شمع های سیترونلا DIY [with Beeswax]


اگر عاشق فضای باز هستید، اما نه حشرات و پشه ها، اینها شمع سیترونلا ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید شمع سازی یک کاردستی یا سرگرمی محبوب بسیاری از افراد است. و برای ما که عاشق ساختن چیزهایی با موم زنبور عسل هستیم، شمع سیترونلا خانگی فرصتی عالی برای خلق چیزی زیبا و مفید است.

شمع سیترونلا خانگی

شمع سیترونلا خانگی در گلدان های سفالی با تصویر موم زنبور عسل.

غیرممکن است که دنیای بیرون را از شر حشراتی که ما را آزار می دهند خلاص کنیم – و ما واقعاً نمی خواهیم به هر حال. هر شکل زندگی نقشی در اکوسیستم دارد، اما این بدان معنا نیست که باید به هر پشه گرسنه خون اهدا کنید.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

به دلیل تهدید سلامت عمومی، برخی شهرها مواد شیمیایی برای کنترل حشرات اسپری می کنند. اگر مراقبت لازم صورت نگیرد، گاهی کندوهای زنبور عسل می شوند در نتیجه این اسپری های پشه کشته شدند.

به جای استفاده از مواد شیمیایی سمی، یکی از راه های جلوگیری از حضور حشرات در مهمانی عصر بعدی شما این است که ساخت شمع سیترونلا خانگی.

سیترونلا به عنوان دافع حشرات

از زمان‌هایی که به امپراتوری روم برمی‌گردد، روغن سیترونلا به عنوان یک دفع کننده حشرات استفاده می‌شده است. این اسانس از برگ‌ها و ساقه‌های چند نوع گیاه سیترونلا به دست می‌آید.Cymbopogon).

تئوری پشت استفاده از روغن سیترونلا برای دفع آفات این است که رایحه‌هایی را که حشرات جذاب می‌دانند، می‌پوشاند.

یکی از محبوب ترین دافع های طبیعی در حال استفاده است. با این حال، بسیاری از دانشمندان می گویند که این ماده به عنوان دافع پشه ها خوب عمل نمی کند.

اگرچه مطالعات ممکن است استفاده از شمع‌های سیترونلا را به‌عنوان یک دافع حشرات تأیید نکنند، اما بحث با مصرف‌گرایی هزار ساله دشوار است.

من نمی توانم قول بدهم که اینها اشکالات را دور نگه می دارند. اما، آنها شایان ستایش، مفید هستند و جرقه ای را به رویداد بیرونی شما اضافه می کنند.

گلدان سفالی با موم زنبور عسل تصویر شمع سیترونلا.

مواد مورد نیاز

فقط چند ماده اصلی مورد نیاز است این شمع های سیترونلا را با استفاده از موم زنبور عسل درست کنید. البته می توانید در ظروف دیگر، واکس ها یا تزیینات جایگزین کنید.

  • گلدان های کوچک سفالی
  • موم زنبور عسل
  • فتیله
  • روغن سیترونلا

ظروف قابلمه سفالی

به طور طبیعی، شما می توانید از هر نوع ظرف (ضد آتش) که می خواهید یا از قبل در دسترس دارید استفاده کنید. کوزه های شیشه ای کوچک به خوبی کار می کنند یا حتی شیشه های سنگ تراشی.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

اما، این گلدان های سفالی زیبا خوب هستند زیرا تقریباً در هر دکوراسیون بیرونی قرار می گیرند. آنها به خوبی روی عرشه یا پاسیو بیرونی می نشینند و فضای خوبی را به محیط اضافه می کنند.

سپس می توانید آن را با توری یا تزئینات دیگر تزئین کنید. آنها را می توان با هر طرح رنگی رنگ آمیزی کرد و در برابر آتش ایمن هستند.

استفاده از گلدان های بزرگتر مطمئناً یک امکان است – اما ممکن است در یافتن فتیله ای با اندازه مناسب با مشکل مواجه شوید. همچنین به موم زنبور بیشتری نیاز داشت.

موم زنبور عسل

چه زمانی ساختن شمع های خود با موم زنبور عسل، می‌توانید از استفاده از مواد سرطان‌زای مشکوک موجود در بسیاری از شمع‌های تجاری خودداری کنید. با دوده یا دود کمی روشن و تمیز می سوزد.

هنگام استفاده از موم زنبور عسل برای ساخت شمع حتما این کار را انجام دهید موم خود را تمیز کنید خیلی قبل از شروع در غیر این صورت، شمع شما به خوبی نمی سوزد.

فیتیله کردن

این پروژه از 2/0 فتیله پنبه ای استفاده می کند. اندازه فتیله هنگام ساخت شمع مهم است. اگر موم شما تمیز نیست، یا فیتیله شما خیلی کوچک است – شمع شما به درستی نمی سوزد.

