شمع های تخم مرغی شکل (با موم زنبور عسل)


ساخت شمع یک راه سرگرم کننده برای لذت بردن از کاردستی با موم زنبور عسل است. در حالی که تکنیک های شمع سازی زیادی برای کشف وجود دارد، این یکی نسبتاً منحصر به فرد است. این آموزش از پوسته های خالی تخم مرغ برای واقعی سازی استفاده می کند شمع های موم تخم مرغی. چه روش عالی برای بازیافت و استفاده مجدد!

قالب شمع پوسته تخم مرغ

پوسته های تخم مرغ از قالب های شمع برای تصویر شمع های موم زنبور عسل استفاده کردند.

کاردستی با موم زنبور عسل صرف نظر از اینکه چه چیزی را بسازید سرگرم کننده است. این موم کاملا طبیعی دارای نقطه ذوب نسبتا پایینی است.

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

این کار کار با آن را آسان می کند و نیازی به تجهیزات فانتزی زیادی ندارد. در واقع یکی از محبوب ترین هاست استفاده از موم زنبور عسل شمع سازی است و حتی بهتر از آن، اگر به هم ریخته اید، معمولاً می توانید دوباره ذوب شوید و دوباره امتحان کنید!

قالب برای شمع سازی

فراتر از مخروطی‌ها و ستون‌های اولیه، راه‌های زیادی برای ساخت وجود دارد شمع موم زنبور عسل. البته یکی از محبوب ترین آنها استفاده از قالب است.

عریض انواع قالب های شمع موم زنبور عسل را می توان در هر شکلی که تصور کنید خریداری کرد. این بسیار ساده تر از روش سنتی است شمع های موم زنبور عسل. اما، شما هم می توانید این کار را انجام دهید.

مردم مدت‌ها قبل وقتی به سختی قالب‌های شمع پیدا می‌شد، چه می‌کردند؟ بسیاری از چیزهای اطراف خانه در طول سال ها به عنوان قالب شمع عمل کرده اند. قالب‌های پخت قلع محبوب بودند – اما شرط می‌بندم پس از اتمام، برداشتن آنها دشوار بود.

مدت ها قبل از اینکه قالب های تجاری از لاستیک، پلاستیک یا سیلیکون در دسترس باشد – مردم از آنچه در دست داشتند استفاده می کردند. پوسته های خالی تخم مرغ چیزی بود که همه داشتند.

ایده ما از استفاده پوسته های خالی تخم مرغ برای استفاده به عنوان قالب شمع اشاره ای به شمع سازی سنتی است.

مواد

  • پوسته های خالی تخم مرغ
  • موم زنبور عسل
  • فتیله

پوسته تخم مرغ تمیز به راحتی بدست می آید. کار کردن با تخم مرغ های بزرگتر آسان تر است. ما می خواهیم در انتهای کوچک موم بریزیم – انتهای بزرگتر پایه شمع خواهد بود.

در اینجا یک سوراخ بزرگتر وجود خواهد داشت. این لزوما چیز بدی نیست زیرا یک حوضچه برای موم ذوب ایجاد می کند.

این مقدار موم مورد نیاز برای این شمع های تخم مرغی شکل بستگی به اندازه تخم مرغ دارد درجه A بزرگ – به موم زنبور عسل ذوب شده بیشتری نیاز دارد تا کوچک. خرید اضافی – می توانید راه های زیادی برای استفاده از آن پیدا کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

استفاده از a فتیله هسته پنبه ای با اندازه متوسط ​​برای شمع شما در صورت امکان. موم زنبور عسل کمی گرمتر از موم های دیگر می سوزد و به یک فتیله با اندازه خوب نیاز دارد.

انتخاب تخم مرغ برای شمع

تخم مرغ متفاوت است. تخم‌مرغ‌هایی که من استفاده کردم، تخم مرغ‌های تازه مزرعه‌ای از مرغداری من است. متوجه شدم که تخم‌های آمراوکانای آبی من دارای غشای تخم مرغ ضخیم‌تری هستند که جدا کردن پوسته آن را دشوارتر می‌کند. اگر از تخم‌های حیاط خلوت از نژادهای مختلف استفاده کنید، ممکن است تجربه مشابهی داشته باشید.

