شمع صدفی DIY (با موم زنبور عسل)


یکی از رایج ترین روش های استفاده از این موم طبیعی، ساخت شمع های موم زنبور عسل است. اگر به طور کلی چیزهای طبیعی و به طور خاص شمع ها را دوست دارید، من فقط این پروژه را برای شما دارم. درست کردن آن واقعا آسان است شمع صدفی با استفاده از موم زنبور عسل و کمی فتیله این شمع‌های کوچک نور زیبایی از خود می‌تابانند و می‌توان از آن‌ها مانند هر چراغ چایخوری استفاده کرد.

سوزاندن شمع موم زنبور عسل ساخته شده با تصویر صدف دریایی.

چگونه شمع صدفی درست کنیم

من عاشق جستجوی صدف در ساحل هستم. در حالی که ما آنقدر که دلم می‌خواهد به اقیانوس نمی‌رسیم، من همیشه برای جستجوی گنجینه‌های صدفی، تنها زمانی برنامه‌ریزی می‌کنم. شاید، شما هم همین کار را می کنید؟

ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی افشای حریم خصوصی و وابسته من را بخوانید.

راستش را بخواهید، شوهرم مرا مسخره می‌کند و می‌گوید به خاطر سنگینی آخرین مجموعه پوسته‌ام، مسافت پیموده شده بنزین را بدتر می‌کنیم.

مهم نیست، من آنها را دوست دارم. حالا، وقتی صدف‌های دریایی‌مان را به خانه برسانیم – با آنها چه کنیم؟ صنایع دستی مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از صدف از آنها لذت ببرید.

اما، یکی از موارد مورد علاقه من است با استفاده از صدف، شمع های کوچکی از موم عسل درست کنید به عنوان ظرف

اگر به اندازه کافی خوش شانس نیستید که مجموعه ای از پوسته را در دست داشته باشید، نگران نباشید. تو می توانی خرید صدف های دریایی برای استفاده در صنایع دستی شمع سازی البته اگر شمع های بزرگتر می خواهید، معمولی قالب های شمع موم زنبور عسل انتخاب خوب دیگری هستند

شمع‌های چایخوری با موم زنبور عسل و صدف‌های دریایی روی شن‌های ساحل تصویر می‌سازند.

انتخاب بهترین پوسته ها

تنها دو چیز مورد نیاز برای ساخت یک شمع مقداری موم و مقداری فتیله شمع است. من متوجه شدم که فتیله‌های شمع‌خوری زبانه‌دار کوچک، فتیله‌های شمعی با اندازه مناسب برای این پروژه هستند. فقط آنها را به اندازه کوچکتر برش دهید. هنگامی که مواد خود را در اختیار دارید – به تخیل خود اجازه دهید وحشی شود.

اگر مثل من یک آجیل گردآوری پوست هستید، احتمالاً مجموعه شما از هر اندازه و شکلی برخوردار است. هر چه عجیب تر – بهتر

با این حال، برای ساخت چراغ چای موم زنبور عسل، پوسته های کشتی معمولی برخی از بهترین ها هستند. ما شمعی می خواهیم که به اندازه ای کوچک باشد که فقط به مقدار کمی موم نیاز داشته باشد اما به اندازه ای بزرگ باشد که برای مدتی بسوزد.

این فرآیند همانند استفاده از قوطی های فلزی یا سایر ظروف کوچک است. با این حال، پوسته‌ها کمی تکان می‌خورند و کف صاف ندارند – پس این را در نظر داشته باشید.

نمونه هایی از پوسته کشتی، فتیله و موم زنبور عسل مورد نیاز برای ساخت شمع.

نکات فرآیند

همانطور که در آموزش زیر توضیح داده شد، گزینه‌های زیادی برای انتخاب موم زنبور عسل برای ساختن شمع‌های صدفی خودتان وجود دارد. شما می توانید گلوله های موم یا شمع پرک را به صورت آنلاین خریداری کنید.