سعی کنید از فتیله های هسته روی اجتناب کنید. اینها به راحتی در فروشگاه های من در دسترس هستند، اما بهترین انتخاب برای شمع های موم زنبور عسل نیستند.

روغن سیترونلا

این اسانس رایحه ای تازه و لیمویی دارد. محبوب در دافع حشرات، همچنین برای اهداف آرایشی و عطر درمانی استفاده می شود.

افزودن کمی روغن طبیعی سیترونلا به شمع‌های موم زنبور عسل راهی عالی برای دست کم برخی از بازدیدکنندگان حشرات در رویدادهای بیرونی شما است.

تزئین شمع های شما

این ناز شمع سیترونلا موم گلدان سفالی همینطور که هستند خوب هستند با این حال، می توانید آنها را با برچسب، روبان و غیره بپوشانید تا با دکوراسیون یا طرح مهمانی خود مطابقت داشته باشد.

تصاویر مختلف از گلدان های شمع موم زنبور عسل تزئین شده تصویر.

نکات تخصصی

وقتی کاردستی درست می‌کنید، کارها همیشه خوب پیش می‌رود؟ اگر چنین است، من برای شما خوشحالم اما برای خودم که همیشه اینطور نیست.

موم زنبور عسل با سرد شدن منقبض می شود. بنابراین هنگام ساختن شمع‌های موم با قطر بزرگ (مانند ستون‌ها و غیره)، ترک خوردن غیرعادی نیست. به شمع آسیبی نمی رساند، اما مطمئناً زشت است.

گاهی اوقات، هنگام ساخت شمع های موم زنبور عسل با قطر بزرگتر، می توان با خنک شدن آهسته از ترک خوردن جلوگیری کرد. بنابراین، شمع های خنک کننده خود را با یک حوله پوشاندم.

عایق خنک کننده شمع های موم زنبور عسل با تصویر حوله ای.

افسوس، اگرچه این استراتژی به 2 تا از شمع های من کمک کرد – یکی هنوز ترک زشتی در موم زنبور عسل داشت. هرگز نترسید – راه حلی وجود دارد.

می توانید مقدار کمی موم اضافی را روی ناحیه ترک خورده بریزید. یا می توانید کمی موم زنبور عسل را روی ترک قرار دهید و آن را با تفنگ حرارتی کرافت گرم کنید.

اضافه کردن موم زنبور عسل بیشتر برای رفع شکاف در تصویر شمع.

استفاده از گلدان شمع سیترونلا

همیشه از گلدان های شمع موم زنبور عسل سیترونلا در فضای باز و در مکانی با تهویه مناسب استفاده کنید. و مثل همیشه از تنفس دود هر شمع خودداری کنید.

اگر در مورد استفاده از روغن های ضروری در شمع ها نگرانی دارید، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

شمع های شما ممکن است تمام پشه های مزاحم همسایه را از خود دور نکنند. با این حال، هر زمان که بتوانیم چند آفت حشره را از خود دور کنیم، آن را به عنوان یک برد به حساب می‌آورم. این باعث می شود کمی روغن سیترونلا امتحان کنید.

اگر مقدار کمی موم زنبور عسل باقی مانده است، چه بهتر که مقداری از آن را امتحان کنید شمع های موم تخم مرغی دفعه بعد.

یکی دیگر از گزینه‌های فوق‌العاده برای استفاده برای خود یا دادن به شخص خاص – اینها را امتحان کنید استارترهای خانگی موم زنبور عسل. آنها برای استفاده در سفرهای کمپینگ یا در گودال آتش حیاط خلوت عالی هستند.

برای یک پروژه زیباتر منحصر به فرد، از مورد علاقه خود استفاده کنید گلبرگ های گل خشک شده در یک شمع. این پروژه از یک ظرف شیشه ای شفاف برای به نمایش گذاشتن گلبرگ ها استفاده می کند.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید با موم زنبور عسل درست کنید، از جمله موارد کوچک هدایای ویژه. وسایل دست ساز همیشه بسیار خاص هستند.

شمع سیترونلا خانگی در گلدان های سفالی با تصویر موم زنبور عسل.

آموزش شمع موم زنبور عسل سیترونلا

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

این گلدان‌های گلی زیبا برای ساخت شمع‌های سیترونلا برای رویداد بعدی شما در فضای باز مناسب هستند. آنها را ساده بگذارید یا مطابق با دکوراسیون خود تزئین کنید.

** هنگام استفاده از شمع با شعله باز همیشه مراقب باشید تا از آتش سوزی یا سوختگی موم جلوگیری کنید. **این شمع ها را فقط باید در فضای باز و در محیطی با تهویه مناسب مانند ایوان، پاسیو و غیره استفاده کرد.
سفارش فوری عسل ♥