تصویر پوسته تخم مرغ در حال کندن از شمع موم زنبور عسل

انجام این پروژه آسان است و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. یک درس عالی برای مدبر بودن (تا زمانی که تخم مرغ بخورید.)

نکات تخصصی – آماده سازی تخم مرغ

با یک تخم مرغ تازه شروع کنید – کار با تخم مرغ های بزرگ راحت تر است. تخم مرغ را با آب و صابون بشویید – خوب بشویید و خشک کنید.

حالا باید مایع داخل تخم مرغ را بردارید. به این کار «دمیدن تخم مرغ» می گویند. نگران نباشید در صورت تمایل می توانید از داخل آن برای املت صبحانه خود استفاده کنید.

دمیدن مرکز مایع تخم مرغ خام برای ساخت شمع با تصویر پوسته تخم مرغ.

با استفاده از یک سوزن بزرگ، یک نوک چاقوی کوچک یا بال، یک سوراخ کوچک در هر انتهای یک تخم مرغ بزنید. سوراخ‌ها باید به اندازه‌ای بزرگ باشند که خروس (یا خلال دندان) را در آن بچسبانند و زرده را به هم بزنند.

اگر زرده را به هم نزنید، آماده شوید تا مغزتان را صاف کنید تا زرده از سوراخ کوچکی عبور کند.

حالا تخم مرغ را روی سینک یا یک کاسه نگه دارید و در یک انتهای آن به شدت باد کنید. داخل تخم مرغ باید از سوراخ سمت دیگر بیرون بزند.

پس از خالی شدن پوسته، آب را به یکی از سوراخ ها بریزید و به اطراف بچرخانید. می خواهیم داخل پوسته را تمیز کنیم. آب اضافی را تکان دهید و کنار بگذارید تا خشک شود.

پر کردن شمع های پوسته تخم مرغ

شما یک تکه فیتیله را می برید که فقط کمی بلندتر (2-3 اینچ) از عمق پوسته تخم مرغ است. پس از فرو بردن در موم داغ – فیتیله را دراز کنید تا خنک شود. نباید بتوان آن را در پوسته خالی قرار داد.

در صورت تمایل – از سنجاق سر (پین بابی) یا گیره لباس برای نگه داشتن قسمت بالای فتیله استفاده کنید. حالا پوسته را با موم زنبور ذوب شده پر کنید. بگذارید در جای خود خنک شود.

هنگامی که موم کاملاً خنک شد – به سادگی پوسته را جدا کنید. اکنون یک شمع موم تخم مرغی شکل منحصر به فرد برای لذت بردن دارید. برای عید پاک یا هر مناسبتی عالی است.

کاردستی رایگان کتاب الکترونیکی با تصویر موم زنبور عسل.

ایجاد با موم یک راه عالی برای ساختن محصولات طبیعی برای خانه شما است. با موم باقی مانده خود چندین پروژه وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

اینها چراغ های چای صدفی موم زنبور عسل راه جالب دیگری برای بازیافت و استفاده از ایده های قالب گیری غیر معمول است. آنها محبوبیت عروسی هستند. همچنین، یک راه خوب برای استفاده مناسب از تمام صدف هایی که از ساحل به خانه برده اید.

برای تعطیلات، حتی بچه ها هم می توانند در ساختن اینها کمک کنند شمع هایی به شکل درخت کریسمس با ورقه های موم نورد شده

برای یک ایده سنتی تر برای تعطیلات، می توانید درست کنید تزیینات موم زنبور عسل با قالب های شیرینی سفالی – درست مانند اجداد ما سال ها پیش.

یا نسخه سیاه شده را با استفاده از دارچین امتحان کنید – زیور آلات سیاه شده. شما فقط توسط تخیل خود محدود شده اید.