به انجمن زنبورداری ما بپیوندید

رایگان “رازهای زنبورداری موفق” به همراه خبرنامه هفتگی با اطلاعاتی درباره زنبورها، زنبورداری و موارد دیگر…

گزینه ارزان تر این است که مقدار بیشتری موم زنبور عسل را از یک زنبوردار محلی خریداری کنید. اما، به خاطر داشته باشید که برای شمع سازی موم زنبور عسل باید تمیز باشد

نه تنها تمیز به نظر می رسد، بلکه عاری از موادی باشد که ممکن است در هنگام سوختن فتیله را مسدود کند. اگر شکی وجود دارد، برای آن وقت بگذارید موم خود را تمیز کنید دوباره قبل از استفاده از آن برای پروژه های شمع.

بهترین راه برای ذوب موم زنبور عسل استفاده از یک قابلمه مخصوص برای ایجاد یک دیگ دوتایی و گرم کردن آن روی اجاق است. موم را نجوشانید – فقط باید آن را ذوب کنیم.

من عاشق این درج های کوچک و دارای چندین اندازه مختلف هستند. آنها فقط برای پروژه های مومی استفاده می شوند – این باعث می شود وسایل آشپزخانه دیگر من تمیز بماند!

مرحله اختیاری – شمع های خود را معطر کنید

اغلب هنگام ساخت شمع با موم زنبور عسل، صنعتگران ترجیح می دهند از رایحه اضافه صرف نظر کنند و از بوی طبیعی موم لذت ببرند. با این حال، اگر می خواهید رایحه اضافه کنید – چند قطره اسانس یا روغن معطر در ترکیب بسیار خوب عمل می کند.

از شمع های صدفی خانگی لذت ببرید – خاطرات تعطیلات شما

حالا، به نظر آسان نیست؟ می توانید چند شمع تزیینی زیبا بسازید که برای هر مناسبتی قابل استفاده است. آنها افزودنی فوق العاده برای چیدمان میزهای تابستانی هستند که لمسی الهام گرفته از ساحل می دهند.

و این یک راه عالی برای حفظ و استفاده از برخی از آن گنجینه های ساحلی است. البته، مانند همیشه، هنگام استفاده از هر نوع شمع مراقب باشید زیرا ممکن است آتش سوزی یا سوختگی ناخواسته ایجاد شود.

یکی دیگر از پروژه های آسان Peasy استفاده از ورق های صنایع دستی موم زنبور عسل است مخروطی های موم زنبور عسل را با دست نورد کنید. اگر هرگز آن را امتحان نکرده اید – واقعاً باید.

برای کسانی از شما که به دنبال یک رویکرد سنتی تر هستید، ایجاد مخروط های موم با دست غوطه ور یک پروژه خاص برای لذت بردن است. این شمع های جامد برای مدت طولانی می سوزند و به عنوان بخشی از دکوراسیون خانه های کشاورزی زیبا به نظر می رسند.

هدایای کوچک ارزان قیمت

چراغ های چای صدفی موم زنبور عسل هدایای عالی یا هدیه عروسی را نیز می سازد! و چه در مورد آن ها هدایای پایان سال معلم?

بچه های بزرگتر می توانند با کمی نظارت در ساختن آنها کمک کنند و خاطره ای ماندگار از تعطیلات ساحلی شما داشته باشند.

کار با موم زنبور عسل بسیار آسان است و می توان از آن برای ساخت پروژه های مختلف استفاده کرد. از نگهداری لذت می برم برگ های پاییزی با موم زنبور عسل و ساخت گلدسته برای تعطیلات

زیور سنتی کریسمس موم زنبور عسلs را می توان با استفاده از قالب های کوکی درست کرد. یا برای یک پروژه بسیار ساده – ایجاد کنید شمع هایی به شکل درخت کریسمس با ورق های مومی نورد شده

و برای تابستان، چه در مورد استفاده از آن باقی مانده است موم زنبور عسل برای ساخت شمع سیترونلا برای مهمانی بعدی خود در فضای باز؟

اکنون اگر واقعاً می خواهید یک پروژه زیبا و منحصر به فرد ایجاد کنید – استفاده از آن را امتحان کنید گل های خشک شده در شمع های شیشه شما. آنها بسیار چشمگیر و در نوع خود بی نظیر هستند. اینهمه موم زنبور عسل و زمان کم – چه چیزی می توانید ایجاد کنید؟

صدف دریایی کوچکی که با موم زنبور عسل و تصویر فتیله به شکل شمع ساخته شده است.

