عسل.

طرز تهیه شمع سیترونلا از موم زنبور عسل در گلدان

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

این گلدان‌های گلی زیبا برای ساخت شمع‌های سیترونلا برای رویداد بعدی خود در فضای باز مناسب هستند. آنها را ساده بگذارید یا مطابق با دکوراسیون خود تزئین کنید.

** هنگام استفاده از شمع های با شعله باز همیشه مراقب باشید تا از آتش سوزی یا سوختگی جلوگیری شود. **این شمع ها را فقط باید در فضای باز و در محیطی با تهویه مناسب استفاده کرد.

نکاتی برای ساخت شمع سیترونلا با موم زنبور عسل

رحم داشتن! وقتی کاردستی درست می‌کنید، همیشه کارها خوب پیش می‌رود؟ اگر چنین است، من برای شما خوشحالم اما برای خودم که همیشه اینطور نیست.

موم زنبور عسل با سرد شدن منقبض می شود. بنابراین هنگام ساخت شمع های موم زنبور عسل با قطر بزرگ (مانند ستون ها – و غیره)، ترک خوردن غیرعادی نیست. به شمع آسیبی نمی رساند، اما مطمئناً زشت است.

گاهی اوقات، هنگام ساخت شمع های موم با قطر بزرگتر، می توان با خنک شدن آهسته از ترک خوردن جلوگیری کرد. بنابراین، من شمع های خنک کننده خود را با یک حوله پوشاندم.

عایق خنک کننده شمع موم زنبور عسل با تصویر حوله.

افسوس، اگرچه این استراتژی به 2 تا از شمع های من کمک کرد – یکی هنوز شکاف زشتی در موم زنبور عسل داشت. هرگز نترسید – راه حلی وجود دارد.

می توانید مقدار کمی موم اضافی را روی ناحیه ترک خورده بریزید. یا می توانید کمی موم زنبور عسل را روی ترک قرار دهید و آن را با تفنگ حرارتی کرافت گرم کنید.

اضافه کردن موم زنبور عسل برای رفع شکاف در تصویر شمع.

تزئین شمع های شما

این شمع‌های موم سیترونلا در گلدان سفالی زیبا هستند. با این حال، می‌توانید آن‌ها را با برچسب، روبان و غیره بپوشانید تا با دکوراسیون یا طرح مهمانی خود مطابقت داشته باشد.

تصاویر مختلف از گلدان های شمع موم زنبور عسل تزئین شده تصویر.

راهنمای استفاده

همیشه از گلدان های شمع موم زنبور عسل سیترونلا در فضای باز و در فضایی با تهویه مناسب استفاده کنید. و مثل همیشه از تنفس دود هر شمع خودداری کنید.

هیچ یک از این مقاله توصیه پزشکی محسوب نمی شود. همیشه برای سوالات بهداشتی با یک متخصص پزشکی مشورت کنید در مورد سیترونلا

شمع های شما ممکن است تمام پشه های همسایه را از خود دور نکنند. با این حال، هر زمان که بتوانیم چند آفت حشره را از خود دور کنیم، آن را به عنوان یک برد به حساب می‌آورم. این باعث می شود کمی روغن سیترونلا ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

از این کاردستی سرگرم‌کننده با موم زنبور عسل لذت ببرید و برای هدایای خاص، مقداری اضافی تهیه کنید. اگر مقدار کمی موم زنبور عسل برای شما باقی مانده است، چه بهتر که مقداری از آن را امتحان کنید شمع موم تخم مرغی شکل دفعه بعد.

سفارش فوری عسل ♥