اگر ایده یک عطر طبیعی اتاق برای شما جذاب است، فقط مقدار کمی موم زنبور عسل برای ساختن آن لازم است. موم DIY ذوب می شود – از عطر دلخواه خود استفاده کنید.

پوسته های تخم مرغ از قالب های شمع برای تصویر شمع های موم زنبور عسل استفاده کردند.

آموزش شمع موم تخم مرغی

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

دستورالعمل های گام به گام برای استفاده از پوسته های خالی تخم مرغ به عنوان قالب برای شمع های موم زنبور عسل.

  • با استفاده از یک دیگ دوبل، مقدار کافی موم زنبور عسل را ذوب کنید تا تعداد شمع های موم تخم مرغی که می خواهید بسازید را پر کنید.اگر این اولین بار است که حدس بزنید. در صورت نیاز همیشه می توانید مقدار بیشتری را به دیگ ذوب اضافه کنید. از موم زنبور عسل خام استفاده کنید یا می توانید پاستیل موم زنبور عسل را خریداری کنید.
  • اگر می خواهید شمع تخم مرغ شما واقعا مفید باشد، انتخاب فیتیله خود را در نظر بگیرید.برای اکثر انواع شمع‌های موم زنبور عسل، فتیله‌های پنبه‌ای مربع بافته مناسب هستند. برای این پروژه از اندازه فتیله 2/0 استفاده کردم.قبل از ریختن شمع، باید “فتیله خود را ترشی کنید”. این به این معنی است که فتیله را از یک طرف نگه دارید و بقیه آن را در موم گرم فرو کنید.پس از پوشاندن فتیله با موم آن را بردارید و مستقیماً بگذارید تا کمی خنک شود. این فرآیند به سفت و صاف شدن فیتیله کمک می کند.
  • بعد از اینکه فتیله کمی خنک شد اما هنوز گرم و قابل انعطاف بود، آن را از پوسته خالی تخم مرغ فرو کنید.یک انتهای فتیله را خم کنید و به آرامی سوراخ پایین تخم مرغ را ببندید.اگر این کار دشوار است و نمی‌توانید کف تخم‌مرغ را ببندید، نگران نباشید. می توانید از کمی خاک رس خشک شده در هوا، خمیر بازی یا بتونه گل فروشی استفاده کنید تا به آرامی سوراخ پایین تخم مرغ را ببندید و به نگه داشتن فتیله در ته آن کمک کنید.
  • آماده سازی پوسته های تخم مرغ را تا زمانی که برای هر کدام یک فتیله داشته باشید ادامه دهید. استفاده از چرخ دستی تخم مرغ برای نگه داشتن تخم مرغ ها در حالت عمودی ایده خوبی است.این کار دست زدن به تخم مرغ ها را آسان تر می کند و در حالی که آنها را با موم داغ پر می کنید، آنها را در جای خود نگه می دارد.
  • هر پوسته را با موم ذوب شده پر کنید. سعی کنید موم کافی برای پر کردن یک پوسته با یک بار ریختن ذخیره کنید.اگر مجبورید توقف کنید تا موم بیشتری ذوب شود، این کار را قبل از شروع تخم مرغ بعدی انجام دهید.اگر کمی موم از کف تخم مرغ نشت کرد، نگران نباشید. یک نشتی کوچک روی شمع تخم مرغی شکل تمام شده شما تأثیری نخواهد گذاشت.هر پوسته را با موم زنبور ذوب شده پر کنید. سپس آنها را کنار بگذارید تا کاملا خنک شوند. این ممکن است چند ساعت طول بکشد.اگر در نگه داشتن فتیله شمع در جای خود مشکل دارید، می توان از یک سیخ چوبی، خلال دندان یا سنجاق بابی برای نگه داشتن آن در زمانی که موم سرد می شود استفاده کرد.
  • پس از خنک شدن، پوسته تخم مرغ را بشکنید و تمام قسمت های پوسته را جدا کنید. داخلش چی داری؟ شمع زیبای موم تخم مرغی

سفارش فوری عسل ♥