آموزش ساخت شمع های صدفی

شارلوت اندرسون @ Carolina Honeybees, LLC

از صدف هایی که در تعطیلات گذشته جمع آوری کردید، به خوبی استفاده کنید. با کمی موم زنبور عسل و مقداری فتیله پنبه ای، می توانید چراغ های چای شمعی موم زنبور عسل را ایجاد کنید.

  • صدف در اندازه مناسب را انتخاب کنیدپوسته ای را انتخاب کنید که در هنگام نشستن در سطح کمی موم نگه دارد. راستش من هرگز اندازه نمی‌گیرم، اما فرض کنید یک قاشق غذاخوری موم زنبور ذوب شده است.
  • به طور کلی، من همیشه هنگام ساخت شمع های موم از فتیله های هسته پنبه ای با اندازه مناسب استفاده می کنم.با این حال، فتیله‌های چایخوری از پیش ساخته شده آنقدر با این شمع صدفی کار می‌کنند که توصیه می‌کنم از آنها استفاده کنید.برای هر شمع به یکی نیاز دارید. آنها را از کیسه بیرون بیاورید و قبل از ادامه، مطمئن شوید که فیتیله روی زبانه محکم و مستقیم است.
  • روش های مختلفی برای تمیز کردن و ذوب کردن موم زنبور عسل وجود دارد. شما موم تمیز را برای یک شمع تمیز می خواهید.اگر شما خرید موم زنبور عسل، به احتمال زیاد آماده استفاده خواهد بود. برای کسانی از شما که از موم زنبور عسل خام استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد آن را کمی بیشتر تمیز کنید تا مطمئن شوید که عسل اضافی از بین می رود و غیره.بهترین و مطمئن ترین روش ذوب موم زنبور عسل همیشه استفاده از روش دیگ دوبل است. شما می توانید خود را با یک درج مینی دیگ دوبل. من 2 یا 3 مورد دارم که برای پروژه های موم استفاده می کنم.اگر می خواهید چند قطره اسانس برای عطر اضافه کنید. درست قبل از ریختن در پوسته آن را هم بزنید.
  • موم بریزید. مقدار کمی موم زنبور عسل ذوب شده را با احتیاط در عمیق ترین قسمت پوسته ها بریزید. پیشنهاد میکنم یکی یکی درست کنید اگر ثابت و کمی عصبی نباشید (مثل من) ممکن است شمع را سرریز کنید. اشکالی ندارد – می توانید مقدار اضافی را پاک کنید.با این حال، آیا وقتی شمع را روشن می کنید، موم ذوب می شود و از آن خارج می شود؟ مراقب باشید که کمی پوسته روی لبه باقی بماند.
  • موم نسبتاً سریع خنک می شود اما شما چند ثانیه فرصت دارید تا کار کنید. به همین دلیل مهم است که قبل از شروع فتیله خود را آماده کنید و هر بار فقط یک شمع بریزید.فنجان موم ذوب شده خود را بگذارید و به سرعت اما به آرامی فتیله و زبانه آماده شده را داخل موم زنبور ذوب شده قرار دهید. زبانه باید به لنگر انداختن فیتیله کمک کند.اجازه دهید شمع شما برای چند ساعت خنک شود. زمان مورد نیاز به دمای محیط اتاق بستگی دارد. فتیله را به اندازه ۱/۴ اینچ ببرید و آماده لذت بردن هستید.
*تمیز کردن موم زنبور عسل برای شمع سازی بسیار مهم است. باقی مانده عسل و بره موم در موم، فتیله را مسدود می کند.
*اگر موم خود را در مایکروویو ذوب کنید (ایمن ترین روش نیست). فقط چند اونس موم زنبور عسل را در یک فنجان یا ظرف مخصوص مایکروویو انجام دهید. آن را از نزدیک تماشا کنید و اجازه ندهید موم بیش از حد گرم شود.
* برداشتن موم از قابلمه، تابه، کف و غیره بسیار دشوار است.
سفارش فوری عسل ♥